GoDaddy është regjistruesi më i madh në botë i emrit të domain-it dhe ofruesi i web hosting-it, duke fituar vendin e 3-të në grafikun tonë. GoDaddy merret në konsideratë të jetë një nga kompanitë më të mëdha dhe më të mira në botë për strehim në internet. Ata filluan në 1997 si Jomax Technologies themeluar nga Bob Parsons.


logo GoDaddy
uptime
924
SPEED
975
SUPPORT
951
PRICE
980
TIPARET
962
GREEN
950
INOVATIVE
948

Të besueshëm dhe kompetent – Ata pa dyshim e dinë se çfarë po bëjnë, dhe ju do ta vlerësoni shërbimin GoDaddy të jetë i besueshëm dhe kompetent. Ata kanë një nga opsionet më të mira të kërkimit të domain në dispozicion – nëse një faqe në internet që dëshironi të blini nuk është më e arritshme, GoDaddy do ta vendosë atë në backorder. Ata gjithashtu japin një ankand të madh për domain kudo që emrat më të shkurtër, më të ngathët të domain janë gati për grabitje.

mbështetje – GoDaddy.com është i njohur gjithashtu si një regjistrues i madh i emrave të akredituar nga ICANN (në të vërtetë ka 3 të gjithë ata që mbahen ngushtë nga Grupi GoDaddy). Kjo i lejon kompanisë të ofrojë një gamë të produktit dhe t’i mbështesë ato 24/7, 365 ditë në vit. GoDaddy ofron shërbime krejt të ndryshme nga mbajtja në internet me kosto të ulët, regjistrimi i emrit, Ndërtues i faqes GoDaddy, për zgjidhje serioze për bizneset dhe faqet e internetit të tregtisë elektronike. GoDaddy pohon se ata nuk merren me ndonjë ofertues të jashtëm. Ata zotërojnë, drejtojnë dhe mbështesin qendrat e tyre të të dhënave ato që lejojnë kompaninë të sigurojë klientëve një mbrojtje të nivelit të lartë. Ndër objektet e GoDaddy janë pajisje të sigurta, sisteme të përparuara dhe teknologji, zhdëmtim të rrjetit, punonjës të ndihmës në vend.

Lehtë për t’u përdorur – GoDaddy është tepër i thjeshtë për t’u përdorur. Instalim me një klik të mbi 150 aplikacioneve falas në dispozicion me cPanel për Linux dhe mbi 70 aplikacione falas në dispozicion me Parallels Plesk për Windows. Menaxheri i skedarëve, domeni dhe menaxheri i bazës së të dhënave janë të gjitha fantastike. Prandaj, menaxherët në internet janë rrallë, fleksibël. Nuk bën gjithçka. Sidoqoftë, është tërheqës për vëmendjen dhe e pajisur me më shumë sesa standarde opsionesh. Vini re se disa gjëra kërkojnë kohë të konfigurimit. Nëse dëshironi të krijoni një bazë të dhënash krejt të re, për shembull, ka një vonesë që mund të zgjasë deri në njëzet e katër orë.

Paneli i kontrollit – GoDaddy përdor sfondin e tij personal me stil për ta bërë atë të duket më unike dhe profesionale. Një gjë që na pëlqen është se paneli i kontrollit është lehtësisht i arritshëm dhe i integruar në fushën e klientëve të tyre të përgjithshëm. Ka më shumë se 200 aplikacione në dispozicion (si WordPress, Joomla !, Drupal, Machines Simple, Zen Cart, etj.). Së bashku me opsionet e zakonshme, ju gjithashtu mund të hyni në të gjitha mjetet e mjeteve zhvilluese dhe WordPress Joomla.

Blerja e fundit – Më 17 maj 2016, GoDaddy njoftoi se ka hyrë në një marrëveshje për të blerë FreedomVoice për 42 milion dollarë në para. FreedomVoice është një ofrues i sistemeve telefonike VoIP me bazë cloud që u shërben afro 40,000 klientëve në të gjithë Shtetet e Bashkuara. Kontrolloni disa Kodet Promo GoDaddy këtu!

VIZITA logo GoDaddy DHE MIR ICEMIMI 1.00 / MUAJ

teknik

 • Garancia 99.9% e Uptime
 • 14 lehtësira në të gjithë botën
 • Instalimi me një klik të 200+ Aplikimeve Falas
 • Zhdëmtim i plotë i rrjetit
 • Pajisjet më të mira në klasë për ruterat, firewall-et dhe serverët
 • Sistemi i monitorimit të plotë
 • Rezervime të plota dhe rritëse
 • Teknologji inovative e sigurt që kufizon hyrjen në të gjitha vendet e qendrave të të dhënave
 • Mbrojtje e plotë për shkak të monitorimit automatik të postës elektronike për zbulimin dhe pastrimin e viruseve
 • Sisteme të besueshme të mbrojtjes, zbulimit dhe shtypjes nga zjarri
 • 24/7 personeli i sigurisë, punonjësit e qendrës së të dhënave (të dy janë në vend) dhe qendra e operacioneve në rrjet.

 • GoDaddy sapo ka marrë shumë të mëdha, shumë shpejt dhe ka harruar disa baza
 • Ruajtje totale e vogël e postës elektronike

mbështetje

 • 24/7 Mbështetje teknike
 • Ndihma telefonike, me pak kohë pritjeje
 • Baza e pasur e njohurive
 • Mbështetje e Bisedës Live

 • Koha mesatare e pritjes së bisedës live: 32 minuta
 • Orari i punës në Bisedë Live: 5a.m. – 12p.m. MST

Çmimeve

 • Rimbursim për planet vjetore brenda dyzet e pesë (45) ditëve të blerjes dhe brenda 48 orëve nga blerja për planet mujore
 • Fillon nga 1.00 / muaj me zbritjen tonë

 • Ne nuk gjetëm asnjë

Planet e mbajtjes në internet

ekonomi
luksoz
i fundit
£ 1.00 / month£ 3.99 / month£ 4.99 / month
Bleni planin EKONOMI Tani dhe kurseni 50% *Bleni planin DELUXE Tani dhe kurseni 50% *Bleni Planin ULTIMATE Tani dhe kurseni 50% *

Domain falas

Kufizimet zbatohen

Domain falas

Kufizimet zbatohen

Domain falas

Kufizimet zbatohen

1 Uebfaqe

i pakufizuar faqet e internetit

i pakufizuar faqet e internetit

i pakufizuar Bandwidth

i pakufizuar Bandwidth

i pakufizuar Bandwidth

100 GB Hapësira për diskut

i pakufizuar Hapësira e diskut

i pakufizuar Hapësira e diskut

10 bazat e të dhënave MySQL (Linux OS)

Baza e të dhënave 1 MS SQL (Windows OS)

25 Baza e të dhënave MySQL (Linux OS)

Baza e të dhënave 2 MS SQL (Windows OS)

i pakufizuar Bazat e të dhënave

100 Adresa Email500 Adresa Email1000 Adresa Email
10 Fotolia® Fotografi Kredi10 Fotolia® Fotografi Kredi10 Fotolia® Fotografi Kredi
Premium DNS
Certifikata SSL

Rishikimi i backend-it

Sigurohuni që të kontrolloni rishikimet tona të tjera për kompanitë e pritjes në faqen e internetit në Mbretërinë e Bashkuar që ofrojnë shërbim të shkëlqyeshëm.

Vizitoni sitin e sititVizitoni GoDaddy
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me