Rishikimi i IdeveHost

IdeaHost është një host relativisht i ri në faqen e internetit që ka shpërthyer shpejt në skenë si një mundësi e jashtëzakonshme për sipërmarrësit dhe blogerët e rinj për të ndërtuar një prani të fortë në internet dhe të rritin markën e tyre. Ata ofrojnë të gjitha tiparet tipike që shihni nga hostet me përvojë dhe gjithashtu kanë arritur të vendosin kthesat e tyre dhe ndizni gjërat për të ofruar një shërbim vërtet të shkëlqyeshëm.


Si gjithmonë, çdo rishikim i një hosti të faqes në internet duhet të fillojë duke pyetur nëse ai host është i besueshëm apo jo.

Ndërsa, për shkak të rinisë së IdeaHost, është e vështirë të japësh një përgjigje të saktë po ose jo për besueshmërinë e përdorimit të tyre si nikoqir, përfundimi aktual është se po, ato janë të besueshme. Qendra e të dhënave që ata përdorin bazohet në Houston, TX dhe është po aq e mirë sa çdo që do të gjeni. Ata gjithashtu kanë kopje rezervë të pavarur në dy lokacione të ndryshme dhe secili vend ruhet shumë për sigurinë e sigurisë.

Me besueshmëri jashtë rrugës, le t’i hedhim një sy disa nga karakteristikave që e bëjnë IdeaHost një nga hostet më tërheqës të internetit në treg tani:

Karakteristikat tipike

IdeaHost ka të gjitha tiparet tipike që vijnë me pothuajse çdo host të njohur të faqes në internet. Këto përfshijnë gjëra të tilla si një domain falas, adresa të pakufizuara të postës elektronike, shtesa nga Google Adwords dhe Yahoo Bing, etj. Një nga gjërat që menjëherë i ndajnë ato nga paketa, megjithatë, janë mjetet e tyre të marketingut.

Mjetet e shënjimit

Mjetet e marketingut që IdeaHost ofron me shërbimet e tyre janë një nga karakteristikat e tyre më intriguese. Ata përdorin mjetet e webmasterit të Google që ju lejojnë të kontrolloni analitikë të ndryshëm dhe të merrni një kuptim se si ta përhapni më mirë përmbajtjen tuaj me SEO. Shtë gjithashtu një mjet i shkëlqyeshëm për bizneset që kërkojnë të përmirësojnë normat e konvertimit dhe të ndërtojnë vazhdimisht listën e tyre të pajtimeve.

Drag & Drop Builder faqen e internetit

Ndërsa shumica e pritësve të faqeve në internet ofrojnë një ndërtues të faqeve të internetit me tërheqje dhe rënie me shërbimet e tyre, shumë pak prej tyre ofrojnë një që është aq i lehtë për t’u përdorur sa ai që ofron IdeaHost. Ato ju lejojnë të zgjidhni nga një prej mijëra shablloneve të tyre të bëra paraprakisht dhe ta bëni atë një fllad edhe për ndërtuesin fillestar të uebit për të krijuar diçka që është edhe profesionale dhe tërheqëse vizuale.

Një nga çështjet me hostet e tjerë të faqes në internet është se ata kanë pak fleksibilitet për t’u ofruar përdoruesve të përparuar të pritësve të uebit. Me qenë se IdeaHost ishte i ri në industri, ata donin të ofrojnë një mundësi për fleksibilitet të rritur në mënyrë që ata të mund të kujdesen për përdoruesit e përparuar dhe fillestarët. Për ta bërë atë, ata e bënë më të thjeshtë instalimin e CMS tuaj të preferuar, qoftë ai Joopla, WordPress ose Drupal.

Karakteristikat e postës elektronike

Karakteristikat e postës elektronike gjithashtu janë mjaft tipike. Ata kanë filtrat tuaj normal të spamit, programin e kontrollimit të viruseve, autoresponderët, etj. Kur kombinoni mjetet e marketingut dhe ndërtuesin e faqes në internet, tiparet e postës elektronike në të vërtetë mund të shërbejnë si një mënyrë e shkëlqyeshme për të filluar dhe rritur një listë emaili. Krijimi i një fushate të marketingut me email nuk duhet të jetë shumë e vështirë edhe me shumë karakteristika të tyre.

Cilësia e aplikacioneve

Një pretendim për famën e IdeaHost është se ato kanë disa nga aplikacionet më të mira në internet për krijimin e ndonjë gjëje nga një biznes i shkallës së plotë në një forum të bazuar në vend. Bazuar në ato që janë duke thënë qindra përdorues dhe përvoja që kemi pasur me të, kjo është padyshim e vërtetë.

Lehtësinë e përdorimit

Lehtë dhe të thjeshtë janë dy fjalë që janë spërkatur shumë gjatë gjithë këtij shqyrtimi. Arsyeja për këtë është sepse ju do të keni presion të vështirë për të gjetur një host më të lehtë për t’u përdorur në internet se sa ofron IdeaHost. Gjithçka në lidhje me të është e personalizuar dhe mbështetja e jashtëzakonshme e klientit e bën përvojën tuaj me ta edhe më të këndshme.

Ndihma për klientët

Mbështetja më e lartë e klientëve në përgjithësi është një përparësi e secilit host të faqes në internet. Sidoqoftë, IdeaHost duket se është në krye të listës për aq sa është në dispozicion për ndihmë rreth orës për përdoruesit e tyre. Ekipi i tyre i thirrjeve mbështetëse është agjentë amerikanë që flasin vendas dhe herë pas here thirrje mesatarisht në intervalin 2-5 minuta.

Një tjetër ndihmë e madhe për klientët që ata ofrojnë është mësimet e tyre të përshkuara që përfshijnë video me saktësi se si të filloni vetë me ndërtimin dhe rritjen e faqes tuaj. Me këto mësime dhe gjendjen e tyre të krijuesit të faqeve të artit, nuk është e mjaftueshme të thuash që mund të ndërtosh një faqe në internet në kërkim profesional për çështjen e dy orëve.

Në krye të mësimeve dhe mbështetjes kryesore të telefonit, ato gjithashtu ofrojnë mundësinë e mbështetjes së postës elektronike dhe bisedës live. Për bisedën live, zakonisht do të flisni me dikë për çështjen tuaj brenda pesë minutave ndërsa koha mesatare e biletës së postës elektronike është brenda 10-12 orësh. Në përgjithësi, do të jetë e vështirë të gjesh një ekip më të dobishëm për mbështetjen e klientëve.

Opsion i shkëlqyeshëm për sipërmarrësit

IdeaHost është ndoshta një nga platformat më të mira pritëse për sipërmarrësit fillestarë që janë në kërkim të një platforme të përballueshme për të marrë idenë e tyre nga terreni. Një nga sfidat më të mëdha për sipërmarrësit që sapo janë duke filluar është nxjerrja e fjalës për ato që duhet të ofrojnë. Mjetet e marketingut falas dhe Google Analytics ndihmojnë jashtëzakonisht shumë me këtë çështje pasi ato lehtësojnë madje edhe një tregtar fillestar të përhapë fjalën në lidhje me biznesin tuaj.

Një arsye tjetër që IdeaHost është një mundësi e shkëlqyeshme për sipërmarrësit dhe bizneset e vogla është për shkak të thjeshtësisë së tipareve të tyre të tregtisë elektronike. Krijimi i një dyqani në internet është jashtëzakonisht i thjeshtë dhe ato përdorin cPanel, gjë që e bën të lehtë për të bërë azhurnime ndërsa shkoni të rritni biznesin tuaj. Gjendje të tjera të dyqanit të tyre në internet janë që ju lehtë mund të integroheni me PayPal dhe ju duhet të zgjidhni vetë karrocën tuaj.

Planet dhe mimet

Në përgjithësi, çmimi që IdeaHost ofron është aq i mirë sa merr. Ata rregullisht reklamojnë opsionet e tyre të çmimeve mujore me 2,99 $ / muaj, që është absurdisht i ulët për një host në uebfaqe që ofron të gjitha përfitimet e bazuara në biznes që ata bëjnë. Ndërsa IdeaHost është mjaft e re dhe mund të jetë duke shitur me një çmim të ulët për të vazhduar ndërtimin e reputacionit të tyre, vlera që ju mund të merrni aktualisht nga shërbimet e tyre është e egër.

Sidoqoftë, duhet të kuptohet se çmimi mujor do të ndryshojë në bazë të asaj se sa kohë regjistroheni. Pas rinovimit të llogarisë tuaj nga çmimi fillestar 2,99 $ / muaj, çmimi shkon në 5.98 $ / muaj për marrëveshje 3-vjeçare, 7.98 $ / muaj për marrëveshje 2-vjeçare, dhe 9.98 $ / muaj për marrëveshje 1-vjeçare. Siç mund ta shihni, këto çmime janë akoma shumë të arsyeshme.

Ndërsa mund të jeni pak të zhveshur nga fakti që nuk ka një periudhë prove, ata ofrojnë një garanci kthimi të parave prej 45 ditësh për të gjithë klientët. Ata pretendojnë të ju japin paratë tuaja pa marrë parasysh arsyen dhe ne nuk kemi gjetur ndonjë përdorues që ka pasur probleme me këtë në të kaluarën.

negative

E vetmja ide e vërtetë për IdeaHost është se ato janë mjaft të reja për industrinë dhe ka ende shumë të panjohura për besueshmërinë dhe sigurinë e tyre. Deri më tani, megjithatë, ata kanë provuar të jenë një nga vlerat më të mira të çdo host në internet dhe e bëjnë atë super të thjeshtë për të bërë gjithçka, nga ndërtimi dhe marketingu i një dyqani të shkallëzuar në internet, deri në krijimin e një blogu të ngrohtë.

Ndërsa janë të reja, një nga gjërat interesante që do të mësoni rreth tyre, pasi ato janë shumë transparente për kompaninë e tyre. Jo se duhet të presësh ndonjë gjë tjetër, por fakti që ata me gatishmëri të thonë se ata janë një kompani e re dhe në rritje, e cila është e angazhuar për përmirësim dhe nuk ju jep një bandë zhargoni për ‘përvojën e tyre të gjerë’ është diçka që është disi ngushëllues për të dëgjuar.

Fjala e fundit

Në përgjithësi, IdeaHost e ka mbjellë shpejt veten si një nga hostet kryesorë të faqes në internet. Karakteristikat e tyre të shumta për përdorim të lehtë dhe aftësia për të krijuar një faqe profesionale në kërkim të e-tregtisë në çështjet e orëve i bëjnë ato të përsosura për çdo sipërmarrës ose bloger fillestar. Videot e ndjekura bëjnë që vendosja e gjithçkaje të krijojë një fllad absolut dhe mbështetja e klientit që ata ofrojnë është po aq e mirë sa çdo në industri.

Për vlerën e dhënë, IdeaHost është një zgjedhje e mençur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map