Internet Storm ka siguruar që në vitin 2003 në Uebfaqe Mbretërore të Mbretërisë së Bashkuar me cilësi të lartë. Kompania është themeluar nga Salim Benadel, i cili si një zhvillues i trajnuar i Microsoft u bë i dekurajuar nga standardi i dobët i paketave të pritjes në dispozicion në treg. Pavarësisht nëse keni nevojë për një hyrje në internet bazë për një sit të thjeshtë ose mbështetje për teknologjitë më të fundit të kodimit, Ata mund të punojnë me ju për të siguruar një zgjidhje për mbajtjen e faqes në internet për të përmbushur nevojat tuaja. Internet Storm janë një nga vetëm 100% ofruesit e programeve të strehimit, të menaxhuara plotësisht në Mbretërinë e Bashkuar që përqendrohen vetëm në ofrimin e zgjidhjeve të përballueshme të pritjes për NVM.


StormInternet.co.uk Web Hosting
uptime
910
SPEED
912
SUPPORT
900
PRICE
921
TIPARET
902
GREEN
970
INOVATIVE
855

10 pritësit kryesorë të faqes në internet për kohën e duhur

Stuhia vazhdon të renditet brenda Top 10 për kohën e ngritjes së serverit nga faqja e internetit: hyperspin.com.

24/7/365 Mbështetje teknike direkte

Paketat pritëse Plus, Ultimate dhe Reseller të Storm kanë mbështetjen 24/7 të ekspertit LiveChat! Me prekjen e një butoni ju do të drejtoheni tek një teknik me përvojë pritës i cili do t’ju ndihmojë me pyetje teknike ose çështje që lidhen me serverin në lidhje me faqen tuaj të internetit ose paketën pritëse. Me LiveChat të Storm, nuk ka radhë telefonike për tu mbërthyer – menjëherë merrni ndihmën e ekspertëve që ju nevojitet.

Zbritje ekskluzive të klientit

Në Stuhinë ata vlerësojnë çdo klient dhe janë të angazhuar të sigurojnë që të marrin më të mirën në shërbimin ndaj klientit. Kjo është arsyeja pse pasi të bëheni një klient Storm, automatikisht do të merrni 20% zbritje nga pritja e vitit të parë të ndonjë pakete të mëpasshme pritëse që blini.

Qendra e të dhënave me bazë në Mbretërinë e Bashkuar

Internet Storm siguron një pritje në internet në Mbretërinë e Bashkuar – dhe të gjithë serverët e tyre janë të vendosur në Qendrën e të Dhënave Bluesquare në Maidenhead. Duke pritur në faqen tuaj të internetit në serverë me bazë në Mbretërinë e Bashkuar, ata mund të përmirësojnë ndjeshëm pozicionin e faqes tuaj në internet brenda motorit të kërkimit në Mbretërinë e Bashkuar, rezultatet e kërkimeve specifike në Mbretërinë e Bashkuar.

Pritja e shpejtë në internet

BlueSquare ka një nga lidhjet më të shpejta me Internetin në botë dhe kjo do të thotë që faqet në internet të pritura me Storm bëhen disa nga më të shpejtë në internet.

Hostable i besueshëm në internet

Qendra e të dhënave BlueSquare është një nga të vetmet qendra të të dhënave Tier 4 në vend. Qendrat e të dhënave të nivelit 4 janë lloji më elastik i qendrës së të dhënave që mund të merrni dhe janë të dizajnuara për sisteme pritëse të cilat janë kritike për bizneset. Kjo infrastrukturë e jashtëzakonshme e kombinuar me monitorimin e tyre 24/7 të serverit do të thotë që faqja juaj do të arrijë në mënyrë të vazhdueshme 100% performancën dhe drejtimin e tregut.

Karakteristikë e hostuar në internet të mbushur

Paketat e strehimit në internet Storm janë krijuar për të mundësuar që faqja juaj e internetit të përfitojë sa më shumë nga Interneti.

Vlera për paratë në internet

Stuhia nuk është ofruesi më i lirë i web hosting në Mbretërinë e Bashkuar, pasi në fund të fundit kjo vetëm do të shkaktojë që faqja juaj e internetit të vuajë. Qëllimi i Storm është të sigurojë një cilësi të lartë, të besueshme në internet të kombinuar me shërbim të shkëlqyeshëm të klientit..

Kënaqësi të konsumatorëve

Në një studim të kohëve të fundit të klientëve, 98% e klientëve thanë se do të rekomandojnë shërbime të mbajtjes së faqes në internet Storm për të tjerët. Ata gjithashtu morën një vlerësim mesatar prej 8,9 nga 10 për shërbimin e përgjithshëm.

Awardsispa bestsmehostingwinner 2013

Më 11 korrik 2013 – Storm Internet ka fituar çmimin për Best Hosting të NVM-ve të Biznesit në 15 çmimet vjetore ISPA, një kategori që panë konkurrencë të ashpër këtë vit. Ngjarja e Awardsmimeve të Shoqatës së Ofruesve të Shërbimit të Internetit (ISPA) feston më të mirën e industrisë së Internetit në Mbretërinë e Bashkuar, dhe është funksionimi më i gjatë dhe më i respektuari në industrinë e Internetit.

17 korrik 2014 – Internet Storm ka fituar kategorinë më të mirë të Dedikuar të Hosting në 16 Award Awards ISPA.

Rreth ISPA

Entrdo pjesëmarrës iu nënshtrua 2 muaj testimit teknik të rreptë, duke vendosur skedarë mostrash në serverat e tyre dhe duke lejuar partnerin e testimit të ISPA-së të mendojë për të shkarkuar ato në mënyrë periodike, duke testuar çdo aspekt të hostit.

Kriteret e gjykimit:

 • Orari i mbështetjes
 • Zhdëmtim i harduerit të çdo niveli
 • Mbrojtja e zjarrit
 • Masat e sigurisë në qendrën e të dhënave
 • Procesi i menaxhimit të arna
 • Garancitë për lidhjen e serverave me Internetin
 • Numri i adresave IP të ofruara
 • Fleksibiliteti: Mund të ndryshojë madhësia e sitit pa gjobëvënie financiare ose pa u lidhur me një kontratë?
 • Mundësitë e pagesës
 • Pricemimi dhe vlera për para
 • Menaxhimi i domenit / DNS është i disponueshëm
 • Disponueshmëria e qendrës së të dhënave / SLA
 • Ofron Adresa IPv6
 • Disponueshmëria dhe shpejtësia e shërbimit

Finalistët, Storm Internet, arritën të kuptonin çmimin në eventin e lidhjeve të zeza të mbajtura në Parkun Lane Hotel në Londër. Kategoria më e mirë e Pritjes së Biznesit të NVM pa më shumë hyrje se çdo kategori tjetër, duke e bërë atë më konkurruese në këtë ngjarje. Finalistë të tjerë përfshinin Qendrat e të Dhënave 4d, Datanet, Macace, StratoGen dhe Internet Virtual.

Doesfarë do të thotë “web hosting për jetën”?

Pritja e jetës në kohë ofrohet me disa lloje të paketës së pritjes. Kjo do të thotë që ju paguani një tarifë të njëhershme dhe StormInternet atëherë ju siguron shërbimin pritës pa ndonjë tarifë të mëtejshme për rinovim. Kjo ofertë është e kushtëzuar dhe bazohet në supozimin se emri i domain i caktuar në paketën pritëse pas porosisë, zgjidhet në çdo kohë për serverin që pret paketën Jeta e Jetës. Nëse emri i domain-it skadon ose regjistrat e tij “Një emër” ose të dhënat “Server emër” janë gjetur për të zgjidhur në një server tjetër përveç atij që është vendosur në paketën pritëse Lifetime, StormInternet.co.uk rezervojë të drejtën për të anulluar paketën pritëse dhe mbyll llogarinë.

StormInternet.co.uk ofron hapësirë ​​të pakufizuar në internet me disa lloje llogarish. Me këtë, ata nënkuptojnë hapësirë ​​të pakufizuar për përmbajtje legjitime të faqes në internet. Të gjithë skedarët në një fushë duhet të jenë pjesë e faqes aktive të internetit dhe të lidhura nga një faqe legjitime në faqe. Me “faqe të ligjshme” ata nënkuptojnë një faqe që formon qartë një pjesë thelbësore të faqes në internet dhe jo një faqe të krijuar për të marrë rreth këtij termi. Hapësira nuk mund të përdoret si një depo skedar dhe faqet nuk do të përmbajnë asnjë rezervë, shkarkime ose përmbajtje tjetër jo të bazuar në internet.

VIZIToni STORMINTERNET.CO.UK DHE FALAS HOSTING FALAS P LR JET

StormInternet hosting

teknik

 • Garancia 99.9% e Uptime
 • Rrjet me shpejtësi të lartë
 • Infrastruktura elastike e energjisë
 • Furnizimi me energji elektrike miqësore ndaj mjedisit
 • CCTV HD e brendshme dhe e jashtme
 • Masat e shumta të sigurisë për të mbrojtur pajisjen
 • Mbrojtje inteligjente e DDos

 • Vetëm një qendër e të dhënave në Maidenhead

mbështetje

 • Mbështetje teknike 24/7 bazuar në Mbretërinë e Bashkuar 100%
 • Mbështetje telefonike në Mbretërinë e Bashkuar
 • Mbështetje Email Email
 • Mbështetje e biletave
 • Baza e pasur e njohurive
 • Mbështetje e Bisedës Live

 • Ne nuk gjetëm asnjë

Çmimeve

 • Garancia e kthimit të parave 30 ditë

 • Nëse keni përfituar nga oferta falas për emrin e domain në Mbretërinë e Bashkuar kur blini paketën tuaj të hostimit, tarifa e regjistrimit të emrit të domain prej 19,99 £ do të zbritet nga shuma e rimbursuar, që është shumë më tepër për një domen .UK

përfundim

StormInternet.co.uk janë specialistë fitues të shumë çmimeve në Hosting Managed. Për një 59,99 £ mund të merrni një mbajtja e jetës për 1 domen me 250 MB hapësirë ​​në internet dhe 2.5 GB Bandwidth / Muaj, i cili është i mjaftueshëm për të pritur një faqe të thjeshtë WordPress ose Joomla.

Vizitoni Storminternet.co.uk në: http://www.storminternet.co.uk/

Dhe këtu janë disa nga shërbimet e mbajtjes së faqes në internet që kemi shqyrtuar dhe do ju rekomandojmë për ju:

1.Siteground 2.Godaddy 3.TSOHost.co.uk

dhe këtu mund të lexoni vlerësimet më të mira të webhosting në Mbretërinë e Bashkuar dhe pritjen në Top WordPress në Mbretërinë e Bashkuar

Artikujt e lidhur

 • Isfarë është Google App Engine dhe çfarë mund të bëni me të
 • SSD vs HDD për pritjen dhe si ndikon në shpejtësinë e faqes tuaj
 • Si të zgjidhni ofruesin më të mirë të CDN (Udhëzues i plotë)
 • Domain i Ndarë dhe Hosting – Këshilla për Hosting në Mbretërinë e Bashkuar Pjesa 1
 • Rishikimi i hosteve UK2.NET
 • Rishikimi i Hosting Rishikimi
 • Rishikimi i Hosting eUKhost
 • Rishikimi i Hosting Justhost
 • Rishikimi i iPage Hosting
 • Rishikimi i hostimit 123-reg
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me