Të gjitha kompanitë e mira të mbajtjes në internet në Mbretërinë e Bashkuar ofrojnë pothuajse karakteristika identike. SiteGround është në krye të listës sonë të shërbimeve të mbajtjes së faqes në internet që ne kemi shqyrtuar për disa arsye – shpejtësi, siguri dhe të jashtëzakonshme të tyre mbështetje. Më e mira për SiteGround është përqendrimi i tyre në punën e faqes suaj të internetit.


SiteGround Logo E Zezë
uptime
996
SPEED
998
SUPPORT
997
PRICE
972
TIPARET
995
GREEN
980
INOVATIVE
999

Shpejtësia dhe besueshmëria – ne kemi gjetur serverin e tyre në Londër nga Manchester dhe kontrolluesi është 7ms mbresëlënëse dhe nga Pingdom 18ms, kështu që përmbajtja do të dorëzohet shumë shpejt për vizitorët tuaj në Mbretërinë e Bashkuar. MySQL ruhen në SSD dhe ato kanë RAID në pajisjen e tyre, kështu që pyetjet SQL janë shumë të shpejta. Ekziston një mekanizëm i ruajtjes me porosi për të përmirësuar më tej performancën e faqes. SiteGround ka një kohëzgjatje prej 99,996% të serverëve të tyre, kështu që faqja juaj do të jetë e disponueshme 24/7 pa asnjë kohë joproduktive. Një nga mjetet më jetësore është i tyre SuperCacher, e cila është përfshirë në paketat e tyre standarde të pritjes, nuk ka nevojë të paguani ekstra. SuperCacher ka 4 opsione kryesore:

 • Static Cache – Faqet ruhen dhe ruhen në një server të ndryshëm dhe azhurnohen një herë në 24 orë;
 • Memcached – Caching rezultatet nga pyetjet e bazës së të dhënave në RAM dhe nëse kërkohet e njëjta pyetje, ajo do të merret menjëherë nga RAM;
 • Dynamic Cache – Faqet në internet të Cache të krijuara nga PHP dhe një bazë të dhënash, duhet të instaloni një shtojcë për të punuar këtë opsion;
 • Google PageSpeed ​​- Kjo mundësi është një modul i nivelit të serverit që e bën faqen tuaj më të shpejtë, duke mundësuar mod_pagespeed në serverin tuaj Apache;

Ne testuam një sit me dhe pa aktivizuar SuperCacher dhe me aktivizimin SuperCacher, ai rruajti 2.3 sekonda në kohën tonë të ngarkesës.

siguri – ata kanë kopje rezervë falas të përditshme dhe përmes teknologjisë së veçantë të zhvilluar në shtëpi që ata arritën izoloni llogari në serverin e përbashkët, kështu që nëse njëra llogari është e infektuar, të tjerët janë të paprekur. Në realitet, çdo llogari në mjedisin e përbashkët të hostimit të SiteGround është drejtpërdrejt në diçka të ngjashme me një mjedis të izoluar VPS.

Në panelin e kontrollit ata kanë mundësinë për të azhurnimi automatik Joomla dhe WordPress, dhe sa më shumë të jetë më i azhurnuar CMS, aq më i vogël rreziku për të hyrë në të me qëllim të keq. Për të pasur një faqe në internet të siguruar, duhet të keni një server të siguruar.

Pse zgjodhëm SiteGround

SiteGround shpesh azhurnon kernelin e serverit dhe panelit të kontrollit dhe të gjitha shërbimet e tyre, si: apache + PHP, MySQL, Exim, etj. SiteGround bën monitor për sulme – si në rrjet, ashtu edhe në përpjekjet e kollitjes, aktivitetin e spamit, përdorimin jonormal të burimeve nga përdoruesit dhe parregullsitë në një server nivel.

Features – madje edhe ofertat më të lira të përdorimit të përbashkët të SiteGround janë të mbushura me të gjitha këmbanat dhe bilbilat për ju që të drejtoni faqen tuaj me lehtësi – hapësirë ​​10 GB për faqen tuaj, bandë të pakufizuar, bazat e të dhënave të pakufizuara, Cpanel me 1 instalime instalimesh të CMS më të zakonshme si WordPress dhe Joomla , Magento, PrestaShop, aplikacione falas nga siteapps.com, qasje në shell, punë pa vlerë, menaxher i versionit php.

Një tjetër gjë që bën ndryshimin midis ofruesve të pritjes është mbështetje. Itsshtë gjithmonë më mirë kur diçka ndodh të jetë në gjendje të telefononi dikë, dhe që dikush të jetë në gjendje të zgjidhë problemin tuaj. Gjëja e mirë për SiteGround është se ata kanë mbështetje të vërtetë 24/7 që është inkurajuese dhe jo e jashtme, ata kanë administratorë dhe teknikë në dispozicion dhe ata kanë mjete të ndryshme të mbështetjes – telefon, chat dhe bileta.

Pse zgjodhëm SiteGround

Me një kohë mesatare të përgjigjes prej më pak se 15 minutash në bileta dhe praktikisht pa kohë pritjeje në bisedë dhe telefon, ju merrni mbështetjen më të mirë!

Për ta provuar këtë, prisni deri të dielën në mbrëmje dhe telefononi ata, shikoni nëse ata do të jenë në gjendje t’ju ndihmojnë. Nëse ata mund, kjo është pritja për ju.

E gjithë kjo vjen me 2,75 paund në muaj / përjashtim. TVSH /. Për ato hapësirë, gjerësi bande, karakteristika dhe mbështetje, që është një shkëlqyeshëm çmim. Një tjetër gjë e mirë në lidhje me të është se ata kanë 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund ta provoni shërbimin për veten tuaj me lehtësi mendore.

Së fundmi, ne kemi marrë parasysh rishikimet e përdoruesve nga disa nga vendet më të mira të vlerësimit dhe është 4.4 / 5 nga më shumë se 100 shqyrtime nga 3 site, mund të shihni më shumë detaje në tabelën e krahasimit më poshtë. Ose shkoni përpara dhe kontrolloni të gjitha planet e pritjes që ofron SiteGround.

Rezultati i akumuluar i vlerësimeve të përdoruesve bazohet në vlerësimet e përdoruesve nga serchen.com, trustpilot.com dhe reviewcentre.com

VIZITA Logoja e SiteGroundDUHET ZBRITJE 50%Rishikimi i Sitegorund

teknik

 • Garancia 99.9% e Uptime
 • SSD drejton për të gjitha planet
 • Performanca e zgjeruar me NGINX, HTTP / 2, PHP7 dhe CDN falas
 • Autopërditë e Aplikacioneve të Përdoruesit
 • Teknologjia më e lartë LXC, monitorimi i automatizuar dhe kopjimi i përditshëm
 • Rregulla të rrepta të sigurisë së zjarrit
 • Vendosja falas; transferim
 • Trafik i Pafund, Email, DB
 • Rezervim falas ditor
 • Qasja cPanel & SSH
 • CloudFlare falas CDN
 • Performanca më e mirë në internet me SuperCacher
 • Instalues ​​automatik për fillimin e thjeshtë
 • Serverë të rinj të shpejtë me performancë të shkëlqyeshme
 • Qendra e të dhënave në Londër

 • Asnje

mbështetje

 • 24/7 Mbështetje teknike
 • Vendosja falas; transferim
 • Rezervim falas ditor
 • Linja e mbështetjes evropiane 24/7
 • SysAdmins të kujdeset për biletat tuaja në 10 minuta
 • Nuk ka kohë pritjeje në bisedë dhe telefon
 • Ato ofrojnë mbështetje të aplikacionit ekspert përveç mbajtjes së hostit (WordPress, Joomla, Magento)

 • Ne nuk gjetëm asnjë

Çmimeve

 • Fillon nga 3.95 £
 • Planet fleksibël
 • Mund të blihet çdo muaj
 • 30 ditë para mbrapa

 • Rinovimi është pak i kushtueshëm

Rishikimi i backend-it

Këtu, ne ju ofrojmë disa fotografi të pjesës së prapme të SiteGround (cPanel). cPanel është panel kontrolli për shumicën e materialeve teknike të llogarisë suaj të mbajtjes në internet. Me të mund të menaxhoni emailet, bazat e të dhënave, nënfushat, të instaloni skriptet dhe aplikacionet, të kontrolloni statistikat tuaja, etj. CPanel është një mjet i fuqishëm dhe miqësor për përdoruesit që do t’ju ndihmojë të menaxhoni me lehtësi llogarinë tuaj të pritjes. Shikoni më shumë mësime këtu

Web Hosting

Performanca e hostit në internet

Rezultatet e Testit të SiteGround

Mjeti i parë dhe ndoshta më i rëndësishmi është Testi ping:

Ping ju lejon të provoni arritshmërinë e një hosti dhe të matni kohën e udhëtimit të rrumbullakët për mesazhet e dërguara nga hosti origjinal në një kompjuter destinacioni.

Rezultatet e kontrollit të hostit tregojnë një ping super të shpejtë nga Mbretëria e Bashkuar – 10ms

Rezultatet e Testit Sitegorund

Pingdom provë për performancën e shpejtësisë nga serveri i tyre i Amsterdamit.

Siç mund ta shihni, faqja e internetit e WordPress, e cila është plotësisht funksionale me vite, ngarkoi 88% më shpejt se sa faqet e tjera të testuara me notën e performancës 91/100.

Koha e ngarkimit të faqes në internet ishte 1.09s.

Rezultatet e Testit Sitegorund

Një test stresi nga LoadImpact ndihmon në përcaktimin e aftësisë së trajtimit të një numri të caktuar të përdoruesve (ngarkesës) në faqen tuaj të internetit. Qëllimi është të shihni se si do të performojë uebfaqja juaj kur i nënshtrohet një ngarkese të pritur dhe stresuese.

Edhe me 25 përdorues që shfletojnë në faqen tonë të internetit, koha e ngarkesës është e barabartë (2.5s) me të gjithë ata.

Këto janë disa tregues shumë të mirë.

Ju gjithashtu mund të kontrolloni kompanitë e tjera të mbajtura në internet në Mbretërinë e Bashkuar, komente dhe krahasim këtu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me