Rishikimi GoDaddy

Pra, ju jeni duke menduar për GoDaddy si një mundësi për ofruesin e shërbimit tuaj të pritjes së faqes në internet.


Ndoshta madje keni shpresuar se duke përdorur shërbimin e GoDaddy, do të keni po aq fat sa Walter në Superbowl Commercial GoDaddy 2013, ku ai puthi Bar Rafaeli hahaha…

Të paktën me pjesën tjetër të tipareve të GoDaddy, mund të keni pritje shumë realiste dhe pozitive – jo vetëm një.

Në fund të fundit, GoDaddy është një shërbim që është në praktikë të ofrimit të klientëve të tij me një web tërheqës në internet me aftësi të shumta. Extremelyshtë jashtëzakonisht efikase për individët që janë fillestarë ose profesionistë të përvojave të faqes në internet.

Për tu siguruar që po merrni një vendim të duhur në lidhje me nevojat tuaja për mbajtjen në internet, më poshtë është një përmbledhje e GoDaddy dhe çfarë mund të prisni kur përdorni këtë shërbim.

GoDaddy dhe Web Hosting – Një Lojtar i industrisë

GoDaddy ka qenë një lojtar i shquar në industrinë e web hosting. Me kalimin e viteve, ajo ka qenë në gjendje të mbledhë mbi 13 milion klientë për shkak të kujdesit të vazhdueshëm të klientit dhe regjistruesit të emrit të saj të shtrirë. Ata që bashkohen me GoDaddy mund të presin shumë karakteristika, por mbi të gjitha, mbajtja në internet me cilësi të lartë me një çmim të drejtë është më e zbatueshme.

Si funksionon Web Hosting i GoDaddy

Për të përcaktuar nëse një shërbim web hosting është në përputhje me faqen tuaj të internetit, është e rëndësishme të kuptoni se si funksionon një shërbim i veçantë. Pasi të blini një plan pritjeje me GoDaddy, faqja juaj e internetit ruhet më pas në servisin e tyre në një DNS unik. Serveri DNS u lejon njerëzve në të gjithë botën të hyjnë në faqen tuaj të internetit dhe ta shikojnë atë. Pasi të keni zgjidhur kërkesat paraprake, mund të merrni parasysh edhe llojin e paketës së mbajtjes së faqes në internet që po përdorni. Paketat që ofron GoDaddy do të jenë në dispozicion në më shumë detaje më poshtë.

Mbani në mend, ata që janë të interesuar të blejnë web hosting përmes GoDaddy u kërkohet të përdorin Linux ose Windows hosting. Të dy sistemet janë të mira, thjesht zgjedhja që bëni varet nga qëllimi i uebfaqes tuaj. Gjithëpërfshirja, një tipar kryesor i GoDaddy është se ju ofron shërbime cilësore të qëndrueshme dhe mbështetje të klientit gjatë gjithë procesit. Nëse ka ndonjë problem, ju mund të gjeni stafin e tyre për mbështetjen e klientëve dhe t’i përgjigjeni pyetjeve tuaja gati menjëherë.

Opsionet e panelit

Përdorimi i një shërbimi të mbajtjes në internet nuk është gjithmonë i lehtë. Disa shërbime kanë një panel kontrolli ngatërrues dhe pult, duke e bërë tërë përvojën tuaj shumë më irrituese se sa duhet. Për fat të mirë, GoDaddy përpiqet t’ju sjellë tipare jashtëzakonisht funksionale kur bëhet fjalë për panelin e kontrollit.

GoDaddy përdor versionin cPanel 11.40.1, i cili është shumë i thjeshtë për t’u përdorur.

Gjithçka bazohet në kontekstin vizual, kështu që thjesht duke parë panelin, do të mund të gjeni saktësisht atë që po kërkoni. Për më tepër, paneli është në dispozicion për të gjithë përdoruesit, pavarësisht nga plani i tyre.

Isshtë me rëndësi të përmendet që, ndërsa të gjithë kanë në dispozicion panelin e kontrollit, jo çdo plan ka të gjitha tiparet e përparuara që janë në dispozicion të të tjerëve në panelin e kontrollit. Për shembull, Plani i Ekonomisë ka shumë më pak karakteristika sesa plani i primit.

Disavantazhi i vetëm në lidhje me panelin e kontrollit është se mund të marrë ca kohë që të shfaqen tiparet e panelit tuaj të kontrollit, nëse bëni ndryshime. Zakonisht, afati standard kohor është 24 orë.

Një sistem i Sigurt

GoDaddy është një nga kompanitë më të vlerësuara për sa i përket sigurisë. Gjithashtu, ndryshe nga serverët e tjerë të mbajtjes në internet, GoDaddy nuk e zbulon planin e ekonomisë nga veçoritë themelore të sigurisë vetëm sepse është në nivelin më themelor.

Ata që janë pjesë e planit të ekonomisë mund të presin zbulimin e spamit për llogaritë e postës elektronike dhe zbulimin e predhave. Me këto karakteristika dhe të tjerët nëse keni një llogari premium, mund të ndjeheni të sigurt që faqja juaj e internetit është në një host të sigurt dhe të menaxhueshëm.

Shumë WordPress Friendly

Këto ditë, miliona njerëz janë kthyer në WordPress për zhvillimin e tyre në internet. GoDaddy e njeh këtë dhe përpiqet ta bëjë tranzicionin më të lehtë për ju, nëse keni një llogari WordPress.

Ata me llogari WordPress do të zbulojnë se GoDaddy siguron instalimin automatik të programit. Kur instaloni programin, do të zbuloni gjithashtu se të gjitha tiparet e nevojshme të sigurisë janë në takt.

Prandaj, në fund të ditës, kjo do të thotë më pak punë për ju dhe një kohë më të lehtë për të ngritur faqen tuaj të WordPress-it përmes serverit të pritjes së faqes në internet të GoDaddy.

Koha jashtëzakonisht e rrallë e kohëve të pushimit

Koha e ndërprerjes është një shqetësim serioz për shumicën e pronarëve të faqeve të internetit, veçanërisht kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një shërbimi të mbajtjes së faqes në internet që ata nuk i njohin.

Kur bëhet fjalë për GoDaddy, nuk do të duhet të shqetësoheni për kohën e ndërprerjes sepse me këtë shërbim të mbajtjes së faqes në internet, faqja juaj e internetit do të jetë në internet 99.9% e kohës, e garantuar prej tyre.

Diferenca prej një përqind është për shkak të gabimeve dhe çështjeve të tjera të paparashikueshme që mund të lindin. Por në përgjithësi, GoDaddy ka të drejtë atje me shërbimet më të mira.

Plani i Prmimeve

’Shtë koha për të folur për çmimet, por ju do të dëshironi atë që do të lexoni – kështu vazhdoni.

Plani i Ekonomisë ($ 4.99 / mo.)

Plani i ekonomisë është ideal për individët që sapo janë duke filluar në drejtim të fillimit të faqes së tyre të internetit. Me planin e ekonomisë, ju mund të ndërtoni 1 faqe në internet dhe të merrni 100 GB ruajtje, bandë të pakufizuar, 100 adresa emaili, një domain falas me një plan vjetor, dhe opsionin për t’u regjistruar për kopjimin dhe rivendosjen e sitit, i cili është një opsion i paguar.

Plani luksoz ($ 5.99 / mo.)

Me planin luksoz, ju keni në dispozicion për ju uebfaqe të pakufizuara, ruajtje, gjerësi bandë dhe 500 adresa emaili. Ky plan gjithashtu vjen me një domain falas kur blini një plan vjetor. Së fundmi, ekziston gjithashtu një kopje rezervë e faqes dhe rivendosni nëse zgjidhni opsionin e paguar.

Plani i fundit ($ 7.99 / mo.)

Së fundmi, plani përfundimtar është jashtëzakonisht i gjerë. Me këtë plan, ju keni një faqe interneti të pakufizuar, ruajtje, gjerësi bande, 1.000 adresë emaili, domain falas me një plan vjetor, kopje rezervë të faqes dhe rivendosjen si opsion të paguar, përpunimin dhe fuqinë 2X me një Linux dhe cPanel, Premium DNS, SSL 1-vjeçar dhe çertifikatë për të siguruar të dhënat e klientit dhe për të rritur renditjen e kërkimit.

Plani i zgjedhjes suaj do të varet nga nevojat tuaja. Planet përfundimtare përdoren më gjerësisht për qëllime biznesi dhe individë që po shikojnë anën sipërmarrëse të dizajnit dhe menaxhimit të faqes në internet.

përmbledhje

Në përgjithësi, GoDaddy është një opsion kryesor për ata që kanë filluar ose që kanë shumë përvojë në zhvillimin e faqes në internet. Kur vjen puna te ajo, GoDaddy u ofron klientëve një përvojë kryesore në web hosting me disa çështje dhe mbështetje të qëndrueshme ndaj klientit sa herë që është e nevojshme.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map