Siç e dini, WordPress është lehtësisht një – nëse jo edhe më i miri – platforma botuese dhe sistemi i menaxhimit të përmbajtjes (CMS) për të ndërtuar me lehtësi çdo lloj uebsajti, pa marrë parasysh nivelin e njohurive teknike dhe aftësive që ka një përdorues. Me WordPress, ju keni lirinë e plotë për të krijuar dhe menaxhuar faqen tuaj edhe pa mbështetjen e palëve të treta. Nëse po kërkoni të ndërtoni një blog udhëtimi ose një siti për një hotel apo agjensi turistike, WordPress është platforma ideale për të, veçanërisht nëse po kërkoni të keni një prani të fuqishme biznesi në internet.


Të gjithë i pëlqen të udhëtojnë, kjo është arsyeja pse shumë njerëz po kërkojnë destinacione të reja të udhëtimit në internet. Agjensitë e udhëtimit ose kushdo që ka një biznes të lidhur me turne duhet të përfitojë nga kjo duke pasur faqen e tyre të internetit. Temat e WordPress ju lejojnë të ndërtoni një faqe në internet plotësisht funksionale dhe të bukur në çdo buxhet dhe pa shumë përpjekje. Temat më të mira të udhëtimit / udhëtimit të WordPress vijnë të mbushura me ton karakteristikash që sjellin të gjitha cilësitë e mira dhe ndihmojnë në shkallëzimin e biznesit tuaj në një lartësi të re. Jo vetëm që do të jetë në gjendje t’ju ndihmojë të krijoni një sit të bukur udhëtimi, por gjithashtu mund t’ju ndihmojë të lidheni lehtë me klientët dhe perspektivat tuaja. Një temë e tillë që i besohet mijëra pronarëve të faqeve dhe zhvilluesve është ajo Trek – Tour me përgjegjësi për WordPress / Tema e Udhëtimit.

Sot, ne do të hedhim një vështrim më të afërt në Trek, që është ajo që shumë njerëz e konsiderojnë si temë të agjencisë së udhëtimit që duhet të ketë. A është për shkak të modelimit? A mund të jenë tiparet dhe opsionet që vijnë me paketën? Cilat janë të mirat dhe të këqijat e mundshme të blerjes së kësaj teme? Të gjitha këtyre do të marrin përgjigje në këtë përmbledhje të thelluar të Trek – Përgjigjes WordPress Tour / Travel Theme.

Le të hidhemi drejt!

Përmbledhje

Trek – Tema e Përgjegjshme e WordPress Tour / Travel është një nga temat më të shitura dhe më të vlerësuara të WordPress në ThemeForest, nën kategorinë e Udhëtimit. Createdshtë krijuar nga Elite Autor, PixelGrapes, një agjenci për zhvillimin dhe krijimin e uebit, i cili është i njohur për sigurimin e përdoruesve me produkte premium cilësor dhe të përballueshëm për tregtinë elektronike.

Trek është ndërtuar në kornizën e fuqishme të Bootstrap në Twitter, me një dizajn plotësisht të përgjegjshëm që është ideal për udhëtime me libra dhe turne. Gazetari gjithashtu bën një blog ku mund të shfaqni vende të ndryshme të shikimit dhe të udhëtimit. E veçantë për këtë temë është një faqe e ekraneve të galerisë dhe një seksion FAQ ku klientët dhe vizitorët e faqes mund të gjejnë më shumë informacione rreth shërbimeve tuaja, si dhe pagesa, dhe oferta speciale që mund të keni. Trek gjithashtu ka mijëra kode të shkurtra dhe pajisje vizuale që mund të përdorni dhe integrohen në faqen tuaj, në mënyrë që të mund të ofroni një përvojë të qetë për klientët tuaj. Tema është përshtatur për kompanitë e udhëtimit dhe turneut që duan të paraqesin biznesin e tyre në internet në një mënyrë të shkëlqyer. Por me disa ndryshime këtu dhe atje, ju mund ta përdorni këtë temë për çdo lloj uebfaqeje ose blogu, qoftë ai një blog personal, portofol online, site i korporatave, etj..

dizajni

Trek – Tour me përgjegjësi për WordPress / Tema e Udhëtimit ka një dizajn të pastër, minimalist dhe modern që përqendrohet në aspektin më të rëndësishëm të faqes tuaj: përmbajtjen. Ajo bën përdorim të madh të hapësirës së bardhë, dhe sportet një prezantim i madh në faqen kryesore ku mund të shfaqni shërbimet tuaja më të mira dhe destinacionet e udhëtimit. Përveç paraqitjes së paracaktuar, ka shumë më shumë struktura të para-ndërtuara të faqes fillestare që mund të përdorni jashtë kutisë, duke ju kursyer sasi të mëdha kohe duke përshtatur temën, veçanërisht nëse struktura e paracaktuar nuk është e mjaftueshme për të mbështetur biznesin tuaj.

Nëse ndonjë prej paraqitjeve të parave të ndërtuara nuk i përshtatet nevojave tuaja, Trek gjithashtu ju jep mundësinë të rregulloni faqen tuaj përmes panelit të administratorit të temave. Ju mund të rregulloni çdo gjë, nga skema e ngjyrave deri në shkronja. Ajo madje përmban një panel të parazgjedhjes së personalizimit të drejtpërdrejtë, ku mund të shihni ndryshimet që keni bërë në temë, në kohë reale.

Trek gjithashtu ju lejon të shtoni një seksion të blog-ut në faqen tuaj, ku mund të zgjidhni nga dy paraqitje të ndryshme: Classic dhe Grid. Tema gjithashtu ka një faqe unike për shfaqjen e galerisë për shfaqjen e imazheve të destinacioneve popullore të udhëtimit / turneut, si dhe një seksion FAQ dhe na Kontaktoni. Faqet e tjera unike për këtë temë përfshijnë një hartë site dhe një faqe Tours. PixelGrapes gjithashtu e bëri atë një pikë për të shtuar kodet e personalizuara për të zgjeruar më tej funksionalitetin e faqes suaj, duke përfshirë një për Testimonials, Ikona, Postimet e Fundit, Butonat dhe Rrjetat, Tab dhe Akordione, Kolonat dhe njoftimet.

Trek është 100% i përgjegjshëm që do të thotë se është i shikueshëm në shumicën e pajisjeve në internet dhe celular, nga PC në smartphone. Kjo gjithashtu ju lejon të shfaqni sfondin e videos në faqen tuaj, duke i dhënë asaj një tërheqje më të mirë vizuale.

Karakteristikat kryesore

Deri më tani, do ta keni konsideruar Trek – Responsive WordPress Tour / Travel Theme si zgjedhjen tuaj më të mirë për faqen tuaj të internetit. Ka shumë arsye për ta dashur këtë temë. Shikoni listën e plotë të karakteristikave të tij më poshtë:

 • Plotësisht i përgjegjshëm. Trek është ndërtuar në kornizën e ngurtë Twitter Bootstrap, me një dizajn adaptiv që e bën atë të funksionojë pa probleme në çdo pajisje.
 • Përshtatës i temave me vrojtim live. Kjo temë kërkon përvojën tuaj në WordPress duke shtuar një panel të parazgjedhjes së personalizimit të drejtpërdrejtë që ju lejon t’i jepni temës një pamje që është plotësisht unike për biznesin ose markën tuaj.
 • Ngjyra të pakufizuara. Zgjidhni çdo theksim nga personalizuesi i temës dhe bëjeni që Trek të duket ashtu siç dëshironi të jetë.
 • Mbi 600 Gërme Google Fonts. Zgjidhni nga qindra mundësi të bukura të shkronjave.
 • Shirita anësor të pakufizuar. Tema përfshin shirita anësore dinamike që ju lejojnë të krijoni një shirit anësor të ri për çdo postim ose faqe për fleksibilitet maksimal.
 • Shortcodes. Trek është i mbushur me kode të përdorimit të lehtë që mund të përdorni jashtë kutisë për të zgjeruar funksionalitetin e temës dhe për të siguruar një përvojë të qetë për klientët tuaj.
 • Faqja e turneut. Një faqe turne me porosi përfshihet në temën për shfaqjen e paketave të turneut dhe ofertave të tjera speciale.
 • Përkthimi gati. Trek përfshin skedarë gjuhësh .mo dhe .po në mënyrë që faqja juaj të mund të përkthehet në shumë gjuhë të ndryshme, duke ju lejuar të kujdeseni për një audiencë globale.
 • Pranoni pagesa. Trek është i integruar me opsionin e pagesës PayPal, në mënyrë që të mund të mbledhni lehtësisht dhe sigurt pagesa ose depozita. Tema mbështet 11 monedha të ndryshme.
 • Një mbështetje +. Mbështetja nuk është asnjëherë larg, pasi PixelGrapes ofron ndihmë të shpejtë dhe profesionale për përdoruesit e temave. Për më tepër, tema mbështetet nga një komunitet i madh i përdoruesve të tjerë dhe zhvilluesve të cilët do të jenë më shumë se të lumtur për të adresuar çdo problem që mund të hasni gjatë përdorimit të temës.
Pro dhe kundra

Përkundër faktit se ka një numër të madh temash falas WordPress në dispozicion për ju që të provoni, temat premium si Trek – Responsive WordPress Tour / Tema e Udhëtimit po bëhet gjithnjë e më popullore. Nëse po pyesni pse disa njerëz do të paguanin për një temë kur të ketë kaq shumë në dispozicion falas, konsideroni të mirat dhe të mirat e mëposhtme për të zgjedhur një temë premium WordPress:

rekuizitë
 • Trek vjen me një funksionalitet të përparuar, si një panel i thjeshtë për t’u përdorur admin për të bërë personalizime dhe konfigurim të përgjithshëm të sitit.
 • Temat Premium vijnë me mbështetje të vazhdueshme dhe azhurnime të shpeshta. Kjo është thelbësore për çdo temë pasi WordPress azhurnohet aq shpesh sa disa shfaqje në tema mund të ndalojnë së funksionuari nëse nuk azhurnohet. Temat e lira ende azhurnohen herë pas here, por pa problemin e ngutshëm të përdoruesve të paguar që presin në to, azhurnimet zgjasin shumë më gjatë. Akoma më keq, disa autorë të temave thjesht humbasin interesin ose thjesht nuk kanë kohë të punojnë më në një temë falas.
 • Temat Premium si Trek zakonisht kanë cilësi shumë më të lartë se sa homologët e tyre falas, thjesht sepse autori gjeneron fonde për ta bërë atë më të mirë për përdoruesit. Kjo krijon një lak reagimesh pozitive ku tema vazhdon të përmirësohet pasi gjithnjë e më shumë njerëz e përdorin atë.
 • Trek vjen me karakteristika, mjete dhe opsione miqësore për përdoruesit që lejojnë përdoruesin të rregullojë një numër elementësh në temë. Ndërsa një temë falas zakonisht vjen me opsione me ngjyra dhe paraqitjet, temat premium kanë një gamë edhe më të gjerë të opsioneve të personalizimit, si aftësia për të rregulluar fontin dhe skemën e ngjyrave, duke shtuar shtylla shtesë, duke ndryshuar menunë e navigimit, etj..
Cons
 • Temat Premium, natyrisht, do t’ju kushtojnë dhe nuk ka për tu marrë me të. Një temë premium zakonisht kushton diku midis 30 dhe 300 dollarë, veçanërisht ato me licencë të një zhvilluesi.
 • Me temat më të shitura si Trek, ka një shans që faqja juaj të duket si të gjithë të tjerët. Kjo është më pak çështje nëse zgjidhni një temë me mundësi më fleksibile të personalizimit.
 • Më shumë karakteristika nuk do të thotë se një temë është më e mirë se tjetra. Në fund të fundit, më shumë veçori mund të nënkuptojnë se ka më shumë për të mësuar. Edhe pse shumica e autorëve të temave këto ditë përpiqen t’i bëjnë produktet e tyre sa më miqësore për fillestarët, kjo nuk është gjithmonë e mundur pasi të keni marrë parasysh aftësitë e temës.

Siç mund ta shihni, nuk ka përgjigje të qartë nëse duhet të shkoni apo jo për një temë premium WordPress. Sigurisht, ata mund të jenë të kushtueshëm, por mund të shihen gjithashtu si një investim i denjë që përfundimisht do të paguajë vetë. Në fund të ditës, vetëm ju mund të vendosni nëse një temë e paguar ia vlen për biznesin tuaj të udhëtimit / udhëtimit, bazuar në përfitimet e mbajtjes së temës dhe tipareve që vijnë me të. Prandaj sigurohuni që të peshoni të gjitha nevojat e faqes suaj të internetit dhe të keni një vizion krijues për mënyrën sesi ju dëshironi të funksionojë. Nëse hasni një problem me Trek ose me ndonjë temë tjetër të WordPress që po përdorni, ka dokumentacion dhe udhëzime të gjera për t’ju udhëhequr, si dhe mbështetje të komunitetit për t’ju marrë pothuajse çdo problem që mund të hasni.

Verdikti Final – Tema e përsosur për të gjitha llojet e faqeve të udhëtimit / turneve

Pa dyshim, the Trek – Tour me përgjegjësi për WordPress / Tema e Udhëtimit është një nga zgjidhjet më të mira për ndërtimin e një faqe në internet ose blog për bizneset e operatorëve turistikë dhe shërbimet charter. ’Shtë një temë premium e hartuar me kujdes, miqësore për përdoruesit dhe e mbushur me karakteristika që e bën të lehtë për këdo që të krijojë një faqe në internet, pavarësisht nëse ata kanë njohuri dhe aftësi në zhvillimin dhe krijimin e uebit. Kushdo që është serioz në rritjen e biznesit të udhëtimit / udhëtimit në internet duhet të marrë në konsideratë blerjen e kësaj teme. Me një çmim prej vetëm 49 dollarë, është një zgjidhje mjaft e lirë dhe e besueshme që do t’ju ndihmojë të krijoni gjënë tjetër të madhe në industrinë e udhëtimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me