“Më parë ishte i qetë. Kam blerë, rinovuar dhe përmirësuar. Ende jo zgjedhja ime e mirë, por një mikpritës i mirë i buxhetit. “


Kur bëhet fjalë për planet e pritjes, ato më të lira shpesh dëshmojnë se janë më pak të besueshme. Kjo nuk është e vërtetë me planin e ofruar nga justhost.

Të njohur për shërbimet e tyre të përballueshme të pritjes, pritja e tyre e thjeshtë është e përsosur jo vetëm për individët, por edhe për pronarët e bizneseve që duan të ndërmarrin hapin tjetër. Për vetëm 2,95 dollarë në muaj, mund të merrni të gjitha tiparet themelore të një plani të pritjes. Kjo do të thotë që ju të merrni burime të pakufizuara siç janë gjerësia e bandës, hostimi i domain, mbështetja e postës elektronike, llogaritë e postës elektronike, transferimi i faqes dhe hapësira e ruajtjes. Kjo është e shkëlqyeshme sepse ju siguron fleksibilitetin që ju nevojitet nëse dëshironi të zgjeroni ose rritni biznesin tuaj në internet.

Arsyeja pse plani është kaq i lirë është sepse serverët linux fuqizojnë shërbimin. Kjo funksionon më së miri për zhvilluesit që dëshirojnë të jenë më praktikë ose kërkojnë gjuhë të caktuara programimi.

[idetë e shtresave = ”6 ″]

ICEMIMI NER MUAJ$ 2.95UPTIME & SPEED80%
Hapësira e rrezikutUNLIDOMAIN TUAJFALAS
bandwidthUNLIVLERËSIMI I PËRGJITHSHËM8/10

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Përveç veçorive të përmendura të pakufizuara, justplan gjithashtu vjen me këto:

• Regjistrim falas i një emri të zgjedhur të domain
Nëse jeni gati të bëni shenjën tuaj në internet, është e domosdoshme të merrni një emër domain për faqen tuaj të internetit. Në këtë mënyrë, ju mund të rritni shikueshmërinë tuaj dhe të lehtësoni tërheqjen e klientit. JustHost do të mbulojë regjistrimin e domenit tuaj për një vit të tërë për një emër domain.

• Përdorimi falas i mjeteve dhe modeleve të tyre për ndërtimin e faqeve
Në nisjen e një biznesi në internet, duhet të goditni ndërsa është nxehtë. Kështu që ju duhet të ndërtoni një faqe në internet sa më shpejt të jetë e mundur. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të krijoni një të lezetshëm në kërkim. Faqet e zhveshura ose të pazhdukshme të faqes në internet mund të largojnë klientët.

Për të krijuar faqe në kërkim të shkëlqyeshëm në çast, JustHost ofron modelet e tyre falas. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të rregulloni këtë dhe faqja juaj e internetit është bërë.

• Përdorimi falas i karrocave të blerjes dhe mjeteve të tjera të tregtisë

Shumë krijojnë faqet e tyre të internetit me shpresën për të fituar para në internet. Në mënyrë që të shfaqni produktet tuaja, duhet të bëni një dyqan online.

Kjo ndryshon nga një uebfaqe e rregullt sepse kërkon përfshirjen e një karroce blerjeje, krijimin e katalogut, mjetet për të pranuar pagesa dhe një mënyrë të sigurt për të mbajtur informacionin financiar të klientëve tuaj. Të gjitha këto dhe më shumë janë të përfshira në planin e drejtë. Ju merrni gjeneratorë të çertifikatave, katër zgjedhje të shportave të blerjeve, dhe mbrojtje nga fjalëkalimi për të mbajtur të sigurt informacionin e ndjeshëm.

• Përdorim falas i bibliotekës së tyre
Skriptet janë aplikacione të paracaktuara që synojnë të ekzekutohen në faqen tuaj të internetit. Kjo eliminon nevojën për ju ose administratorin tuaj për të mësuar se si të kodoni vetëm për ta bërë faqen tuaj funksionale.

Këtu janë vetëm disa funksione skripte që mund të përdorni kur regjistroheni për një planplan:

Forumi i mesazheve
Rrjetet sociale
Galeritë për imazhe
Sondazh apo sondazh
Listat e postës
Menaxhimi i projektit
Mbështetje në blog për platforma të njohura si b2evolution dhe wordpress

JustHost ua bën shumë të lehtë klientëve të tyre të menaxhojnë llogarinë e tyre për shkak të panelit të tyre të kontrollit. Edhe pa trajnime, edhe një i ri do të jetë në gjendje të gjejë rrugën e tij ose të saj rreth ndërfaqes.

seriozitet

JustHost nuk ka një garanci specifike për kohën e duhur. Sidoqoftë, ata akoma sigurohen që serverët e tyre janë në rregull perfekt 24/7. Nëse paraqitet ndonjë çështje, ekuipazhi i tyre mbështetës siguron që ajo të adresohet sa më shpejt të jetë e mundur. Megjithatë, ka pasur ankesa në lidhje me kohën e tyre.

Disa klientë raportuan që faqet e tyre të internetit zbritën me ditë të tëra. Ata, megjithatë, komentuan se JustHost ishin në gjendje ta zgjidhnin këtë me kohë.

Konsumatori dhe mbështetje teknike

Biseda në të gjithë orën live është vetëm një nga mënyrat për të arritur tek përfaqësuesit teknikë dhe mbështetës të klientëve të justhost. Do herë që të shfaqet një çështje, pavarësisht nëse bëhet fjalë për llogarinë tuaj, faqen tuaj të internetit ose shërbimin pritës, thjesht mund të klikoni në butonin chat dhe të kontaktoni me një personel mbështetës.

Nëse nuk ndjeheni si biseda dhe keni nevojë për ndihmë të menjëhershme, gjithashtu mund t’i telefononi ato. Për individët që nuk dëshirojnë të flasin direkt me një person tjetër, dërgimi i një email është gjithashtu një mundësi. JustHost krenohet se koha më e gjatë e pritjes që një klient ka përjetuar kur i thërret ata është pesë minuta. Ekzistojnë gjithashtu forume dhe udhëzime të dobishme në faqen e tyre të internetit që mund të konsultoheni.

Aktgjykimi i formës së prerë

Kur bëhet fjalë për vite pune, JustHost është relativisht i ri në lojë. Sidoqoftë, kompania ka krijuar patjetër një emër për vete falë niveleve të përballueshme të pritjes dhe karakteristikave të shkëlqyera të hostimit. Nëse dëshironi të keni në internet faqen tuaj të pritur nga serverë linux, JustHost është një kompani që vlen të merret në konsideratë.

AKTIVATO 3,50 dollarë kupon
PLUS, Merrni KREDITS 175 dollarë AD NGA GOOGLE, FACEBOOK & YAHOO!

Aktivizoni Kupon dhe Faqen e Hapur

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me