Sa e mirë është tema përgjegjëse Porto WordPress dhe WooCommerce?

WordPress ka qenë sistemi më i popullarizuar i menaxhimit të përmbajtjes (CMS) për vite me radhë – dhe për një arsye shumë të mirë. Platforma u krijua fillimisht për të adresuar nevojat e blogerëve, por ajo shpejt evoluoi në një platformë të fuqishme që përdoret për të gjitha llojet e faqeve të internetit, pa marrë parasysh madhësinë. Gjithnjë e më shumë njerëz po i drejtohen WordPress pasi jo vetëm strehon plugins dhe widget, por gjithashtu shton funksionalitetin dhe vlerën estetike.


Në ditët e sotme, popullimi i verbër i faqes suaj me tekst ose përdorimi i imazheve të rastësishme nuk do t’ju ndihmojë të fitoni trafik. Për ta bërë këtë, ju duhet të shtoni lloje të ndryshme të mediave si audio dhe video, lidhje, dhe madje edhe citate që i përshtaten në mënyrë të përsosur përmbajtjes së faqes tuaj. Sigurisht, teksti mbetet një element i rëndësishëm, por atyre u jepet një trajtim i freskët. Sa më konciz të jetë një tekst, aq më i efektshëm është të angazhohen vizitorët në sit. Elementet e projektimit janë bërë gjithashtu më të mprehta dhe pasqyrojnë përparimin në teknologjinë e dizajnit të faqes në internet.

Nëse dëshironi më të mirën për faqen tuaj, atëherë duhet të merrni parasysh blerjen e një teme premium WordPress. Ka mijëra tema premium të disponueshme vetëm në ThemeForest, kështu që mund të jetë një sfidë të gjesh atë që i përshtatet më së miri nevojave tuaja, veçanërisht nëse jeni duke menaxhuar një projekt në internet që ndryshon vazhdimisht. Teknologjia gjithashtu vazhdon të zhvillohet, kështu që ju duhet një temë që i përgjigjet më mirë nevojave gjithnjë e në ndryshim të përdoruesve. Një temë e tillë premium që plotëson të gjitha këto kritere është Tema e Përgjegjshme eCommerce dhe WooCommerce. Sa e mirë është dhe a është e denjë edhe të konsiderohet një nga temat më të mira të WordPress në treg? Le ta zbulojmë…

Përmbledhje

WordPress dhe WooCommerce Theme me përgjegjësi Porto është një nga temat më të shitura dhe më të vlerësuara më të larta në WordPress në ThemeForest, me më shumë se 17,000 përdorues të kënaqur. Shtë një temë shumë e personalizueshme që është e lehtë për t’u përdorur, edhe për ata që nuk janë të ri në ndërtimin e faqeve të internetit. Ajo ka një dizajn plotësisht të përgjegjshëm, në mënyrë që të kujdeseni për klientët dhe vizitorët e faqes që hyjnë në faqen tuaj duke përdorur pajisjen e tyre celular. Porto është ideal jo vetëm për faqet e e-commerce por edhe për faqet e portofolit, bloget dhe për çdo lloj uebsajti, në të vërtetë. Shtë një pikë e madhe fillestare për çdo projekt në internet të personalizuar, dhe lehtësisht mund të personalizohet për t’iu përshtatur nevojave dhe preferencave tuaja. Tema përfshin më shumë se 20 faqosje të faqeve të krijuara bukur dhe lëkurat që mund të përdoren për çdo qëllim.

Porto u zhvillua nga një kompani e internetit, SmartWave Co, e cila është e specializuar në krijimin e produkteve të përparuara të lidhura me e-commerce. Porto është një temë super e shpejtë e WordPress që është e optimizuar për të marrë një vlerësim të fortë me 5 yje në çdo mjet të testimit të shpejtësisë. Për më tepër, është në përputhje me shtojcën gjithnjë e të popullarizuar WooCommerce, me paraqitjet ekskluzive të faqeve që mund të përdorni për dyqanin tuaj online. Thatshtë e drejtë, ju mund të ndërtoni një dyqan online plotësisht funksional, sesa mund të thoni “eCommerce”!

Nëse keni nevojë për ndonjë formë ndihme nga SmartWave, nuk do të keni pse të shqetësoheni sepse Porto vjen me një mbështetje të mrekullueshme. Ata janë të përkushtuar për t’ju ndihmuar të rriteni faqen tuaj të internetit dhe të arrini qëllimet tuaja në maksimum, kështu që nuk do të jeni kurrë vetëm pasi të blini këtë temë. Mbi të gjitha, ju do të merrni azhurnime të rregullta FALAS dhe rregullime të gabimeve në mënyrë që faqja juaj të jetë gjithmonë e funksionuar në performancën optimale.

dizajni

Siç u përmend më herët, Porto Responsive WordPress dhe WooCommerce Theme vjen e mbushur me 25 paraqitje unike të faqeve të para-dizajnuara të faqes në internet që mund të përdorni për qëllime të ndryshme. Ju mund të zgjidhni nga një gamë e gjerë e paraqitjeve të header-it dhe të shtoni cilindo nga konfigurimet e preferuara për faqen tuaj. Porto ka një dizajn plotësisht të përgjegjshëm, që do të thotë që ju mund të mbani pamjen dhe funksionimin e mahnitshëm të faqes tuaj në ekranin e çdo smartphone ose tableti.

Kjo temë vjen e mbushur me 4 portofol dhe 4 paraqitje të blog-ut, së bashku me 17 stile header, 30+ elemente me porosi për Visual Composer, si dhe një instalim demo me një klikim. Më e mira nga të gjitha, Porto është plotësisht në përputhje me shtojcën WCCommerce eCommerce. Me këtë shtojcë, ju mund të mbushni faqen tuaj të internetit me karakteristika dhe funksionalitete të dobishme, dhe të shtoni disa elemente kontrolluese të mahnitshme në produktet që dëshironi të shfaqni dhe shisni në internet. Ju mund të zgjidhni të ndërtoni faqe me paraqitje 2-8-kolone për kategoritë e produkteve tuaja. Nga paneli i avancuar i administratorit të temave, ju mund të zgjidhni nga dhjetëra parametra në panelin e administratorit të temave, në mënyrë që t’i jepni faqes tuaj të internetit një apel unik dhe elegant. Paraqitja e produkteve tuaja bëhet më e thjeshtë duke përdorur ekran të plotë, gjerësi të plotë, rrëshqitje të bazuar në rrjet, ose rrëshqitës të thjeshtë me kuti. Porto madje ju lejon të zgjidhni një skemë me ngjyra të lehta ose të errëta për faqen tuaj vetëm me një klik të vetëm!

Porto gjithashtu ju lejon të rregulloni pamjen e elementeve individuale të faqeve në mënyrë që të përputhet në mënyrë të përkryer me imazhin e biznesit tuaj, përfshirë stilin e kokës dhe ngjyrën. Ju madje mund të aplikoni ngjyrën dhe stilin tuaj të preferuar në footers, detajet e produktit, blloqet me porosi, përmbajtjen, si dhe sfondin.

Në të vërtetë, kjo temë vjen me shumë karakteristika interesante për t’i dhënë faqes tuaj që të duket dhe ndjehet një-nga-një lloji. Dhe përveç WooCommerce, Porto është gjithashtu i pajtueshëm me shumë shtesa të tjera të njohura WordPress, përfshirë MailPoet, BBPress dhe BuddyPress. Ju gjithashtu mund të merrni shtesa shtesë premium Visual Composer dhe Master Slider me FALAS me këtë temë, vlerësuar me më shumë se 40 dollarë!

Karakteristikat kryesore

WordPress dhe WooCommerce Theme me përgjegjësi Porto është një temë premium e mbushur me veçori që ju jep mundësi të pakufizuara për të rregulluar çdo pëllëmbë të faqes tuaj për t’u përshtatur në mënyrë të përkryer me nevojat tuaja. Paneli i opsioneve të temave është vendi ku ndodh gjithë magjia. Këtu, mund të ndryshoni paraqitjen dhe ngjyrat e temës, si dhe të optimizoni të gjithë strukturën e një faqe. Nëse jeni tipi që i pëlqen të luajë përreth dhe të eksperimentojë me faqen tuaj të internetit derisa të merrni rezultatin që dëshironi, atëherë nuk mund të gaboni kurrë me këtë temë.

Më poshtë janë tiparet kryesore që mund të prisni të shihni dhe shijoni sapo të blini Tempullin e Përgjegjshëm të WordPress dhe WooCommerce të Porto:

 • Kuadri i Bootstrap
 • Mbështetje e nivelit më të lartë të klientit dhe dokumentacion i gjerë
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm dhe retinë gati
 • Paneli i fuqishëm i administratorit të temave
 • Paraqitjet e pakufizuara të kokës
 • Menu mega dhe mega vertikale vertikale
 • Kategori shumë e personalizueshme dyqanesh
 • Burim i organizuar mirë
 • Lehtë për tu instaluar dhe vendosur
 • Importues demo i përmbajtjes
 • Quickview integruar për shikimin e çdo produkti në një katalog
 • Animime CSS3
 • Ngjyra dhe lëkurë të pakufizuar
 • SEO-friendly
 • Optimizuar për shpejtësi
 • Optimizuar për pajisjet mobile
 • Tema e fëmijëve gati
 • Plot vegël dhe stilet e faqeve
 • Mbështetje WPML
 • RTL gati
 • E përputhshme në shumicën e shfletuesve, përfshirë Chrome, Firefox, Safari, Opera dhe Edge

WordPress dhe WooCommerce Theme i Përgjegjshëm Porto gjithashtu përmban një pamje të drejtpërdrejtë në mënyrë që të mund të merrni reagime të menjëhershme mbi efektin e ndryshimeve që keni aplikuar në hartimin e faqes tuaj. Asnjë hamendje!

Pro dhe kundra

Si çdo produkt tjetër tregtar, temat premium si Porto i nënshtrohen debateve të mëdha në lidhje me çmimet. Disa njerëz pretendojnë se këto tema janë një mjet i padrejtë për të fituar para një projekt me burim të hapur, ndërsa të tjerët mendojnë se temat e paguara janë zgjidhje në internet që nuk mund të sigurohen pa fonde. Më poshtë janë avantazhet dhe disavantazhet e blerjes së temave premium WordPress:

rekuizitë
 • Temat më të paguara vijnë me mbështetje të klasit të lartë, një veçori që shpesh mungon në tema falas
 • Temat Premium janë shpesh më të besueshme se ato falas pasi ato azhurnohen rregullisht dhe vijnë me një mbështetje të zgjatur ose të jetës, përfshirë dokumentacionin e duhur
 • Temat Premium kanë shumë karakteristika unike që përndryshe mungojnë në ato falas
 • Temat e paguara zakonisht i kushtojnë vëmendje të detajuar, me cilësimet më të mira për personalizimin dhe mjetet që madje mund t’ju ndihmojnë që faqja të renditet më e lartë në motorët e kërkimit
 • Temat Premium zakonisht vijnë të mbushura me shtojcat dhe mjetet më të fundit premium WordPress që mund të shpejtojnë ndjeshëm procesin e zhvillimit të faqes tuaj
 • Temat e paguara vijnë zakonisht me mundësi të shumta paraqitjesh që i përshtaten çdo lloji të internetit
 • Për dallim nga temat e lira, ato me pagesë kanë stile unike që mund të ndihmojnë t’i japin faqes tuaj një pamje të një lloji
Cons
 • Disa tema premium ndonjëherë mund të jenë thjesht subjekte tregtare që mund ose nuk mund të jenë në përputhje me kushtet standarde të licencimit, ndryshe nga temat falas që i shtohen depove zyrtare të WordPress dhe i nënshtrohen një procesi shqyrtimi
 • Shpenzimi i parave për një temë mund të mos i përshtatet qëllimit të të gjithëve, veçanërisht atyre që thjesht kërkojnë të ndërtojnë një uebfaqe ose blog të thjeshtë
 • Ndonjëherë, temat e paguara vijnë të ngarkuara me karakteristika që mund të mos jenë të nevojshme për disa përdorues

Aktgjykimi i formës së prerë

WordPress dhe WooCommerce Theme me përgjegjësi Porto është një temë premium mbresëlënëse që patjetër që ia vlen çdo qindarkë. Ajo ka një ekran plotësisht të përgjegjshëm dhe të gatshëm për retinë që duket mahnitëse, pa marrë parasysh atë pajisje që po përdorni. Përdorimi i temës për një nga faqet e mia të internetit ishte një përvojë përmbushëse, pasi unë isha në gjendje ta ndërtoja ashtu siç dëshiroja të ishte, pa prekur një linjë të vetme të kodit kompleks. Unë nuk kam pse të punësoj një profesionist për të krijuar faqen time, sepse kjo temë ju bën të ndjeheni si një profesionist i menjëhershëm! Me panelin e integruar të administratorit të temave, unë kam qenë në gjendje të shkulja çdo aspekt i temës, nga stili i kokës poshtë, deri tek ngjyrat.

Mbështetja është gjithashtu mbresëlënëse, me një kohë mesatare të përgjigjes prej 2 orësh. Njerëzit në SmartWave Co. ishin të shpejtë për t’iu përgjigjur pyetjeve të mia dhe ishin në gjendje të më ndihmonin në një mënyrë profesionale. Shtë mjaft e qartë që mbështetja është përparësia e tyre kryesore dhe ata janë të gatshëm të japin përgjigje për pyetjet në çdo kohë të caktuar. Shtë një temë premium pa kuptim që vjen vetëm me tiparet dhe opsionet e duhura, dhe me një çmim shumë të përballueshëm! SmartWave vazhdoni të shtoni më shumë karakteristika në paketë, kështu që ju duhet t’i mbani më mirë sytë tuaj të qëruar për opsione më të lezetshme për t’i shtuar në faqen tuaj.

Vjen pa dyshim se Tema e Përgjegjshme Porto WordPress dhe WooCommerce është një nga temat më të mira në ThemeForest, dhe e rekomandoj shumë atë për ata që duan të ndërtojnë një sit të fuqishëm eCommerce!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map