A keni menduar ndonjëherë të krijoni dyqanin tuaj online me WordPress? Hapja e një dyqani fizik mund të jetë mjaft e taksueshme këto ditë, veçanërisht kur ju duhet të merrni me qira hapësirë ​​(nëse nuk keni të tijën), punësoni disa njerëz, ngarkoni atë me produktet tuaja dhe shpresoni që njerëzit do ta gjejnë atë dhe do të blejnë nga ju. Tani, gjithçka që ju duhet për të filluar është një ofrues pritës dhe një temë awesome eCommerce WordPress për t’ju ndihmuar të tregtoni dhe shisni mallrat tuaja në internet.


Nëse thjesht po filloni me WordPress ose po provoni diçka të re, krijimi i një faqe në internet me një temë premium mund të bëjë ndryshimin midis dështimit dhe suksesit. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse po kërkoni të krijoni një dyqan në internet. Sigurisht, mund të ketë një temë krejt të lirë në dispozicion atje, por pa dyshim që është një çantë e përzier që do të ju bëjnë me mend nëse keni përfunduar apo jo duke zgjedhur një të mirë. Për të qenë në anën e sigurt, ju duhet një temë që azhurnohet rregullisht nga zhvilluesit e temave dhe ajo që është bërë posaçërisht për të ndihmuar zhvilluesit të krijojnë një sit eCommerce dhe të fillojnë marketing në internet. Një premium i tillë që po bën një gumëzhitje në ThemeForest është Veri | Tema e tregtisë elektronike.

Jam i sigurt që jeni mirë të vetëdijshëm që ThemeForest është shtëpi e disa temave më të mira premium WordPress atje, por çfarë e bën saktësisht Veriun | Tema e E-Commerce dallon nga pjesa tjetër dhe pse duhet ta konsideroni ta provoni? A është me të vërtetë një temë premium WP e lirë dhe e besueshme apo është vetëm një nga ato temat nën-parave që as nuk i duron premtimet e saj? Le të zbulojmë më shumë në këtë Veri | Tema e-Tregtisë shqyrtim i thelluar.

Përmbledhje

Siç sugjeron emri, Veriu | Tema e E-Commerce është ndërtuar me dyqane në internet në mendje. ’Shtë një temë premium plotësisht e përgjegjshme WordPress që krenohet me një dizajn të përsosur me pixel dhe një funksionalitet të gjerë. Ju jeni të garantuar të dashuroheni me të në shikim të parë!

Veriu është krijuar dhe krijuar nga FuelThemes, një agjenci për krijimin e temave të themeluar nga dy njerëz të mrekullueshëm, Ant Eksiler dhe Aykut Yilmaz. Pavarësisht se është e re në industri, kjo agjenci e vogël paketon mjaft, duke u ofruar përdoruesve tema të nivelit të lartë të WordPress që vijnë me çmime të përballueshme. Fokusi kryesor i tyre është të na ofrojë tema që jo vetëm që duken mirë, por gjithashtu funksionojnë pa probleme në çdo pajisje dhe në versionin e fundit të WordPress.

Me këtë produkt të mahnitshëm të krijuar nga njerëz po aq të mahnitshëm, ju mund të krijoni shpejt dhe lehtësisht dyqanin tuaj online dhe të filloni të shesni produktet dhe / ose shërbimet tuaja në një mashtrim! Sshtë një temë minimale eCommerce pa rrëmujë që nuk është thjesht e lehtë për t’u përdorur por është edhe fleksibël, me një sërë opsionesh personalizimi.

dizajni

Veri | Tema e tregtisë elektronike përqendrohet në sigurimin e përdoruesve dhe klientëve të tyre një përvojë të qetë dhe të bukur në blerje. Sportiv një plan urbanistik i pastër, elegant, dhe minimalist, me përdorim të madh të hapësirës së bardhë dhe vizitorëve të faqes përshëndetëse me një rrëshqitës të këndshëm, të plotë, në faqen kryesore. Folks pas kësaj teme gjithashtu shtuan me shumë efekte parallaksi të këndshme që përzihen në mënyrë të përkryer me pjesën tjetër të elementeve, duke krijuar një pamje të hijshme dhe moderne.

Veriut vjen me stilet e para-ndërtuara të faqes në internet që do t’ju ndihmojnë të kurseni një kohë të madhe. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse paraqitja parazgjedhje nuk i plotëson nevojat e kamareve të zgjedhura të biznesit tuaj. Përveç këtyre, tema ka edhe stile të ndryshme të dyqaneve dhe stilet e produkteve, si dhe 3 faqe të ndryshme në blog (Standard, Masoneri, Grid). Ajo gjithashtu vjen e mbushur me personalizues të ngjyrave dhe sfondit, ku lehtë mund të personalizoni pamjen e pothuajse çdo seksioni të temës. Madje ka faqe unike të llogarive për përdoruesit. Shume e drejte e drejte?

Veriu është një temë shumë e përgjegjshme që duket dhe funksionon shumë në Internet dhe pajisjet mobile. Sfondi i përfshirë në video gjithashtu jep një përfitim shtesë që tashmë është në kërkesë të lartë. Tani, ju do të keni një faqe të zanatit të bukur të tregtisë elektronike (dhe një blog për të filluar!) Që duket moderne dhe profesionale, pa u dukur shumë e çrregullt. Me siguri, Veriu | Tema e E-Tregtisë do t’ju tregojë drejtimin e duhur!

Karakteristikat kryesore

Deri më tani, do të keni menduar se Veriu | Tema e E-Commerce është padyshim ajo që i përshtatet biznesit tuaj. Më poshtë janë tiparet kryesore që duhet të parashikoni me këtë temë të thjeshtë por të fuqishme premium të tregtisë elektronike:

 • Instalimi me një klikim dhe instalimi demo
 • Tema e Fëmijëve të përfshirë
 • Plotësisht i përshtatshëm
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm dhe retinë gati
 • WordPress 4.0+ dhe WooCommerce 2.2+ gati
 • WPML gati (përfshin ndërruesin e gjuhës dhe skedarët .po)
 • WooCommerce ndërrues shumëgjuhësh gati + i çmimeve
 • RTL gati
 • Elementet e tërheqjes dhe rënies
 • Përfshinë skedarët PSD
 • Miqësor me SEO, i përputhshëm me shtojcat SEO si Yoast
 • Përbërësi vizual për krijimin e faqeve të qetë
 • 600+ Fonts Google të përfshira
 • Mbështetje për format, imazhin, galerinë, video dhe formatet standarde të postimit
 • Widgets me porosi të përfshira
 • Kompatibil me shtojcat më të njohura të eCommerce WordPress
 • Opsione të pakufizuara të ngjyrave
 • Opsione intuitive të temës

Veriu tërheq të gjitha ndalesat e mundshme për integrimin duke përfshirë një numër të shtojcave premium që kanë për qëllim të maksimizojnë WooCommerce. Kjo përfshin Transportin e Vlerësimit të Tabelës, Faturën PDF WooCommerce PDF, Prmimet Dinamike dhe Uljet, Filterin e Produkteve dhe shumë më tepër. Duke i shtuar këto, do të kurseni programe shtesë premium me vlerë 50 $ pasi të blini këtë temë!

Pro dhe kundra

Temat Premium WordPress si Veriu | Tema e E-Tregtisë po bëhet e njohur, pavarësisht nga fakti se ato janë akoma më të madhe se numrat e temave falas. Nëse po pyesni pse disa njerëz do të paguanin kur ka kaq shumë tema falas të disponueshme në treg, konsideroni të mirat dhe të mirat e mëposhtme për blerjen e temave të WordPress:

rekuizitë
 • E përballueshme dhe e besueshme
 • Temë shumë e gjithanshme dhe e personalizueshme e WordPress
 • Shumë skedarë dhe shabllone të paravendosur të faqeve
 • Përfshinë shtesa shtesë të palëve të treta
 • Paneli i administratorit me temë mbresëlënëse dhe mjet ndërtues faqesh (Visual Composer)
 • Azhurnohet rregullisht, me mbështetje të nivelit të lartë
 • Përfshinë dokumentacione dhe udhëzime të dobishme për përdoruesit
Cons
 • Mund të ketë shumë karakteristika për fillestarët
 • Nuk rekomandohet për ata që kërkojnë një temë të thjeshtë, themelore
 • Ka pak kurbë mësimi dhe kërkon pak konfigurim dhe konfigurim për të filluar
Verdikti Final – Një temë e shkëlqyeshme për tregtinë elektronike që vjen me të gjitha tiparet e duhura

Veri | Tema e tregtisë elektronike është një temë premium e pastër dhe elegante WordPress me një pamje dhe pamje të shkëlqyeshme që është e përshtatshme për ndërtimin e çdo lloji të faqes elektronike të e-commerce. Ajo ka theks të fortë në tipografinë, përdorueshmërinë dhe përvojën e përgjithshme të përdoruesit, kështu që fillestarët dhe profesionistët njësoj mund ta përdorin atë me lehtësi. Dhe falë panelit të saj të avancuar të opsioneve të temave dhe dokumentacionit të gjerë, krijimi i një uebsajti me Veriun është bërë edhe më i thjeshtë. Nëse hasni ndonjë vështirësi, nuk duhet të shqetësoheni pasi tema vjen me mbështetje të nivelit të lartë. Ju mund të zgjidhni të postoni një koment ose të paraqisni një biletë këtu dhe FuelThemes do të ndjekin nevojat tuaja menjëherë.

Në përgjithësi, Veriu | E-Commerce varet nga premtimet e tij për të qenë një temë premium WP e lirë dhe e besueshme, duke ofruar gjithçka që ju mund të keni nevojë për të marrë dyqanin tuaj online dhe drejtimin me WordPress në vetëm disa minuta. Kështu që nëse unë të ishe ti, patjetër do ta provoja! Më beso, ia vlen çdo qindarkë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me