Temat e Top 10 Premium eCommerce të 2016-ës për WordPress

Në ditët e sotme, gjithnjë e më shumë pronarë të bizneseve po lëvizin ose shtojnë dyqanet në internet, ku ata mund të futen në një audiencë edhe më të madhe dhe të kërkojnë mënyra të reja për treg dhe shitje të produkteve dhe / ose shërbimeve të tyre në Web. Tregtia elektronike është një nga industritë me rritje më të shpejtë në Rrjetin Botëror dhe nuk duket se po tregon ndonjë shenjë të ngadalësimit. Në fakt, më shumë njerëz po shfrytëzojnë këtë mundësi dhe vazhdojnë të gjejnë mënyra të shkëlqyera për të arritur një bazë më të gjerë klientësh!


Pronarët e bizneseve të vogla do të përfitojnë patjetër nga faqja e tyre eCommerce. Disa prej tyre mund të mos kenë infrastrukturë për të mbështetur vendet në rritje aq sa konkurrentët e tyre me emër të madh ose mund të mos kenë buxhetin për të punësuar zhvillues profesionistë, por me një sit të e-commerce, ata mund të konkurrojnë kokë më kokë dhe madje do të kenë mundësinë të të dalë nga konkursi. Një faqe eCommerce mund të bëjë çudira që asnjë dyqan fizik nuk mund të bëjë kurrë! Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse faqja juaj është e ndërtuar në sistemin më të fuqishëm të menaxhimit të përmbajtjes, WordPress.

WordPress është zgjedhja më e mirë për ata që janë në kërkim për të ndërtuar një faqe interneti të fuqishme për biznesin tuaj, pasi ajo ka një numër temash që janë të dizajnuara me e-commerce në mendje. Nëse jeni serioz në lidhje me krijimin e një emri për ju dhe biznesin tuaj në internet, atëherë nuk mund të gaboni me një temë premium WordPress të prodhuar bukur, të krijuar me funksione të bukura. Më poshtë janë temat më të shitur dhe më të vlerësuarat eCommerce WordPress në ThemeForest, duke filluar nga temat e thjeshta të eCommerce deri tek modelet me shumë qëllime. Ju jeni të sigurt për të gjetur atë që plotëson nevojat tuaja të marketingut në internet në këtë listë, kështu që pa ado më tej, këtu janë 10 temat më të mira premium eCommerce në 2016 për WordPress!

WooPress – Tema WordPress me përgjegjësi eCommerce

WooPress – eCommerce e përgjegjshme WordPress Theme është një temë premium e krijuar dhe ideuar nga një grup i njohur i zhvilluesve dhe stilistëve të temës WordPress, 8Temë. Shtë një nga shitësit më të fundit në ThemeForest, nën kategorinë e tregtisë elektronike. Tema vjen me shumë opsione të paraqitjes së ftohtë dhe një panel të përparuar me opsione temash ku mund të përshtatni pamjen dhe ndjenjën e temës sipas nevojave dhe preferencave tuaja. Sshtë një zgjidhje e shëndetshme dhe moderne për këdo që kërkon të tregtojë dhe shesë produkte në internet.

WooPress është plotësisht i përgjegjshëm dhe i gatshëm për retinë, me një dizajn të bukur dhe adaptues që e bën një uebfaqe të funksionojë pa probleme në çdo lloj pajisje, nga PC në smartphone. Kjo temë është jashtëzakonisht e lehtë për tu personalizuar, dhe është optimizuar për kërkime për të ndihmuar biznesin tuaj të renditet shpejt në motorët e kërkimit të ndryshëm si Google. Tema është e dizajnuar me minimalizëm në mendje, duke nënvizuar mallrat tuaja në mënyrë që klientët lehtë të zgjedhin dhe të blejnë produkte nga ju. Tema azhurnohet rregullisht, së bashku me tendencat më të fundit të eCommerce të WordPress, kështu që prisni që gjithmonë të jetë një hap përpara konkurrencës. Tema madje vjen e mbushur me shtesa premium, të tilla si Revolution Slider dhe Faqe Builder, si dhe kode të shkurtra dhe vegla shumë të vetë 8Theme për funksionalitetin jashtë kutisë. Lexoni përmbledhjen e plotë këtu.

ShopKeeper – Theme me përgjegjësi WordPress

Kur filloni një projekt në Ueb me një produkt të mrekullueshëm, atëherë me siguri do të krijoni gjëra të mahnitshme! Zhvilluar nga zhvilluesi i një teme të lartë të temave WordPress, Bëhuni me hark, ShopKeeper – WordPress Theme me përgjegjësi është zgjidhja perfekte për ata që janë duke kërkuar të ndërtojnë një faqe plotësisht të përgjegjshme eCommerce me dizajn të përsosur me pixel dhe funksionalitet të gjerë.

Shopkeeper është një shembull i shkëlqyeshëm i një teme të WordPress që është ndërtuar me kujdes për të përmbushur nevojat dalluese të zhvilluesve të WordPress dhe pronarëve të faqeve që duan të krijojnë një uebfaqe të fuqishme për klientët e tyre. Tema ka gjithçka që ju ndoshta mund të duhet për të filluar një projekt të ri në internet. Nuk është vetëm një temë e thjeshtë në tregtinë elektronike – është një temë me shumë qëllime që ju lejon të ndërtoni një gamë të gjerë faqesh në internet, nga një dyqan online në një sit të portofolit. Pavarësisht nga thjeshtësia e tij, ai ka një dizajn të guximshëm që është i sigurt për të uritur vizitorët tuaj. Vetëm faqja fillestare krenohet me një rrëshqitës në fytyrë në ekran të plotë, falë plugin premium Revolution Slider që vjen i paketuar falas me temën. Nëse kjo është shumë për ju, nuk shqetësohen sepse mund ta ndryshoni lehtë pasi Shopkeeper përfshin 10 paraqitje të faqeve të ndryshme në shtëpi, plus një faqe të përgatitur së shpejti! Ka dhjetëra paraqitje të tjera për faqet e dyqaneve, demonstrimet e produkteve, bloget dhe shumë më tepër. Tema gjithashtu ka një koleksion të gjerë stilesh për kokë dhe opsione plotësisht të personalizueshme të projektimit, kështu që nuk do të keni probleme të merrni një faqe plotësisht funksionale dhe të funksionojë brenda vetëm disa minutash.

Më e mira nga të gjitha, Shopkeeper është plotësisht në përputhje me plugin WooCommerce eCommerce, si dhe plugin WPML, duke e bërë atë përkthim të gatshëm. Veryshtë shumë e thjeshtë për të lundruar, dhe është plotësisht e përgjegjshme, gjithashtu! Shtë një temë e dokumentuar mirë që vjen me mbështetjen e jetës nga zhvilluesit e temës, si dhe azhurnimet e rregullta. Shtë tema ideale për pronarët e dyqaneve dhe zhvilluesit njësoj! Lexoni përmbledhjen e plotë këtu.

Aurum – Tema e blerjeve minimale

Aurum – Minimalist Theme Shopping është një temë e thjeshtë por e fuqishme por e fuqishme e integruar WooCommerce nga Laborator, një duet i zhvilluesve të temave WordPress tejet të talentuara. Tema është krijuar për t’u dhënë përdoruesve dhe klientëve të tyre një përvojë të qetë për blerje në internet që mund të përdoret për të gjitha llojet e vendeve të tregtisë elektronike, nga butikët dhe dyqanet e librave, te dyqanet e teknologjisë dhe dyqanet e fëmijëve. Sshtë një temë e prodhuar me kujdes, fleksibile premium për tregtinë elektronike, e krijuar për t’ju ndihmuar të ndërtoni një faqe interneti ultra të shpejtë.

Aurum është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që kanë produkte të shfaqin në internet. Ndërsa ka shumë paraqitje në blog, tema përfundimisht shkëlqen në hartimin e saj të tregtisë me qendër në e-Tregti. Me të, ju mund të shfaqni në mënyrë efektive produktet tuaja në faqen kryesore me përdorimin e blloqeve të përmbajtjes. Mundësitë janë të pafundme, nga shfaqja e artikujve tuaj më të njohur, deri tek shfaqja e atyre që janë në shitje dhe cilat janë më të vlerësuarat. Aurum vjen i ngarkuar me demo, stilet e header dhe faqosjet e faqeve që me siguri do të prisheni për zgjedhje pasi të rregulloni pamjen e faqes tuaj. Me shtojcën e integruar të Visual Composer, do të keni akses në ton të kodeve të dobishme dhe opsione të tjera të përparuara të personalizimit.

Aurum ka një dizajn plotësisht të përgjegjshëm dhe të gatshëm për retinë, me mbështetje për disa shtojca rrëshqitëse të njohura. Ajo gjithashtu funksionon në mënyrë të përkryer me platformat e njohura të mediave sociale, dhe është në përputhje me plugin WPML. Më e mira nga të gjitha, është plotësisht e integruar me shtojcën popullore WooCommerce eCommerce! Tani, është më lehtë se kurrë të tregtosh dhe shesësh produktet e tua në një audiencë globale. Tema ka një pamje të pastër, të ndritshme dhe minimaliste që nënvizon ofertat tuaja në mënyrë të efektshme. Efektet paralele shtojnë pak pizzazz në atë që është tashmë një temë mahnitëse e bukur WordPress. Lexoni rishikimin e plotë këtu.

Veri | Tema e tregtisë elektronike

Veri | Tema e-Commerce është një temë premium me shitje të lartë WordPress e krijuar nga një ekip i vogël por i fuqishëm i zhvilluesve të temave të quajtur FuelThemes. Tema përqendrohet në ofrimin e një përvoje të bukur të klientit. Krenohet me një dizajn të thjeshtë, minimalist me përdorim të mirë të hapësirës së bardhë. Ai përshëndet vizitorët e faqes me një rrëshqitës me faqe të plotë në faqen kryesore, në krye të efekteve paralizuese të bëra me shije që bashkohen në mënyrë të përkryer me pjesën tjetër të elementeve dhe punojnë për të krijuar një pamje të përgjithshme të hijshme.

Tema bëhet edhe më e fuqishme pasi është e integruar me shtojcën WooCommerce, duke përfshirë disa mjete të tjera që maksimizojnë atë që mund të bëjë, siç janë: Fatura PDF, Transporti i Renditjes së Tabelave, icingmimet dhe Zbritjet Dinamike, dhe Filteri i Produkteve. Gjithashtu në paketë përfshihet shtesa shtesë Visual Composer, duke ju lejuar të përshtatni me lehtësi pamjen dhe faqen tuaj. Dhe me plugin WPML, ju lehtë mund t’i shesni produktet tuaja për çdo klient në botë. ’Shtë e drejtë, është shumë gjuhë gati!

Veriu është një temë me të vërtetë e shkëlqyeshme për të punuar me të, veçanërisht nëse po kërkon të shfaqësh shumë produkte në internet. Sshtë 100% i përgjegjshëm dhe shumë i thjeshtë për t’u përdorur dhe rregulluar. Ju madje mund të instaloni demonstrimin me vetëm një klik të vetëm! Lexoni rishikimin e plotë këtu.

Royal – Tema me WordPress me shumë qëllime

Royal – Theme me shumë qëllime WordPress është një tjetër ofertë e shkëlqyeshme nga 8Temë. ’Shtë një temë premium eCommerce e pastër, profesionale dhe miqësore për përdoruesit që ju lejon të ndërtoni uebfaqen tuaj të ëndrrave me vetëm disa kthesa këtu dhe atje. Ajo ka një prekje elegante për të, me shumë karakteristika dhe mundësi që ju lejojnë të krijoni pothuajse çdo lloj uebsajti, nga një blog personal i thjeshtë në një sit të korporatës në lulëzim të plotë.

Me Royal, do të gjeni të gjitha mjetet që prisni nga një temë premium e nivelit të lartë, duke përfshirë Slideshow Revolution, Mega Menu, Builder Page, si dhe kode të shkurtra dhe widget e 8Tema që mund të përdorni nga kutia. Të gjithë elementët janë përshtatur dhe të gatshëm për të marrë përvojën tuaj në WordPress në nivelin tjetër. Për më tepër, ajo ka një plan urbanistik plotësisht të përgjegjshëm, me të gjitha faqet që funksionojnë në mënyrë të përsosur në të gjitha pajisjet moderne, nga PC me ekran të madh deri në smartphone dhe tablet. Me veçorinë e tyre të Instaluesit dhe përmbajtjen e mostrës, mund të ndërtoni me lehtësi një faqe të plotë të tregtisë elektronike në aq shpejt sa 10 minuta! Lexoni rishikimin e plotë këtu.

Oksigjeni – WooCommerce Theme WordPress

Oxygen – WooCommerce WordPress Theme është një tjetër temë nga Laborator që meriton një vend në 10 temat tona më të mira premium eCommerce për WordPress. Integratedshtë plotësisht i integruar me WooCommerce dhe është ndërtuar ekskluzivisht për dyqanet në internet. Tema ka shumë karakteristika dhe opsione që ju lejojnë të rregulloni pamjen e saj dhe të ndjeheni përmes panelit të opsioneve të përparuara të opsioneve.

Oksigjeni ju lejon të zgjidhni nga 4 stile të ndryshme të header, fonteve të pakufizuar dhe skemat e ngjyrave; dhe madje konfiguroni cilësimet e dyqaneve dhe blogjeve. Krijoni një plan urbanistik unik me ndihmën e shtojcës Visual Composer, e cila është në dispozicion falas me këtë temë. Për më tepër, ju do të merrni falas Rrëshqitësin e Revolucionit, duke ju lejuar të krijoni slide-shfaqje tërheqëse për shfaqjen e produkteve tuaja më të mira. Lexoni rishikimin e plotë këtu.

Venedor – Tema e WordPress + WooCommerce

Tema Venedor – WordPress + WooCommerce është një temë premium eCommerce e zhvilluar dhe ideuar nga Temat e SmartWave, një kompani e njohur në internet që specializohet në krijimin e temave më të shitur të WordPress dhe Magento. Shtë një temë plotësisht e përgjegjshme dhe e gatshme për retinë që është e lehtë për t’u përdorur dhe rregulluar. Tema është një shitës i lartë në ThemeForest dhe është një zgjedhje ideale për faqet e blogut, biznesit, tregtisë elektronike dhe portofolit. Shumë zhvillues gjithashtu përdorin këtë temë si një pikënisje për projekte të ndryshme me porosi të Uebit.

Venedor vjen i mbushur me një panel të fuqishëm admin që ju lejon të ndërtoni një faqe plotësisht funksionale të e-commerce edhe pa prekur një linjë të vetme të kodit. Me 14 faqosje dhe 6 lëkurë me ngjyra, mund të përshtatni shpejt pamjen e temës që i përshtatet preferencës tuaj. Për më tepër, është e mbushur me shtesa premium që ju lejon të zgjeroni më tej funksionalitetin e faqes tuaj, duke përfshirë WooCommerce, LayerSlider, Slider Revolution dhe Visual Composer. Kanë kursime me vlerë mbi 100 dollarë! Flisni për një temë premium që paketon një grusht! Lexoni rishikimin e plotë këtu.

Z. Tailor – Tema e përgjegjshme e WooCommerce

Z. Tailor – Tema WooCommerce me përgjegjësi është një tjetër temë premium awesome nga Bëhuni me hark. Siç pritet nga një zhvillues i temave më të larta, Z. Tailor nuk zhgënjej me qasjen e tij plotësisht të përgjegjshme, të drejtuar nga dizajni që i ndihmon përdoruesit të tregojnë një histori të shkëlqyeshme dhe të shesin produkte online bukur dhe me efikasitet.

E ndërtuar me dyqane në internet, Z. Tailor ka një panel të fuqishëm të opsioneve të temave, me një Ndërtues Faqe Vizuale që ju lejon të përshtatni me lehtësi pamjen e temës. ’Shtë e mbushur me një sërë përmbajtjesh demo të parafabrikuara, duke përfshirë fillimin, stilin e gjerë / kutinë, Lookbook, Parallax, Indie dhe shumë më tepër. Ai gjithashtu ka shumë stile header, qindra Google Fonts Web, temat e fëmijëve, integrimin Adobe TypeKit, dhe është gjithashtu gati për përkthim. Ai gjithashtu përfshin shtesa premium si plugins Revolution Slider dhe Visual Composer, duke ju lejuar të kurseni rreth $ 50. Pra, nëse planifikoni të krijoni një dyqan në internet që do t’ju bëjë të qëndroni larg nga turma, nuk mund të gaboni kurrë me Z. Tailor. Lexoni rishikimin e plotë këtu.

GoodStore – Tema WooCommerce

GoodStore – WooCommerce Theme është pa dyshim një nga temat më të mira premium të eCommerce në WordPress për të goditur ndonjëherë tregun. Me vetëm një vështrim të shkurtër në imazhet e pamjes paraprake, menjëherë do të mahniteni nga faqosjet e paracaktuar të faqes së faqes dhe karakteristikat e tjera interesante. Zhvilluar nga studio profesionale WordPress, JawTemplates, GoodStore është një temë e mbushur me funksion WordPress që vjen me 22 lëkurë dhe demonstrime të ndryshme, të kompletuara me përmbajtje demo. Translatedshtë përkthyer gjithashtu në 7 gjuhë, me të cilat shumë shpejt do të vijnë shumë shpejt. Tema aktualizohet rregullisht për të punuar pa probleme në të gjithë shfletuesit dhe pajisjet e Internetit të njohura, si dhe me azhurnimet më të fundit të WordPress.

GoodStore është SEO dhe miqësore me celularin, që do të thotë që lehtë mund të krijoni një dyqan online të fuqishëm, i cili lehtë mund të arrihet pa marrë parasysh se çfarë pajisje përdorin klientët tuaj dhe vizitorët e faqes. Ajo ka një dizajn të sheshtë, modern, dhe retinë të gatshëm, me ngjyra të pakufizuara, lëkurat dhe opsionet e paraqitjes. E mbushur edhe me temë është krijuesi i faqeve tërheqëse dhe tërheqëse, RevoComposer, i cili është një menaxher i fuqishëm planifikimi që ju lejon të rregulloni dhe konfiguroni pothuajse çdo aspekt të temës. GoodStore është optimizuar për produktet me pakicë, rishikimet e klientëve dhe vlerësimet e produkteve. Me modelin e tij modern dhe fleksibël, ju mund të përdorni GoodStore për shfaqjen e çdo lloji të mallrave, duke përfshirë veshje, elektronikë, libra, lodra, bizhuteri, pajisje shtesë, produkte shëndetësore, pajisje për kafshë shtëpiake dhe shumë më tepër. Lexoni rishikimin e plotë këtu.

Tema e Tregtisë Blaszok

Zhvilluar nga Massive Pixel Creation (MPC), Blaszok eCommerce Theme është një temë më e shitur në WordPress që është jo vetëm e bukur, por edhe e lehtë për t’u përdorur dhe plotësisht e personalizueshme. Nga imazhet e pamjes së parë, ju mund të shihni se kjo temë është dizajnuar që i përshtatet pothuajse çdo lloj faqe në internet.

Blaszok është një temë e përgjegjshme dhe e hapur për retinë që duket e shkëlqyeshme në çdo rezolutë dhe në të gjitha pajisjet moderne. Ai gjithashtu mbështet WooCommerce, që do të thotë që ju lehtë mund të ndërtoni një sit të fuqishëm eCommerce me një përvojë të qetë për blerje. Tema gjithashtu ju lejon të kurseni mbi 100 dollarë sepse ajo tashmë vjen e mbushur me shtesa premium të tilla si shtojcat Visual Composer dhe Revolution Slider. Zhvilluesit e temave gjithashtu kanë hedhur në paketë shumë kode të shkurtra të personalizuara dhe shtesa. Blaszok është gjithashtu i gatshëm për WPML, që do të thotë që ju lehtë mund të përdorni këtë shtojcë mahnitëse shumëgjuhëshe dhe të përktheni faqen tuaj në çdo gjuhë që ju pëlqen, në mënyrë që të mund të kujdeseni për një bazë ndërkombëtare të klientëve..

Blaszok është shumë i thjeshtë për t’u instaluar dhe konfiguruar, me dokumentacion të plotë dhe mbështetje falas dhe azhurnime, kështu që gjithmonë jeni të azhurnuar me tendencat më të fundit të tregtisë elektronike. Lexoni rishikimin e plotë këtu.

Nëse jeni serioz në lidhje me ndërmarrjen tuaj të biznesit në nivelin tjetër, atëherë jeni padyshim në duar të mira me këto 10 temat kryesore premium WordPress që janë zhvilluar posaçërisht për faqet e e-commerce. Ne e dimë se nuk është e thjeshtë të kërkosh temë ideale që i përshtatet nevojave tuaja, dhe ka padyshim shumë faktorë që duhet të merren parasysh së pari përpara se të zhyten dhe të blini një temë premium WordPress. Sidoqoftë, sigurohuni që temat e listuara më lart janë hartuar me kujdes nga ekipi ynë dhe janë padyshim temat më të mira dhe më të vlerësuara më të mira në tregtinë në ThemeForest. Këto tema kanë gjeneruar mijëra shitje, me vlerësime të qëndrueshme me 5 yje nga klientët të cilët janë më shumë se të kënaqur me atë që duhet të ofrojnë. Lëreni numrin e shitjeve të flasë vetë, dhe lërini këto tema premium të mbushura me funksione t’ju ndihmojnë të ndërtoni një faqe mahnitëse të bukur dhe të fuqishme të tregtisë elektronike që është e sigurtë se do të gjeneroni të ardhura në momentin kur e lançoni në internet.

Nëse po kërkoni të krijoni një sit të e-commerce të dizajnuar mirë pa telashe për kodimin ose punësimin e një profesionisti, le që kjo listë e plotë e 10 temave më të mira premium të eCommerce të 2016 për WordPress t’ju drejtojë në drejtimin e duhur. Më e mira për fat!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map