Temat e eCommerce të WordPress po bëhen më të njohura pasi gjithnjë e më shumë njerëz po kthehen po përdorin platformën si thelb për të ndërtuar dyqanet e tyre në internet. Ka shumë arsye që shumë individë dhe kompani po i drejtohen WordPress për nevojat e tyre të biznesit. Për një, është burim i hapur dhe ka një koleksion të gjerë të burimeve falas. Dhe për t’ju kursyer koston e zhvillimit, ka fjalë për fjalë qindra mijëra tema të WordPress për të cilat mund të zgjidhni!


Një temë e tillë që po bën kohë më parë në ThemeForest është një temë premium e quajtur Venedor – Tema e WordPress + WooCommerce. Në kërkimin tim për temat më të mira premium WordPress për eCommerce, shfrytëzova rastin ta provoj vetë dhe zbuloj pse shumë njerëz preferojnë ta përdorin atë mbi tema të tjera. Dua të them, ka shumë tema falas atje, apo jo? Pra, pse të paguani për një temë si Venedor?

Sot, ne do të zbulojmë nëse kjo temë premium ka atë që duhet për të qenë një nga temat më të mira premium WordPress për faqet e e-commerce. Disa pretendojnë se është një temë e pakuptimtë eCommerce e WordPress, por a mund të vijë vërtet premtimet e saj? Le të zbulojmë më shumë në këtë përmbledhje të thelluar të Temës Venedor – WordPress + WooCommerce!

Përmbledhje

Nëse është një temë e thjeshtë, e lehtë për t’u përdorur dhe shumë e personalizueshme që po kërkoni, atëherë nuk mund të gaboni me Venedor – WordPress + WooCommerce Theme. Ajo u zhvillua nga Bashkimi Smartwave., një kompani e njohur në internet që është e specializuar në krijimin e produkteve të lidhura me përdoruesit dhe të përballueshëm për tregtinë elektronike. Venedor është një nga shtesat më të reja në koleksionin e tyre, me më shumë rrugën tuaj në ditët në vazhdim.

Venedor është e garantuar që t’i japë uebfaqes tuaj një pamje dhe pamje profesionale – një që mund të konkurrojë kokë më lart me emrat më të mëdhenj në industri. Shtë zgjidhja perfekte për ndërtimin e çdo lloj siti të tregtisë elektronike, përfshirë dyqanin e veshjeve, dyqanet e shëndetit dhe bukurisë, butikun e grave, dyqanin e fëmijëve, apo edhe një dyqan që shet produkte fizike dhe dixhitale. Highlyshtë shumë i personalizueshëm, me një dizajn plotësisht të përgjegjshëm që e bën atë të funksionojë pa probleme në çdo Internet dhe pajisje mobile. Përveç vendeve të eCommerce, tema është gjithashtu një pikënisje e shkëlqyeshme për projektet me porosi. Ka 14 faqe dhe lëkurë të ndryshme, dhe ju jep lirinë për të personalizuar tuajin. Me Venedorin, qielli është kufiri!

Venedor vjen me mbështetje me cilësi të lartë dhe azhurnime të rregullta të cilat e mbajnë atë plotësisht të optimizuar, pa probleme dhe azhurnime me versionin e fundit të WordPress. Ai gjithashtu mbështet mbështetjen e WooCommerce eCommerce, duke ju lejuar të krijoni me lehtësi dyqanin tuaj online në asnjë kohë. Fullyshtë plotësisht në përputhje me WooCommerce 2.4 / 2.5 dhe WordPress 4.3 / 4.4.

dizajni

Tema Venedor – WordPress + WooCommerce është ndërtuar në kornizën e fuqishme të Twitter Bootstrap 3, një kornizë popullore HTML, CSS dhe JavaScript e përdorur për zhvillimin e projekteve të fuqishme, të përgjegjshme dhe miqësore me celularin. Bootstrap e bën zhvillimin e faqes së përparme një tërësi shumë më të shpejtë dhe më të lehtë. ’Shtë krijuar për njerëzit e të gjitha niveleve të aftësive, të gjitha llojet e pajisjeve dhe të gjitha madhësive të projektit. Nuk ka dyshim se do të jeni në gjendje të ndërtoni një sit të fuqishëm eCommerce në asnjë kohë fare!

Siç u përmend më herët, Venedor ka një plan urbanistik plotësisht të përgjegjshëm, që do të thotë se do të duket bukur në çdo pajisje, qoftë në PC, laptop, tablet apo smartphone. Rrëshqitësit dhe karuselet e produktit thjesht mund të rrotullohen duke përdorur prekjen në desktop dhe pajisjet e lëvizshme. Përveç kësaj, Venedor është gjithashtu i koduar me cilësi më të lartë grafike të retinës, me elementë të qartë dhe të qartë në ekranet HiDPI.

Venedor është një temë plotësisht e personalizueshme, me mbi 6 faqosje të faqeve të para-ndërtuara dhe lëkurat. Ju jeni të prishur për zgjedhje me opsionet e personalizimit që ju lejojnë të ndryshoni ngjyrat dhe dhuratat sipas dëshirës suaj, si dhe të zgjidhni nga mbi 500 Fonts Google falas Google. Dhe me një panel të fuqishëm administratori, ju mund të shkulni temën megjithatë ju pëlqen vetëm me disa klikime të thjeshta. Ju nuk duhet të mësoni se si të kodoni. Kjo ju lejon të kurseni shumë kohë për të marrë gjithçka në rregull.

Karakteristikat kryesore

Ende nuk jam i sigurt nëse apo jo Venedor – WordPress + WooCommerce është zgjedhja e duhur për ju? Shikoni listën e plotë të karakteristikave më poshtë:

 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm dhe retinë gati
 • 14 paraqitjet e paracaktuara të faqes në shtëpi dhe 11 lëkurat me ngjyra
 • Shtesa Premium (me vlerë mbi $ 100), përfshirë:
 • Kompozitori vizual
 • Rrëshqitës shtresash
 • Rrëshqitës i revolucionit
 • PSDs
 • Kombinohet me shtojcën e lokalizimit të Codestyling
 • Paneli i avancuar i administratorit
 • Me prekje për të gjitha pajisjet moderne të lëvizshme
 • Opsione të forta banderolash
 • Pamja e rrjetit / listës
 • Paraqitja e boksuar dhe e gjerë
 • Mbështetje WPML
 • Menga Mega përfshirë
 • Funksionaliteti fleksibël i menusë
 • Ndryshoni imazhin në rri pezull
 • Pamje të ndryshme demonstruese
 • Zmadhim i përparuar i imazhit dhe funksionaliteti i shfaqjes
 • Të dhëna të thjeshta të mostrës për instalim
 • Lista e dëshirave dhe krahasoni produktet
 • Rrëshqitës i bukur i çmimeve
 • Funksion i pamjes së shpejtë
 • Opsione të përparuara të kategorisë
 • Opsione të përparuara të blogut
 • Fonts Icon (FontAwesome, Glyphicons)
 • Opsione të fuqishme të tipit të përmbajtjes
 • Rrëshqitës karuseli i rrobave
 • Të pajtueshme me shfletuesin (Chrome, Safari, Firefox, Opera)
 • SEO-miqësore (në përputhje me shtojcën Yoast)
 • Mbështetje cilësore dhe azhurnime të rregullta

Shpresojmë, këto karakteristika dhe mundësi të pakuptimta janë të mjaftueshme për t’ju bindur të blini Venedor sot!

Pro dhe kundra

Në këtë pikë, ju jeni tashmë kruajtje për të filluar faqen tuaj në eCommerce me WordPress. Dizajni dhe funksionaliteti janë padyshim aspektet më të rëndësishme për t’u marrë parasysh. Një nga gjërat e para që duhet të merrni parasysh është të vendosni nëse nevojat tuaja mund të plotësohen nga një temë falas ose një temë e paguar. Sigurisht që ka të mirat dhe të këqijat për të dy, por meqenëse ne jemi në temën e temave premium të WordPress si Venedor – WordPress + WooCommerce, do të shqyrtojmë avantazhet dhe disavantazhet e tij, si ato më poshtë:

rekuizitë
 • Temat Premium shpesh vijnë me mbështetje A + nga zhvilluesit e temave, zakonisht përmes forumeve, dorëzimit të postës elektronike, dorëzimit të biletave, telefonit, etj..
 • Temat Premium marrin azhurnime të rregullta, kështu që janë gjithnjë të azhurnuar me versionin e fundit të WordPress, dhe mbrohet nga problemet e mundshme të sigurisë
 • Temat Premium janë shumë më të larta në cilësi sesa homologët e tyre falas, me paketën që vazhdimisht bëhet më e mirë dhe më e madhe pasi vijnë më shumë përdorues për t’i blerë ato
 • Shumica e temave premium kanë funksionalitet të përparuar dhe panele admin që e bëjnë personalizimin dhe konfigurimin e faqeve një fllad
 • Pothuajse të gjitha aspektet e dizajnit janë më të mira me temat premium WordPress, nga paraqitjet e faqeve poshtë për të mbrojtur faqet e menusë dhe menutë
 • Me temat premium, cikli i azhurnimit është më i rregullt dhe i përgjegjshëm ndaj ndryshimeve me thelbin e WordPress, duke prekur kështu gjithçka nga gabimet e vogla deri tek problemet e mëdha të sigurisë
Cons
 • Pika e çmimeve për disa tema premium mund të jetë mjaft e lartë, dhe megjithatë kërkojnë licencim të mëtutjeshëm në vitet në vazhdim (e cila nga ana tjetër mund të zhyten seriozisht në kuletën tuaj)
 • Temat Premium nuk kanë procese zyrtare të rishikimit, me disa zhvillues të temave që injorojnë praktikat më të mira të zhvillimit të WordPress që mund të shkaktojnë çështje të vogla ose të mëdha në fusha të caktuara
 • Temat Premium kanë tendencë të lulëzojnë me më shumë veçori dhe funksionalitete që mund të konsiderohen të panevojshme, veçanërisht për ata që kanë vetëm nevojë për veçori themelore
 • Zhvilluesi i temave premium mund të ndërpresë produktin e tyre në çdo kohë pa njoftim, gjë që është një shqetësim serioz për pagimin e klientëve

Temat Premium WordPress si Venedor patjetër që kanë shumë për tema, por meqenëse të gjithë zhvilluesit e temave janë dyqane janë duke kënduar lavdërimet e tyre, mund të jetë e ndërlikuar ta vendosni veten në një vend ku në të vërtetë mund të merrni parasysh dobësitë e mundshme. Kështu që përpara se të vendosni të blini një temë, sigurohuni që së pari të bëni detyrat e shtëpisë tuaj duke lexuar komente dhe rekomandime, si dhe besueshmërinë e zhvilluesit të temave. Në këtë mënyrë, nuk do të duhet të pendoheni për të investuar në një temë!

Verdikti Final – Një temë e besueshme në tregtinë elektronike që është e vlefshme për çdo qindarkë

Tema Venedor – WordPress + WooCommerce është një zgjidhje e fuqishme e tregtisë elektronike që u jep përdoruesve sigurinë se do të vazhdojë të rritet dhe të sigurojë funksionalitet të lartë për kërkesat në internet të pronarëve të biznesit në internet. Numri i madh i shitjeve që ky produkt ka bërë në ThemeForest është një dëshmi për sa i fuqishëm dhe i besueshëm është.

Si përmbledhje, ka shumë gjëra që ju duhet t’i konsideroni kur kërkoni një temë. Ndërsa ky përmbledhje zgjodhi Venedor si një fitues, është ende e rëndësishme që të vendosni se çfarë ju nevojitet me të vërtetë nga një temë para se të shpenzoni paratë tuaja të fituara me vështirësi. Por nëse jeni pas një dizajni estetikisht të këndshëm, i cili përqendrohet gjithashtu në veçoritë dhe funksionalitetin, unë mund të them me siguri se Tema Venedor – WordPress + WooCommerce është një temë e pakuptimtë eCommerce WordPress që mund t’ju ndihmojë të keni sukses në biznesin tuaj në internet. Tani, është radha juaj të vendosni. Ndani mendimet tuaja me ne!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me