Host Woocommerce

Ju mund të keni parë shumë kompani në internet që ofrojnë shërbime të specializuara të WooCommerce. Në këtë udhëzues, ju do të dini gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me Hosting WooCommerce, plus disa pika kryesore që do t’ju ndihmojnë të zgjidhni një plan të specializuar WooCommerce. Para se të futemi thellë në WooCommerce Hosting, është e rëndësishme të dimë se çfarë është WooCommerce.

Farë është WooCommerce?

Wocommerce

WooCommerce e shndërron faqen tuaj të internetit në WordPress në një dyqan online të ngarkuar plotësisht brenda disa çështjeve. Dhe kjo është zgjedhja e pothuajse të gjithë pronarëve të faqeve të internetit eCommerce, pavarësisht nga fillimi me shumë pak produkte ose një faqe në internet me pakicë me më shumë produkte. Dhe ajo që e bën edhe më popullore këtë shtojcë është se kjo është një shtojcë nga Automattic, kompania mëmë e WordPress.

WooCommerce një shtojcë popullore e-tregtisë me burim të hapur për fuqitë e WordPress më shumë se 40% të dyqaneve në internet dhe u ka hapur rrugën fillestarëve me pakicë dhe sipërmarrësve që të marrin biznesin e tyre në internet, pa qenë e nevojshme të digjen një vrimë të thellë në xhepin e tyre. Dhe nuk është për t’u habitur që WooCommerce njihet si shtojca më e mirë falas për WordPress.

Përveç shitjes së mallrave fizike, ju gjithashtu mund të shesni produkte dixhitale si eBooks, media streaming, çelësat e licencës, etj. Dhe nuk ka asnjë kufizim në numrin e produkteve që mund t’i shtoni në faqen tuaj të internetit. Por ka shanse që ofruesi i web hosting që ju zgjidhni mund të kufizojë numrin e produkteve që shtoni. Le të flasim më shumë për këtë më vonë.

Si të drejtoni një faqe në internet WordPress në faqen e internetit WooCommerce?

E tëra ato që duhet të bëni është të shkarkoni dhe instaloni shtojcën WooCommerce në faqen tuaj të internetit në WordPress. Dhe brenda një çështje prej disa klikimesh, faqja e internetit e WordPress-it tuaj do të shndërrohet në një faqe në internet me e-tregti të plotë me eCommerce ose dyqan online..

WooCommerce gjithashtu vjen me opsionet më të mira në menaxhimin e inventarit të klasave. Ofrohen edhe porta të ndryshme pagese për të kryer pagesa në një mënyrë të sigurt. Me WooCommerce, ju merrni kontrollin e plotë mbi të dhënat tuaja.

Dhe ka disa shtesa në dispozicion për WooCommerce, të cilat mund t’i përdorni për të shtuar më shumë funksione në dyqanin tuaj online. Këto shtesa mund të shkarkohen dhe instalohen nga biblioteka WordPress.Org ose faqja e zhvilluesit WooCommerce.

Ju mund ta rregulloni faqen tuaj të internetit WooCommerce në elementin më të vogël në faqen tuaj të internetit pasi WooCommerce integron imtësisht me të gjitha tiparet që ekzistojnë tashmë në një faqe në internet WordPress. Dhe uebfaqja juaj e WordPress do të jetë plotësisht e shkallëzueshme me shtojcën WooCommerce. Prandaj, nuk duhet të mendoni dy herë për ta zhvendosur faqen tuaj të internetit në WordPress në një uebfaqe të WooCommerce.

Ju mund të krijoni kuponë dhe zbritje për produktet e zgjedhjes suaj dhe gjithashtu merrni një sistem të shkëlqyeshëm të menaxhimit të dërgesave. Ju lehtë mund të merrni reagimet nga klientët. Dhe një tjetër veçori e madhe dhe me ndikim që vjen me WooCommerce është mjetet e saj të integruara të analitikës dhe SEO. Ju nuk do të duhet të mbështeteni vetëm në mjetet e tjera të SEO për t’u renditur më lart dhe për të përmirësuar dukshmërinë e faqes suaj të internetit dhe produkteve të saj.

Pse kërkohet pritja e WooCommerce?

WooCommerce shkon në WordPress dhe ju do të duhet të gjeni hosting nga një ofrues i web hosting për të pritur në faqen tuaj të internetit eCommerce. Po, ekziston një mundësi për blerjen e pritjes nga WordPress. Por nuk do të merrni Hosting të specializuar WooCommerce nga WordPress.

Së bashku me web hosting, do t’ju duhet edhe një emër domain. Dhe një Certifikatë SSL është e domosdoshme nëse dëshironi të keni mundësinë e pagesave në internet në faqen tuaj të internetit dhe ta bëni faqen tuaj më të sigurt. Ka mundësi të ndryshme të mbajtjes së faqeve në internet nga të cilat mund të zgjidhni nëse dëshironi të gjeni një uebfaqe normale. Dhe shumë ofrues të mbajtjes së faqeve në internet ofrojnë hostime të specializuara të WordPress për të pritur faqet e internetit të WordPress.

Por, për të përfituar plotësisht nga karakteristikat dhe aftësitë e WooCommerce, ju rekomandohet shumë të kërkoni Hosting WooCommerce. Ky lloj i hostimit mund të trajtojë një faqe interneti WooCommerce jashtë kutisë dhe do të udhëzoheni nga ekspertë të WooCommerce nëse ju jepet mbështetje e specializuar për klientët WooCommerce. Por, Gjithmonë është më mirë të ndihmoheni nga individë me njohuri të thella rreth WooCommerce dhe me ekspertizë për të zgjidhur problemet që lidhen me faqet e internetit të WooCommerce.

Dhe kur bëhet fjalë për sigurinë, WooCommerce nuk është më i miri në treg. Dhe një faqe në internet eCommerce duhet të jetë shumë e falimentueshme kur bëhet fjalë për sigurinë. Sepse është aty ku ruhen informacionet e përdoruesit dhe të dhëna të rëndësishme si detajet e kartës së kreditit dhe më shumë. Dhe nuk do të dëshironit të prishni transaksionet që ndodhin në faqen tuaj të internetit. Një zgjidhje për këtë pengesë të WooCommerce do të ishte blerja e WooCommerce Hosting nga një ofrues i sigurt për pritjen e faqeve në internet.

Aktivizoni certifikatën SSL për të shtuar siguri shtesë në faqen tuaj të internetit eCommerce për të kryer transaksione. Prandaj, bleni këtë veçori shtesë SSL së bashku me planin tuaj të pritjes. Ju nuk do të dëshironi vizitorët tuaj, të cilët gjithashtu mund të jenë klientët tuaj të mundshëm, duke përfunduar duke vizituar një faqe në internet që nuk është në dispozicion. Prandaj krahasoni ofruesit e ndryshëm të mbajtjes së faqes në internet dhe sigurohuni që të zgjidhni atë me kohën më të lartë të dorëzuar.

Kur blini një pritje të përbashkët në vend që të blini WooCommerce Hosting, ju merrni një sasi të kufizuar të hapësirës ruajtëse dhe bandës. Dhe shpresoj që akoma të mbani mend ato që thashë më herët që WooCommerce ju lejon të shtoni një numër të pakufizuar të produkteve në faqen tuaj të internetit. Dhe shanset janë shumë më pak se do t’ju jepen burime të mjaftueshme për të plotësuar opsionin “e pakufizuar” të ofruar me WooCommerce nëse blini një pritje tradicionale të përbashkët. Blerja e pritjes së WooCommerce do t’ju marrë bandwidth të papërcaktuar, hapësirë ​​të madhe në disk, llogari të postës elektronike dhe shumë më tepër nga veçoritë e zakonshme të hostimit.

Uebfaqja e WooCommerce do të thotë një faqe në internet eCommerce. Dhe kur flasim për uebfaqen e e-Tregtisë, gjithçka për të cilën mund të mendojmë është shumë produkte, imazhe të produkteve, detaje të tjera dhe shumë më tepër. Dhe në një faqe në internet eCommerce, zhvendosja midis faqeve ndodh më shpesh sesa ajo e faqeve të internetit tradicionale të blogerave. Prandaj, shpejtësia dhe performanca e faqes suaj të internetit është faktori që nuk duhet të dështoni kurrë t’i kushtoni vëmendje. Dhe pasi tashmë i dini efektet e një uebsajti të ngarkimit të ngadaltë, sigurohuni që të zgjidhni një ofrues të shpejtë të pritjes së faqes në internet.

Kush është ofruesi më i mirë i hostit WooCommerce?

Pasi të keni njohur të gjitha këto pika kryesore në lidhje me WooCommerce Hosting, një pyetje që mund të jetë në kokën tuaj është a duhet të kaloj në WooCommerce Hosting? Më lejoni t’ju bëj të qarta gjërat për ju.

Ka faqe në internet eCommerce të cilat përdoren për të shitur vetëm shumë pak produkte. Për shembull, një autor ka faqen e tij të internetit për të shitur dy librat që ka shkruar. Në raste të tilla, WooCommerce Hosting nuk do të jetë një domosdoshmëri. Një uebfaqe e tillë mund të funksionojë mirë me një plan të përbashkët të pritjes së WordPress. Por nëse qëllimi i uebfaqes tuaj është të shesë më shumë produkte dhe nëse siguria dhe performanca janë përparësitë tuaja kryesore, atëherë duhet të shkoni në Hosting WooCommerce.

Gjërat mund të bëhen paksa të ndërlikuara kur të keni shumë mundësi për të zgjedhur dhe nuk jeni plotësisht të sigurt se cili është ofruesi më i mirë i Hosting WooCommerce për faqen tuaj të internetit WooCommerce. Dhe tani që ju dini gjithçka në lidhje me hostimin WooCommerce, tani është koha, të zgjidhni WooCommerce gati gati në internet.

Prandaj kemi renditur 5 ofruesit kryesorë të mbajtjes së faqeve në internet që ofrojnë pritje WooCommerce që mund të trajtojë një faqe interneti WooCommerce jashtë kutisë.

Bluehost

Pritja më e mirë e Woocommerce në Bluehost

Bluehost është një nga drejtuesit e tregut dhe renditet në vendin e parë për nevojat e biznesit në internet për biznesin e vogël. Dhe një pendë e dukshme në kapakun e Bluehost është ajo që rekomandohet zyrtarisht nga WordPress dhe WooCommerce. Ato gjithashtu janë nga ofruesit më të besueshëm të mbajtjes në internet kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit pasi ato ofrojnë mbështetje 24/7 ekspertësh.

Bluehost WooCommerce Hosting fillon me 6,95 $ / muaj duke shkuar deri në 12,95 $ / muaj. Do t’ju sigurohet një hyrje pagese e sigurt për të kryer të gjitha transaksionet në internet në faqen tuaj të internetit. Bluehost WooCommerce Hosting vjen me një garanci të kthimit të parave 30 ditë. Ju gjithashtu merrni tema falas, plotësisht të personalizueshme. Ju gjithashtu merrni ndihmë nga një ekspert WooCommerce përmes telefonit, i cili ju lejon të vendosni dyqanin tuaj WooCommerce brenda dy orësh.

HostSoch

Hostsoch lirë Woocommerce hosting

HostSoch është një nga kompanitë më prirëse të pritjes në internet në Indi. HostSoch është i njohur për besueshmërinë dhe mbajtjen në internet të niveleve më të larta me çmime shumë të volitshme. Kjo gjithashtu është një nga kompanitë më të vlerësuara për web hosting kur është fjala për shpejtësinë e pritjes, kohën e duhur dhe mbështetjen. Planet e hostimit të HostSoch WooCommerce fillojnë me vetëm rupi 99 / muaj. Mimet shkojnë deri në rupi 329 / hënë. Ju mund të zgjidhni prej secilës nga katër paketat, përkatësisht Starter, Advanced, Business dhe Pro. Ju merrni 99.9% garanci në kohë, mbrojtje falas në cloud dhe serverë me performancë të lartë.

Ju mund të merrni duart tuaja në emrin e Domain Falas nëse blini një web hosting nga HostSoch. Ju gjithashtu merrni një certifikatë falas SSL për t’i bërë faqet tuaja më të sigurta. Mbështetja e dedikuar 24/7 është gjithmonë në shërbimin tuaj, e cila me siguri do të përmirësojë përvojën tuaj të pritjes.

Hostinger

Planet e hostimit të Woocommerce të Hostinger

Hostinger siguron një pritje të nivelit të lartë WooCommerce për performancën superiore të faqes suaj të internetit WooCommerce. Planet e mbajtjes në internet të Hostinger vijnë me 30 ditë garanci për kthimin e parave. Hostinger ka udhëhequr industrinë e web hosting në të gjithë globin dhe njihet si më e mira kur bëhet fjalë për cilësinë e shërbimit të pritjes. Ata kanë një ekip ekspertësh që është i përkushtuar për t’ju shërbyer 24/7. Mimet e WooCommerce Hosting fillojnë me aq të ulët sa rupi 45 / muaj, duke shkuar deri në rupi 189 / muaj. Ju gjithashtu merrni Emrin e Lirë të Domainit me premium The Hostinger dhe planet e biznesit në internet.

HostPapa

Ofruesi i hostit të hostpapa Woocommerce

HostPapa është një nga ofruesit kryesorë të pritjes së faqeve në internet kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe performancën e përmirësuar. Ky është gjithashtu një nga ofruesit e rangut më të lartë të uebit. Ata u kanë mundësuar shumë bizneseve në shkallë të vogël të lënë një shenjë në internet, me shërbimin e tyre për vlerën e parave. Ata kanë një gamë të arsyeshme çmimesh për planet e tyre të mbajtjes në internet WooCommerce, të cilat fillojnë nga rupi 199 / muaj. duke shkuar deri në rupi 699 / hënë. Gama e çmimeve është një tregues i fleksibilitetit në çmimet dhe tiparet e planeve të tyre. Për ta bërë përvojën tuaj të web hosting-it të WooCommerce të sigurt dhe të sigurt, ato kanë karakteristika të integruara të sigurisë dhe monitorimit. Ju gjithashtu do t’ju ofrohet mbështetje e drejtpërdrejtë e ekspertëve sa herë që ju nevojitet, rreth orës.

A2Hosting

A2hosting host i Woocommerce

Shpejtësia e plotë është ajo që A2 Hosting është i famshëm për të. Ata gjithashtu ofrojnë një server më të shpejtë deri në 20X. Prandaj, padyshim që mund të pritet performanca e nivelit të lartë nga serverët A2 Hosting. Ju gjithashtu përfitoni nga mbështetja e pakrahasueshme 24/7/365 nga “Creu Guru”, i cili është një ekip miqësor dhe ekspertësh. A2 Hosting gjithashtu vjen me garanci për kthimin e parave në çdo kohë. Planet e pritjes W2Commerce të A2 fillojnë në rupi 269.28 / hënë, duke shkuar deri në rupi 824.36 / muaj. Plani me çmime më të larta do t’ju blejë web hosting të optimizuar dhe të menaxhuar plotësisht, i cili është ideal për faqet e internetit të WooCommerce në shkallë të gjerë.

përfundim

Edhe pse pritja WooCommerce mund t’ju kushtojë shumë më pak sesa mbajtja në internet e rregullt, përfitimet dhe veçoritë e ofruara nga WooCommerce justifikojnë etiketën e çmimit të primit. Prandaj, WooCommerce Hosting me të vërtetë ia vlen të provoni. Nëse dëshironi të filloni pa ndonjë telashe dhe menjëherë të filloni shitjen e produkteve tuaja, WooCommerce Hosting është ajo që duhet të zgjidhni pa dyshim. Shumë ofrues të mbajtjes së ueb ofrojnë WooCommerce Hosting duke filluar nga një plan themelor i përbashkët për të avancuar më shumë menaxhimin e dedikuar plotësisht të menaxhuar. Ju duhet të zgjidhni tuajin, sipas kërkesave të faqes tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me