Shqyrtimi i PowWeb

PowWeb është një nga shumë pritës të faqeve në internet që janë në pronësi të Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë. Ata u themeluan në 1999 dhe në të vërtetë kishin një provë mjaft të fortë për të kënaqur klientët e tyre përpara se të merreshin nën kontroll nga EIG në 2006.


Nëse nuk jeni të vetëdijshëm, EIG dihet se është një vrasës i mbështetjes së klientit në industri. Pothuajse për çdo host që ata përqendrohen në ofrimin e përdoruesve të udhëzuesve të vetë-ndihmës dhe një bazë të fortë të njohurive, ndërsa zvogëlojnë mbështetjen e tyre për klientët dhe ekspertët teknikë.

Sidoqoftë, le të hedhim një vështrim në atë që PowWeb duhet të ofrojë në mënyrë që të merrni një ide më të mirë nëse ato plotësojnë nevojat tuaja unike:

Karakteristikat & Përfitimet

Ndërsa PowWeb me siguri nuk del nga rruga e tyre për të krijuar një ton karakteristikash tërheqëse për t’u dhënë përdoruesve, ata duket se kanë mbuluar të gjitha bazat. Për më tepër, thjeshtësia e tipareve dhe opsioneve të tyre i bën ata një nga hostet më të përshtatshëm të përdoruesve të internetit në treg.

Këtu është një vështrim i mëtejshëm në disa nga karakteristikat dhe përfitimet kryesore që PowWeb ofron:

Ndërtuesi i sitit

Ndërtuesi i faqeve të klikimeve dhe pikave që ofron PowWeb është ndoshta tipari i tyre më intrigues. Incredshtë tepër i lehtë për t’u përdorur dhe është i përsosur për pronarët e faqeve të internetit fillestare që kërkojnë një mënyrë të thjeshtë për të krijuar një faqe interneti në kërkim profesional.

Asnjë konfuzion

Nëse ekziston një gjë që e ndan PowWeb nga konkurrentët e tyre, është fakti që ata në të vërtetë nuk lejojnë konfuzion në faqen e tyre. Ata ofrojnë vetëm një plan dhe përdoruesit që zgjedhin atë plan, atëherë kanë qasje në gjithçka që ata ofrojnë. Kjo mund të jetë freskuese për përdoruesit që kanë shpenzuar orë të tëra duke studiuar plane të ndryshme nga hostet e tjerë të faqes në internet.

analitikë

Mjetet analitike të siguruara nga PowWeb janë padyshim të barabarta me ato që sigurohen nga shumë host të tjerë në internet në të gjithë industrinë. Ata ju japin qasje në statistikat e uebit të Webalizer dhe Awstats, si dhe ju sigurojnë një raport të bandës dhe prerjet në kohë reale. Në përgjithësi, mjetet analitike që ato ofrojnë mbulojnë të gjitha bazat që do të doni të dini për të përmirësuar dhe optimizuar vazhdimisht faqen tuaj të internetit..

Email

Tipari i postës elektronike që ata ofrojnë është gjithashtu mjaft standard për industrinë, megjithëse duhet të theksohet se ata lejojnë përdoruesit të krijojnë kuti postare të pakufizuara. Ka filtra spam të bashkangjitur në të gjitha kutitë postare dhe të gjitha llogaritë mund të arrihen përmes postës elektronike. Ata gjithashtu kanë një mundësi të dërgimit të postës elektronike për përdoruesit që duan të ndërtojnë një listë emaili për të shpërndarë në mënyrë më efikase përmbajtjen dhe informacionin.

E-Commerce

Ndërsa ata ofrojnë vetëm një plan, ajo paketë vjen me gjithçka që ju nevojitet për të ngritur dhe funksionuar një dyqan të vogël në internet. Ata kanë një karrocë të integruar të blerjeve osCommerce dhe ka një çertifikatë të përbashkët SSL të përfshirë për qëllime të sigurisë. Gjithashtu duhet të theksohet se mund të pranoni pagesa të PayPal menjëherë pasi të hapni dyqanin tuaj.

seriozitet

Fatkeqësisht kjo është aty ku PowWeb duket se vërtet ka mbetur mbrapa konkurrencës së tyre. Ndërsa ata nuk shfaqin të dhëna në lidhje me kohën e tyre dhe nuk ofrojnë ndonjë garanci në kohë, shumë përdorues janë ankuar rregullisht për ndërprerjet misterioze të emailit dhe serverit që mund të zgjasin për disa orë. Kjo nuk është me të vërtetë diçka që shumica e pronarëve të faqeve të internetit mund të marrin një rrezik dhe mund të jetë një ndërprerje e marrëveshjeve për disa.

Ndihma për klientët

Ashtu si me pothuajse të gjitha hostet e faqes në internet në pronësi të Endurance International Group, mbështetja e klientit kryesisht vërtitet rreth një bollëk informacioni për ndihmë vetjake. Ata kanë një bazë të gjerë të njohurive dhe udhëzues të përdoruesit për të gjetur shumë informacione të ngurta dhe gjithashtu ofrojnë mbështetje tipike të drejtpërdrejtë, email dhe telefon..

Ndërsa ata nuk i shfaqin kohët e përgjigjes për stafin e tyre mbështetës publikisht, mendimi nga shumica e përdoruesve është se është mjaft patetik. Edhe përdoruesit me kohë të gjatë janë ankuar se ka shumë pak mbështetje teknike dhe shumica e agjentëve të shërbimit të klientit ju drejtojnë drejtuesve ose si-tos në vend që t’ju ecin përmes mënyrës sesi të rregulloni çështje të ndryshme.

Cons

Natyrisht që mbështetja e klientit është një shqetësim kryesor për çdo përdorues që nuk ka tashmë shumë aftësi teknike. Në qoftë se nuk dëgjoheni mirë në zgjidhjen e problemeve tuaj, ka pak dyshim se do të irritoheni nga përvoja e përgjithshme e shërbimit ndaj klientit.

Një koncept tjetër është fakti që ka shumë pak mundësi në dispozicion të përdoruesve në mënyrë që të personalizojnë më mirë faqet e internetit. Ndërsa përdorimi i krijuesit të internetit ose paneli i kontrollit është një proces mjaft i thjeshtë, pronarët me përvojë të faqes në internet me siguri nuk do të jenë të kënaqur me tiparet e personalizueshme që janë në dispozicion.

Çmimeve

Siç u përmend, PowWeb ofron vetëm një plan për përdoruesit e tyre. Ndërsa plani ka një çmim të rregullt me ​​11,95 $ / muaj, ata rregullisht kryejnë oferta zbritje për aq pak sa $ 3.88 / muaj. Ju madje mund të kurseni disa qindra dollarë për një afat të gjatë nëse merrni vendimin për të kryer dy ose tre vjet.

Fjala e fundit

Në përgjithësi, mungesa e mbështetjes së fortë të klientit dhe besueshmërisë e bëjnë PowWeb asgjë më shumë sesa një mundësi e bazuar në buxhet për pronarët e faqeve të internetit. Nëse jeni duke kërkuar për diçka që është e përballueshme dhe ju lejon të krijoni shpejt dhe me lehtësi një faqe në internet në kërkim profesional, ata mund të kenë atë që ju kërkoni. Nëse, nga ana tjetër, po kërkoni të krijoni një biznes që mund të përmirësoni dhe rriteni vazhdimisht, ata ndoshta nuk janë opsioni juaj më i mirë.

Duhet të theksohet se ato paraqesin një garanci të kthimit të parave 30-ditore, kështu që mund të jetë me vlerë të provoni ndërtuesin e tyre në faqen e internetit, nëse kërkoni diçka që është e lirë dhe e lehtë për t’u përdorur. Përndryshe, basti juaj më i mirë është të hiqni dorë nga këta njerëz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map