Udhëtimi – qoftë ai vendas ose ndërkombëtar – aktualisht është në rritje, kryesisht për shkak të mënyrës se si bizneset po bëhen më konkurruese në nivel global. Dhe sigurisht, më shumë njerëz po vlerësojnë kultura të ndryshme dhe duan ta provojnë atë vetë. Sot, industria e udhëtimit dhe turizmit është një nga industritë më të mëdha dhe me rritje më të shpejtë në botë, me kontribute të vlerësuara vjetore prej mbi 7 trilion dollarë në të gjithë botën. Përparimi në teknologji çoi në zhvillimin dhe rritjen e gjerë të turizmit. Ndërtimi i një uebsajti të udhëtimit është një mundësi tërheqëse për ata që janë duke kërkuar të gjenerojnë të ardhura në internet.


Pavarësisht nëse është një blog udhëtimi për të ndarë aventurat tuaja ose një faqe në internet hoteli për të akomoduar mysafirët, opsionet janë të pakufizuara dhe ju duhet vetëm një temë profesionale dhe e pajisur me WordPress të paketuar për t’ju ndihmuar të bëheni gjëja tjetër e madhe. Sigurisht, ka një gamë të gjerë temash atje që janë përshtatur për bloget e udhëtimit dhe agjencitë e turizmit, por zgjedhjet do të zvogëlohen më tej nëse ju duhen forma dhe funksioni. Një temë e tillë që plotëson nevojat specifike të vendeve që lidhen me udhëtimin është Love Travel – Agjensia Kreative e Udhëtimeve WordPress.

Love Travel është një temë e bukur për bloget e udhëtimit dhe faqet e internetit. Shtë një nga shitësit më të mirë në tregun e ThemeForest – dhe për një arsye të mirë! Ky rishikim i thelluar i Agjencisë Krijuese të Udhëtimeve Krijuese të WordPress do t’ju japë shumë arsye për të zgjedhur këtë temë për të regjistruar aventurat tuaja ose për të ofruar shërbime për ata që duan të kënaqin endacakun e tyre.

gëzojnë!

Përmbledhje

Love Travel – Creative Travel Agency Agjensia WordPress është një temë më e vlerësuar nga Forest Forest e krijuar nga një ekip dy-njeri i zhvilluesve të internetit të quajtur nicdark. Tema ishte rezultat i punës disa muajsh, analizave, përmirësimeve të vazhdueshme dhe cilësisë së garantuar.

Siç nënkupton emri, është një temë krijuese me mundësi fleksibël të projektimit që ju lejon të krijoni dhe shtoni lloje të ndryshme të funksionaliteteve për faqen tuaj të udhëtimit. Për më tepër, me shumë opsione të personalizimit për të luajtur me të, ju gjithashtu mund të drejtoni një dyqan në internet dhe version shumë-gjuhësor shpejt dhe lehtë me këtë temë, gjithashtu. Për më tepër, përveç të qenit plotësisht i përgjegjshëm (i cili është një tipar standard midis temave këto ditë), Love Travel gjithashtu krenohet me veçori paralele, seksione video, mega menu, imazhe të zbukuruara me kuti, dhe shumë më tepër përveç kësaj. Kështu që nëse doni të ndërtoni një sit / turne / udhëtimi dhe dëshironi të merrni biznesin tuaj në internet, Love Travel është zgjedhja juaj kryesore për promovimin e shërbimeve tuaja.

Nicdark gjithashtu u sigurua të sigurojë dokumentacionin dhe mësimet e cilësisë video që do t’ju ndihmojnë të kurseni shumë kohë. Për më tepër, ata vendosën të ofrojnë mbështetje falas për tematikë, duke siguruar që ata të kenë të gjithë ndihmën e nevojshme në rast se hasin çështje me temën.

dizajni

Love Travel – Agjensia Kreative e Udhëtimeve WordPress tema ka një dizajn modern dhe minimalist që nxjerr në pah aspektin më të rëndësishëm të faqes suaj: Produktet dhe / ose shërbimet tuaja. ’Shtë një temë premium me shumë faqe WordPress që është e dizajnuar me agjencitë e udhëtimit, firmat turistike dhe blog-et e udhëtimit në mendje. Por falë grafikëve të thjeshtë, krijues dhe të pastër, tema është gjithashtu një zgjidhje ideale për çdo lloj tjetër të faqes në internet.

Love Travel u krijua duke përdorur një sistem të rrjetit 1200px, me deri në 12 kolona. Ajo vjen me faqosjet e paravendosura të faqeve, duke përfshirë ato për Destinacionet, Tregjet, Stafi, FAQ, Pricesmimet, etj. Ju gjithashtu keni mundësinë të shtoni një dyqan në faqen tuaj të internetit, të kompletuar me një karrocë blerjeje, whpg, seksionin e Llogarisë sime, si si dhe paraqitja e produkteve (gjerësia e plotë, shirita anësor i djathtë ose shirita anësor i majtë). Për të rregulluar më tej faqet tuaja, tema gjithashtu përfshin mbi 100 komponentë për të zgjeruar më tej funksionalitetin e faqes suaj, duke përfshirë menunë mega, faqen e llogaritjes, faqen nën ndërtim me efekt shiu, Kërko filtrin e udhëtimit, fizarmonikë, tabelën e çmimeve, dhe shumë më tepër përveç kësaj. Tani, ju keni kontroll të plotë mbi çdo aspekt të faqes tuaj!

Karakteristikat kryesore

Sigurisht, tema e Udhëtimit të Dashurisë – Krijimi i Agjencisë Kreative të WordPress nuk ka të bëjë vetëm me dizajnin e bukur, ajo vjen me shumë karakteristika të lezetshme që janë të nevojshme për ndërtimin e një faqe në internet të fuqishme dhe tërheqëse të udhëtimit. Këtu keni listën e plotë të veçorive që duhet të prisni me këtë temë:

 • Dizajn të përgjegjshëm

Love Travel është plotësisht i përgjegjshëm, kështu që sigurohuni që klientët tuaj dhe vizitorët e faqes mund të shohin përmbajtjen tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme në të gjitha pajisjet moderne. Tema përdor një sistem rrjeti që përshtatet me përmbajtjen tuaj në një mënyrë të thjeshtë dhe uniforme.

 • Ikonat e retinës

Tema është e optimizuar për pajisjet me ekran të retinës pasi përdor ikonat e fontit të gatshëm për retinë nga dizajni hibrid dhe zhvilluesi i përparësisë, Alessio Atzeni. Këto ikona janë të lehta për t’u përdorur dhe integruar në temë, kështu që ju mund të krijoni një pamje unike dhe moderne për faqen tuaj.

 • 12-Sistemi i Rrjetit të Kolonave

Love Travel përdor sistemin e njohur të rrjetit me 12 kolona. Të gjitha rrjetet mund të përdoren për çdo kod të shkurtër, kështu që është e lehtë për ju të rregulloni temën në çfarëdo mënyre që ju pëlqen.

 • Përmbajtja Demo

Me përmbajtje demo të përfshira në temë, ju lehtë mund të krijoni një faqe interneti në lulëzim të plotë në vetëm disa minuta. Ju mund të importoni përmbajtje për të gjithë sitin (XML) në opsionet e temës së importit.

 • Ndërfaqja e përdoruesit jQuery

Tema vjen e mbushur me një bibliotekë UI jQuery që ju lejon të shtoni efekte dinamike në faqen tuaj, duke përfshirë fizarmonikën, udhëzimet e mjeteve, shiritin e përparimit, efektet paralizuese, dhe më shumë. Të gjitha këto efekte janë të lehta për tu shtuar duke hyrë në klasën përkatëse.

 • Sistemi i filtrimit me prenotim

Me një sistem të filtrimit me porosi, përdoruesit mund të kërkojnë me lehtësi paketa turne në faqen tuaj. Opsioni i filtrit lejon përdoruesit të kërkojnë sipas çmimit, llojit, sezonit, destinacionit dhe kohëzgjatjes së udhëtimit. Ju gjithashtu mund të futni informacion në taksonomitë në mënyrë që të rregulloni më tej filtrin.

 • Menuja kryesore ngjitëse dhe menuja e majtë

Tema vjen me dy mundësi menuje për menaxhimin e përmbajtjes tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme. Ju mund të rregulloni shkronjat dhe ngjyrat dhe të zgjidhni midis standardit dhe ngjitësit (fiks) për menunë kryesore. Ju gjithashtu mund të shtoni një shirit anësor për të shfaqur ofertat dhe promovimet tuaja të fundit ose destinacionet kryesore.

 • WooCommerce dhe WPML gati

Love Travel është integruar me shtojcat popullore WooCommerce dhe WPML. Me këto shtesa premium në dispozicionin tuaj, ju lehtë mund të shtoni një funksionalitet eCommerce në faqen tuaj dhe ta bëni gati faqen tuaj për të bërë përkthimin në mënyrë që të mund të kujdeseni për një audiencë globale.

 • Rrëshqitës i revolucionit

Love Travel vjen e mbushur me shtesa premium, duke përfshirë Revolution Slider – duke ju kursyer deri në 19 dollarë. Me këtë shtojcë, ju mund të krijoni prezantime të bukura për të shfaqur ofertat tuaja dhe destinacionet më të mira turistike. Shtojca mbështet video HTML5, Vimeo dhe YouTube, duke ju lejuar të shtoni me lehtësi video në faqen tuaj. Ju gjithashtu mund të fusni imazhe në shfaqjen e dritares, për të shtuar një tërheqje shumëngjyrëshe dhe krijuese në faqen tuaj.

 • Forma e Kontaktit 7 Të pajtueshme

Forma e Kontaktit 7 është shtojca më e mirë e WordPress për krijimin e një forme kontakti. Me këtë shtojcë, bërja e formës tuaj për prenotim udhëtimesh dhe gazetash është një fllad. Për t’i bërë grafikat edhe më dinamike, sigurohuni që të përdorni ikonat e retinës dhe opsionet e ndryshme të ngjyrave.

Në të vërtetë, Dashuria Udhëtimi është një temë e pasur me WordPress të udhëtimit që lejon secilin të krijojë faqen e tij të internetit. Përveç veçorive të përmendura më lart, do të dilni më shumë nga kjo paketë, duke përfshirë:

 • Llojet e blogut (majtas / djathtas, barbar, gjerësi të plotë, gjerësi të plotë në qendër)
 • 500+ Font Google
 • Shumë kode të shkurtra të personalizuara
 • Seksioni paralel
 • Seksioni i videos
 • Imazhe Fancybox
 • Mbështetje e menuve mega
 • Animacion kundër counter JS
 • Mbështetja e forumit WP
 • Shtojca Filter izotope
 • Bleni faqet
 • Countdown efekti JS
 • Dhe shumë më tepër!
Pro dhe kundra

WordPress nuk është vetëm një platformë për të postuar azhurnime ose për të ndarë përmbajtjen tuaj. Sshtë sistemi më i mirë dhe më i fuqishëm i menaxhimit të përmbajtjes (CMS) që ka, duke ju lejuar të krijoni çdo lloj uebsajti, në çdo nivel kompleksiteti. Dhe për shkak se është opsioni më i popullarizuar atje, ju jeni të prishur për zgjedhje me qindra mijëra tema të bukura të WordPress që i përshtaten çdo vend tjetër. Nëse po mendoni të zgjidhni një temë të paguar të WordPress si Love Travel, sigurohuni që së pari të shikoni për të mirat dhe të mirat e mëposhtme:

rekuizitë
 • Love Travel azhurnohet më shpesh sesa homologët e saj falas. Ky është një faktor i rëndësishëm në zgjedhjen e një teme, duke pasur parasysh faktin se WordPress azhurnohet vazhdimisht. Një temë që azhurnohet rregullisht problemet e fundit dhe problemet e sigurisë para se të krijojë probleme në një sit.
 • Temat e WordPress Falas përdoren gjerësisht se nuk është e pazakontë për shumë faqe në internet të përdorin të njëjtin dizajn. Me tema premium, ka më shumë veçori dhe opsione të personalizimit që ju lejojnë të krijoni një dizajn unik që do të dalë nga pjesa tjetër.
 • Love Travel është e dokumentuar mirë dhe përfshin një PDF të detajuar që shpjegon se si mund të përfitoni sa më shumë nga kjo. Përkundrazi, dokumentacioni është më pak i zakonshëm në mesin e temave falas.
 • Për dallim nga shumë tema falas, të cilat kërkojnë që lidhja e atributeve të përfshihet në fund, temat premium si Love Travel nuk u kërkojnë përdoruesve të shtojnë një lidhje për të kredituar autorin e temës, duke i dhënë faqes tuaj një tërheqje më personale.
Cons
 • Temat Premium padyshim vijnë me një çmim, duke kërkuar që ju të investoni diku midis 30 dhe 300 dollarë.
 • Për shkak se temat premium kanë panelin e tyre të adminit me porosi dhe një sërë karakteristikash dhe opsionesh, mund të duhet një kohë për të mësuar dhe vendosur.
 • Disa tema premium kanë tendencë të përfshijnë shumë këmbanat dhe bilbilat në paketë të cilat përdoruesit e tjerë mund t’i konsiderojnë të panevojshëm. Ndërsa kjo e bën një temë të gjithanshme, tiparet e padëshiruara thjesht do të ngjyrosin temën.

Në përgjithësi, gjëja më e rëndësishme për të kërkuar në një temë të WordPress – qoftë falas ose me pagesë – është cilësia dhe kujdesi që ka shkuar në krijimin e tij. Mënyra më e lehtë për të vlerësuar cilësinë e një teme është të lexoni se çfarë thonë klientët në forume mbështetëse, përfshirë çështjet që përdoruesit kanë me temën. Shtë gjithashtu e rëndësishme të dini se sa të shpejtë dhe të përgjegjshëm janë autorët e temave në adresimin e çështjeve.

Verdikti Final – Tema e përsosur e udhëtimit për blogerët dhe pronarët e biznesit

E vërtetë për emrin e saj, Love Travel – Agjensia Kreative e Udhëtimeve WordPress tema është një temë që të gjithë do të pëlqejnë blogerët e udhëtimit dhe pronarët e bizneseve. Sshtë një temë premium kreative, profesionale dhe e koduar mirë që nuk është vetëm për agjencitë e udhëtimit, por për çdo lloj të ngrohtë biznesi. Shtë e thjeshtë, e pastër dhe moderne, me shumë karakteristika të dobishme për t’ju ndihmuar të bëheni gjëja tjetër e madhe në kamaren tuaj të zgjedhur. Shtë e përballueshme dhe e besueshme, duke e bërë atë një nga zgjedhjet më të mira në tregun e ThemeForest.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me