Rishikimi i FatCow

FatCow është një nga ofruesit më të njohur të pritjes së pritjes për individë dhe biznese të vogla.


Që nga viti 1998, kompania ka punuar shumë për të kultivuar një reputacion miqësor ndaj klientit dhe ka kaluar një pjesë të madhe për ta bërë planin e tyre të strehimit të përshtatet nevojave të klientëve të tyre sa më perfektë të jetë e mundur.

Nuk është për t’u habitur që FatCow vazhdimisht shfaqet në listat e dhjetë kompanive më të mira pritëse në të gjithë rrjetin.

Ata kanë 2 qendra të fuqishme të të dhënave me qendër në Massachusetts. Këto qendra të të dhënave strehojnë mbi tetëqind servera.

Karakteristikat FatCow në planin e përbashkët të pritjes të njohur si logjika origjinale. Ky plan ofron karakteristikat e zakonshme të pakufizuara të tilla si: BANDWIDTH, LLOGARIT E EMAIL, HAP SPACESISIS DISKUT, LLOGARITTP E FTP DHE P USRDORIME TUB SIPAS, DOMA.

Ju i merrni të gjitha këto plus më shumë për vetëm 3,15 dollarë në muaj, dhe nëse nuk ju pëlqen, ekziston një garanci për kthimin e parave dhe mund të anuloni në çdo kohë.

Merrni parasysh që ky është një çmim promovues. Mimi shkon poshtë më gjatë afati që ju zgjidhni.

Ju merrni tipare të fuqishme dhe është e lehtë për t’u përdorur

Këtu janë disa nga karakteristikat e tjera që shkojnë me planin origjinal FatCow:

Përdorimi i ndërtuesit themelor të faqes së tyre falas
Ndërtuesi i pikave dhe klikimeve mund të përdoret nga njerëz që nuk kanë asnjë trajnim në zhvillimin e faqes në internet. Ajo ofron tema dhe shabllone me pamje profesionale që mund të përdorni si bazë për faqen tuaj të internetit.

Mbështetje për bazat e të dhënave mysql dhe php 5
Nëse doni të përdorni skriptimin e PHP 5 ose mySQL për krijimin e bazës së të dhënave të faqes suaj të internetit, mund të jeni i sigurt që plani i pritjes i mbështet plotësisht ato.

Pritja e gjelbër
FatCow përdor energjinë e erës për të fuqizuar qendrat e tyre të të dhënave. Kjo është një arsye pse kompania është kaq e popullarizuar për njerëzit që dëshirojnë të mos dëmtojnë mjedisin më tej me përdorimin e kompjuterit të tyre.

Përdorimi i magjistarëve të instalimit
Ju patjetër do të duhet të përdorni aplikacione në mënyrë që të bëni dhe mbani faqen tuaj të internetit të funksionuar. Me planin FatCow, ju vetëm duhet të klikoni në disa butona dhe bllokimi, programi fotografik dhe shumë aplikacione të tjera do të instalohen për ju.

Përdorimi i mjeteve të shitjes dhe dyqanit në internet
Nëse dëshironi të shesni produktet tuaja në internet, FatCow ka një larmi mjetesh që mund ta bëjnë krijimin dhe drejtimin e një dyqani në internet më të lehtë sesa drejtimi i një dyqani fizik. Ju mund të shtoni karrocat e blerjeve, të krijoni katalogë, të përdorni shitje ose opsione kuponi, dhe madje të integroni një mundësi pagese për PayPal.

Raporte të rregullta në lidhje me dukshmërinë e faqes suaj të internetit
Nëse jeni një webmaster që dëshiron të krijojë një prani të qëndrueshme në internet, është e domosdoshme që ju të shihni statistikat tuaja. FatCow ofron këtë shërbim të integruar me planin origjinal.

Si e mban besueshmërinë FatCow?

FatCow kryen kopje rezervë të serverëve çdo ditë. Kjo, së bashku me platformën e lidhjes së ekuilibruar të kompanisë dhe një sistem gjeneratorësh rezervë, sigurojnë që klientët e tyre të marrin lidhje me shumë gigabit dhe të pandërprerë. Ekuipazhi i tyre është në gjendje të monitorojë sistemet në mënyrë që çdo çështje të zgjidhet sa më shpejt që të paraqitet.

Konsumatori dhe mbështetje teknike

Inxhinierët mbështetës të FatCow janë në dispozicion për t’ju ndihmuar 24/7 përmes bisedës, telefonit dhe postës elektronike. Nëse jeni më shumë lloji DIY, ata mbajnë një bibliotekë të dobishme mësimesh dhe si-tos. FatCow betohet për “betimin e tyre mashtrim”. Kjo do të thotë se ekuipazhi i tyre mbështetës është përgjigje në thirrjet e klientëve në dy minuta ose më pak. Për më tepër, betimi kërkon që ndërmarrja të përmbahet në një afat kohor kur bëhet fjalë për adresimin e ndonjë problemi.

Përvoja ime personale duke përdorur FatCow (NV SHQYRTIMIN E VDEKJES)

Unë kam mbajtur një llogari pritjeje FatCow për prova që kur fillova të dija për kompaninë e tyre gati 10 vjet më parë.

Vazhdoj të provoj shumë pritës të rinj dhe shumë plane të ndryshme gjatë gjithë kohës për rishikimin e qëllimit, që do të thotë se nuk jam i rregullt në asnjë prej këtyre hosteve, pa marrë parasysh sa jam i kënaqur me shërbimet e tyre.

Duke u rikthyer te FatCow, ishte emri dhe nuskë që më tërhoqi vëmendjen në fillim.

Arsyeja për një emër të tillë jo teknik, me fjalët e tyre, është ta bëjnë atë më pak teknik, dhe më miqësor ndaj klientit. Ata mendojnë (dhe me të drejtë ashtu) që në vend që të përpiqen të bëjnë përshtypje për klientët me shumë pajisje teknike, ata duhet ta mbajnë atë të thjeshtë, dhe të përqëndrohen në sigurimin e klientëve për atë që u nevojitet vërtet. i.e. një shërbim pritës i klasit botëror me çmime të arsyeshme.

Por, a po ia dalin mbanë asaj?

Epo, duke parë numrin e klientëve dhe faqet e pritura në serverat e tyre, duket se ata po bëjnë një punë mjaft të mirë. Por duke qenë një skeptik i vërtetë dhe jo ai që do të mashtrohet me lehtësi nga numri, unë kam vendosur të analizoj FatCow duke mbajtur në konsideratë konsideratat themelore për zgjedhjen e një hosti në internet.

Planet dhe Paketat

Plani origjinal i FatCow

Për dallim nga shumë kompani të tjera pritëse që ofrojnë shumë paketa të ndryshme pritjeje të përbashkëta dhe përpiqen të ngatërrojnë klientët me shumë zhargone teknike, FatCow e ka mbajtur të thjeshtë me një plan bazë.

Ideja është që të shkurtohen zgjedhjet dhe të shpëtohen klientët e tyre nga sherri i zgjedhjes së duhur.

Ju mund të mendoni se zgjedhja është një gjë e mirë, por të jesh brutalisht i sinqertë, planet e përbashkëta të pritjes së hapësirës me hapësirë ​​të ndryshme ruajtjeje, bandë të gjerësisë, numrit të bazave të të dhënave dhe RAM nuk janë të dobishme për përdoruesit e nivelit bazë që sapo fillon. Dhe kjo përfshin blogerë që aspirojnë, biznese të vogla dhe çdo lloj tjetër të uebfaqes së re. Në qoftë se nuk keni fonde për të shuar, ose nuk jeni plotësisht i sigurt për ta bërë atë të madh në muajt tuaj të parë, nuk ka nevojë të zgjedhni plane të zbukuruara të pritjes.

Planet e ndryshme të pritjes përshtaten me përdoruesit e nivelit të përparimit të cilët janë duke kërkuar për VPS ose host të dedikuar. Kjo është ajo ku zgjedhja midis paketave të ndryshme ka kuptim.

Plani origjinal i FatCow është me çmim 3,15 $ / muaj, dhe ja çfarë merrni:

 • Regjistrim falas i domenit
 • Ndërtues falas i faqes në internet
 • Instaluesi i skenarit
 • Shporta blerjeje
 • Server i sigurt SSl
 • Kuti postare e pakufizuar
 • Hapësira e mjaftueshme e diskut dhe bandwidth
 • 1 GB Magazinim Cloud

Dhe në shumicën e rasteve, kjo është gjithçka që ju nevojitet në vitin e parë apo më shumë. Kjo është arsyeja pse FatCow është një nga hostet e mi të preferuar të përballueshëm.

Ky plan pritës gjithashtu ka një konfigurim të thjeshtë me 1 klikim të WordPress, dhe unë jam një avokat i madh (dhe përdorues) i WordPress.

Unë absolutisht e dua se si mund të bëni asgjë me faqen tuaj të internetit të mundësuar me WordPress ndërsa përdorni një shtojcë ose temë të krijuar me porosi. Unë e kam përdorur me sukses WordPress-in për bloget, dyqanet e e-commerce, faqet e internetit të biznesit të vogël, bloget e fotografive dhe madje bordet e mesazheve.

Por është vërtet e rëndësishme të gjesh një host të besueshëm për uebfaqen tënde të mundësuar nga WordPress. Për shkak se WordPress mund të jetë një objektiv i sulmeve të hakerave ose të phishing, ose mund të futeni në disa teknika teknike, dhe në të gjitha këto skenarë, do t’ju duhet hosti juaj për t’ju larguar nga telashet.

FatCow ka një plan të dedikuar për pritjen e bërë posaçërisht me përdoruesit e WordPress në mendje. Përveç veçorive themelore, ja çfarë do të merrni ekskluzivisht me këtë paketë.

Përfitimi # 1: Optimizimi i Shpejtësisë: Kur jeni duke përdorur WordPress, është e dhënë që ju do të botoni postime të reja dhe do të përdorni imazhe në të gjitha këto postime. Pastaj, ka tema ose ndërtues faqesh që përdorin shumë Java Script dhe elementë të projektimit. Dhe të gjitha këto çështje mund të kombinohen për të hequr shpejtësinë e ngarkimit të faqes tuaj, që është një problem i madh.

Ekzistojnë mësime dhe shtojca që mund të ndihmojnë, por duke përdorur një shtojcë të rastit për të minifikuar CSS ose JS ndonjëherë mund të rrëmbejë tërë faqen tuaj të internetit ose blogun tuaj.

FatCow ju siguron rrjetin e shpërndarjes së përmbajtjes, shtresat mbajtëse dhe teknologjinë adaptive për t’u kujdesur për faktorin e shpejtësisë, që është një lehtësim i madh, pasi që ngarkesat e ngadalta të faqeve mund të pengojnë seriozisht renditjen e faqes tuaj në internet dhe shanset e konvertimit.

Përfitimi # 2: Siguria: Kur është fjala për sigurinë, popullariteti i WordPress dhe përdorimi i përgjithshëm mund të jenë të drejtat e veta. Jo se është më e rrezikshme ose më e prekshme se sa homologët e saj, por fakti që përdoret nga miliona përdorues do të thotë që hakerat do të kërkojnë të synojnë njerëzit që përdorin këtë platformë (veçanërisht sepse shumica e tyre nuk janë të mirë në identifikimin e sytheve të sigurisë ose shfrytëzime të lehta në cilësimet e tyre të internetit).

Marrëveshjet e rritura të sigurisë së FatCow përfshijnë një firewall dhe një skanim të përditshëm për dobësitë që heq automatikisht kërcënimet e mundshme. Akoma duhet të përdorni plugins dhe tema me kujdes, por një shtresë e shtuar e sigurisë mund të ndihmojë vërtet.

Përfitimi # 3: Hosting i Menaxhuar: Ka shumë ofrues të pritjes në treg që specializohen në hostimin e WordPress. Tani, shumica e tyre janë vërtet të mirë në ato që bëjnë, por akuzat e tyre janë mjaft në anën më të lartë.

Wp-Essential kushton një pjesë të atyre shërbimeve (d.m.th. $ 6.95 / muaj) dhe FatCow ka personel mbështetës të personalizuar për përdoruesit e WordPress të cilët janë të aftë në gjithçka që lidhet me WordPress.

Përveç kësaj, ekzistojnë disa tema me të vërtetë të lezetshme dhe shtojca të para-instaluara, duke e bërë më të lehtë për ju që të krijoni dhe lansoni faqen tuaj në një jiffy. Përveç kësaj, Paneli i Kontrollit është përshtatur për përdoruesit e WordPress.

Përfitimi # 4: VPS & Hosting i përkushtuar: Ju mund të filloni të vogla, por FatCow rritet me ju.

Sapo të jeni rritur në një biznes të vendosur dhe do të filloni të ndjeheni të sigurt në lidhje me rritjen tuaj të ardhshme, ka kuptim të përsosur nëse gjëja e parë që bëni është të azhurnoni planin tuaj të pritjes dhe të kaloni në VPS ose host të Dedikuar.

FatCow ka plane të ndryshme për VPS dhe hostimin e Dedikuar, dhe ju mund të zgjidhni një sipas nevojave dhe kërkesave tuaja

Përfitimi # 5: Parking i Domain:

Në rast se interesoheni, FatCow gjithashtu ofron shërbim parkimi domain (i quajtur MiniMoo). Për vetëm 5 dollarë në vit, ju mund të keni një faqe “në ndërtim e sipër” në domenin tuaj dhe një llogari të punës në email.

Ndërtuesit e faqeve dhe Skriptet

 • Weebly: Weebly është një ndërtues faqesh Drag and Drop. Siç sugjeron emri, thjesht mund të tërhiqni elementët e dëshiruar dhe të bjerë aty ku dëshironi që ata të jenë në faqen tuaj të internetit. Ju mund të dizajnoni të gjithë faqen e internetit ashtu si dhe nuk kërkohet njohuri teknike (përveç të dini se si ta bëni Tërhiq dhe lësho).
 • WordPress: Ju nuk do të duhet të zgjedhni planin thelbësor të pritjes WP-Thelbësore në mënyrë që të përdorni WordPress. Përdorni ndonjë prej planit të tyre të pritjes dhe mund të instaloni dhe përdorni WordPress për të drejtuar faqen tuaj të internetit.
 • joomla: Joomla është një CMS tjetër e njohur si WordPress. Unë personalisht preferoj WordPress, por Joomla ka pikat e saj të forta. Në rast se dëshironi të drejtoni faqen tuaj në Joomla, mund ta instaloni dhe përdorni me lehtësi të barabartë.
 • Drupal: Një tjetër përparimtar në garën e CMS falas. Drupal është në të vërtetë teknikisht më i përparuari dhe më i fuqishmi nga të tre. Dhe ashtu si WordPress ose Joomla, Drupal mund të instalohet lehtësisht nga paneli juaj i kontrollit.
 • Dyqani i Ecommerce: Ju mund të përdorni Ecwid për të shtuar karrocat e blerjes në faqen tuaj të internetit (nuk është falas, por nuk kushton shumë). Duke përdorur Ecwid, ju lehtë mund të integroni PayPal, dhe të përdorni certifikatën e Sektorit të Sigurtë për qëllime sigurie. Në rast se faqja juaj e internetit mundësohet nga WordPress, thjesht mund të përdorni një shtojcë si Woocommerce, ose të përdorni platforma specifike të e-commerce si Magento.
 • Sitet e celularit: FatCow ka partnerizuar me goMobi që ju lejon të krijoni një version miqësor me celularin në faqen tuaj të internetit, i cili është i shpejtë, i thjeshtë dhe i thjeshtë për tu lundruar nga pajisjet celulare (nëse faqja juaj e internetit është e përgjegjshme, nuk ju duhet kjo).

Këto janë vetëm opsionet më të njohura.

Ju mund të krijoni çdo lloj uebsajti ndërsa përdorni WordPress, Joomla, ose Drupal, dhe FatCow ka teknologjinë dhe ekspertizën për të mbështetur të tre ata. Ka edhe mundësi të tjera, si SiteDelux, b2evolution, etj. Por ato janë të vjetëruara dhe unë nuk shoh ndonjë arsye pse dikush do të donte të shkonte për ta. WordPress është më e mira dhe më e popullarizuara në botë, kështu që ju rekomandoj të përdorni WordPress me FatCow.

A do të jetë e shpejtë faqja ime? Si është performanca?

Kjo është ekrani për 30 ditët e fundit të pritjes, dhe ka qenë pothuajse i njëjtë gjatë gjithë kohës. Kishte disa raste kur faqet e mia ishin ulur, por ato ishin të shpejtë për t’u përgjigjur dhe çështjet u zgjidhën mjaft shpejt.

Mos harroni, ka raste kur disa serverë janë ulur për shkak të mirëmbajtjes, por ata do t’ju mbajnë të informuar, për sa kohë që keni aktivizuar alarmin e klientit nga paneli juaj i kontrollit.

Si është Shërbimi i Klientit të tyre?

Do të gjeni disa njerëz që ankohen për vonesat e gjata dhe kohën e pritjes kur ata po përpiqen të arrijnë djem të ndihmës teknike në telefon. Por për mua, kjo nuk është çështje. Arsyeja, praktikisht nuk është e mundur që kompanitë pritëse të ofrojnë pritje të përbashkët me çmime të lira dhe në të njëjtën kohë të aranzhojnë për staf mbështetës teknik që mund të strehojnë miliona përdorues.

Nëse me të vërtetë dëshironi mbështetje më të përgjegjshme ndaj klientit, duhet të kërkoni për një nga ato planet e planifikimit të nivelit të lartë. Për një plan të përbashkët të pritjes, ju duhet të kundërshtoheni nëse reklamuesit tuaj të mbështetjes po marrin përgjigjen brenda 24 orësh.

Personalisht, kam ndjerë shumë rrallë nevojën për të marrë kontakte me mbështetjen e tyre të klientit (sepse mund të zgjidh vetë gabimet e lidhura me WordPress-in), por disa raste, kur kam nevojë për ndihmë, ishte e arsyeshme e mirë.

Gjë e mirë për stafin e tyre mbështetës është se ata janë të mirë në identifikimin e shkakut rrënjësor. Kështu që ju nuk do të merrni një përgjigje “më falni por problemi është në fundin tuaj”. Ata mbajnë skedat e zhvillimeve të reja dhe ashtu si klientët paralajmërojnë për ndërprerjen e serverit, ata do t’ju njoftojnë për të gjitha zhvillimet e reja që mund të ndikojnë në faqen tuaj në një mënyrë negative.

Merrni këtë si një shembull.

Në kohën e shkrimit të këtij postimi, Google kohët e fundit ka njoftuar një azhurnim të ri që do të synojë faqet e internetit të cilat nuk janë miqësore me celularin. Shumica e pronarëve të faqeve të internetit ose blogut zakonisht njihen me një ndëshkim të Google pasi të kenë filluar të krijojnë kaos në rezultatet e kërkimit dhe faqet e internetit të tyre janë goditur.

Por koha më e mirë për të shpëtuar faqen tuaj të internetit nga një penallti është para se Google të lëshojë një azhurnim të ri në algoritmin e tyre.

Duke ditur që ka një penallti rreth qoshes që mund të dëmtojë një numër të klientëve të tyre, FatCow menjëherë vendosi një postim të ri në blogun e tyre, duke paralajmëruar klientët e tyre dhe duke ofruar ndihmë për ata që duan të shpëtojnë faqet e internetit nga penalltia.

Tani, ata mund të paguajnë për këtë shërbim, por kredia duhet të jepet për sjelljen e tij në njohuritë e klientëve të tyre. Pra, nëse jeni një klient FatCow dhe po ndiqni blogun e tyre, do të merrni një udhëzim të duhur në kohë dhe mund të merrni masa paraprake.

Përfundim:

FatCow pretendon se ata janë duke u përqëndruar në ofrimin e vlerës më të mirë dhe përvojës së shërbimit ndaj klientit për bizneset e vogla. Dhe ata kanë mjaft të drejtë.

Ata nuk janë vetëm një kompani pritëse që duket se është e prirur për të marrë më shumë faqe të pritura në faqen e tyre të internetit dhe pastaj përpiqet t’i ngarkojë ato për të gjitha llojet e shtesave dhe tipareve (madje FatCow përpiqet të shesë çdo herë në një kohë, por atëherë, është një praktikë e zakonshme për të gjitha llojet e bizneseve).

Në përgjithësi, FatCow ka arritur ta mbajë atë të thjeshtë dhe miqësor ndaj klientit. Ata kanë krijuar një plan gjithëpërfshirës që shkon përtej pritjes dhe jep pothuajse gjithçka që do të duhet një faqe interneti e re.

Rekomandimi im – shkoni në FatCow nëse sapo filloni dhe kërkoni një të mirë, plani i përballueshëm i pritjes.

Klikoni për të aktivizuar kuponin
Merrni atë vetëm për 3,15 $ / muaj me këtë ofertë të kufizuar me kohë.

REDEEM TANI

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map