Temat më të mira të WordPressJu keni zgjedhur CMS tuaj – WordPress.


Ju keni emrin e domain dhe hostin WordPress.

Ju keni instaluar WordPress dhe po pyesni veten – cilën temë duhet të përdor?

Deri në këtë pikë, vendosja e faqes suaj të internetit ka dëshmuar të jetë një fllad. Tani keni humbur në një det me mijëra tema, shabllone dhe ndërtues të faqeve të ndryshme.

Si të zgjidhni një temë WordPress

Në shumicën e rasteve, kur dikush është në kërkim të një teme WordPress që ofron fleksibilitet, ai dëshiron një temë që mund të përdorë për shumë qëllime të ndryshme dhe që i lejon ata të krijojnë pikërisht sitin që dëshirojnë..

Për ta bërë këtë, duhet të jetë mjaft e adaptueshme për t’ju lejuar të realizoni çdo vizion që keni për faqen tuaj dhe faqet.

Përveç kësaj, mundësisht do t’ju lejojë ta bëni vetë, pa ndihmën e një programuesi ose nuk keni nevojë të mësoni PHP. Sepse, le ta përballojmë, nëse dëshironit të rregulloje WordPress me ndihmën e një profesionisti, thjesht do të punësonit një.

Pra, një temë fleksibël WordPress duhet të jetë shumë e personalizueshme dhe t’ju lejojë të ndryshoni gjithçka që dëshironi në faqen tuaj pa krijuar shabllone të reja ose duke u zhytur në kod. Përndryshe, një temë mund të konsiderohet gjithashtu fleksibël nëse kërkon kodim, por e bën këtë jashtëzakonisht të lehtë. Do të gjeni shembuj për të dy në listën më poshtë.

Temat më të mira, më të njohura të WordPress-it në vitin 2020

Mirë, tani që kemi përkufizimin jashtë rrugës, le të arrijmë te temat aktuale.

1. Divi (89 dollarë në vit ose 249 $ / jetë)

temat më të mira fleksibël të fjalëve divi

Po fillojmë me një nga temat më të suksesshme në treg. Vetëm tema e Divi krenohet me gjysmë milioni përdorues.

Për arsye të mirë. Divi është fleksibël dhe i fuqishëm, vjen me ndërtuesin e vet të faqeve tërheqëse dhe ju lejon të ndërtoni çdo lloj uebsajti: portofolet, faqet e biznesit, dyqanet në internet, bloget dhe më shumë. Për ta bërë këtë jashtëzakonisht të lehtë, ajo ka module dhe paraqitje për qëllime të ndryshme dhe opsione përshtatjeje që ju lejojnë të krijoni dizajne unike të faqeve sipas dëshirës.

Features

 • Krijoni modele nga e para ose nga paraqitjet e bëra paraprakisht përmes zvarritjes dhe rënies
 • Të gjitha paraqitjet dhe modulet janë plotësisht të personalizueshme dhe të përgjegjshme, kështu që ata punojnë në çdo pajisje
 • Aftësia për të kontrolluar ngjyrat, shkronjat dhe elementët e tjerë të projektimit
 • Mbështet prejardhje me porosi dhe video
 • Integrohet plotësisht me WooCommerce në mënyrë që të ndërtoni një dyqan online
 • Zhvillimi nën aktiv, tiparet e reja prezantohen rregullisht

2. OceanWP (31 dollarë në vit ose $ 127 / jetë)

oceanwp një nga temat më të mira fleksibile të fjalëve

Tjetra është një temë plotësisht e lirë me shumë qëllime me një gamë të gjerë karakteristikash dhe një vlerësim të plotë 5/5 në drejtorinë WordPress. Kur instaloni OceanWP, ai rekomandon të instaloni një plugin ndërtues pa pagese për t’ju dhënë mundësi më të personalizuara. Përveç kësaj, zgjedhjet e saj të shumta të paraqitjes ju japin mundësinë e ndërtimit të faqes tuaj të internetit me porosi, duke e bërë atë një nga temat më të mira fleksibël të WordPress atje..

Features

 • I përshtatshëm për çdo lloj uebsajti, përfshirë bloge, portofol, dyqane online, site biznesi dhe më shumë
 • Ndërtuar me praktikat më të mira të SEO për uebfaqen miqësore të rangut
 • Ofron veçori unike për WooCommerce, të tilla si mjete për të rritur konvertimin
 • Punon me të gjitha shtojcat e krijuesve të faqeve të njohura

3. Ndërtues i Themify (59 dollarë në vit ose 249 $ / jetë)

themify ndërtues

Kjo nuk është aq shumë një temë e WordPress si një krijues faqesh që vjen me të gjitha temat e publikuara nga Themify. Ai siguron një kornizë që ju lejon të ndërtoni me lehtësi dizajne me porosi përmes një ndërfaqe zvarritëse. Ndërtuesi gjithashtu ka mundësi të redaktimit në pjesën e përparme, në mënyrë që të shihni menjëherë ndryshimet tuaja. Përveç kësaj, është plotësisht e përgjegjshme, kështu që duket mirë në çdo lloj pajisje.

Features

 • Redaktimi i drejtpërdrejtë për faqet, ju lejon të rirregulloni përmbajtjen sipas dëshirës tuaj
 • Krijoni çdo lloj faqe dhe dizajn për çfarëdo qëllimi
 • Layoutet e paravendosura e bëjnë më të lehtë fillimin, megjithatë, ju gjithashtu mund të punoni nga e para
 • Vjen me një mori modulesh nga portofolet mbi rrëshqitësit te dëshmitë dhe videot
 • Aftësia për të përdorur kodet e shkurtra vendase dhe të palëve të treta brenda ndërtuesit

4. Jevelin ($ 59 / jetës)

temë jevelin wordpress

Kjo hyrje është një temë premium me shumë qëllime e bërë për të krijuar çdo lloj uebsajti dhe për ta rregulluar atë sipas nevojave tuaja. Modelet e saj të shumta në dispozicion e bëjnë më të lehtë fillimin.

Features

 • Vjen e pajisur me ndërtuesin e faqeve Unyson që ju lejon të ndryshoni gjërat përmes një ndërfaqe në vend se të kodifikoni
 • Përfshin WooCommerce për ndërtimin e shpejtë të dyqaneve online
 • Qindra opsione të personalizimit për të formuar faqen tuaj sipas dëshirës tuaj
 • Bazuar në Bootstrap, duke rezultuar në një dizajn celular të pajtueshëm modular dhe ndër-shfletues
 • Më shumë se 40 kode të shkurtra të personalizuara ndihmojnë në rregullimin e faqes tuaj edhe më tej
 • SEO miqësore jashtë kutisë dhe në përputhje me shumicën e shtojcave të SEO

5. ultimatum (55 dollarë në vit ose 499 $ / jetë)

kornizë tematike ultimatum

Tjetra në listën tonë të temave më të mira fleksibile të WordPress është një tjetër ndërtues i temave tërheqëse. Kjo është ndërtuar në Bootstrap dhe vepron si një suitë e dizajnit që ju jep kontroll të plotë mbi çdo aspekt të faqes tuaj. Ju jeni në gjendje të krijoni skedarët tuaj, të shtoni modele me porosi përmes një ndërfaqe ose CSS dhe ta bëni faqen tuaj plotësisht.

Features

 • Ju lejon të përdorni widget-et amtare të WordPress në planet tuaja
 • Aftësia për të stiluar çdo element
 • Të gjithë elementët dhe faqosjet e faqes janë plotësisht të gatshëm për celular
 • Vjen me shtojcat premium (rrëshqitëse, forma, shkronja, menutë, redaktim në pjesën e përparme dhe më shumë)
 • Ofron shumë grepa për përdoruesit e kursyer nga kodi

6. gjenezë ($ 59.95 / jetës)

korniza e gjenezës

Kjo është një nga opsionet tona të preferuara. Ne e përdorim atë për pothuajse të gjitha faqet e internetit që ndërtojmë. Zanafilla është një kornizë në të cilën mund të krijoni çdo lloj uebsajti. Kompania gjithashtu ofron një gamë të gjerë temash fëmijësh për shumë qëllime që veprojnë si pikë kërcimi.

Sidoqoftë, Zanafilla nuk është zakonisht shumë miqësore për fillestarët. Ndërsa e bën përshtatjen të lehtë për zhvilluesit me numrin e saj të madh të grepave, përdoruesit më pak të teknologjisë më të mirë janë të përdorin një nga temat e fëmijëve që ju lejojnë të personalizoni faqen tuaj përmes widget dhe Customizer. Ose përdorni opsionin tjetër.

Features

 • Super peshë e lehtë dhe e shpejtë për tu ngarkuar me kod të pastër dhe të sigurt
 • Ofron një numër të madh të widget-ve të personalizuara në dispozicion, copa kodi, dhe plugins për të rregulluar sitin sipas dëshirës suaj
 • Sistemi i goditjeve e bën të lehtë për zhvilluesit që të prezantojnë ndryshime
 • Një sistem i shkëlqyeshëm mbështetës për ata që kanë nevojë për ndihmë
 • Optimizimi dhe opsionet e mrekullueshme të SEO (p.sh. aftësia për të vendosur një titull të personalizuar dhe përshkrimin e meta)

7. Dynamik (149 dollarë në vit ose 599 $ / jetë)

dinamik ndërtues i temave fleksibël wordpress për gjenezë

Për ata që duan të përdorin temën e Zanafillës, por nuk janë në kodim, ekziston Dynamik. Teknikisht një temë për fëmijë Genesis, është një krijues i fuqishëm i uebfaqes për kornizën e Zanafillës. Dynamik ju jep mundësinë për të rregulluar modelin tuaj të temës nga ndërfaqja e përdoruesit përmes pikës dhe klikoni. Farëdo që dëshiron të ndryshosh, këtë temë fleksibël WordPress e ka mbuluar.

Features

 • Opsionet e paracaktuara të projektimit për faqen kryesore që mund të aktivizohen me një klik
 • Aftësia për të krijuar temën tuaj të fëmijës nga fundi i pasmë
 • Krijoni dizajne faqesh nga e para me pajisje të pakufizuara me porosi dhe fusha të përmbajtjes
 • Kontrolloni aspektet e dizajnit të tilla si skema e ngjyrave dhe shkronjat e personalizuara në pjesën e përparme pa kodim
 • Plotësisht i përgjegjshëm me opsionet për t’ju lejuar të rregulloni modelin tuaj celular
 • Hartimet e paracaktuara të disponueshme nga depoja

8. Uncode ($ 59 / jetës)

temë e uncode

Këtu, ne kemi një temë WordPress shumë qëllimesh të dizajnuar dhe intuitivisht profesionalisht. Uncode është ndërtuar në krye të Bootstrap me të ardhmen e provës HTML5 dhe CSS3. Ajo gjithashtu vjen me shtojcën Visual Composer për t’ju lejuar të zbatoni idetë tuaja të projektimit të faqes së internetit përmes zvarritjes dhe rënies në vend të kodimit. Përveç kësaj, ju merrni dy zgjidhje të ndryshme rrëshqitëse. Në përgjithësi, një ofertë e rrumbullakosur mirë.

Features

 • Visual Composer jua lehtëson hartimin dhe paraqitjen me dorë
 • Karakteristikë e integruar për ta bërë gati faqen tuaj të internetit GDPR si aftësia për të aktivizuar / çaktivizuar përmbajtjen në varësi të pëlqimit të përdoruesit
 • Vendos një premium për performancën për faqet e internetit të ngarkimit të shpejtë
 • Ruan automatikisht imazhet në varësi të madhësisë së ekranit, i cili është i shkëlqyeshëm për një dizajn miqësor me celularin
 • WPML e çertifikuar në mënyrë që faqja juaj të jetë e gatshme për përkthim
 • Modulet e personalizuara dhe faqosjet për postimet, faqet, portofolet, menutë dhe shumë më tepër

9. tezë ($ 87 / vit)

temë teze

Kjo hyrje e radhës në listën tonë të hiteve të temave më të mira fleksibile të WordPress është një nga kornizat e para të temave WordPress. Teza ka qenë për një kohë të gjatë dhe ofron mundësi të fuqishme për të krijuar faqe unike të WordPress për shumë qëllime. Alsoshtë gjithashtu shumë i optimizuar për shpejtësinë e faqes dhe SEO.

Features

 • Rregulloni lehtësisht elementët e faqes (ngjyra, shkronjat, numri i kolonave, etj.) Nga fundi i pasmë
 • Ka mundësi të paracaktuara për paraqitjen për krijimin e lehtë të faqeve
 • Vjen me aftësi të integruara që zakonisht kërkojnë një shtojcë (SEO, Google Analytics, skriptet për header dhe footer)
 • Grilat me porosi u lejojnë atyre që kanë aftësi kodimi të bëjnë edhe më shumë ndryshime
 • Po përmirësohet vazhdimisht me karakteristika të reja nga prodhuesi

10. X ($ 35 / jetës)

temë x

Kjo temë premium është një nga opsionet më të njohura për ThemeForest. Ajo ka shumë karakteristika të fuqishme, mes tyre opsione të shumta të projektimit që mund të shërbejnë si bazë për krijimin e tuaj. Përveç kësaj, aftësia e X për të rregulluar elementët e faqes u lejon përdoruesve të saj të krijojnë uebfaqe për pothuajse shumë qëllime.

Features

 • Rregulloni faqen tuaj nga brenda Customizer amtare WordPress
 • Ndryshoni të gjithë dhe çdo element të faqes dhe shikoni rezultatin menjëherë
 • Dizajni i lëngut që duket i shkëlqyeshëm në çdo madhësi të ekranit
 • Shumica e modeleve të faqeve që mund t’i përdorni si pikënisje për hartimet tuaja
 • Vjen me dy biblioteka të fontit të ikonave
 • Motori i kërkimit është optimizuar për faqet e internetit të rangut të lartë

11. Hapur ($ 60 / jetës)

tema avada një nga temat më të mira fleksibile të fjalëve

Ju nuk mund të flisni për X pa përmendur Avada, e cila është tema # 1 më e shitur në vendin e tregut ThemeForest. Ashtu si konkurrentja e saj, Avada është e gatshme të ndihmojë përdoruesit e çdo niveli të ndërtojnë faqen e internetit të ëndrrave të tyre në një mënyrë të lehtë dhe fleksibël.

Features

 • Plotësisht i përshtatshëm për të përmbushur çdo lloj qëllimi
 • Ndryshoni të gjithë elementët e projektimit përmes një ndërfaqe përdoruesi dhe mijëra opsionesh personalizimi
 • Qindra plane të faqeve të para-bëra të përfshira
 • Mjetet e GDPR për ta bërë faqen tuaj në përputhje me ligjin e ri
 • Mbështetje e nivelit të lartë të klientit

12. Hestia (69 dollarë në vit ose 199 $ / jetë)

temë hestia

Hestia është një temë fleksibile falas e WordPress me ambicie premium. Shtë më i përshtatshmi për bloget, revistat dhe faqet e internetit të biznesit, si dhe është i thjeshtë për tu vendosur dhe përshtatur përmes opsioneve të integruara të WordPress. Nëse kjo nuk është e mjaftueshme për ju, tema gjithashtu luan bukur me të gjithë ndërtuesit e faqeve moderne.

Features

 • Ofron një shtojcë shoqëruese falas për shtimin e dëshmive, shërbimeve dhe elementeve të tjerë në faqen tuaj
 • WooCommerce gati për të gjitha ambiciet e dyqanit tuaj online
 • Gati për përkthim dhe gjuhë RTL
 • Optimizuar për shpejtësinë dhe motorët e kërkimit
 • Mbështetje e shkëlqyeshme duke përfshirë dokumente, forume dhe mësime video

13. Soledad ($ 59 / jetës)

soledad temë me shumë fjalë wordpress

Soledad është një temë premium që është e adaptueshme për shumë qëllime. Highlyshtë shumë i personalizueshëm dhe i gjithanshëm dhe më i përshtatshmi për qëllime biznesi, blogje dhe revista. Një nga karakteristikat kryesore të tij është numri i madh i faqeve ekzistuese demonstruese që mund të përdorni si themel për të krijuar tuajin.

Features

 • 4000+ faqe demo që mund të instaloni me një klik
 • Fokus i rëndë në performancën për faqet e internetit të shpejtë
 • Më shumë se një mijë kombinime rrëshqitëse / layout
 • Shton më shumë se 600 opsione tek Customizer WordPress
 • Në përputhje me ligjin e ri të GDPR si dhe me shtojcat e njohura të WordPress

14. Bërthama (49 dollarë në vit ose 299 $ / jetë)

temë thelbësore plotësisht e personalizueshme e fjalëve

Një temë plotësisht e personalizueshme e WordPress e ndërtuar në kornizën falas të Unyson të ThemeFuse. Si i tillë, ai ka opsione personalizimi dhe tërheqje dhe gjithashtu vjen me 25+ tema fëmijësh që ju lejojnë të krijoni ndonjë dizajn të faqes që dëshironi. Ndërsa The Core është një opsion i vetëm premium, ia vlen investimi. Ju merrni shumë për të.

Features

 • Ndërtues i faqeve vizuale për të krijuar modele pa kodim
 • Krijoni skemat tuaja të ngjyrave përmes një zgjedhësi ngjyrash
 • Mobile dhe retina gati
 • Vjen me mundësi të shumta për rrëshqitje
 • Opsione të shumta për kokë, duke përfshirë kokën ngjitëse
 • Opsione të përparuara të SEO dhe përkthim të gatshëm

15. shket ($ 59 / vit)

lundrues temë fleksibël wordpress

Miqtë e efektit lëvizës paralel do të pëlqejnë Float. Shtë një temë WordPress me shumë mundësi në dispozicion nga Themify. Si e tillë, ajo vjen me një ndërtues faqesh të integruara për të bërë punën tuaj më të lehtë për ju. Kjo ju lejon të ndërtoni faqe interneti të lëmuara me dizajn modern dhe efekte.

Features

 • Efekt paralel plotësisht i përgjegjshëm që funksionon në çdo pajisje moderne
 • Opsione të shumta të faqosjes për të krijuar faqe me porosi
 • Importi 1-klik i demos për të filluar shpejt
 • Lloji i postit të portofolit ju ndihmon të tregoni punën tuaj
 • Punon me WooCommerce jashtë kutisë

16. Urë ($ 59 / jetës)

temë urë

Ky anëtar i temave më të mira fleksibël WordPress është bërë për krijuesit që duan kontroll të plotë mbi faqen e tyre të internetit. Ajo vjen me një gamë të gjerë të moduleve që ju lejojnë të veproni kështu, si dhe shtesa premium që ju japin mundësi edhe më të personalizuara.

Features

 • Përfshin kompozitorin vizual, Revolucionin e rrëshqitjes, Orarin e Përgjegjshëm të Orarit dhe më shumë
 • 350+ opsione demo për të filluar – ju jeni gjithashtu në gjendje të kombinoni elemente nga demo të ndryshme
 • Vjen me module për të gjitha llojet e qëllimeve nga dyqanet në blogje, revista dhe më gjerë
 • Shumica e opsioneve të personalizuara të integruara që janë të arritshme përmes Customizer

17. xhaketë e shkurtët prej leshi (49 dollarë në vit ose 249 $ / jetë)

temë me shumë qëllime spencer

Një temë premium me shumë qëllime është më e përshtatshme për faqet e internetit të biznesit dhe bloget. Faqja kryesore e widgetized ju lejon të ndërtoni dizajne duke zvarritur dhe hedhur widgets. Ai gjithashtu ka vegla me porosi, shabllone të paracaktuar dhe paraqitjet. Plus, nëse doni opsione të mëtejshme të personalizimit, Spencer mbështet të gjitha shtojcat e krijuesve të faqeve të njohura.

Features

 • Plotësisht i përgjegjshëm kështu që duket i shkëlqyeshëm në çdo madhësi të ekranit
 • Shumë opsione në Customizer WordPress përfshirë ndryshimin e ngjyrave dhe paraqitjeve
 • Optimizuar për shpejtësinë dhe punën e faqes në internet
 • Përkthimi dhe SEO gati

18. krijoj ($ 58 / vit)

krijoni temë wordpress

Një tjetër temë e fuqishme me shumë qëllime me një dizajn modern dhe profesional, si dhe Ndërtuesi i FaqesOrigin i pjekur brenda. Ajo ofron një mori opsionesh të personalizimit, duke e bërë atë një nga temat më të mira fleksibël të WordPress atje.

Features

 • Një mori opsionesh të projektimit përfshijnë paralel dhe sfond video, tabela çmimesh, si dhe menu mega
 • Përfshinë plugin premium Slider Revolution
 • Merrni kontrollin e tipografisë tuaj me mbështetjen e Google Fonts të integruar
 • Opsione të shkëlqyera të portofolit përfshirë efekte hover, animacione, kutinë e dritës dhe më shumë
 • WooCommerce plotësisht i gatshëm që të mund të ndërtoni një faqe në internet për tregti elektronike

19. llullaq ($ 129 / vit)

indigo temë fjalizuese e personalizueshme

Ky kandidat këtu është një temë plotësisht e personalizueshme WordPress me një qasje modulare të projektimit. Filloni me një prej shumë modeleve ekzistuese të faqes në internet ose krijoni tuajin përmes zvarritjes dhe rënies. Pas kësaj, kombinoni modulet në diçka që me të vërtetë e doni dhe që i shërben qëllimit tuaj. Varet gjithçka.

Features

 • Ndërtoni paraqitjet komplekse brenda disa minutave përmes redaktorit të pjesës së përparme (pa kodim!)
 • Instalimi me 1 klikim i modeleve të para-ndërtuara për të goditur tokën në punë
 • Gati për t’u përkthyer për faqet e internetit me ambicie ndërkombëtare
 • Celular i optimizuar dhe i përgjegjshëm
 • Gati për WooCommerce, Fonts Google, Fonts Icon dhe më shumë

20. Zelle (69 dollarë në vit ose 199 $ / jetë)

temë zelle pro

Më parë i njohur si Zerif, Zelle është në dispozicion si një version falas dhe premium. E krijuar nga ThemeIsle, është një temë e njohur me një faqe që ofron një sërë opsionesh personalizimi. Zelle është gjithashtu plotësisht i pajtueshëm me WooCommerce në mënyrë që të mund të strehojë çdo ambicie të dyqanit online që mund të keni.

Features

 • Lidhje paralele dhe elemente interaktive për një faqe interneti me shkëlqim modern
 • Rregulloni faqen tuaj dhe shikoni ndryshimet e projektimit në kohë reale
 • E pajtueshme me ndërtuesit e faqeve tërheqëse dhe rënie për akoma më shumë përshtatje
 • SEO miqësore, e optimizuar për shpejtësi dhe përkthim të gatshëm
 • Mësimet video ju ndihmojnë të filloni

21. Bento (FALAS)

temë bento wordpress

Një tjetër mundësi falas në listën tonë të temave më të mira fleksibile të WordPress. Builtshtë ndërtuar për krijimin e faqeve të internetit të çdo lloji, thjesht mund ta shkarkoni nga drejtoria e WordPress dhe të shkoni. Një ndërtues i përmbajtjes tërheqëse, si dhe mjaft opsione të Customizer, do t’ju ndihmojë të bëni diçka të veçantë.

Features

 • Rekomandon një ndërtues faqesh pas instalimit dhe gjithashtu punon me të gjitha opsionet e njohura
 • Mobil miqësor, retina-gati, SEO optimizuar dhe bërë për shpejtësi
 • Ju lejon të rregulloni ngjyrat, fontet, ikonat vektoriale dhe më shumë
 • Përditësime të rregullta me karakteristika të reja, rregullime të metave dhe përmirësime
 • Plotësisht i lirë për t’u përdorur falë licencës së tij GPL

22. highend ($ 59 / vit)

temë highend multi-wordpress

Një tjetër zgjedhje e shkëlqyeshme për një temë WordPress me shumë qëllime. Mund ta gjeni në Tregun Mojo. Edhe Highend, ka një funksionalitet tërheqës dhe tërheqës për ndërtimin e faqeve të internetit dhe është mjaft fleksibël për të krijuar shumë lloje të ndryshme. Plus, ajo vjen me një numër të modeleve të gatshme për përdorim që ju lejojnë të filloni brenda disa minutash.

Features

 • Përfshinë shtesa shtesë me vlerë 150 $ duke përfshirë Visual Composer, Revolution Slider, and thelbësore Grid
 • Luan bukur me WooCommerce
 • Përditësime falas të jetës dhe mbështetje premium
 • Aftësia për të ndryshuar ngjyrat e elementeve në çast pa kod
 • Importi 1-klik i përmbajtjes demo

23. struct (49 dollarë në vit ose 249 $ / jetë)

struktur është një nga temat më të mira fleksibël të fjalëve

Synuar në faqet e internetit të biznesit, Struktura është mjaft fleksibël për të qenë e përshtatshme për qëllime të ndryshme. Për dallim nga shumë opsione të tjera në këtë listë, ai përdor funksionalitetin amë WordPress për ta bërë atë të personalizueshëm. Për shembull, tema vjen me një faqe fillestare plotësisht të zgjeruar, duke ju lejuar të krijoni sitin tuaj shpejt dhe me lehtësi.

Features

 • Ndërtoni faqen tuaj duke zvarritur dhe hedhur widgets në vend
 • Veglat e personalizuara përfshijnë tabela çmimesh, klientë, dokumentacion dhe mundësi të tjera
 • Vjen me pesë lloje të përmbajtjes me porosi duke përfshirë shërbime, projekte, FAQ, Testimonials dhe më shumë
 • Ndryshoni me lehtësi skemën e ngjyrave të internetit në Customer WordPress
 • Punon mirë me ndërtuesit e faqeve në rast se funksionaliteti i përfshirë nuk është i mjaftueshëm

24. elegant ($ 59 / vit)

temë elegante e fjalës

Për ata që pëlqejnë një dizajn të pastër dhe të thjeshtë, ekziston Elegant nga Themify. Tema ka një fokus të fortë në përmbajtje, pa animacione të zbukuruara dhe frills tjera. Shtë më e përshtatshme për shkrimtarët, projektuesit, agjensitë dhe krijuesit e tjerë. Elegant ju lejon të tregoni punën tuaj dhe të paraqiteni para klientëve në mënyrën më të mirë të mundshme.

Features

 • Vjen me llojet e postave me porosi për portofolin dhe ekipin
 • Opsionet e ekranit të figurave përfshijnë filtra, rrjet, dhe dizajn murature
 • Përgjegjës dhe retina e gatshme për të tërhequr në përdoruesit e celularit
 • Dizajnoni faqe lehtësisht me ndërtuesin Themify drag-and-drop
 • Skema me ngjyra të shumta dhe modele të faqes në shtëpi
 • Rregulloni faqen tuaj nga brenda Përshtatës i temës WordPress

25. Customify (FALAS)

rregulloje temën e fjalëve

Një tjetër mundësi falas nga drejtoria e temave të WordPress. Siç sugjeron emri, ai ofron shumë mundësi për ta bërë faqen tuaj unike. Ashtu si shënimet e tjera në listën tonë të temave më të mira fleksibël të WordPress, ai favorizon funksionimin ekzistues të WordPress tek ndërtuesit e faqeve. Si pasojë, ju mund të ndryshoni shumë nga brenda Customizer WordPress.

Features

 • Ka mjetin e vet të ndërtimit për header dhe footers
 • Ndërtoni me një fokus në SEO, shpejtësinë e faqes dhe përdorshmërinë
 • Mbështetje për të gjitha shtojcat kryesore të krijuesve të faqeve (nëse ju nevojiten ato)
 • I përshtatshëm për një gamë të gjerë të llojeve të internetit
 • Vlerësimet e drejta me 5 yje në drejtorinë e temave

26. Sydney (59 dollarë në vit ose 249 $ / jetë)

temë sydney pro

Kjo temë plotësisht e personalizueshme është në dispozicion si në një version falas, ashtu edhe me një version pro. Sidnei ka për qëllim freelancer dhe biznese dhe ju jep shumë mundësi opsionesh të projektimit brenda Customizer. Ajo gjithashtu vjen me grupin e vet të widget-ve për funksionalitetin personal.

Features

 • Kreu plotësisht i përshtatshëm, duke përfshirë opsionin e sfondit të videos
 • Përkthimi i gatshëm, i pajtueshëm ndër-shfletuesi, punon me WooCommerce
 • Prezanton pesë shabllone shtesë të faqeve për më shumë zgjedhje të projektimit
 • Veglat e personalizuara përfshijnë një widget kontakti, widget për punonjësit, afatin kohor, karuselin e lajmeve të fundit dhe më shumë

27. Kornizë e plotë ($ 49.99 / vit)

temë e kornizës së fjalës së plotë

Hyrja jonë përfundimtare është një temë me shumë qëllime me shumë qëllime, me fokus fotografinë dhe bloget personale. Full Frame përdor një model freemiumi në mënyrë që të provoni temën përpara se të blini. Kur e bëni këtë, ju lejon të krijoni me lehtësi ndonjë uebfaqe profesionale që ju nevojitet.

Features

 • Aftësia për të rregulluar faqosjet, shkronjat, ngjyrat, logot dhe më shumë
 • Vjen me pajisje widget, menutë dhe prejardhje
 • Dizajn i përgjegjshëm me një gjerësi të plotë, i cili duket i mirë në desktop, tablet dhe telefona
 • Opsione rrëshqitëse për imazhet, faqet dhe postimet e paraqitura në dispozicion

Cila është tema juaj e preferuar me shumë qëllime?

Ndonjëherë kur ndërtoni një sit është më së miri të shkoni me një temë të specializuar. Sidoqoftë, ky nuk është opsioni optimal për të gjithë, veçanërisht kur ju duhet shumë punë për personalizimin dhe nuk jeni një zhvillues. Në atë rast, ju mund të shërbeni më mirë për t’u kthyer në temat më të mira fleksibël të WordPress atje që ju japin një zgjedhje se çfarë lloj siti doni të ndërtoni.

Temat e WordPress plotësisht të personalizueshme ju lejojnë të realizoni vizionin e faqes tuaj duke siguruar të gjitha mjetet që ju nevojiten. Më e rëndësishmja, ata e bëjnë këtë pa kërkuar që ju të bëheni së pari një zhvillues. Në vend të kësaj, ata japin fuqi në duart e përdoruesve të përditshëm për ta bërë ëndrrën e tyre të internetit të bëhet realitet.

Në listën tonë më lart, ju gjeni shumë tema që i përshtaten këtij përshkrimi. Ata vijnë me një sërë opsionesh personalizimi që ju ndihmojnë të ndërtoni faqe interneti unike përmes pikës dhe klikoni në vend që të shkruani kodin. Edhe ato që synojnë më shumë fillestarët, prapëseprapë vendosin premium për të bërë ndryshime të lehta dhe pa dhimbje.

Nëse jeni duke kërkuar temat më të mira fleksibël të WordPress për ta realizuar projektin tuaj, tani shpresoni të jeni një hap më afër.

Cilat janë temat tuaja të preferuara me shumë qëllime WordPress? Thingdo gjë për të shtuar në listën e mësipërme? Na tregoni në seksionin e komenteve më poshtë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me