Duke qenë një webmaster i ri, është thelbësore që ju të mblidhni informacione se si të krijoni me sukses faqen tuaj të internetit ose kompaninë e mbajtjes në internet. Shtë e rëndësishme që të merrni ndihmën e duhur së bashku me këshilla dhe udhëzime të shkëlqyera për ta pasur biznesin tuaj fitimprurës dhe për të funksionuar pa probleme dhe në mënyrë efektive.


Para se të regjistroheni ose të merrni një plan pritjeje në Web Hosting Hub, duhet të kuptoni plotësisht sa vijon:

 • Whatfarë është qendër e mbajtjes në internet?
 • Doesfarë ofron Qendra e Web Hosting-it?
 • Features
 • Produkte
 • Sherbime
 • Farë e bën Qendrën e Web Hosting një kompani pritëse të besueshme?
 • Farë mund të mësoni nga ky ofrues pritës për krijimin e faqes tuaj të internetit?

Whatfarë është qendër e mbajtjes në internet?

Hub Web Hosting është një ofrues pritës që specializohet në ofrimin e ju lehtë për t’u përdorur në internet hosting. Shërbimet e kompanisë synojnë të ndihmojnë klientët që të kenë faqen e tyre të internetit ose web -in e tyre të drejtuar brenda pak minutash sepse qëllimi i tyre është të ofrojnë shërbim të presjes pa probleme. Koncepti i tyre Do-It-Yourself i shërbimit të strehimit u jep klientëve mënyrën më të lehtë për të marrë uebfaqen e tyre të re të osCommerce dhe emailin në internet.

Doesfarë ofron Qendra e Web Hosting-it?

Hub Web Hosting ka produktet, shërbimet dhe mbështetjen më të madhe në dispozicion për ju sot, të denjë për çmimin e tij. Ju mund të keni veçoritë tuaja të pasura me faqe në internet ose kompaninë tuaj të internetit të mbajtjes në internet që funksionon brenda pak minutash me instalimin e tyre me një klik.

Shërbimet e tyre ofrojnë karakteristikat dhe produktet e mëposhtme të mahnitshme:

 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • Domain falas
 • Transfer falas
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Uebfaqe të pakufizuara
 • Garanci e kthimit të parave 90 ditë
 • 24/7 Mbështetje me bazë në SHBA
 • Instalim i butë me një klik
 • Llogari të pakufizuara FTP
 • Baza e të dhënave të pakufizuar MYSQL
 • Nënfushat e pakufizuara
 • Fushat e pakufizuara të parkuara
 • Adresat e pakufizuara të postës elektronike
 • Siguria e Avancuar me suPHP
 • Kredi falas për reklamat Google Adwords $ 75 $
 • Bing / Yahoo $ 75 falas! Kredite e adCenter

SuPHP e përdorur në makinat në Qendrën e Web Hosting-it i jep klientit një ndjenjë të sigurt me shërbimet e pritjes sepse një modul PHP përmirëson sigurinë duke zbatuar sistemin e avancuar të lejeve.

Qendra e mbajtjes së faqes në internet ka bazën më të gjerë të njohurive të industrisë së programeve të internetit, mësimet e arsimit dhe anëtarët e mbështetjes së komunitetit të gatshëm për t’iu përgjigjur çdo pyetjeje dhe të ndajnë lajmet dhe azhurnimet më të fundit rreth asaj që funksionon dhe çfarë jo. Ju mund të kontrolloni kanalet e tyre të komunitetit dhe arsimit kur vizitoni uebfaqen e tyre.

Makesfarë e bën Qendrën e Web Hosting-ut një ofrues të besueshëm të pritjes?

Serverët e optimizuar vazhdimisht të Dell pajisin këtë ofrues pritës. Kompania shikon që ata po përdorin pajisje, pajisje hardverike dhe servera që janë moderne dhe kanë cilësi të lartë, kështu që ju mund të jeni i sigurt se ato janë të besueshme.

Dhe ajo që e bën më të besueshëm këtë kompani pritëse është se ekipi i tyre mbështetës është në dispozicion 24/7 për të ofruar asistencë teknike dhe për të kujdesur nevojat tuaja për mbështetje. Ata janë të trajnuar dhe të punësuar në vend për të siguruar që klienti është kujdesur në çdo kohë, pavarësisht nëse është ora 02:00 ose e Dielë.

Ata janë gjithashtu me bazë në SHBA. Ndërtimi i përfaqësuesve të tyre të mbështetjes është në Shtetet e Bashkuara në Virginia Beach dhe Los Angeles. Ju kurrë nuk do të transferoheni në një vend tjetër ose në një qendër telefonike.

Farë mund të mësoni nga ky ofrues pritës për krijimin e faqes tuaj të internetit?

Nëse jeni thjesht fillestar, ose thjesht po filloni me faqen tuaj të internetit, Hub Web Hosting gjithashtu ju mëson se si të krijoni faqen tuaj në 3 hapa të thjeshtë:

 • Së pari: Zgjidhni një temë. Zgjidhni nga mbi 500 shabllone të internetit. Rregulloni kokën dhe skemën e ngjyrave, dhe pastaj ngarkoni logon tuaj. Atëherë krijoni një prezantim flash ose hiqni faqet.
 • E dyta: Shtoni përmbajtjen tuaj. Ndërfaqja jonë për redaktimin e pikës dhe klikoni në faqen e internetit do ta bëjë këtë hap një fllad.
 • E treta: Botoni. Pasi të jeni kënaqur me faqen tuaj, vendoseni në dispozicion në shfletuesit e uebit me një klik.

Nëse ndonjëherë keni vendosur të merrni planin tuaj të strehimit me Qendrën e Web Hosting, vizitoni faqen e tyre në internet dhe filloni. Në sitin e tyre, do të ndihmoheni dhe do të udhëzoheni për fat të mirë se ku dhe si të regjistroheni.

Dy hapa të thjeshtë për të filluar me Qendrën e Web Hosting:

 • Së pari: Filloni aplikacionin tuaj me emrin e domain. Do të shkruani emrin e domain nëse tashmë keni një të tillë. Nëse nuk keni ende një emër domain, do të krijoni të parën tuaj përpara se të vazhdoni në hapin 2.
 • E dyta: Plotësoni formularin që do të shihni së pari në faqe. Isshtë për informacionin e llogarisë tuaj.
 • Opsionet e paketave. Ju mund të zgjidhni nëse do të përfitoni nga Backupet Automated Secure (për të mbrojtur skedarët tuaj të rëndësishëm në faqen e internetit me kopje rezervë deri në 10 GB, vetëm për një shtesë prej 1 $ në muaj), ose McAfee Virus dhe Anti-Spam Protection (për të mbrojtur llogaritë tuaja të postës elektronike nga viruse dhe spam, me çmime në varësi të llojit McAfee).
 • Përditësimi i Planit Nitro. Plani Nitro është i dobishëm nëse faqja juaj e internetit është ultra e ndjeshme ndaj performancës së serverit. Gjithashtu siguron një shpërndarje më të lartë të burimeve. Kjo është opsionale.
 • Detajet e pagesës. Kjo ku do të dini se sa do të paguani. Pastaj ju zgjidhni llojin tuaj të pagesës.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me