Hosthimi në internet Bluehost është themeluar në vitin 2003, i ndërtuar në një teknologji me burim të hapur. Me më shumë se 1.5 milion klientë dhe 2 milion fusha të pritura, Bluehost rritet për t’u bërë një nga ofruesit më të mëdhenj në botë të zgjidhjeve të mbajtjes së faqes në internet. Djemtë nga Bluehost padyshim e dinë se çfarë po bëjnë, dhe ju do ta vlerësoni shërbimin e tyre të jenë kompetent dhe të besueshëm, duke fituar vendin e 5-të në grafikët tanë të kompanive më të mira të pritjes në internet në Mbretërinë e Bashkuar dhe vendin e parë të 5 hosteve më të mira të WordPress.


logo Bluehost
uptime
963
SPEED
967
SUPPORT
952
PRICE
943
TIPARET
953
GREEN
942
INOVATIVE
950

Features – BlueHost është rekomanduar nga WordPress.org si një ofrues pritjeje numër 1 që nga 2005. Si shtesë e programeve të optimizuara të përbashkëta për WordPress, BlueHost ofron hostimin e menaxhuar të WordPress, hostet e shitësit, VPS dhe zgjidhje të përkushtuara për Joomla, Drupal, Concrete5, Trendy Site Builder dhe Soholaunch. Mbështetja për faqet e internetit të eCommerce përfshijnë Magento, ZenCart, CubeCart dhe osCommerce.

mbështetje – Bluehost ofron 24/7, 365 ditë në vit – telefon, postë, chat dhe ndihmë teknike të biletave, që është 100% ekip në shtëpi. Një tjetër gjë që shumica e njerëzve nuk arritën ta theksojnë është se BlueHost drejton një bazë të madhe njohurish për klientët e saj. Kompania operon një YouTube kanal për të dhënë mësime video informuese dhe siguron dokumentacione jashtëzakonisht të hollësishme për shërbimet e saj. Ndër objektet e Bluehost janë pajisje të sigurta, sisteme dhe teknologji të përparuar, tepricë në rrjet, punonjës për ndihmë në vend.

Paneli i kontrollit – Një nga gjërat që ju duhet të merrni parasysh si një administrator i faqes në internet kur zgjidhni një ofrues të shërbimit të mbajtjes së faqeve në internet është lloji i cPanel që përdor kompania e mbajtjes së faqes në internet. Kohët e fundit Bluehost ka përmirësuar aplikacionin e menaxhimit të serverit për të bërë më shpejt ngarkesat e faqeve për të lundruar më lehtë. Në cPanel-in e ri do të gjeni informacione rreth IP-së tuaj, fjalëkalimin tuaj të sistemit dhe cilësimin e azhurnimit të sistemit tuaj. Seksioni “Shtesa” përmban të gjitha opsionet në dispozicion për të përmirësuar shërbimin tuaj të pritjes, privatësinë e domain, Certifikatat SSL dhe shumë shërbime më profesionale. Me cPanel-in e ri të personalizuar nga Bluehost, lehtë mund të shtoni veçori të reja në llogarinë tuaj të pritjes.

VIZITA DHE MIR TON £2.45/mo. PRICE

Domenet e pritura nga Bluehost

teknik

 • Garancia 99.9% e Uptime
 • 100% fuqi rezervë në vend – 30 minuta energji rezervë nga njësitë UPS dhe pakufizuar nga 3 gjeneratorë me naftë
 • Zhdëmtim i plotë i rrjetit
 • Ciklet e jetës së servers rri pezull midis 3 deri në 6 vjet
 • Sistemi plotësisht i monitorimit – Zabbix si për monitorim të brendshëm ashtu edhe për atë të jashtëm
 • Rezervime të plota dhe rritëse
 • Mbrojtje e plotë për shkak të monitorimit automatik të postës elektronike për zbulimin dhe pastrimin e viruseve
 • 24/7 stafit të sigurisë
 • Llogaritë e përbashkëta të pritjes kanë çertifikata të shumta SSL

 • Vetëm një qendër e të dhënave – në Provo, Utah

mbështetje

 • 24/7 Mbështetje teknike
 • 24/7 Mbështetje me Email
 • Mbështetje telefonike
 • Mbështetje e biletave
 • Mbështetje e Bisedës Live
 • Baza e njohurive e pasur
 • 100% Mbështetje e Ekipit në shtëpi

 • Koha mesatare e pritjes së bisedës live: 30 minuta
 • Koha e ngadaltë e përgjigjes së biletave – brenda 24 orëve

Çmimeve

 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë – 30 ditë për një rimbursim të plotë
 • Anuloni në çdo kohë dhe merrni një kthim të çmuar për pjesën e mbetur të afatit tuaj aktual të pritjes

 • Fillon nga £3.05/mo.

Performanca e hostit në internet

Për këtë përmbledhje, ne kemi përdorur disa nga mjetet për të vlerësuar metrics e Bluehost. Së pari, ne kontrolluam statistikat e përdorimit të Bluehost, që do të thotë se sa site janë pritur nga Bluehost. Siç mund ta shihni nga fotografia më poshtë, Bluehost merr 1.3% nga tregu i web hosting ose rreth 3 875 000 milion prej faqeve të internetit të pritura.

Domenet e pritura nga Bluehost

Lista më poshtë rendit faqet e internetit në bazë të numrit të njerëzve në botë që vizitojnë secilën faqe brenda një muaji. Ai përfshin faqet me trafik të vlerësuar, si dhe faqet me trafik që Quantcast i ka verifikuar në mënyrë të pavarur dhe janë pritur nga Bluehost. Zgjodhëm uebfaqen: Cardsagainsthumanity.com dhe e provuam atë.

Faqet e internetit të lartë20 Bluehost

Zgjodhëm uebfaqen: Cardsagainsthumanity.com / zgjedhur rastësisht, të pritur nga Bluehost / dhe e provojmë atë plotësisht: Lidhshmëria e rrjetit të testit Traceroute me një server; Testi i ngarkesës; Testi i Pingut nga disa lokacione; Monitorues të orarit dhe shumë të tjerë.

përfundim

Për bizneset e vogla, Bluehost është padyshim një vlerë për para, e ndërtuar mirë, ka mësime të shkëlqyeshme për fillestarët dhe ndërmjetësit njësoj, dhe mbi të gjitha mbështetja e klientit është e jashtëzakonshme. Ne nuk do të mohojmë që me siguri do të gjeni disa opsione pak më të lira të pritjes sesa Bluehost – por ne jemi me siguri të sigurt që nuk do të jeni aq të lumtur me atë që merrni për paratë tuaja!

Vizitoni Bluehost: http://www.bluehost.com/

Dhe këtu janë disa nga shërbimet e mbajtjes së faqes në internet që kemi shqyrtuar dhe do ju rekomandojmë për ju:

1.Siteground 2.Godaddy 3.TSOHost.co.uk

dhe këtu mund të lexoni vlerësimet më të mira të webhosting në Mbretërinë e Bashkuar dhe pritjen në Top WordPress në Mbretërinë e Bashkuar

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me