Interneti e ka bërë tregtinë më të shpejtë dhe më të lehtë se kurrë. Në ditët e sotme, pronarët e bizneseve mund të tregtojnë dhe shesin me lehtësi produktet e tyre dhe / ose shërbimet, ndërsa klientët thjesht mund të shfletojnë nëpër mallrat e tyre dhe të marrin më shumë informacion në lidhje me produktet që u pëlqejnë vetëm me disa klikime të thjeshta, duke përdorur PC ose pajisjen e tyre celular. Kjo është e drejtë, janë ditët kur ju duhet të udhëtoni ose të ecni në rrugën tuaj drejt dyqanit më të afërt fizik ose qendrës tregtare! Biznesi mund të bëhet pa shumë përpjekje duke përdorur një Internet ose pajisje mobile. Si pronar i një biznesi, ju duhet të përfitoni nga kjo duke ndërtuar një faqe në internet eCommerce.


Nëse keni përfunduar në këtë artikull, shanset janë që po kërkoni një temë premium eCommerce WordPress që mund t’ju ndihmojë të ndërtoni një uebfaqe unike dhe funksionale që vjen me të gjitha tiparet e duhura për t’ju ndihmuar të promovoni produktet tuaja dhe të arrini audiencën tuaj të synuar. Një temë e tillë që mund t’ju ndihmojë në qëllimet tuaja pa vështirësi është Z. Tailor – Tema e përgjegjshme e WooCommerce.

Z. Tailor është një nga temat më të shitura më të mira të eCommerce WordPress në ThemeForest. Kjo ju lejon të krijoni dyqanin tuaj online në vetëm disa minuta, pa prekur një linjë të vetme kodesh. Pasi të keni marrë atë dhe drejtuar, ju mund të rregulloje faqen tuaj të internetit që i përshtaten markës tuaj ose nevojave të biznesit, dhe vitrinë e produkteve tuaja. Nëse doni të dini më shumë rreth kësaj teme premium të mahnitshme, shikoni këtë përmbledhje të paanshme të Z. Tailor – Përgjegjës të WooCommerce Theme për të zbuluar nëse kjo temë është me të vërtetë e përshtatur për nevojat e biznesit tuaj.

Le të hidhemi drejt!

Përmbledhje

Z. Tailor – WooCommerce Theme përgjegjës është një temë premium shumë e njohur WordPress e përdorur nga mbi 4,000 përdorues. Tema u zhvillua nga Bëhuni me hark, një autor i vogël por i fuqishëm i Elitës në tregun e ThemeForest që është i përkushtuar për krijimin e temave të besueshme dhe të përballueshme të WordPress që do të ndihmojnë përdoruesit të tregojnë një histori dhe të shesin në internet.

Kjo temë elegante dhe moderne e WordPress u krijua posaçërisht për t’u integruar me plugin WooCommerce eCommerce, duke lejuar përdoruesit të krijojnë faqe elektronike dhe plotësisht funksionale të e-commerce me WordPress. Me të, ju mund të shesni pothuajse çdo gjë, nga mallrat fizike dhe dixhitale, deri te produktet e anëtarëve. Përveç kësaj, plugin-i gjithashtu mund të trajtojë copa dhe pjesë komplekse të një dyqani online, duke përfshirë whpg, transportin, ndjekjen e porosive, taksën, etj. Më e mira nga të gjitha, WooCommerce dhe të gjitha tiparet e tjera në këtë temë janë të stiluara që të përshtaten me pjesën tjetër të paketës, kështu që ju dhe klientët tuaj mund të provoni një përvojë të qetë për blerje në faqen tuaj, nga shfletimi i produktit deri në whpg. Kjo ju jep të gjitha më shumë arsye për të provuar Z. Tailor!

dizajni

Siç nënkupton emri, Z. Tailor është një temë premium plotësisht e përgjegjshme eCommerce me një dizajn mahnitës që është i sigurt për të bërë përshtypje klientët tuaj dhe vizitorët e sitit. Ai përfshin gjithçka që ju mund të keni nevojë për të ndërtuar ndonjë lloj dyqan online. Me modelin e tij të përgjegjshëm, ju mund të krijoni një përvojë të bukur për klientët tuaj pa marrë parasysh se çfarë lloj pajisje ata po përdorin. Tema është gjithashtu e gatshme për retinë, me grafikë të mprehtë të retinës që me siguri do ta bëjnë faqen tuaj të duket e shkëlqyeshme në të gjitha ekranet me rezolucion të lartë.

Z. Tailor – Tema e përgjegjshme e WooCommerce ka një panel të fuqishëm të opsioneve të temave që ju japin kontroll të plotë mbi pamjen dhe ndjenjën e faqes tuaj. Me të, ju mund të krijoni pamjen tuaj unike me vetëm disa klikime të thjeshta! Tema ka gjithashtu shumë planifikime të faqeve të para-ndërtuara, me përmbajtje demo të importueshme që mund të përdorni, kështu që lehtë të filloni me ndërtimin e faqeve, si ato që shihni në pjesën e preview. Për më tepër, Z. Tailor krenohet me një efekt të bukur paralel lëvizës që sjell në një përvojë dinamike dhe interaktive të përdoruesit që nuk është vetëm trend, por vizualisht tërheqës, si dhe!

Për sa i përket përshtatjes, Z. Tailor është pa dyshim një nga temat më të personalizueshme për faqet e internetit të eCommerce. Me të, ju keni mundësi me shumë kokë, ku lehtë mund të ndryshoni paraqitjen e kokës me një klik të vetëm nga paneli i opsioneve të temave. Pra, në vend që të ofroni stile të ndryshme fikse të kokës, kjo temë ju lejon të rregulloni, rregulloni, aktivizoni / çaktivizoni elemente të ndryshme të kokës. Kjo do të thotë që ju keni mundësi të pakufizuar për styling! Përveç kësaj, tema gjithashtu është e integruar me mbi 600 shkronja të bukura të Google Google, duke ofruar një larmi të madhe fontesh për t’u përdorur kur personalizoni temën. Përveç fontit, ju gjithashtu mund të tregtoni produktet tuaja në ndryshime të ndryshme duke tundur ngjyrën, madhësinë ose çdo gjë tjetër që i përshtatet sendeve tuaja. Ekzistojnë shumë më tepër mundësi për ta bërë z. Tailor të përshtatet në faqen tuaj, duke përfshirë mundësinë për të shtuar një logo me porosi, një kokë të bukur ngjitëse, seksione paralele dhe mbështetje të imazhit, rrëshqitës të integruar dhe madje edhe një listë të dëshirave që mund të shtoni për të bërë përvoja e blerjeve në internet shumë më e përshtatshme.

Në rast se nuk po planifikoni të krijoni një dyqan në internet dhe thjesht dëshironi të shfaqni produktin tuaj – ose portofolin – në një mënyrë krijuese dhe tërheqëse, mos u shqetësoni sepse me këtë temë, thjesht mund të çaktivizoni funksionalitetin e dyqanit me një mi të vetëm -Klikoni. Ajo ka një dizajn fleksibël që do t’i pëlqejë kujtdo që krijon një dyqan, katalog, ose ndonjë markë tjetër që lidhet me dizajnin. Dizajni i përsosur me pixel do t’i përshtatet çdo projekti në internet që kërkon një plan urbanistik elegant dhe elegant. Shtë shumë e lehtë për t’u përdorur, gjithashtu, që do të thotë se nuk është e nevojshme të jesh një ekspert kodues për të përdorur këtë temë. Ftohtë, apo jo?

Karakteristikat kryesore

Pa dyshim, Z. Tailor – Tema e përgjegjshme e WooCommerce është një temë e mahnitshme premium WordPress që nuk është vetëm e bukur, por edhe e pasur me tipare. Nëse ju pëlqen ato që shihni, por nuk janë shitur plotësisht, lista e plotë e veçorive do t’ju japë edhe më shumë arsye për ta provuar këtë temë!

 • Lehtë për tu instaluar dhe vendosur
 • Një mbështetje + dhe azhurnime automatike pa telashe
 • Importi demo me një klikim
 • Përfshinë dokumentacionin e temave dhe udhëzimet për fillestarët
 • Paneli i opsioneve të temave
 • Opsione të përparuara të tipografisë (përfshin 600+ Fonts Google)
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm dhe retinë gati
 • WooCommerce gati
 • Galeria e portofolit për shfaqjen e produkteve / punës tuaj
 • Kreu ngjitës me logon alternative
 • Sfondet e kokës dhe transparenca
 • Madhësia e rregullueshme e kokës
 • Aktivizoni / çaktivizoni shiritin e lartë
 • Ikonat e mediave sociale
 • Menutë që bien shumë shtyllave
 • Sfondet e figurave për menutë dropdown
 • Madhësia dhe ngjyra e rregullueshme e fontit të lundrimit
 • Ndërtuesi i faqeve vizuale të kompozitorëve (me vlerë 34 dollarë)
 • Shumë faqosje të faqeve të para-ndërtuara
 • Seksione paralele dhe prejardhje
 • Sfondet e videos
 • Logoja e personalizuar dhe Favicon
 • Tema e Fëmijëve të përfshirë
 • Opsione të ndryshme të paraqitjes së blogut
 • Funksionaliteti i integruar i portofolit
 • Integrimi i shkronjave të Google
 • Integrimi i Adobe Typekit
 • Përkthimi gati
 • WPML gati
 • Të pajtueshme për shfletuesin (Chrome, Firefox, Safari)

Dhe pasi që është i integruar me shtojcën WCCommerce eCommerce, Z. Tailor vjen i ngarkuar me karakteristika dhe funksione që do t’i përshtaten nevojave tuaja të tregtisë elektronike. Kjo përfshin sa vijon:

 • Menaxhim i fuqishëm i dyqaneve
 • Aftësia për të shitur produkte të thjeshta ose të ndryshueshme
 • Shitet produkte dixhitale dhe produkte të jashtëm / shoqërues
 • Kuponi i integruar dhe sistemi i përcjelljes së porosive
 • Taksat dhe opsionet e transportit
 • Mundësia e vlerësimit / vlerësimit të produktit
 • Kategoritë dhe nënkategoritë e pakufizuara
 • Filtrat e produkteve sipas madhësisë, ngjyrës, etj.
 • Raportet e dyqanit për të fituar njohuri mbi shitjet tuaja
 • Wpg me një faqe
 • Llogaritësi i përdorimit të lehtë i transportit
 • Funksionaliteti i dëshirave (opsionale)

Karakteristikat e tjera të dobishme të personalizimit përfshijnë:

 • Ekrani ose shirita anësor jashtë kanavacës
 • Aktivizoni / çaktivizoni grithjet e bukës
 • Shkulni numrin e produkteve për kolonë ose për faqe
 • Zgjidhni nga animacione të ndryshme ngarkuese për produktet
 • Rrjeti anësor i faqes së produktit (opsionale)
 • Funksionimi i zmadhimit për galerinë e imazheve të produktit
 • Opsione për ndarjen e mediave sociale
Pro dhe kundra

A keni provuar ndonjëherë të përdorni një temë premium WordPress më parë? Të grisura midis një teme falas dhe një teme të paguar? Ju ndoshta do të jeni më mirë me një temë premium, veçanërisht me një si Z. Tailor – Tema e përgjegjshme e WooCommerce. Por natyrisht, si homologu i saj i lirë, temat premium gjithashtu kanë grupin e saj të pasojave dhe dobësive. Para se të blini Z. Tailor, konsideroni të mirat dhe të mirat e mëposhtme:

rekuizitë
 • Temat më të mira premium vijnë me mbështetje të nivelit të lartë nga zhvilluesit e temave. Me Z. Tailor, ju do të merrni një mbështetje të nivelit të lartë, duke përfshirë ndihmën për gabime të raportuara dhe çështje.
 • Përditësimet janë më të shpeshta me qëllim të rregullimit të metave dhe kërcënimeve të tjera të mundshme të sigurisë, si dhe për të kapur trendet e fundit të projektimit.
 • Rrobaqepësi është e ngarkuar me karakteristika dhe mjete të mrekullueshme dhe të dobishme, nga një panel i fuqishëm admin, tek mbështetja e mediave sociale dhe opsione të ndryshme të personalizimit.
 • Dizajni është shumë më i mirë sesa temat e lira, me skedarë të ndryshëm për të zgjedhur, si dhe aftësia për të rregulluar shkronjat dhe ngjyrat.
Cons
 • Temat Premium nuk janë qartë të lira për t’u përdorur, veçanërisht kur ju duhet të merrni një licencë për t’i përdorur ato.
 • Rrobaqepësi vjen vetëm me 6 muaj mbështetje nga zhvilluesit e temave, dhe ju do të duhet të paguani një shumë prej 17,70 $ për mbështetje të zgjeruar, e cila mund të jetë pak a shumë për disa përdorues që kanë buxhet të kufizuar.
 • Megjithëse mbështetja dhe dokumentacioni janë të disponueshëm, disa përdorues mund ta shohin ende temën e vështirë për t’u përdorur, veçanërisht kur ka kaq shumë karakteristika në dispozicion për të rregulluar dhe konfiguruar.

Siç mund ta shihni, ekziston një ekuilibër i drejtë në mes të mirat dhe të mirat për blerjen e një teme premium si Z. Tailor, kështu që është në fund të fundit vendimi juaj nëse zgjedhni midis një teme falas dhe një të paguar. Por në qoftë se ju keni marrë një vendim (dhe ju keni buxhetin) për të blerë temë premium, unë ju rekomandoj të kontrolloni demonstrimin përpara se të vazhdoni të wpg. Dhe nëse keni probleme me konfigurimin e temës, gjithmonë mund të kontaktoni zhvilluesit e temave për ndihmë. Ata do të jenë më shumë se të lumtur për të ndihmuar.

Aktgjykimi i formës së prerë

Z. Tailor – Tema e përgjegjshme e WooCommerce është ndoshta tema e fundit që do t’ju duhet ndonjëherë nëse jeni në kërkim të temës më të mirë të tregtisë elektronike që i përshtatet çdo lloj marke ose biznesi. Dhe me disa ndryshime të thjeshta, ju mund ta bëni atë të funksionojë edhe për llojet e tjera të faqeve të internetit. Ju mund ta përdorni atë për blogun tuaj personal, faqen e korporatave ose portofolin në internet. Kodi është i pastër, funksionon pa probleme në celular, dhe është jashtëzakonisht i thjeshtë për tu përshtatur, gjithashtu. Shtojini kësaj faktin që dokumentacioni është i lehtë për tu ndjekur, dhe të folmet pas Get Bowtied janë të gatshëm t’ju japin një ndihmë në rast se keni probleme me temën. Pra, nëse po kërkoni një temë që i përshtatet nevojave të biznesit tuaj, nuk mund të gaboni kurrë me Z. Tailor!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me