Zbritja në Web për Universitetin BlueHost

BlueHost ka një program të ri që lejon studentët e kolegjit dhe të universitetit të marrin llogarinë e tyre në internet me një çmim shumë më të ulët.


Mimi i rregullt për planin themelor të mbajtjes në internet fillon me 5,99 $ / muaj por me programin BlueHost for Education, ju mund të regjistroheni vetëm për 4,95 $ / muaj. Këtu janë tiparet thelbësore të paketës BlueHost për Edukim:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Domenet e shtesave
 • GB Pafund për transferimin e sitit
 • Llogari të personalizuara të postës elektronike
 • POP3 ose POP3 Mail Secure
 • Qasja në FTP
 • Emri i domain falas për një vit
 • Mjete të mrekullueshme për ndërtimin e portofolit

Nëse jeni një kolegj / student universitar ose profesor, sigurohuni që të klikoni këtu për të hyrë në zbritjen e programit BlueHost për Edukim.

Whatfarë është BlueHost për Arsim, Sidoqoftë?

Ky program i posaçëm BlueHost ofron zgjidhje të thjeshtë, miqësore për përdorimin e faqes në internet për studentët dhe fakultetet. Me mbajtjen në internet, ju mund të ndërtoni një vend për të vendosur shumë gjëra në internet, përfshirë portofolin tuaj, blogun tuaj, rinisjen tuaj, apo edhe detyrat tuaja në klasë.

Në ditët e sotme, është e rëndësishme që studentët dhe fakultetet të jenë në internet. Me BlueHost for Education, ju lehtë mund të krijoni një sit mahnitës për të shfaqur punën tuaj dhe madje edhe për të publikuar idetë tuaja. Dhe pasi të jeni diplomuar, tashmë do të armatoseni me një faqe në internet që mund t’i prezantoni shefit tuaj të mundshëm.

BlueHost do t’i mbajë gjërat e thjeshta për ju. Nëse jeni student, mund të regjistroheni për një llogari. Nëse jeni një instruktor, mund të merrni një llogari FALAS. Nëse jeni një arsimtar, BlueHost ofron programe institucionesh që e bëjnë këtë në dispozicion për shumë studentë. Ato ofrojnë shumë mjete të mahnitshme dhe të dobishme, mësime, si dhe mbështetje gjithëpërfshirëse të teknologjisë gjatë rrugës. Ju nuk duhet të prekni edhe një rresht të vetëm kodesh!

Rëndësia e një Uebfaqe Studenti

Me një uebfaqe studentësh, ju mund t’i shfaqni qëllimet dhe arritjet tuaja punëdhënësve të mundshëm dhe të merrni një punë me pagesë të paguar pasi të jeni diplomuar. Nëse keni gjëra unike për të ofruar, vendosni ato në internet përmes një portofoli, blogu ose një faqe në internet që do të sjellë mesazhin tuaj drejtuar botës. Shtë shumë si krijimi i markës tuaj të tregtueshme, dhe është diçka që punëdhënësit e mundshëm do të duan ta kontrollojnë. Kjo mund të përfshijë detyrat tuaja, bloget, rinisjen e punës, çmimet dhe njohjet, si dhe idetë.

Me një pako studentësh të arsimit, ju do të merrni tiparet e mëposhtme që do t’ju ndihmojnë të merrni fjalën atje:

 • Emri i domain falas
 • Tutoriale dhe video-si për t’ju ndihmuar të filloni menjëherë
 • Mjete të mrekullueshme të ndërtimit të portofolit si WordPress dhe Concrete5
 • Llogari të personalizuara të postës elektronike
 • Mbështetje teknike 24/7 nga ekspertë

Gjëja e shkëlqyeshme për të pasur një pako studentësh të arsimit me BlueHost është se është për të mbajtur! Kjo do të thotë që, pasi të jeni diplomuar, llogaria juaj do të mbetet e hapur, faqja juaj qëndron dhe funksionon, dhe ju mund të vazhdoni të shtoni përmbajtje dhe të bëni ndryshime si zakonisht.

Fakulteti ose Institucioni

BlueHost për Arsimin perceptohet të kujdeset vetëm për studentët e kolegjit dhe universitetit, kur ai në të vërtetë përfshin anëtarët e fakulteteve dhe institucionet, si dhe.

Pasi të jeni verifikuar të jeni anëtar i fakultetit, mund të merrni një llogari FALAS Falas. Ata do ta bëjnë të lehtë për instruktorët të ndërtojnë portofolin e tyre dhe të familjarizohen me mjetet që mund të përdorin studentët e tyre. Institucionet gjithashtu mund të krijojnë llogarinë e tyre në BlueHost, duke e bërë më të lehtë për arsimtarët të eksplorojnë mundësitë për studentët e tyre.

Gjëja më e mirë në lidhje me programin BlueHost for Education është që administratori i faqes në internet nuk ka nevojë të mësojë ose të dijë kode komplekse të programimit.

Karakteristikat dhe përfitimet e fakultetit

Fakulteteve u jepet një llogari falas, megjithëse BlueHost duhet të verifikojë kontratën mësimore të një fakulteti në një institucion arsimor të themeluar. Prandaj, fakulteti mund të përdorë faqen e tyre të internetit BlueHost, jo vetëm që të përfshijë detyrat në klasë dhe orët e mësimdhënies, por edhe veprat e tyre të botuara, si dhe të rifillojë profesionalisht. Ata gjithashtu mund të përdorin faqen e tyre të internetit për të inkurajuar studentët e tyre të zhvillojnë përmbajtje të pranuar profesionalisht.

Përfitimet për institucionet arsimore

Institucionet arsimore inkurajojnë shumë studentët e tyre për të zhvilluar aftësi afariste dhe teknike që mund të përdorin pasi të diplomojnë.

Ekzistojnë dy mënyra për të krijuar një llogari institucioni: tarifë të bazuar në ose para-paguar. Me secilin plan, BlueHost do të krijojë një faqe ulëse institucioni ku studentët mund të regjistrohen. Kjo do të shërbejë si një portal në internet që lejon institucionet të mbajnë shënimet e pjesëmarrjes së studentëve. Pavarësisht nëse zgjidhni planin e bazuar në tarifë ose para-paguar, me siguri do t’u jepni studentëve tuaj diçka të vlefshme – zhvillimi i aftësive në internet që do të jenë të dobishme në çdo rrugë karriere që ata zgjedhin.

Plani i bazuar në tarifa

Plani i bazuar në tarifa BlueHost for Education ofron një plan të mahnitshëm të pritjes për studentët tuaj, ku ata mund të regjistrohen në internet ose përmes librarisë tuaj. Dhe ashtu si një librari, BlueHost do t’ju paguajë një tarifë të diferencës, e ngjashme me blerjen e një libri shkollor. Në faqen tuaj të internetit, ju mund të shihni studentët që kanë marrë pjesë në program.

Plani i Parapaguar

Plani i parave paguar është i përsosur për institucionet që kërkojnë të vendosen përpara. Ju mund të mbuloni koston e afatit fillestar për secilin student që dëshironi në program, i cili mund të jetë 1 deri në 4 vjet. Zbritje të sasive janë gjithashtu në dispozicion. Studenti do të mbulojë tarifat e rinovimit sipas nevojës. Thjesht dërgoni listën e studentëve në BlueHost dhe ata mund të regjistrohen në internet me adresën e tyre të postës elektronike. Uebfaqja juaj ju lejon të shihni numrin e studentëve që janë regjistruar në programin tuaj.

Ende nuk jam i sigurt për atë që paketa e mbajtjes së faqes në internet është e përshtatshme për nevojat tuaja? Drejtohuni tek shqyrtimi im i plotë i BlueHost përpara se të shikoni në ofruesit e tjerë të pritjes së faqes në internet. Sigurohuni që BlueHost nuk është newbies kur bëhet fjalë për ofrimin e shërbimeve cilësore me çmime shumë të përballueshme. Në fakt, BlueHost for Education është mundësuar nga një nga ofruesit më të mirë dhe më të mirë të vendosur në internet në botë!

Sot, BlueHost pret miliona fusha dhe vazhdon të tërheqë mijëra klientë të rinj çdo muaj me shërbimet e tyre të shpejta, të besueshme dhe miqësore për përdoruesit. Besoni që dega e orientuar nga studentët e kësaj kompanie do të kujdeset mirë për ju gjithashtu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map