Si të regjistroheni me BlueHost

Regjistrimi për një llogari me BlueHost është i thjeshtë dhe i lehtë. Ja çfarë duhet të bëni:


Hapi 1: Shkoni te BlueHost

Shkoni në www.BlueHost.com dhe klikoni në butonin “filloni tani”. Nëse përdorni këtë lidhje, do të merrni çmimin më të ulët dhe një domain falas.

Hapi 2: Zgjidhni planin tuaj.

Hapi 3: Zgjidhni emrin e domain

Nga atje, klikoni “zgjidhni” për planin që dëshironi. Pastaj do t’ju sjellë në hapin tjetër: zgjedhjen e emrit të domain, siç tregohet më poshtë.

Nëse nuk keni ende një emër domain-je dhe po filloni nga e para, mund të jeni të lumtur të dini se emri i domain-it tuaj me BlueHost është falas. Shkoni përpara dhe shkruani emrin që dëshironi në kutinë “domain i ri” në anën e majtë.

Nëse tashmë keni një emër domaini nga ndonjë vend tjetër dhe dëshironi të strehoni faqen tuaj në BlueHost, mund të futni atë emër domain në kutinë e anës së djathtë, “Unë kam një emër domain”

Këshillë: Nëse nuk jeni plotësisht i sigurt për emrin e domain-it tuaj, lëvizni miun lart në të majtë, si do të dilni nga faqja, dhe do të shfaqë një ofertë për të zgjedhur fushën tuaj të lirë më vonë dhe thjesht të vazhdoni me regjistrimin tuaj të hostit për tani. Nëse dëshironi, mos ngurroni të zgjidhni këtë mundësi. Shtë e lehtë të shtoni domenin tuaj më vonë nga paneli juaj i kontrollit të llogarisë (i cili u ridizajnua kohët e fundit dhe I DUAJ paraqitjen e re. Pra, shumë më të thjeshta por tiparet e fuqisë janë akoma).

Hapi 4: Vendosni Informacionin e Llogarisë dhe Zgjidhni Opsionet e dëshiruara

Ju jeni pothuajse atje! Vendosni informacionin e dëshiruar të llogarisë tuaj. Pastaj në pjesën “shtesat e paketave”, zgjidhni shtesat që dëshironi. Si parazgjedhje, SiteLock Security dhe Codeguard Basic kontrollohen. Unë rekomandoj t’i lini ato të kontrolluar pasi ato mbrojnë faqen tuaj te internetit nga sulmet me qëllim të keq dhe malware. Megjithatë, ende mund të bëni një sit të shkëlqyeshëm pa to, vetëm për të qenë të qartë. Ato janë masa paraprake, kështu që nuk ju duhen absolutisht atyre. Plus, gjithmonë mund t’i shtoni ato në llogarinë tuaj nëse doni të kurseni para sot.

Së fundmi, zgjidhni mënyrën tuaj të preferuar të pagesës dhe klikoni paraqitjen për të krijuar llogarinë tuaj të pritjes.

Urime! Tani ju keni një llogari BlueHost!

… Dhe tani çfarë? Epo, nëse po krijoni një faqe interneti krejt të re nga e para, provoni udhëzuesin tim falas se si të krijoni një faqe në internet me WordPress (hap pas hapi nga fillimi deri në fund).

Nëse keni ndonjë pyetje, mos ngurroni të më kontaktoni! Mundohem të ndihmoj në kohën e lirë.

-këmishë spitale me lidhëse pas kurrizit

==============

Në rast se jeni kurioz… këtu është një histori e BlueHost

BlueHost ka qenë rreth e rrotull për më shumë se një dekadë tani. Ata kanë vazhduar t’u ofrojnë klientëve të tyre shërbime pritëse të një cilësie të lartë që nga viti 2003. Dhe si çdo kompani e njohur e pritjes në internet, qëllimi i tyre përfundimtar është të ofrojnë shërbime të shkëlqyera me një çmim të përballueshëm.

Përgjatë viteve, BlueHost është përpjekur të arrijë këtë qëllim duke zgjeruar dhe përmirësuar shërbimet e tyre pa shtuar kosto shtesë në planet e tyre të pritjes. Deri më tani, ata po presin më shumë se një milion domene, duke mbajtur në të njëjtën kohë 750 servera për efikasitetin dhe shpejtësinë e hostit.

BlueHost ka një bollëk të planeve të pritjes me karakteristika dhe opsione të ndryshme që duhen vetëm disa minuta për tu instaluar. Ata kanë përfshirë gjithashtu një panel kontrolli miqësor (i quajtur cPanel) që ju lejon të menaxhoni me lehtësi llogarinë tuaj. Mbi këto, BlueHost përmban ndërtuesit e faqeve të internetit që ju lejojnë të krijoni uebfaqe të reja në mënyrën e shpejtë dhe të thjeshtë.

Këtu janë disa arsye pse duhet të zgjidhni BlueHost:

 • Mbështetje e nivelit të lartë të klientit, shpejtësia dhe fleksibiliteti
 • Mbështetje 24/7 nga ekspertë
 • Instalimet me një klikim nga SimpleScriptts
 • Hyrja e sigurt e shell SSH
 • Procesverbal i provuar
 • Seritë e shpejtë të rrufeve

Kënaqësitë dhe përfitimet e BlueHost

BlueHost është një nga kompanitë kryesore të pritjes në internet që ofrojnë performanca të shkëlqyera të mbushura me disa veçori të tjera të mahnitshme. Këtu janë disa nga veçoritë thelbësore të planeve të mbajtjes në internet të BlueHost:

 • Ofron mbështetje për platforma të ndryshme si WordPress, Drupal, Pligg dhe Zen Cart, vetëm për të përmendur disa.
 • Ofron një çertifikatë të gjeneruar falas (çertifikatë SSL) e cila është e rëndësishme kur jeni duke drejtuar një sit eCommerce.
 • Regjistrimi në një llogari BlueHost ju lejon të regjistroheni në shërbimin CDN të CloudFlare falas.
 • Shërbimet BlueHost janë shumë më të lira se ofruesit e tjerë të shërbimeve për vetëm 5,95 dollarë në muaj për planin 5-vjeçar, dhe 3.95 dollarë në muaj për planin 3-vjeçar. Ata gjithashtu ofrojnë premtime speciale në mënyrë të rregullt.
 • Ofron numër të pakufizuar domenesh në një llogari të vetme.
 • Siguron ruajtje të pakufizuar të diskut dhe bandës së tij.
 • Paraqet cPanel, një panel kontrolli që mund t’ju ndihmojë të rregulloni me lehtësi llogarinë tuaj të pritjes.
 • Lejon klientët të kenë llogari të pakufizuara të postës elektronike.
 • BlueHost ju ofron ndihmë 24/7 të klientit përmes bisedës, emailit dhe telefonit live.
 • BlueHost gjithashtu ofron një garanci për kthimin e parave për klientët e saj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me