Udhëzues i Panelit të Kontrollit BlueHost

Të gjitha llogaritë BlueHost përfshijnë panelin e kontrollit cPanel drejtues të industrisë.


Shtë mirë-organizuar dhe e bën të thjeshtë menaxhimin e llogarisë tuaj të mbajtjes në internet dhe faqeve të internetit. CPanel i personalizuar i BlueHost gjithashtu përfshin disa karakteristika shtesë për të bërë më të lehtë për ju të menaxhoni faqet e internetit të WordPress (rezervë, siguri, tema dhe më shumë). BlueHost është një besimtar i madh në WordPress, dhe kjo u ka fituar atyre një pikë të parë në listën tonë më të mirë të hostimit të WordPress.

Pra, le të hedhim një vështrim në panelin e kontrollit në BlueHost …

Nëse nuk keni ende një llogari BlueHost, shkoni te www.BlueHost.com dhe klikoni në butonin “filloni tani”. Nëse përdorni këtë lidhje, do të merrni çmimin më të ulët dhe një domain falas.

Kur hyni në llogarinë tuaj BlueHost, ja si duket:

Paneli i kontrollit shërben si qendra e komandës ku mund të hyni në llogaritë tuaja, të menaxhoni domenet tuaja, të instaloni skriptet dhe aplikacionet, të rezervoni faqen tuaj dhe shumë më tepër. Disa nga karakteristikat thelbësore të cPanel janë këto:

 • Pavarësisht nëse jeni fillestar ose një përdorues ekspert, cPanel do të përmbushë të gjitha nevojat tuaja të mbajtjes në internet ndërsa administroni llogarinë tuaj BlueHost.
 • Bluehost vjen me shtesën SimpleScriptts në cPanel, në mënyrë që klientët të mund të përdorin aplikacione të ndryshme si Joomla, WordPress, Drupal, Zen Cart, shporta e Tregtisë OS dhe shumë më tepër.
 • Edhe nëse jeni në një kompani të ndryshme të mbajtjes në internet, kalimi në BlueHost nuk do të jetë diçka e vështirë të bësh me cPanel.
 • Nëse keni shumë faqe në internet, mund të përdorni cPanel për të krijuar dhe menaxhuar të gjitha llojet e faqeve të internetit.
 • cPanel ka azhurnime të rregullta, me një udhëzues përdorues në faqen e tyre të internetit i cili është i arritshëm për çdo përdorues.

Qasja në Panelin e Kontrollit të Bluehost

Për të hyrë në panelin e kontrollit në llogarinë tuaj BlueHost, thjesht futuni në faqen e tyre të internetit duke shtypur emrin e domain dhe fjalëkalimin tuaj. Pasi të jeni regjistruar, do të vini re që në të majtë listohen detaje rreth faqes tuaj, si dhe një listë me zonat që shpesh arrihen në panelin e kontrollit.

Ana e djathtë do të përmbajë mjetet dhe burimet e mëposhtme:

 • Bazat e të dhënave
 • domains
 • Files
 • Shkrime
 • postë
 • preferencat
 • siguri
 • Mjetet SEO
 • program

Nëse nuk keni ende një llogari BlueHost, shkoni te www.BlueHost.com dhe klikoni në butonin “filloni tani”. Nëse përdorni këtë lidhje, do të merrni çmimin më të ulët dhe një domain falas.

Zgjedhja e kompanisë së duhur të hostimit në internet për nevojat e faqes suaj të internetit bën ndryshimin midis krijimit dhe menaxhimit të një uebsajti shumë të suksesshëm dhe humbjes së parave tuaja të fituara me vështirësi në shërbimin e dobët. Prandaj sigurohuni që të bëni detyrat e shtëpisë tuaj përpara se të zhyteni dhe të zbuloni se cili është i përsosur për ju.

BlueHost ka qenë në industrinë e web hosting që nga viti 2003. Ata janë një nga kompanitë e para në biznes, me një rekord të fortë, pavarësisht konkurrencës së ngushtë të ndërmarrjeve të ndryshme të mbajtjes në internet në të gjithë Web. Shumë pronarë të faqeve i drejtohen BlueHost pasi ofrojnë zgjidhje të nivelit të lartë të mbajtjes në internet me çmime të arsyeshme, duke i bërë ata një nga kompanitë e pakta që kanë qenë në industri për më shumë se një dekadë.

BlueHost Web Hosting: Prerja e Edge Technology

BlueHost krenohet me përdorimin e pajisjeve dhe teknologjive të ditëve moderne që i ndihmojnë ata të ofrojnë shërbimin më të mirë të mundshëm për klientët e tyre. Kjo perfshin:

 • Serverat kuadratë modernë
 • Gjeneratorët rezervë
 • Monitorimi 24/7 nga ekspertët
 • Rezervime të pasqyruara
 • Lidhje e shpejtë në internet

Pako Web Hosting Bluehost

Nga pronarët e bizneseve deri tek individët që kërkojnë funksionalitet të plotë me një buxhet të ngushtë, BlueHost ka një gamë të planeve të mbajtjes së faqeve në internet për të përmbushur nevojat tuaja. Ata ofrojnë disa nga zgjidhjet më të mira të mbajtjes në internet në industri, dhe me çmime shumë të arsyeshme.

Disa nga veçoritë dhe opsionet që do të merrni për të shijuar me një llogari BlueHost përfshijnë:

 • Magazinim i pakufizuar në disk
 • Hostim i pakufizuar i domenit
 • Ndërtues i faqes falas tërheqje dhe tërheqje
 • Regjistrim falas i emrit të domenit
 • Mbështetje për emrat e domeneve ndërkombëtare
 • CMS i lehtë për t’u përdorur
 • Faqet e siguruara

Nuk kërkohet hyrje e shumëfishtë!

Kompanitë e tjera të mbajtjes së uebit ende kërkojnë hyrje të shumta para se të keni mundësi të përdorni të gjitha aplikacionet e tyre. Por me Bluehost, është aq e thjeshtë sa të shkruani emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj! Pasi të regjistroheni, do të drejtoheni menjëherë në panelin tuaj të kontrollit, ku mund të menaxhoni llogarinë tuaj dhe të përdorni gjithçka, nga faqja e internetit tuaj, postat elektronike, domenet, etj..

E njëjta gjë mund të thuhet nëse dëshironi të hyni në ndërtuesit e faqes tuaj, postën elektronike, aplikacionet dhe opsionet e tjera të nevojshme për menaxhimin e faqes suaj të internetit. Ju duhet vetëm të regjistroheni një herë dhe ju jeni mirë të shkoni! BlueHost gjithashtu ju lehtëson krijimin e një llogarie të re me ndihmën e disa mjeteve dhe udhëzuesve për t’ju filluar menjëherë me llogarinë tuaj të re BlueHost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map