Pickaweb ka gjithçka që ju nevojitet për të pasur sukses në internet. Ata ju ofrojnë me mijëra veçori nga kutia që tërheqin të dy pro dhe amatorët dhe gjithçka që ka me të nivele të jashtëzakonshme të mbështetjes. Mësoni më shumë rreth PickaWeb në shqyrtimin tonë të plotë.


Web hosting i Pickaweb
uptime
980
SPEED
951
SUPPORT
962
PRICE
943
TIPARET
975
GREEN
979
INOVATIVE
964

Pickaweb u themelua në 1999 me një qëllim: të bënte shërbim të shpejtë, të besueshëm dhe të përballueshëm të mbajtjes së faqes në internet. Pickaweb është një Mbretëri e Bashkuar kryesore / të gjithë serverët e tyre janë të vendosur në një qendër të dhënash në Londër / kompani pritjeje në internet që ofrojnë zgjidhje të shkëlqyera për mbajtjen në internet.

Pritja e shpejtë, e besueshme dhe e përballueshme – Rrjeti i tyre i pritjes në internet bazohet në sistemet e shpejtë dhe të besueshme Linux dhe Unix. Pickaweb është duke investuar shumë në infrastrukturën më të fundit të re me disponueshmëri të lartë që përfshin Shtytës të ngurtë të shtetit (SSD) për shpejtësi dhe besueshmëri shtesë. Ata përdorin vetëm pajisje të klasës së ndërmarrjeve. Serverat e tyre janë të mbushur plot me RAM dhe janë shumë të fuqishëm dhe elastikë. Pickaweb’s në Londrën e të Dhënave garanton një kohëzgjatje të rrjetit prej 99.9%, por kohëzgjatja aktuale për muajin e fundit ishte 100%.

Rrufeja e shpejtë – Pickaweb vendosi serverët e tyre me programin e konfiguruar të LiteSpeed, që do të thotë kohë më shpejt të ngarkimit të faqes tuaj. LiteSpeed ​​Web Server përdor më pak CPU dhe memorje sesa Apache dhe kjo përdorim mbetet e parashikueshme edhe me thumba trafiku apo sulme DDoS. Për të kuptuar më mirë pse është shpejtësia e kompanisë tuaj pritëse kaq e rëndësishme, mund të kontrolloni infografinë tonë.

Instaloni 100-të nga mjetet më të njohura si psh WordPress, PrestaShop, Joomla, Magento, Drupal dhe shumë më tepër.

siguri – siguria fizike fillon nga porta e përparme, e gjithë siti mbrohet nga një gardh rrethues 3 metra i lartë dhe monitorohet nga IP CCTV nga një personel i akredituar 24x7x365 i sigurimit. Siguria virtuale është shumë e rëndësishme për Pickaweb, kështu që ata azhurnojnë shpesh thelbin e serverit, panelin e kontrollit, apache, PHP, MySQL, Exim, etj. Ata gjithashtu ofrojnë një firewall dhe një shërbim të filtrimit të spamit.

Pse e duam Pickaweb

Serverat Pickaweb janë rezervuar plotësisht duke përdorur softuerin r1soft. Ata marrin mbështetje të rregullta ditore, javore dhe mujore për të qenë më të sigurt. Në thelb, të dhënat tuaja janë të sigurta me Pickaweb.

Features – madje edhe ofertat më të lira të pritjes Pickaweb të hosteve janë të mbushura me të gjitha tiparet jetike për ju për të drejtuar faqen tuaj – Paneli i kontrollit i lehtë për t’u përdorur / cPanel /, instalimi me 1 klik, si WordPress, PrestaShop, Joomla, Magento, Drupal etj, Anti Spam , Migrim Falas i Uebfaqeve, Ndërtues i Uebfaqeve, Dreamweaver & FTP, Mbështetje Premium dhe Garanci e Parë e Parave për 30 ditë.

Nivele të jashtëzakonshme të mbështetjes – Pickaweb ofron mbështetje 24×7 përmes telefonit, bisedës live dhe emailit. Memberdo anëtar i ekipit është plotësisht i trajnuar për të njohur kompaninë dhe shërbimet brenda dhe jashtë, rrjedhshëm në anglisht dhe ka aftësi të shkëlqyera teknike.

Pse e duam Pickaweb

Me praktikisht pa kohë pritjeje në bisedë dhe telefon, ju merrni një nga mbështetjet më të mira në treg!

Së fundmi, ne kemi marrë parasysh rishikimet e përdoruesve nga një prej vendeve më të mira të vlerësimit- TRUSTPILOT dhe është 9.8 / 10 nga më shumë se 150 shqyrtime.

VIZITA Logoja Pickaweb DHE BETN ZBRITJEN TON

teknik

 • Garancia 99.9% e Uptime
 • Vendosja falas; transferim
 • Falas 1 Klikoni me Instalimet e Aplikacioneve
 • Falas për t’u përdorur në internet Builder
 • Qasje cPanel & FTP
 • Serverë të rinj të shpejtë me performancë të shkëlqyeshme
 • Gjendja e të dhënave të artit në Londër
 • Përdorimi i hard diskeve 10K SAS
 • SSD Hosting

 • Plani i Pritjes së Buxhetit, nuk ju lejon të përdorni bazat e të dhënave MySQL

mbështetje

 • 24/7 Mbështetje teknike
 • 24/7 linja e mbështetjes në Mbretërinë e Bashkuar
 • Migrimet Falas në Uebfaqe
 • 24/7 Chat Chat dhe Mbështetje në Telefon
 • Nuk ka kohë pritjeje në bisedë dhe telefon
 • Baza e njohurive e pasur
 • Tutoriale video

 • Ne nuk gjetëm asnjë

Çmimeve

 • Planet fleksibël
 • Plani i Buxhetit fillon nga 2.49 £ / muaj.
 • 30 ditë para mbrapa

 • Duhet të blini Planin e Fillestarit /£3.99/mo./, sepse plani i Buxhetit nuk ofron bazën e të dhënave MySQL

Performanca e hostit në internet

Rezultatet e Testit Pickaweb

Mjeti i parë dhe ndoshta më i rëndësishmi është Testi ping:

Ping ju lejon të provoni arritshmërinë e një hosti dhe të matni kohën e udhëtimit të rrumbullakët për mesazhet e dërguara nga hosti origjinal në një kompjuter destinacioni.

Rezultatet e kontrollit të hostit tregojnë një ping super të shpejtë nga Mbretëria e Bashkuar – më pak se 1ms!

Rezultatet e Testit Pickaweb

Pingdom provë për performancën e shpejtësisë nga serveri i tyre i Amsterdamit.

Siç mund ta shihni, faqja e internetit e WordPress, e cila është plotësisht funksionale për vite me radhë, ngarkoi 97% më shpejt sesa faqet e tjera të testuara me notën e performancës 93/100.

Koha e ngarkimit të faqes në internet ishte 493ms.

Rezultatet e Testit Pickaweb

Një test stresi nga LoadImpact ndihmon në përcaktimin e aftësisë së trajtimit të një numri të caktuar të përdoruesve (ngarkesës) në faqen tuaj të internetit. Qëllimi është të shihni se si do të performojë uebfaqja juaj kur i nënshtrohet një ngarkese të pritur dhe stresuese.

Edhe me 25 përdorues që shfletojnë në faqen tonë të internetit, koha e ngarkesës është e barabartë (më pak se 3.) Për të gjithë ata.

Këto janë disa tregues shumë të mirë.

Ju gjithashtu mund të kontrolloni kompanitë e tjera të mbajtura në internet në Mbretërinë e Bashkuar, komente dhe krahasim këtu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me