EUKhost u themelua në 2001 dhe që atëherë ato janë rritur në një nga kompanitë më të mëdha të pritjes në internet në Mbretërinë e Bashkuar. eUKhost Ltd operohet nga zyra e tyre e regjistruar me qendër në Leeds dhe qendrat e të dhënave në Maidenhead dhe Milton Keynes. Në eUKhost do të gjeni shërbime të pritjes me kosto të ulët dhe të besueshme. Sot, ata presin mbi 35,000 klientë në dy objektet e tyre ultra-moderne të qendrës së të dhënave në Mbretërinë e Bashkuar, duke shërbyer mbi 70 000 faqe në të gjithë botën. Nga niveli i hyrjes së Paketave të Ndaruara të Hosting, deri në Grumbullimet Private, EUKhost fiton vendin e 2-të në grafikët tanë të kompanive më të mira në internet në Mbretërinë e Bashkuar.


logo eUKhost
uptime
910
SPEED
865
SUPPORT
890
PRICE
945
TIPARET
815
GREEN
800
INOVATIVE
815

Ekipi eUKhost – Me më shumë se 100 punonjës që punojnë për eUKhost, mbështetje teknike miqësore dhe të ditur teknike, ekipet e faturimit dhe shitjes janë në dispozicion 24 orë në ditë, 7 ditë në javë për t’iu përgjigjur pyetjeve që mund të keni. Ata mbështeten në unitetin e tyre të ndërtuar fuqimisht për t’i shërbyer klientëve në mënyrën më të plotë dhe të shpejtë të mundshme.

Teknologji eUKhost – Shtë e rëndësishme të keni një host të besueshëm në internet për biznesin tuaj ose faqen e internetit të organizatës. Teknologjia e tyre është vërtet ajo që i ndan ato nga kompanitë e tjera. Serverët e tyre të internetit janë të vendosur në të dhënat e klasit botëror, të cilat përmbajnë tepricë të përparuar, siguri fizike dhe lidhje të shumta të shpejtë të rrjetit. Kjo siguron që eUKhost të sigurojë ambientin më të besueshëm të mbajtjes së faqes në internet dhe gjithashtu të sigurojë përmbajtjen tuaj dhe faqet e internetit me shpejtësi të shpejta rrufe. Hosting në Web i cPanel i EUKhost është i përsosur për individë dhe profesionistë për pritjen e faqeve personale, blogjeve dhe forumeve personale. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të lëvizni faqen tuaj te internetit ose të punoni në projektin tuaj të ardhshëm të madh, pritja e cPanel është një zgjedhje e shkëlqyeshme gjithëpërfshirëse për faqet e internetit të vegjël dhe të mesëm. Kjo ju jep kontroll të plotë mbi mbajtjen tuaj në internet me panelin e kontrollit cPanel kryesor të industrisë – me një gamë të dobishme të shtesave të bashkuara si Softaculous për instalimet me një klik të softuerëve, mjetet SEO dhe shumë më tepër.

Shërbime eUKhost – Nuk ka asnjë tarifë të fshehur të lidhur me produktet e tyre, deri më tani, ose çmimi që shihni është çmimi që ju paguani. Ata gjithashtu kanë 30 ditë politikë kthimi parash për shumicën e produkteve dhe shërbimeve të tyre. Ata ofrojnë mbështetje teknike cilësore 24x7x365 përmes bisedës live, sistemit të biletave, shërbimit të ndihmës, telefonit dhe forumeve të tyre të mbajtjes në internet.

Ndërtues i EQLhost Web – eUKhost njoftoi prezantimin e shërbimit të tij të parë të madh kryesor, i cili shërbehet posaçërisht për përdoruesit jo-teknikë. Ndërtoni një Uebfaqe – duke përdorur Ndërtuesin Inovativ të Prezencës së Uebit nga Paralelet – është një mënyrë shumë e thjeshtë dhe e thjeshtë për të hartuar, zhvilluar dhe menaxhuar faqen tuaj të internetit pa kërkuar ndonjë njohuri teknike për çfarëdo. Me ndërtuesin e integruar të uebfaqes, gjithçka është disa klikime larg dhe brenda mundësive të përsosura me mbi 100 shabllone të disponueshëm në të gjitha 10 kategoritë që ju të zgjidhni. Ju mund ta rregulloni modelin tuaj kështu që për faqen tuaj të internetit. Me module të integruara si blerja në internet, komentimi, blog-u, ndarja sociale, video e ngulitur dhe më shumë.

Vendndodhja e serverit eUKhost – eUKhost ka mbi 1.200 serverë të vendosur në dy objekte moderne të qendrës së të dhënave, të vendosura në Maidenhead Berkshire, në Mbretërinë e Bashkuar.

VIZITA DHE MIR TON £3.33/mo. PRICE

domenet e pritura nga eUKhost

teknik

 • Garanci në kohë 99,95%, nëse nuk plotësohet koha e pushimit, ata ia kthejnë konsumatorit 5% të tarifës mujore për çdo 30 minuta kohë joproduktive (deri në 100% të tarifës mujore të klientit)
 • Qendrat e të Dhënave në Mbretërinë e Bashkuar
 • Lidhje të shumëfishta të rrjetit
 • Zhdëmtim i rrjetit BGP nga Thjesht Transit
 • Sistemi i monitorimit të plotë
 • Rezervime të plota dhe rritëse
 • Mbrojtje e plotë për shkak të monitorimit automatik të postës elektronike për zbulimin dhe pastrimin e viruseve
 • 24/7 stafit të sigurisë

 • Ne nuk gjetëm asnjë

mbështetje

 • 24/7 Mbështetje teknike
 • 24/7 Mbështetje me Email
 • 24/7 falas Mbështetje Telefonike
 • 24/7 Mbështetje e Biletave
 • 24/7 Mbështetje e Bisedës Live
 • Koha e shpejtë e përgjigjes së bisedave të drejtpërdrejta
 • Baza e njohurive e pasur
 • 100% Mbështetje e Ekipit në shtëpi
 • Planet janë në dispozicion si në platformat Linux ashtu edhe në Windows

 • Koha e përgjigjes së biletave dhe postës – brenda 1 ore

Çmimeve

 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë – 30 ditë për një rimbursim të plotë. Kërkesat për rimbursim pas 30 ditësh do të kthehen në bazë të prorated të çdo kohe të papërdorur.
 • Ata ofrojnë zbritje të mëdha – deri në 50%

 • Vetëm llogaritë e herë të parë kanë të drejtë për rimbursim

Performanca e hostit në internet

Për këtë rishikim, ne kemi përdorur disa nga mjetet më të mira të mbajtjes në internet për të vlerësuar matjet e eUKhost. Së pari, ne kontrolluam statistikat e përdorimit të eUKhost, që do të thotë se sa site janë pritur nga eUkhost. Siç mund ta shihni nga fotografia më poshtë, eUkhost merr 1.1% nga tregu i pritjeve në internet në Mbretërinë e Bashkuar ose rreth 70 000 nga faqet e internetit të pritura.

domenet e pritura nga eUKhost

eUKhost pret rreth 35 000 fusha .UK, të cilat mund ta shihni nga fotografia më poshtë:

domenet e pritura nga eUKhost

Lista më poshtë rendit faqet e internetit në bazë të numrit të njerëzve në botë që vizitojnë secilën faqe brenda një muaji. Ai përfshin 20 faqet më të mira me trafik të vlerësuar, si dhe faqet me trafik që Quantcast i ka verifikuar në mënyrë të pavarur dhe janë pritur nga eUKhost. Vendosëm të zgjedhim uebfaqen: LINUXMINT.COM dhe ta provojmë plotësisht.

faqet e internetit të top20 të eUKhost

Zgjodhëm uebfaqen: LINUXMINT.COM / e zgjedhur rastësisht, e pritur nga eUKhost / dhe e provojmë atë plotësisht: Lidhshmëria e rrjetit të testit Traceroute me një server; Testi i ngarkesës; Testi i Pingut nga disa lokacione; Monitorues të orarit dhe shumë të tjerë.

përfundim

eUKhost ju siguron gjithçka që ju nevojitet për të krijuar, pritur dhe mirëmbajtur një faqe në internet. Edhe më mirë, shërbimi është një kompani solide pritëse në Mbretërinë e Bashkuar me një prani të madhe në të gjithë vendin me dy qendra të të dhënave në Reading, Maidenhead dhe Milton Keynes. Ndërsa paketat e eUKhost mund të jenë më të kufizuara se disa nga rivalët e saj, shërbimi e kompenson atë me një listë të fortë karakteristikash.

Vizitoni eUKhost: http://www.eukhost.com/

Dhe këtu janë disa nga shërbimet e mbajtjes së faqes në internet që kemi shqyrtuar dhe do ju rekomandojmë për ju:

1.Siteground 2.Godaddy 3.TSOHost.co.uk

dhe këtu mund të lexoni vlerësimet më të mira të webhosting në Mbretërinë e Bashkuar dhe pritjen në Top WordPress në Mbretërinë e Bashkuar

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me