Rishikimi i hostClear

Në sipërfaqe, HostClear duket si pothuajse çdo host tjetër i faqes në internet atje. Ata ofrojnë shumë prej karakteristikave normale, çmime të ulëta dhe mbështetje rreth orës, që pretendojnë se kanë shumë pritës të tjerë. Sidoqoftë, ka disa gjëra që e ndajnë HostClear nga konkurenca e tyre dhe i bëjnë ata një zgjedhje Kryeministri dhe një vlerë të jashtëzakonshme si një host në internet.


Pyetja e parë që duhet të bëhet dhe të përgjigjet kur merrni parasysh një host të uebfaqes është: “A janë ata të besueshëm?”

Një host që nuk është i besueshëm është ai që thjesht nuk mund të besohet si opsion, veçanërisht nëse planifikoni të drejtoni një biznes të vogël nga faqja juaj. Edhe gabimet dhe gabimet e vogla në radar mund të bëjnë që vizitorët e mundshëm dhe klientët e mundshëm të largohen nga faqja juaj dhe të mos kthehen më. Humbja e të dhënave të rëndësishme gjithashtu mund të shkaktojë dëme të pariparueshme për markën ose kompaninë tuaj.

Për fat të mirë, HostClear përfundimisht e kalon këtë provë. Në krye të shumë dëshmive që kanë marrë nga klientët që kanë përdorur shërbimet e tyre për vite me radhë, ata gjithashtu janë në gjendje të bëjnë pretendimin për faktin se ata presin shërbimet e tyre nga një qendër e lartë e të dhënave. Siguria dhe mbrojtja që ata ofrojnë është atje me pothuajse çdo kompani pritës në industri.

Meqenëse ata kalojnë testin e besueshmërisë, le të shohim çmimin e tyre dhe karakteristikat e shumta që ata ofrojnë:

Karakteristikat kryesore

Karakteristikat e ofruara nga HostClear janë mjaft të gjera dhe mbulojnë pothuajse gjithçka që fillon ose përdoruesi mesatar i faqes së internetit do t’ju duhet të fillojë, ndërtojë dhe rritet faqen e saj të internetit. Ja një vështrim në disa nga pikat kryesore të atyre që ofrojnë:

Përdorimi i cPanel

Një nga aftësitë kryesore për të besuar në HostClear si host i faqes tuaj të internetit është që paneli i kontrollit që ata përdorin është shumë miqësor. cPanel, paneli i kontrollit që ata përdorin, është një nga opsionet më të njohura në internet. Arsyeja për këtë është sepse ju jep mundësinë të lundroni me lehtësi nëpër aspekte të ndryshme të faqes tuaj të internetit dhe madje të instaloni programe të reja në faqen tuaj.

Pavarësisht nëse po kërkoni të ngarkoni dhe shkarkoni skedarët tuaj ose të administroni domenet tuaja shpejt dhe me lehtësi, cPanel ka gjithçka që ju nevojitet për të qenë sa më efikas të jetë e mundur kur drejtoni faqen tuaj të internetit..

Ndihma për klientët

Arsyeja kryesore që HostClear ka qenë në gjendje të zhvillojë me shpejtësi një nga reputacionet më të mëdha dhe më të mira në industrinë e faqeve të pritjes së faqeve në internet është për shkak të mbështetjes së tyre të jashtëzakonshme të klientit. Nëse ju jeni një pronar i ri i faqes në internet, duke u munduar të zbuloni të mirat dhe të hyrat vetjake mund të jetë një makth absolut.

Për këtë arsye, HostClear ofron mbështetje 24/7. Ndërsa shumë të tjerë mund të pretendojnë të ofrojnë mbështetje të klientit rreth orës, u bë e qartë se HostClear ishte një nga ato pak që mund të ndiqte më tej në atë premtim. Koha mesatare e përgjigjes për mbështetjen e biletave të tyre është më pak se një orë, e cila është e padëgjuar në këtë industri. Ata ofrojnë tre lloje të ndryshme të mbështetjes, duke përfshirë email, chat live dhe telefon.

Një tjetër vështirësi e mbështetjes së tyre për klientët është se ekipi i tyre i telefonit mbështetës flet anglisht amtare. Kjo mund të jetë një dërgim absolut i zotit për pronarët e faqeve të internetit që janë mësuar të mbahen në pritje nga njerëz që ata as nuk mund ta kuptojnë. Ata madje kanë edhe video-shëtitje dhe shumë artikuj të dobishëm për përdoruesit e pritshëm dhe fillestar të pritësve.

1-Klikoni Instalimet

Mund të jetë tepër frustruese për të punuar me një host që e bën të vështirë krijimin e përmbajtjes së re ose shpërndarjen e asaj përmbajtje në mënyrë të efektshme në faqen tuaj të internetit. Opsionet e instalimit me 1 klik që ofron HostClear ju lejojnë të shtoni me lehtësi një blog, CMS, apo edhe të krijoni një forum në faqen tuaj. Fakti që HostClear mund të shërbejë gjithashtu si një krijues i faqes në internet do të thotë që ato kanë shumë më tepër karakteristika miqësore për përdoruesit që klientët të përdorin sesa shumica e vendeve pritëse.

Adresat e pakufizuara të postës elektronike

Ndërsa shumë nga hostet në të gjithë rrjetin ofrojnë adresa të pakufizuara të postës elektronike, paneli i kontrollit që përdor HostClear e bën atë jashtëzakonisht të lehtë për pronarët edhe të papërvojë të faqes në internet. Një nga vështirësitë në të cilën futen shumë përdorues të pritësve të faqeve në internet është se ata bëhen hutuar se ku duhet të shkojnë dhe saktësisht se si bëhen gjëra të ndryshme. HostClear siguron udhëzime të lehta për t’u ndjekur dhe madje ofron video trajnimi për t’ju përshkuar hapat e nevojshëm për të krijuar dhe përdorur adresat tuaja të ndryshme të postës elektronike.

pagesë shtesë

Hostdo host në internet ka filluar të ofrojë shtesa si disi një mjet marketingu për të shtuar vlerën e shërbimeve të tyre dhe për të rritur shndërrimet. Megjithatë, HostClear ofron shumë shtesa që faqet e tjera nuk i bëjnë. Ndërsa mund të ndryshojë, shtesat kryesore që ata po ofrojnë përfshijnë 100 dollarë drejt Google Adwords, 100 dollarë Yahoo Bing! Kreditë e reklamës, 1 GB hapësirë ​​ruajtjeje të cloud vetëm Just Cloud dhe mjete të shkëlqyeshme për Blogging në WordPress. Ata gjithashtu reklamojnë përdorimin e tyre të cPanel si një “shtesë”.

Në përgjithësi, shtesat që ata ofrojnë janë në të vërtetë pak më shumë sesa ato që ofrojnë shumë faqet e tjera.

Ndërtuesi i sitit

Një nga karakteristikat më të lezetshme që HostClear ka në arsenalin e tyre është krijuesi i faqeve të tyre. Edhe nëse jeni plotësisht i ri për ndërtimin e faqes në internet ose duke punuar me një host të faqes në internet, përdorimi i mjeteve të tyre të ndërtimit të faqes duhet të jetë një fllad. Për më tepër, duke e bërë të lehtë krijimin e faqes tuaj të internetit, krijuesi i faqes gjithashtu përmban mjete shtesë për marketing që mund t’ju ndihmojnë të tregtoni përmbajtjen tuaj në tregun tuaj të synuar.

negative

Nëse ka një negativ ndaj HostClear, është se, kur përdorni ndërtuesin e tyre në internet, karakteristikat dhe paraqitja e tyre e përgjithshme duket se janë më të kujdesshme ndaj përdoruesit të pritësit të faqes fillestare sesa dikush që është i avancuar në këtë proces. Karakteristikat janë më se të mjaftueshme për përdoruesin mesatar ose fillestar, por përdoruesit e avancuar që kërkojnë diçka me ton opsionesh dhe karakteristika më intensive mund të dëshirojnë të kërkojnë diku tjetër.

Nëse përfundoni të kërkoni diku tjetër, sidoqoftë, duhet të theksohet se më shumë sesa mund të paguani një çmim shumë më të lartë. Presin të paguajnë të paktën dyfish ose trefish atë që ofron HostClear për një shërbim më të përparuar, por të krahasueshëm.

Një tjetër negativ i vogël në lidhje me HostClear është se ata nuk kanë plane të ndryshme për përdoruesit. Shumë site kanë plane pritëse të dedikuara për nevojat e ndryshme të përdoruesve, ndërsa HostClear ofron vetëm një plan. E vetmja mundësi e vërtetë në atë plan është të zgjidhni midis cPanel dhe krijuesit të faqes së tyre të internetit. Duhet gjithashtu të theksohet se, pasi të zgjidhni ose cPanel ose ndërtues të faqes në internet, nuk mund të kaloni te tjetri.

Planet dhe mimet

Mimi i HostClear është shumë i ngjashëm me atë që do të gjeni në shumicën e vendeve pritëse. Ndërsa çmimi kryesor që ata reklamojnë është afërsisht në shenjën 6 $ / muaj, ato gjithashtu ofrojnë zbritje të rregullt deri në 50% zbritje të çmimit të tyre të rregullt.

Vlera e ofruar nga HostClear është padyshim më e lartë se 80% e ushtrive atje. Karakteristikat e shkëlqyera dhe të lehtë për t’u përdorur që ato ofrojnë dhe angazhimi për të qenë atje për ju me mbështetje të klientit 24/7 bën që paratë e pakta që paguani për shërbimin e tyre të vjedhin.

Fjala e fundit

Në përgjithësi, vlera e dhënë nga HostClear është thjesht e dyta për asnjë. Ka shumë pak negativë për të folur kur bëhet fjalë për shërbimin e tyre dhe lista e karakteristikave të tyre duket të jetë e pafund. Në fund të ditës, megjithatë, është me të vërtetë aftësia e tyre për t’u kujdesur për përdoruesit e programeve të përparuara dhe fillestare të pritësit të internetit që i ndan ata nga konkurrentët e tyre.

Nëse po kërkoni një host në një vlerë të madhe, është e vështirë të shkoni kundër asaj që duhet të ofrojë HostClear. Padyshim që do të ishte në interesin tuaj më të mirë t’u jepni atyre një fotografi nëse kërkoni të transferoni nga hosti juaj aktual ose të krijoni një sit të ri pasi ato madje ofrojnë një garanci për kthimin e parave për klientët.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map