Duket se SiteBuilder.com ju jep një ndërtues të thjeshtë të faqes në internet falas dhe falas.

“Free” …

Hmm, le të mbahemi të sigurt! A është SiteBuilder ndërmarrja e duhur për të shkuar me të?

Le ta zbulojmë…

Shënim: Para se të rishikojmë SiteBuilder, dua të zbuloj dy gjëra për ju:

 1. SiteBuilder.com është i njëjti ndërtues i faqes në internet, i përdorur nga WebsiteBuilder.com.
 2. Ata ju lejojnë të bëni një uebfaqe shumë të kufizuar, themelor falas, dhe ata jua ju lejon nikeli dhe ju zbavitni mbi ndonjë veçori shtesë përtej kësaj. Për shembull, nëse doni një dyqan në internet, duhet të rifreskoni në planin e tyre më të lartë me 20 dollarë në muaj.
 3. Unë personalisht gjithmonë këshilloj miqtë dhe klientët e mi NUK të përdorin ANDO ndonjë ndërtues të faqes në internet. Kjo sepse nëse ndërtoni një sit në platformën e tyre, nuk mund të zhvendoset diku tjetër nëse do të keni nevojë ndonjëherë për të ardhmen. Unë ju rekomandoj të përdorni WordPress në çdo shërbim të mirë të mbajtjes së faqes në internet (shikoni listën time të pritësve më të vlerësuar me internet të pranueshëm për vitin 2017), siç janë BlueHost, HostGator ose iPage.

Kështu që tani ju e dini se si ndihem vërtet …

Shqyrtimi im i plotë i SiteBuilder.com është më poshtë, aq i paanshëm sa unë mund të arrij ta bëj:

Tre hapa për të bërë faqen tuaj të internetit

Ndërtimi i një faqe në internet në ndërtuesin e faqes merr tre hapa të thjeshtë. Pasi të vizitoni faqen në internet, procesi është si më poshtë:

 • Zgjidhni një Emër Domain: SiteBuilder kërkon që ju të zgjidhni një emër domain për uebfaqen tuaj të re. Emri i domain është plotësisht i lirë, që është një tipar pozitiv nëse po përpiqeni të qëndroni në një buxhet.
 • Zgjidhni një Model: Shfletoni një model dhe zgjidhni një që i përshtatet nevojave tuaja.
 • Nisni sitin: Një hap i bukur vetë-shpjegues dhe një i lehtë për t’u arritur, në atë moment.

Në përgjithësi, në vlerësimin e procesit të ndërtimit të faqes suaj të internetit në SiteBuilder, procesi në tërësi është jashtëzakonisht i lehtë dhe funksionon veçanërisht mirë për njerëzit që janë të ri në procesin e ndërtimit të faqes në internet.

Modelet e Mrekullueshme dhe Profesionale: Mijëra opsione të bëra para ose dizajn personal

Ka shumë komponentë të rëndësishëm në faqen tuaj, por një komponent që bën përshtypjen më të fortë është paraqitja dhe dizajni i faqes në internet. Si rezultat, kur zgjidhni një dizajn për faqen tuaj të internetit, ju dëshironi të jeni në gjendje të zgjidhni nga shumë mundësi. Për fat të mirë, SiteBuilder ju ofron mijëra shabllone të paracaktuar. Modelet janë kategorizuar në stil dhe paraqitje. Për më tepër, nëse nuk mund të gjeni një plan urbanistik të paracaktuar që i përshtatet nevojave tuaja, atëherë SiteBuilder gjithashtu u ofron përdoruesve mundësinë për të porositur një shabllon me porosi.

Mundësia për të porositur një shabllon me porosi nga një shërbim i ndërtimit të uebfaqes nuk është i zakonshëm, kështu që kjo veçori është ndoshta një nga më premtimet e deritanishme. Duke pasur mundësinë për të porositur një uebfaqe me porosi, mund të keni një faqe të dizajnuar pikërisht ashtu si dëshironi. Përveç kësaj, të kesh mundësinë për të porositur një uebfaqe me porosi gjithashtu ju lejon të vendosni më tej faqen tuaj larg nga të mbledhurit.

Emri i Domainit dhe Email: Pa pagesë

Një tjetër veçori e shkëlqyeshme e SiteBuilder është që domeni dhe emaili përkatës janë plotësisht falas. Zakonisht, emrat e domain-ve ekzekutojnë disa dollarë në muaj, por duke zgjedhur një mundësi falas, ju mund të kurseni para dhe t’i investoni ato në një zonë të faqes tuaj të internetit që me të vërtetë ka nevojë për më shumë përqendrim. Sa i përket emailit, jo vetëm që është falas, por gjithashtu keni mundësinë të zgjidhni atë që dëshironi për faqen tuaj. Duke pasur një email në vend, do të jeni në gjendje të drejtoni të gjitha emailet e faqes tuaj në emailin që ju caktoni për faqen tuaj. Kjo e bën procesin më të lehtë dhe të lehtë për ndërtimin dhe organizimin e një faqe në internet.

Ndërsa domeni fillestar është falas, nëse vendosni që doni më shumë emra domenesh, do t’ju duhet t’i blini ato përmes SiteBuilder.

Kredite e reklamimit: Pak falas

Kreditë e reklamimit përdoren për fushatat e marketingut Paguaj për Klikim (PPC). Qëllimi i kredive për reklamim është të tërheqni përdoruesit në faqen tuaj të internetit edhe pse reklama. Reklamat zakonisht bëhen përmes Google Adwords, Microsoft AdCenter dhe Google AdWords.

SiteBuilder gjithashtu u ofron përdoruesve të saj 300 $ kredi për reklama falas. Prandaj, duke u regjistruar në SiteBuilder, jo vetëm që mund të merrni një faqe në internet dhe të funksiononi në asnjë kohë, por gjithashtu mund të filloni të reklamoni falas. Kjo është një mundësi e shkëlqyeshme për të siguruar që faqja juaj e internetit të jetë e dukshme, menjëherë kur e filloni atë.

Mjetet SEO: Përmirësoni dukshmërinë e sitit tuaj

Kur ndërtoni një faqe në internet, një nga karakteristikat më të rëndësishme në një shërbim të ndërtimit të uebfaqes është mundësia për të parë se kush po viziton faqen tuaj te internetit, sa vizitorë ka, nga vijnë ata vizitorë, dhe cilat reklama janë duke u klikuar për të arritur në website. Për t’ju ndihmuar të matni performancën e faqes tuaj, SiteBuilder gjithashtu ka një numër mjetesh SEO në vend. Me mjetet SEO, ju mund të monitoroni faqen tuaj dhe ta shtyni atë në krye të rezultateve të motorit të kërkimit.

A është mirë për tregtinë elektronike / Shitjen në internet?

SiteBuilder është gjithashtu i pajtueshëm me tregtinë elektronike, që do të thotë që ju lehtë mund të krijoni faqen tuaj të internetit dhe të filloni një dyqan, duke shitur produktet tuaja në internet.

Sistemi gjithashtu ju lejon të merrni porositë, të merrni pagesa dhe të mbani gjurmët e urdhrave që janë në fuqi.

Megjithatë, e vërteta të thuhet, unë do të rekomandoja Shopify mbi këtë, pasi Shopify është platforma më e mirë ecommerce.

Karakteristikat e mbështetjes: Bazat

Për sa i përket veçorive të mbështetjes, SiteBuilder u ofron përdoruesve bazat. Për shembull, faqja e internetit ofron mbështetje teknike, mbështetje për faturimin dhe komunikime përmes postës elektronike. Nëse keni një çështje urgjente, atëherë mund të dilni në një problem, pasi SiteBuilder nuk merr ndonjë telefonatë nga përdoruesit.

NUK është me të vërtetë i lirë. Freemium është më shumë si ai.

Ndërsa SiteBuilder ofron shumë karakteristika falas, faqja fillestare e faqes fillestare mund të jetë mashtruese pasi nuk përmend se ka tipare që nuk do t’i pranosh, përveç nëse vendosni të paguani për to. Për shembull, nëse po kërkoni të implementoni faqe shtesë siteBuilder, do t’ju duhet të paguani për to. Struktura është si më poshtë: 50 site shtesë shkojnë me 50 dollarë në muaj, 100 site shtesë shkojnë $ 10 / muaj, dhe 500 site shtesë shkojnë $ 25 / muaj.

Përveç kësaj, nëse po kërkoni të azhurnoni shërbimet dhe veçoritë tuaja, ekzistojnë katër opsione:

 • personal: Për 8,99 $ / muaj, ju merrni një emër domain dhe 375 $ kredi për reklama falas. Për më tepër, faqja juaj në internet do të jetë plotësisht pa reklama.
 • Pro: Për 7,68 dollarë në muaj, ju merrni një emër domain, 375 $ kredi për reklama falas, pa reklama dhe konfigurim të postës elektronike.
 • Premium: Për 11,98 dollarë në muaj, ju merrni të njëjtat karakteristika siç u përmendën më lart dhe përveç kësaj, ju merrni një gamë të mjeteve SEO dhe mbështetje prioritare.
 • eCommerce: Për 18,45 dollarë në muaj, ju merrni karakteristikat e mësipërme dhe përveç kësaj, aftësinë për të hapur një dyqan eCommerce me të gjitha karakteristikat e nevojshme.

Për sa i përket strukturës së çmimeve, rezultatet janë të përziera. Padyshim që ka shërbime të tjera të ndërtimit të faqes në internet që ju ofrojnë më shumë veçori, për më pak para. Për më tepër, SiteBuilder duket se fsheh faktin se disa prej veçorive të tyre ose aftësive të caktuara brenda këtyre tipareve janë vetëm për pagimin e klientëve. Nëse ndonjë gjë tjetër, sistemi i pagesave e bën shërbimin paksa jo të besueshëm. Për shumicën e njerëzve, një nga karakteristikat më të rëndësishme është transparenca, dhe SiteBuilder duket se mungon në atë zonë.

Krahasimi i paketave

personalproprimecommerce
çmim $ 8.99 / mo $ 7.68 / mo $ 11.98 / mo $ 18.45 / mo
Emri i Domainit Falas për jetën Falas për jetën Falas për jetën Falas për jetën
Garancia e kthimit të parave
1000+ Modelet e Uebfaqeve
Vegla e Ndërtuesit në Uebfaqe
Nuk ka reklama në internet
Email falas
Mjetet SEO
Ndihma me përparësi
Dyqani i Tregtisë së Tregtisë

Verdikti: Platformë Premtuese, Le të Lehtë Nga Nickel-Dhe-Diming On Tiparet

Në përgjithësi, SiteBuilder është një platformë premtuese. Ajo ka karakteristikat themelore dhe të nevojshme të një shërbimi për ndërtimin e faqes në internet, karakteristikat janë të lehta për t’u përdorur, dhe ai është i strukturuar në atë mënyrë që ju lejon të filloni një faqe në internet për disa minuta. Nga ana tjetër, një nga çështjet më domethënëse të këtij shërbimi të ndërtimit të faqes në internet është se i mungon transparenca sa i përket çmimeve dhe shërbimeve të plota në dispozicion. Vetëm e dini se nëse doni të merrni disa azhurnime, do të duhet të paguani për to.

Për më tepër, nëse jeni profesionist dhe jeni të aftë për procesin e ndërtimit të faqeve të internetit, atëherë SiteBuilder mund të mos jetë opsioni më i mirë për ju. Ka dhjetëra shërbime të tjera në internet që ju ofrojnë më shumë aftësi për një çmim më të mirë. Për më tepër, tiparet mbështetëse të Sitebuilder nuk janë aq miqësore sa të tjerët. Prandaj, nëse vërtet po bëni një përpjekje profesionale, atëherë mund t’ju duhet një shërbim në ndërtimin e faqes në internet që mund t’ju ofrojë më shumë mbështetje.

Së fundmi, për sa i përket të qenit unik, Sitebuilder gjithashtu ka mungesë në atë zonë. Shumica e asaj që ofron Sitebuilder është plotësisht standard, me të vetmin veçori të veçantë që është mundësia për të ndërtuar një uebfaqe me porosi. Si rezultat, nëse kërkoni një shërbim unik, të larmishëm dhe që është në gjendje të ofrojë shërbime dhe aftësi më interesante, atëherë mund të dëshironi të zgjidhni diçka tjetër. Në përgjithësi, ky shërbim i ndërtimit të faqes në internet është një krijues i mirë i faqeve në internet për fillestarët dhe plotëson pritjet për sa i përket aftësive më të thjeshta atje.

REKOMANDUAR PER JU: Konsideroni një host të vërtetë si HostGator. Ja pse…

 • Planet e tyre të mbajtjes në internet janë më të përballueshme se SiteBuilder
 • Mundësia e pagesës mujore në dispozicion, në mënyrë që të mos keni nevojë të blini një vit ose më shumë para
 • Nuk ka kontrata. Anuloni në çdo kohë.
 • Nuk ka kufizime në veçoritë.
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.
 • Platformat si SiteBuilder ju detyrojnë të qëndroni me ta ose të humbni faqen tuaj. Me një host të vërtetë në internet si HostGator, ju mund ta zhvendosni faqen tuaj në një host tjetër në internet nëse dëshironi ndonjëherë në të ardhmen.
 • Paneli i kontrollit cPanel me konfigurimin automatik të faqes në internet WordPress.
 • Unë kërkova nga HostGator një kupon për të ndihmuar vizitorët tanë të WHPG, dhe ata dorëzuan! Ju mund të përdorni kodin promo BUILDPATH në HostGator për të marrë 60% ulje nga pritja juaj..

…çfarë?? WordPress? Po, duke përdorur një plugin falas të quajtur Ndërtuesi i FaqesOrigin (hap videon në YouTube në skedën e re), mund të krijosh një uebfaqe të shkëlqyeshme në WordPress duke përdorur një ndërfaqe të lehtë tërheqëse dhe tërheqëse, ashtu si një krijues i faqes në internet. Në fakt, para se të blini ndonjë ndërtues të ndonjë pritjeje apo faqe në internet, ju rekomandoj të shikoni videon mësimore më poshtë, duke ju treguar si të krijoni një faqe në internet me WordPress, hap pas hapi! ��

Më njoftoni nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me SiteBuilder ose SiteBuilder vs HostGator; dhe mos ngurroni të lini një përmbledhje më poshtë duke detajuar përvojën tuaj si një klient i SiteBuilder.

Gëzuar,

këmishë spitale me lidhëse pas kurrizit
WHPG

4.5 Vlerësimi i përgjithshëm
Përmbledhësi i faqes: Nuk rekomandohet

Një platformë premtuese, e ulur nga mungesa e transparencës për çmimet dhe ajo që në të vërtetë merrni atë që ju kërkohet të paguani kur të keni nevojë për të. Gjithashtu, nëse ndërtoni një sit këtu, ju keni ngecur me ta për gjithë jetën. Unë ju rekomandoj të shkoni me një host të mirë të cPanel në internet si BlueHost ose HostGator. Ju gjithashtu mund të shkoni këtu për të krahasuar ofruesit e pritjes më të lartë të vlerësimit cPanel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me