9.2 Vlerësimi i përgjithshëm
VPS me performancë të lartë, WP dhe Hosting Dedikuar


Si një kompani e menaxhuar në web hosting, LiquidWeb ka mbizotëruar këtë hapësirë ​​aktualisht duke u mburrur me 3 qendra të të dhënave në pronësi të plotë dhe mbi 30,000 klientë të përhapur në mbi 150 vende. Zgjidhjet e tyre inovative, cilësore dhe të drejtuara nga klientët në internet janë të shtresuara me mbështetje premium të klientit. Ato kujdesen për bizneset në të gjithë spektrin nga ndërmarrjet e vogla deri tek shumëkombëshe.

Pro
 • Shumëllojshmëri të Zgjidhjeve të Web Hosting
 • Ndihma e jashtëzakonshme e klientit
 • Migrime falas
 • Qendrat e forta të të dhënave
 • Mbikëqyrja Proaktive e Orës
 • Kostum inovativ i mjeteve dhe shërbimeve
CONS
 • Me çmim të lartë
 • Asnjë Hosting i Ndarë
9.4 Vlerësimi i Blogut

çmim
$ 34.5


A doni të filloni një blog dhe jo shumë të sigurt se si të shkoni në lidhje me të ose ku ta pritni atë? Mos u shqetëso sepse kjo është një rrugë e frekuentuar nga shumë blogerë fillestarë. Ndërsa është e vërtetë që tregu është i ngopur me shumë mundësi për pritje në blog, zgjedhja e duhur mund të jetë një detyrë mjaft stresuese dhe dërrmuese.

LiquidWeb është një nga markat kryesore në botë në hapësirën e pritjes së blogut. Ata kanë ndihmuar mijëra pronarë të faqeve nga e gjithë bota që të ankorojnë bloget e tyre në platformën e tyre. Një gjë për të cilën mund të siguroheni është se përmbajtja juaj, si dhe blogu juaj do të jenë gjithnjë të sigurt me LiquidWeb. Kjo për shkak të qasjes proaktive që kompania përdor për të parandaluar çështjet në vend që të presë derisa ato të ndodhin që ata të përgjigjen.

Platforma WordPress në të cilën LiquidWeb pret blogun tuaj është e pajisur me kujdes proaktiv të përbërë nga:

 • Monitor malware
 • Monitorues post-rezervë
 • Monitorues i azhurnimit para-PHP
 • Monitorues i azhurnimit para-plugin

Përparësitë e tjera që do të shijoni me paketën e pritjes në blog të LiquidWeb përfshijnë:

Shpejtësitë e ngarkimit të optimizuara – Për të siguruar shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit për faqet e blogut tuaj, LiquidWeb përdor teknika të tilla si kompresimi i imazhit, caching në mbarë vendin dhe ngarkimi i vonuar i imazhit.

Uptime e garantuara – Për ta bërë blogun tuaj të dukshëm për audiencën tuaj të synuar në çdo kohë, ekipi mbështetës dhe teknikët e backend-it kanë krijuar disa shtresa rezervash.

Menaxhimi Qendror i Multiple Blog – LiquidWeb kanë një partneritet të fortë me iThemes dhe kjo do të thotë që ju mund të menaxhoni disa site në blog në të njëjtën mënyrë si të menaxhoni një të vetme.

Me LiquidWeb, ju jeni duke zgjedhur një partner i cili është i lehtë për tu arritur dhe mund t’ju ndihmojë të maksimizoni performancën dhe t’ju jepni mundësinë për të shkallëzuar arkitekturën tuaj të hostimit ndërsa audienca juaj rritet.

 • Për mbajtjen e 10 siteve ose më shumë (jo për fillestarët)
 • Shpejtësitë e ngarkuara të optimizuara
 • Koha e garantuar
 • Menaxhimi Qendror me Multiple Blog
 • Menaxhoni sa më shumë 100 site sa më lehtë që të menaxhoni një të vetme. Vendosni azhurnime në tonë të faqeve me një klik të vetëm.

.


Garancia e kthimit të parave
Kompensimi 10x
Hapësira e diskut
100 GB – 300 GB
Emri i Domainit
N / A
9.9 Vlerësimi i Dedikuar

çmim
$ 189


Nëse keni një faqe në internet me ecommerce me trafik të lartë, ju duhet një zgjidhje pritëse që ju jep performancën më të mirë të mundshme. LiquidWeb ka zgjidhje të pasura me programe të dedikuara për pritjen e serverëve që janë Linux dhe Linux-bazë. Këta serverë ju garantojnë 100% monitorimin e rrjetit në internet 24/7 Sonar Monitor, forcimin e serverit përmes ServerSecure dhe Heroic Support.

Ju keni fleksibilitetin për të zgjedhur nga një pako e paracaktuar e menaxhuar plotësisht ose një zgjidhje e personalizuar që ju lejon të merrni përgjegjësinë e serverave tuaj të dedikuar, por prapë të merrni mbështetje.

Proçeset e Serverit të Përkushtuar të Hosting

Zgjidhja e përkushtuar e pritjes së serverëve vjen me një mori avantazhesh dhe vlerë për veçoritë e parave. Disa nga aspektet e shquara përfshijnë:

Serverë të vetëm dhe të dyfishtë të procesorit

Serverët e vetëm të procesorit u japin klientëve një siguri të mbyllur dhe një performancë të lartë për çdo faqe në internet. Kjo paketë është e shkëlqyeshme për hostimin e bazës së të dhënave, përzgjedhjen e serverëve të skedarëve dhe faqet e trafikut të lartë. Prmimi i tyre fillon nga 199 dollarë në muaj.

Procesori i dyfishtë nga ana tjetër paketon më shumë fuqi përpunimi për të kujdesur edhe për vendet më të kërkuara. Ju mund të zgjidhni serverë të dedikuar për përpunues të dyfishtë nëse jeni duke pritur shumë site ose dëshironi një zgjidhje të madhe për mbajtjen e të dhënave. Paketa më e lirë për procesorin e dyfishtë fillon me 399 dollarë në muaj.

CloudFlare CDN

LiquidWeb u jep klientëve të tij pa pagesë shtesë menaxhimin e plotë të një prej CDN-ve më të fuqishme globalisht. Kjo ndihmon në rritjen e shpejtësisë së faqes suaj si dhe sigurinë.

Rezervime të integruara

Serverdo server i dedikuar ka një rezervë të integruar lokale. Përveç kësaj, mund të blini një shtresë shtesë të mbrojtjes rezervë përmes sistemit Guardian Backup.

Siguria e zgjeruar

Për të siguruar që burimet e faqes suaj të internetit duke përfshirë të dhënat e klientit janë të sigurta, LiquidWeb përfshin ServerSecure me çdo blerje të dedikuar të serverit.

përfundim

Me një ekip të arkitektëve të zgjidhjeve, LiquidWeb ka atë që duhet për t’ju mbështetur përmes zgjidhjeve të pasura me karakteristika që azhurnohen vazhdimisht dhe menaxhohen profesionalisht. Fusha e vetme shqetësuese është çmimi i lartë i ngarkuar për këto zgjidhje. Sidoqoftë, si për çdo shërbim cilësor, ju paguani atë që merrni.

 • Bandwidth FALAS hyrëse dhe zgjedhja e OS
 • Intel Xeon me 4-28 bërthamë dhe 8 GB – 125.8 GB dash
 • Ruajtja e shpejtë e rrufeve SSD në RAID1 ose RAID10
 • Konfigurimet e personalizuara me SSD dhe sigurimi i menjëhershëm
 • Siguria e përmirësuar CDN, CloudFlare, backup, mbrojtje DDoS dhe ServerSecure ™

.


Garancia e kthimit të parave
Kompensimi 10x
Hapësira e diskut
250 GB – 500 GB SSD
Emri i Domainit
N / A
9.8 Vlerësimi i VPS

çmim
$ 59


Zgjidhja pritëse e serverit virtual privat (VPS) të ofruar nga LiquidWeb është ndoshta një nga më të njohurat në mesin e klientëve të tyre. Një nga arsyet e kësaj është se planet e tyre fillojnë me një çmim shumë më të ulët në krahasim me të tjerët dhe është dritarja e vetme hyrëse në zgjidhjet e primitit pritës të LiquidWeb pas ndërprerjes në prill 2016 të pritjes së tyre të përbashkët.

Klientët në zgjidhjen e hostimit VPS kanë qasje në të dy platformat Linux dhe Windows dhe gëzojnë fleksibilitetin e zgjedhjes nga një gamë e gjerë modelesh të sistemit operativ, përfshirë Ubuntu, Fedora, Debian, CentOS 6,7 si dhe Windows Server 2012 R2. Ndërsa hostimi i VPS është i menaxhuar nga themelet, LiquidWeb gjithashtu siguron që klientët të kenë qasje në opsionet e vetë-menaxhuara.

Mirat e VPS Hosted të Menaxhuar

Kjo zgjidhje ju jep performancën e një serveri të dedikuar nga njëra anë dhe fleksibilitetin e hostimit të cloud nga ana tjetër.

Shumëllojshmëria e planeve sigurojnë që ju të merrni pikërisht atë që ju kërkoni në drejtim të performancës dhe çmimeve. Ka 2 GB, 4 GB, 8 GB plane të serverit privat që variojnë nga 2 deri në 8 përpunues thelbësorë dhe hapësirë ​​deri në 300 GB SSD të diskut.

Të gjitha planet e hostimit të VPS mbështeten nga një 100% Mbështetje Heroike me bazë në SH.B.A. e cila është e disponueshme përmes postës elektronike, bisedës dhe telefonit 24/7.

Në krahasim me konkurentët e tyre si Amazon, DigitalOcean dhe Rackspace, VPS-ja e LiquidWeb qëndron në pah. Zgjidhja e pritjes VPS vjen me një emër domain falas, çertifikatë falas SSL, si dhe një cPanel, menaxher webhost dhe plesk.

Konsideratat e hostimit të LiquidWeb VPS

Pricemimi qëndron si pengesa kryesore për klientët që duan të migrojnë në këtë zgjidhje pritëse. Paketa më e lirë nën VPS kushton 59 dollarë në muaj. Nëse merrni parasysh azhurnimet si bandwidth, sistemin operativ, rezervimin ditor dhe IPS shtesë, sigurisht që do të shpenzoni më shumë.

Për një fillestar, seksioni i bazës së njohurive duket i rastësishëm dhe mbulon tendencat aktuale të cilat çdokush mund t’i kërkojë. Nëse kategoritë mund të zgjerohen në mënyrë që klientët të kenë mundësinë e përdorimit të udhëzuesve të referencës dhe përgjigjeve bazuar në paketat e tyre të pritjes, mund të jetë e dobishme.

përfundim

Si gjithmonë, cilësia e shërbimit të LiquidWeb është topnotch, por vjen me një çmim relativisht të lartë. Nëse jeni duke kërkuar për uptime, besueshmërinë dhe pajisjen premium dhe kostoja nuk është problem, atëherë ky është një ofrues i lavdërueshëm.

 • Shumëllojshmëri planesh që i përshtaten kërkesave tuaja
 • Performanca e jashtëzakonshme dhe fleksibiliteti i serverëve
 • 100% Mbështetje Heroike me bazë në SH.B.A.

.


Garancia e kthimit të parave
Kompensimi 10x
Hapësira e diskut
40 GB – 300 GB
Emri i Domainit
N / A
9.3 Vlerësimi i WordPress

çmim
$ 34.5


Duke hipur në popullaritetin e WordPress, LiquidWeb zgjodhi të specializohet në këtë sistem të menaxhimit të përmbajtjes dhe të ofrojë WordPress hosting. Me pak fjalë, kompania jep një shërbim portier ku aspektet teknike të menaxhimit të WordPress tuaj trajtohen në shtëpi nga LiquidWeb. Ideja që qëndron pas kësaj zgjidhjeje pritëse është që t’ju ofrojë një përvojë pa probleme në mënyrë që përqendrimi juaj të jetë 100% në drejtimin e biznesit tuaj.

Proçeset e hostimit të menaxhuar të WordPress-it

Pritja e WordPress është e mahnitshme dhe në LiquidWeb, është edhe më interesante. Ndër avantazhet e kësaj zgjidhje përfshijnë:

Shpejtësia e shpejtë e flakshme – Serverët e menaxhuar të WordPress-it të menaxhuar janë konfiguruar posaçërisht për WordPress. Edhe nëse faqja juaj e internetit po përjeton një rritje të trafikut, shpejtësitë nuk ndryshojnë.

Përmbajtja dhe siguria në sit – Ekipi i ekspertëve LiquidWeb punon në parandalimin e çështjeve që ndikojnë në performancën e faqes suaj të internetit. Ata ofrojnë kujdes proaktiv për të gjitha faqet nën zgjidhjen e hostimit të WordPress. Ata kanë një monitor të Malware, monitorin post-rezervë, monitorin e azhurnimit para-plugin dhe monitorin e azhurnimit të para-PHP.

Menaxhimi i sitit është bërë i lehtë – Partneriteti midis LiquidWeb dhe iThemes e ka bërë relativisht të lehtë për klientët që të menaxhojnë një pako të faqeve të internetit sikur të menaxhojnë një të tillë. Me një klik të vetëm, mund të vendosni një zinxhir azhurnimesh në shumë faqe interneti.

Përditësimet e Plugin – Zgjidhja e menaxhuar e WordPress për strehimin në LiquidWeb ndihmon në azhurnimin e shtojcave. Ata madje shkojnë një hap përpara për të provuar azhurnimet për ju duke përdorur mjete të mëparshme të krahasimit vizual për të siguruar që asgjë nuk ka ndryshuar. Vetëm pasi të kenë aprovuar azhurnimet, ato hyjnë në fuqi në faqen tuaj.

Të këqijat

Për sa i përket kostos, është e shtrenjtë të regjistroheni në zgjidhjen e menaxhuar të WordPress të LiquidWeb. Plani më i lirë që ofron kompania është 119 dollarë në muaj.

Meqenëse arkitektura e serverit është përshtatur për platformën WordPress, ekzekutimi i një uebsajti tjetër, i cili nuk është i bazuar në platformën WordPress, mund të jetë një sfidë.

vendim

Nëse jeni lloji i pronarit të faqes në internet që nuk ju pëlqen t’i jepni kontroll dikujt tjetër, atëherë kjo zgjidhje pritëse nuk është për ju. Përndryshe, zgjidhja e menaxhuar e WordPress në LiquidWeb është një nga më të mirat për sa i përket performancës.

 • Shpejtësia e shpejtë e flakërueshme
 • Përmbajtja dhe siguria e sitit
 • Menaxhimi i sitit është bërë i lehtë
 • Përditësimet e shtojcave

.


Garancia e kthimit të parave
Kompensimi 10x
Hapësira e diskut
100 GB – 300 GB
Emri i Domainit
N / A

LiquidWeb është një kompani e menaxhuar në internet që funksionon në këtë fushë që nga viti 1997, aktualisht po mburret me 3 qendra të të dhënave në pronësi të plotë dhe mbi 30,000 klientë të përhapur në mbi 150 vende. Si një nga forcat e frikshme në industrinë e web hosting, LiquidWeb kanë shfaqur përkushtim të palëkundur për hartimin dhe rrokullisjen e disa prej produkteve më të mira të pritjes, të shtruara me mbështetjen e klientit premium.

Me 20 vjet përvojë pas kësaj, LiquidWeb kanë jetuar përmes transformimeve në industrinë e teknologjisë duke përfshirë flluskën e teknologjisë së fillimit të viteve 2000. Nga fillimet e tij të përulura, kompania ka rritur dhe larmishëm shërbimet e saj të mbajtjes së faqes në internet për të kujdesur për bizneset në të gjithë spektrin nga ndërmarrjet e vogla në shumëkombëshe.

Kur kërkoni për një kompani web hosting, një nga aspektet që nuk mund të lejoni të anashkaloni është se sa e bazuar është kompania për sa i përket gjerësisë dhe thellësisë së shërbimeve që ofron. LiquidWeb e kanë themeluar veten si një autoritet në këtë fushë duke ofruar më shumë sesa thelbësore pritëse. Gama e saj e produkteve përfshin:

 • Menaxhuar WordPress Hosting
 • Pritja e serverit virtual virtual (VPS)
 • Përkushtuar Hosting
 • Rezervimi në re

Për të mbështetur produktet e mësipërme, kompania gjithashtu ofron shërbime të tilla si ruajtje dhe rezervë, shërbime të rrjetit, shërbime softuerike, shërbime monitorimi, shërbime të sigurisë, pritjen e postës dhe menaxhimin e log. Me një premtim për të ofruar zgjidhje të besueshme për mbajtjen në internet, kompania ka punësuar mbi 400 staf mbështetës në vend për të marrë pjesë në bazën e saj gjithnjë në rritje të klientelës globale.

Të mirat e LiquidWeb

Hasshtë folur shumë për vështirësitë që klientët e mundshëm notojnë përmes një përpjekjeje për të gjetur një zgjidhje për mbajtjen në internet që i përshtatet nevojave të biznesit të tyre. Me një masë të madhe, LiquidWeb ka atë që duhet për sa i përket portofolit të produktit, shërbimit ndaj klientit dhe kanaleve të shpërndarjes për të kujdesur për nevojat tuaja për mbajtjen në internet dhe zgjidhjet në internet. Ndër fushat ku LiquidWeb shkëlqejnë përfshijnë:

Shumëllojshmëri të Zgjidhjeve të Web Hosting

LiquidWeb ka gjurmët në secilën prej kategorive të produkteve të mbajtjes në internet, përveç ruajtjes së programeve në internet. Për shembull, zgjidhjet e tyre të pritjes së cloud japin bizneseve përparësinë e shkallëzimi i infrastrukturës së tyre në përgjigje të një ngritje në trafik. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për bizneset që kanë shitje sezonale dhe performanca e të cilave ndikohet nga ngritjet dhe uljet e cikleve të biznesit..

Për shkak të sigurisë së informacionit dhe rreziqeve të ndërprerjes së serverit, ju mund të preferoni të merrni me qira një server fizik për të pritur faqen tuaj të internetit. LiquidWeb ju ka kushtuar një pritje, e cila ju garanton se vetëm faqja juaj e internetit do të pritet në server dhe kështu nuk do t’i ndani burimet me askënd. Me këtë shërbim, nuk ka gjasa të shihni se faqja juaj e internetit po ngadalësohet.

Nëse jeni duke kërkuar për një pjesë të të dy hosteve të dedikuar dhe atyre të përbashkët, zgjidhja e pritjes së serverit virtual privat (VPS) në LiquidWeb është ndoshta basti juaj më i mirë. Përderisa çdo server privat virtual ndan disa burime harduerësh me të tjerët, ju keni një pjesë të dedikuar të burimeve të llogaritjes. Si i tillë, mund të jeni të sigurt se asnjë nga fqinjët tuaj pritës nuk do ta rrëzojë faqen tuaj. Ka plane të ndryshme nën hosting VPS me koston më të lirë sa 59 $ në muaj.

Pavarësisht nëse jeni një fillestar ose një kombëtar i krijuar, një nga të vërtetat themelore që nuk mund të hedhni poshtë është fakti që WordPress gradualisht po bëhet Google i platformave të ndërtimit të uebit. Popullariteti i WordPress e shtyu LiquidWeb të ofrojë hostimin e menaxhuar të WordPress. Përmes kësaj zgjidhjeje pritëse, kompania e merr atë vetë për të mbajtur të shpejtë të gjitha instalimet tuaja në WordPress, përveç mbrojtjes së faqes tuaj nga çdo kërcënim i sigurisë dhe zbrazësitë që hakerat mund të shfrytëzojnë.

Pavarësisht nga industria juaj, shkalla e biznesit, dhe kamare, shanset janë që ju do të gjeni një nga këto zgjidhje pritëse jashtëzakonisht të dobishme.

Ndihma e jashtëzakonshme e klientit

Nëse ekziston një aspekt në të cilin krenohen LiquidWeb, a është 24/7/365 Mbështetja Heroike e tyre në vend që përfshin mbi 400 teknikë. Ky ekip ka të dy teknikë Windows dhe Linux të ertifikuar, të cilët janë në dispozicion në telefon ose bisedë live me një kohë përgjigjeje nën 59 sekonda. Ata gjithashtu kanë një bazë të gjerë njohurish vetëm në rast se dëshironi të shfletoni.

Në një botë ku mbështetja e klientit është duke u automatizuar dhe ofruesit e shërbimeve po miratojnë gjithnjë e më shumë ndërfaqen jo njerëzore, ndihmon të keni një ekip profesionistësh të ditur që mund të marrin pjesë për klientët. LiquidWeb kanë shënuar të mëdha në këtë.

Migrime falas

A e keni pritur ndonjëherë faqen tuaj në internet me një ofrues i cili ju mban fjalë për fjalë si shpërblim, duke kërkuar pagesa që ju të migroni në serverët e tyre? Epo, LiquidWeb kanë shkuar përtej kësaj. Në fakt, ata kanë një ekip në gatishmëri për t’ju ndihmuar të lëvizni nga hosti juaj aktual. Mërgimi i mjediseve në internet mund të jetë një proces relativisht i mjegullt dhe nëse nuk ju jepet ndihmë cilësore, mund të irritoheni. Përmes një bisede live, mund të merrni ndihmë për këtë në LiquidWeb.

Qendrat e forta të të dhënave

LiquidWeb ka 3 objekte të qendrës së të dhënave në pronësi private dhe të operuara. Këto lehtësira janë menaxhuar gjatë gjithë kohës nga teknikë të trajnuar shumë duke ofruar kështu një nga kohët më të shpejta të përgjigjes më të shpejtë që industria ka parë ndonjëherë.

Për të shtuar këtë, qendrat e të dhënave kanë zona të shumta për tepricë të shtuar dhe janë të pajisura me energji të tepërt, rrjet ftohës dhe sisteme sigurie. Whatfarë do të thotë kjo për ju si biznes është se ju mund të siguroheni në çdo kohë të caktuar, informacioni juaj është i sigurt. Dështimi i një qendre të të dhënave nuk ka ndonjë ndikim në sigurinë e të dhënave tuaja dhe performancën e faqes së internetit.

Mbikëqyrja Proaktive e Orës

E gjithë thelbi i të paturit një faqe në internet është në mënyrë që të mund të qëndroni online. Në varësi të shkallës së biznesit tuaj dhe varësisë së saj nga interneti, madje edhe një minutë e vetme offline mund të arrijë në humbje të mëdha. LiquidWeb kanë një sistem të jashtëzakonshëm monitorimi të njohur si Sonar Monitoring i cili fjalë për fjalë skanon web-in për çdo problem. Nëse ekipi monitorues vëren një problem, ata do ta trajtojnë atë në mënyrë proaktive ashtu që nuk do ta kuptoni që ekzistonte ndonjë problem. Monitorimi është i plotë dhe prek si në programet kompjuterike ashtu edhe në përbërësit e harduerit.

Kostum inovativ i mjeteve dhe shërbimeve

Për secilin nga mjediset e tyre të pritjes, LiquidWeb kanë krijuar mjete që e bëjnë përvojën e pritjes tërheqëse për klientët e tyre. Biznesit u jepet qasje në një tastierë të lehtë për t’u përdorur menaxher e cila u mundëson atyre që të mbajnë skedat me funksionet në të dy nivelet e serverit dhe faqes së internetit në çdo kohë të caktuar. Ndër këto mjete përfshijnë:

 • Rezervime të vazhdueshme – Nuk mund të theksohet sa duhet që siguria e të dhënave ka një rëndësi parësore në funksionimin e biznesit tuaj. Nëpërmjet Zgjidhjes së Rezervimit të Kujdestarisë dhe Rimëkëmbjes, LiquidWeb ofrojnë kopje rezervë të jashtëzakonshme jashtë faqes, e cila vazhdimisht kap të gjithë konfigurimin e sistemit tuaj, në mënyrë që të mund të përdorni çdo informacion rigjenerimi që ju nevojitet..
 • Instalimet me një klik – Nëse doni të filloni një blog ose thjesht duhet ta përdorni faqen tuaj të internetit drejtpërdrejt, instalimet me një klikim e bëjnë atë absolutisht të thjeshtë krijimin e faqes suaj të internetit dhe ekzekutimin e tij. Disa nga skriptet që mund të gjeni përfshijnë WordPress, Drupal, Magento, MediaWiki dhe Joomla.
 • Ndërfaqja e menaxhimit – LiquidWeb pranon që disa klientë janë autoktonë të DIY dhe ata do të donin të menaxhonin vetë gjërat. Kjo është arsyeja pse përveç mbështetjes 24/7 që ata japin, ato gjithashtu ju lejojnë të përdorni statistikat në faqen tuaj të internetit dhe informacionin e faturimit, të krijoni serverë dhe të bëni shumë më tepër përmes ndërfaqes së tyre të menaxhimit interaktiv.
 • Shërbimet e Sigurisë– LiquidWeb e konsideron seriozisht sigurinë e të dhënave. Ata ofrojnë pajtueshmëri PCI, çertifikata SSL, Firewalls dhe VPN të sigurta në mënyrë që të mund të mbroheni në çdo kohë të caktuar. Përfitimet që mund të korrni nga masa të tilla të sigurisë së nivelit të lartë është se trafiku që vjen në faqen tuaj do të ketë besim se po bashkëveprojnë dhe i lënë informacionet në një portal të sigurt. Me kompromiset e sigurisë së klientit dhe vjedhjet e identitetit në rritje, ndihmon të mbështetesh te një ofrues i shërbimit i cili përputhet me të gjitha standardet e sigurisë.

Pse LiquidWeb Mund të mos jetë për ju

Duke u folur shumë për pozitat e LiquidWeb, tani është koha të shikojmë dobësitë e këtij ofruesi të mbajtjes së faqes në internet. Ka disa gjëra që e bëjnë një lloj të padëshirueshëm LiquidWeb.

Me çmim të lartë

Bizneset që kërkojnë zgjidhje të mbajtjes së faqeve në internet zakonisht kanë qëllime të caktuara që dëshirojnë të përmbushen dhe një prej tyre është çmimi. Në aq sa asnjë vendimmarrës nuk e bazon zgjedhjen e tyre thjesht në çmime, ai është një komponent i rëndësishëm. LiquidWeb kanë zgjidhje të shkëlqyera të pritjes së kryeministrit dhe mbështetje të lartë. Sidoqoftë, çmimi i tyre është pak më i lartë në krahasim me konkurrencën e tyre dhe nuk është i mundshëm posaçërisht për bizneset fillestare dhe faqet personale.

Për t’ju dhënë një pamje të çmimeve të tyre merrni parasysh sa vijon:

 • Zgjidhjet e dedikuara të serverëve të menaxhuar fillojnë me 199 dollarë në muaj. Paketa më e lartë nën këtë zgjidhje pritëse është pakoja e dedikuar që ju jep 64 GB RAM, Bandwidth 5TB, makinë 1TB SATA Backup dhe një makinë kryesore 2 S 250 GB SSD me 509 dollarë në muaj.
 • VPS hosting – Kjo zgjidhje ka 4 plane me të paktën 59 dollarë në muaj dhe më e larta në 219 dollarë në muaj.
 • Cloud hosting – Kjo fillon me 159 dollarë në muaj dhe plani i tyre më i lartë është me çmim 309 dollarë në muaj. Në krahasim me konkurrencën e tyre, LiquidWeb janë të kushtueshëm dhe kjo potencialisht i ndalon njerëzit të përdorin shërbimet e tyre.

Asnjë Hosting i Ndarë

LiquidWeb ndërpreu planin e tyre të përbashkët të pritjes dhe më i afërti që mund të arrini tek kjo është pritja virtuale e serverit privat. Ndërsa pritja e përbashkët ka disavantazhet e veta, bizneset që po vijnë dhe që nuk kanë aq burime të përkushtuar për mirëmbajtjen e faqes në internet, e konsiderojnë të përshtatshme. Kjo kryesisht për shkak se kostoja është e ndarë dhe si e tillë secili pronar i uebsajtit paguan pak për të pasur faqen e saj në server.

Arsyeja që LiquidWeb dha për ndërprerjen e pritjes së përbashkët në prill 2016 është se ajo dëshironte të ngushtonte fokusin e tyre për të ofruar produkte të përshtatura për pronarët e biznesit me kërkesa komplekse. Platforma e përbashkët e pritjes u shit në Deluxe Hosting, një udhëheqës në platformën e përbashkët të pritjes. Fillimet dhe faqet e internetit personale janë përsëri të pafavorshëm për shkak të kësaj.

Në fund të fundit

Nëse jeni një biznes i cili është i gatshëm dhe po rritet për të shkuar, LiquidWeb ju jep marrëveshjen e vërtetë në web hosting. Pajisjet e tyre me fuqi të lartë dhe një ekip mbështetës për të cilin gjithmonë mund të mbështeteni janë një pikë kryesore e shitjes. Fakti që ata zotërojnë serverët e tyre në vend që t’i ndajnë ato me ofruesit e tjerë të shërbimit të mbajtjes së faqeve në internet është një gamekanger sepse përqendrimi i tyre tani është zhvendosur në ndërtimin e zgjidhjeve të reja për ta bërë jetën tuaj më të lehtë dhe faqet e internetit tuaj më të sigurt.

Sidoqoftë, nëse jeni një biznes i vogël pa muskuj të mjaftueshëm financiarë, mund të dëshironi të blini pak më shumë për ofruesin e duhur të zgjidhjeve për mbajtjen në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me