Si të Transferoni Uebfaqen tuaj nga FatCow në InMotion

Nëse faqja juaj e internetit aktualisht është e pritur nga FatCow dhe për çfarëdo arsye që dëshironi ta transferoni atë në pritjen e InMotion, por nuk është e sigurt se si ta bëni atë ose nuk jeni të sigurt nëse është e mundur apo jo, atëherë nuk duhet të shqetësoheni më. Ju mund ta transferoni faqen tuaj të internetit të pritur në FatCow në InMotion dhe InMotion do të jetë shumë e lumtur t’ju pranojë në familjen e tyre me krahë të hapur. Në fakt, InMotion është një ndër kompanitë pritëse që mbështet transferimet në internet dhe migrimet. Në të vërtetë të kësaj, InMotion madje ofron edhe transferime falas në uebfaqe, të dizajnuara për ta bërë procesin e transferimit në InMotion sa më të thjeshtë që të jetë e mundur, plus garancinë e një procesi të transferimit “pa telashe pa ndërprerje”.
Transferimi i faqes suaj të internetit nga FatCow në InMotion është një proces i thjeshtë dhe nuk kërkon njohuri të gjera teknike. Sidoqoftë, mund të duhet pak kohë që i gjithë procesi të përfundojë plotësisht, por procesi në vetvete nuk është shkencë raketash. Metoda më e zakonshme e transferimit të faqes tuaj është përmes shkarkimit të skedarëve tuaj të vjetër përmes FTP dhe pastaj ngarkimi i tyre në InMotion Hosting.


Si mund ta transferoj uebfaqen time nga FatCow në InMotion?

Transferimi i faqes suaj të internetit nga FatCow në InMotion është mjaft i thjeshtë dhe mund të bëhet me disa hapa të thjeshtë. Procedura e transferimit është standarde midis ofruesve të pritjes dhe duhet të funksionojë në mënyrë efikase kur transferoni faqen tuaj të internetit nga FatCow në InMotion. Procedurat janë si më poshtë:

 •  Gjëja e parë që duhet të bëni është të zhbllokoni emrin e domain. Si procedurë standarde FatCow, kur regjistroheni në FatCow, domeni juaj bllokohet automatikisht për të siguruar uebfaqen tuaj dhe të gjithë skedarët në të. Për ta zhbllokuar, thjesht bëni si vijon:
 •  Hyni në “DomainCentral”;
 •  Klikoni në domenin që doni të transferoni. Ju duhet ta bëni këtë për të zgjeruar cilësimet e saj;
 •  Në skedën “Përmbledhje”, gjeni “tab Security” dhe klikoni atë;
 •  Pastaj klikoni në butonin “Hape Domain Privacy”. Pasi të klikohet, një e shpejtë duhet të pop-up duke ju informuar se domeni juaj është zhbllokuar;
 •  Pastaj klikoni në butonin “Disable Domain Privacy” dhe përsëri duhet të shfaqet një pop-up ku do të shihni fjalën “Paaftësi” të shtypur në të kuqe;
 •  Tjetra, kontrolloni cilësimet e postës elektronike në butonin “Kontakt” dhe sigurohuni që është ende duke punuar.
 •  Pasi të keni zhbllokuar fushën tuaj, tani duhet të merrni kodin tuaj të autorizimit të transferimit. Për ta marrë atë, ju duhet të bëni një kërkesë duke klikuar në butonin “Transferimi” i cili mund të gjendet në domenin që dëshironi të lëvizni. Klikoni në butonin “Dërgoni kodin automatik të informacionit” dhe më pas kontrolloni llogarinë tuaj të emailit për të marrë kodin e transferimit.
 •  Me kodin të gatshëm dhe në dispozicionin tuaj, është koha të identifikoheni në hostimin e InMotion (www.inmotionhosting.com). Pasi të keni hyrë në log, menjëherë shkoni te cPanel i faqes.
 •  Në cPanel, duhet të klikoni në “Shto Domain Ekzistues” dhe pastaj të shkruani emrin e domain dhe pastaj të shtypni butonin “Shto”.
 •  Në këtë kohë, ju duhet të shihni emrin e ri të domain në listë. Zgjidhni atë dhe provoni ta zgjeroni derisa të jeni në faqen e dialogut të cilësimeve të domain.
 •  Futni tastin në kodin e autorizimit të transferimit që e keni marrë më herët dhe më pas klikoni “Transferimi”.
 •  Pasi të klikoni në butonin Transferimi, kontrolloni emailin tuaj për një grup të ri udhëzimesh, të cilat duhet t’i ndiqni me kujdes.
 •  Pasi të keni mbaruar me udhëzimet, duhet të jeni të lirë nga FatCow dhe të jeni gati për përvojën InMotion.
 •  Mos harroni të bllokoni emrin e domain pasi transferimi të jetë i plotë për të mbrojtur faqen tuaj nga qasja e paautorizuar.

Pse duhet të zgjedh hostimin e InMotion për ta transferuar?

Ka shumë konsiderata dhe arsye pse njerëzit vendosin të ndërrojnë hostet. Këto arsye ndryshojnë nga më të thjeshtat dhe më të zakonshmet për ato që mund të ndikojnë në të ardhmen e faqes në internet dhe mbase, të vetë kompanisë. Arsyeja kryesore pse ju duhet të zgjidhni InMotion Hosting nga mes qindra ndërmarrje pritëse në treg sot, është se InMotion është ndër liderët më të njohur në biznesin pritës sot, veçanërisht kur bëhet fjalë për besueshmërinë dhe shpejtësinë. Ajo ka marrë vlerësime të larta për shërbimet e saj të shkëlqyera të mbështetjes dhe për serverët e tyre ultra të shpejtë, faktorë që kërkohen më shumë nga webmasterët. Të gjitha këto plus paketën e tyre të pasurive të pasura me karakteristikë të pasur me një çmim shumë konkurrues, duke u dhënë atyre përparësinë e nevojshme mbi kompanitë e tjera pritëse.

Cilat karakteristika duhet të pres që të marr nga pritja e InMotion?

Ndër veçoritë që ofron InMotion janë:

 •  Falas, Koha e Ndërprerjes, Transferimi i Sajtit Falas në Pritjen e InMotion
 •  Rezervime falas të të dhënave
 •  Zona Max Shpejtësia me Teknologji Smart Routing
 •  Garancia e kthimit të parave 90-ditore
 •  Certifikimi CNET
 •  Ndërmarrja Green Hosting
 •  Hardware më i shpejtë dhe më i besueshëm
 •  Karakteristika të fuqishme të postës elektronike
 •  Hapësirë ​​e Pafund Disk
 •  Bandwidth i pakufizuar
 •  Një numër i të dhënave MySQL, në varësi të paketës
 •  Një numër faqesh në internet për llogari, në varësi të paketës
 •  24x7x365 Mbështetje me bazë në SH.B.A.
 •  Kredi falas për reklamim
 •  Tregtia e gatshme
 •  Ndërtues i faqes Premium
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map