A2 Hosting ka siguruar një pritje të fuqishme për më shumë se 15 vjet. Pavarësisht nëse jeni ekspert në zhvillimin e uebit ose nuk keni provuar asnjëherë të ndërtoni një uebfaqe, kompania është në gjendje të sigurojë një grup zgjidhjesh të mbajtjes së faqeve në internet, të cilat janë të thjeshta për t’u përdorur dhe të përshtatura për të adresuar nevojat tuaja të ndryshme të pritjes në internet.


Logoja A2Hosting
uptime
975
SPEED
965
SUPPORT
970
PRICE
988
TIPARET
965
GREEN
945
INOVATIVE
960

Ndërsa shumica e kompanive pritëse ofrojnë mbështetjen standarde të klientit 24/7 dhe premtimin për serverë të shpejtë dhe efikas, A2 Hosting e merr atë më së miri duke prezantuar tre tipare unike vetëm për kompaninë e tyre:

Rindërtimi i serverit – Karakteristika e serverit Rewind është si butoni juaj standard “Undo”, por në vend që thjesht të zhbëni ndryshimet e bëra në një tekst ose imazh, ajo kursen llogarinë tuaj për t’ju ndihmuar të rivendosni çdo skedar, bazën e të dhënave ose llogarinë e përdoruesit që mund të keni hequr aksidentalisht. Kjo është bërë e mundur pasi funksioni kërkon fotografi të rregullta të skedarëve tuaj si kopje rezervë. Shtë falas për t’u përdorur dhe mund të arrihet shpejt përmes panelit të kontrollit.

CloudFlare – Koha e ngarkimit është thelbësore për suksesin e çdo faqe në internet. Sa më shpejtë të ngarkohet një faqe, informacioni më i shpejtë u shpërndahet vizitorëve tuaj duke i lënë të angazhuar në çdo kohë. Kjo është ajo ku hyn CloudFlare. Ky CDN është krijuar për të ngarkuar përmbajtjen tuaj të internetit 200x më shpejt në krahasim me CDN-të e tjera në treg. Shtë gjithashtu e njohur për të ruajtur dhe ngarkuar përmbajtjen e cached shpejt, kështu që ju jeni të sigurt se faqja juaj e internetit do të shfaqë të gjithë përmbajtjen tuaj menjëherë.

HackScan – Asnjëherë nuk mund të gaboni kur keni siguri shtesë në pritjen tuaj. Përveç sistemit standard të sigurisë që vjen me planin tuaj të pritjes, hosting A2 gjithashtu përfshin veçorinë HackScan. Duke vepruar si një firewall, është në gjendje të parandalojë sulmet e padëshiruar në faqen tuaj të internetit edhe para se ato të ndodhin duke ju dhënë siguri dhe paqe të shtuar.

Planet e Pritjes së A2Hosting

A2 Hosting ofron një përzgjedhje të gjerë të planeve të hostimit me energji të lartë të dizajnuara për nevoja specifike. Nëse thjesht po pret një uebfaqe personale ose dëshiron të krijosh uebfaqen e kompanisë suaj, A2 Hosting ka një plan përkatës që do t’ju japë atë që ju nevojitet për t’ju ndihmuar të arrini atë qëllim.

Ndarja e përbashkët

E përkryer për ata që kërkojnë të krijojnë domain-in e tyre në internet, plani i Ndarjes së Ndarjes është optimizuar për WordPress, Joomla ose Drupal. Ai përdor serverët Turbo të A2 Hosting, të cilat lejojnë që faqet e internetit tuaj të ngarkojnë njëzet herë më shpejt sesa ofruesi juaj mesatar i pritjes.

Plani i Ndarjes së Ndarjes i ofron klientëve tre lloje të opsioneve të mbajtjes në internet:

 • lite – Zgjidhja Lite është për klientët që kërkojnë të krijojnë një uebfaqe të vetme. Në 3.15 £ në muaj, klientët mund të presin një faqe në internet me pesë baza të të dhënave. Ajo gjithashtu ofron ruajtje të pakufizuar dhe transferimin e skedarëve, një ngritje falas të shpejtësisë SSD dhe një garanci për kthimin e parave që mund të pretendohet në çdo kohë gjatë periudhës së pajtimit..
 • i shpejtë – Në 3.94 £ në muaj, opsioni Swift u jep klientëve vlerë të mirë për paratë e tyre duke i lejuar ata të krijojnë faqe interneti të pakufizuara të mbështetur nga baza të të dhënave të pakufizuara, ruajtje dhe transferim. Ajo gjithashtu vjen me një ngritje të shpejtë të shpejtësisë SSD dhe një garanci për kthimin e parave që mund të shfrytëzohet në çdo kohë.
 • Turbo – Konsideruar si agjërim në mesin e të gjitha zgjidhjeve të Ndarjes së hostimit, opsioni i hostimit Turbo ofron veçori të pakufizuara, por me një përfitim të shtuar – Serveri Turbo i A2 Hosting duke e bërë atë më të shpejtë dhe më efikas. Opsioni Turbo ju lejon të vendosni uebfaqe të pakufizuara me baza të të dhënave të pakufizuara, transferime dhe ruajtje. Ai gjithashtu ka një ngritje falas SSD, një garanci për kthimin e parave dhe përshpejtuesin e sitit A2 për shpejtësi të shtuar. Do t’ju kushtojë 7,49 £.

VPS Hosting

Për ata që kërkojnë shpejtësi dhe siguri optimale, plani VPS i A2 Hosting është për ju. Projektuar për të qenë miqësor me zhvilluesit, ky plan ju jep mundësinë për të rregulluar funksionalitetin e përgjithshëm të faqes suaj të internetit pas instalimit.

Plani VPS ofron mundësi të fuqishme për pemët, secila me përfitimet e veta unike:

 • Unmanaged – Duke filluar me vetëm 4,03 a në muaj, opsioni i pakontrolluar ju lejon personalizim të plotë duke ju lejuar të krijoni dhe konfiguroni faqen tuaj të internetit nga lart. Opsioni siguron Root Access për administratorin e sistemit tuaj së bashku me opsionin për të drejtuar faqen tuaj në një Linux Linux. Ajo gjithashtu vjen me një depo 20 GB, 2 kapacitet transferimi TB dhe 512 MB RAM.
 • Managed – Opsioni i Menaxhuar lejon që ekipi mbështetës i A2 Hosting të menaxhojë faqen tuaj të internetit për ju që nga fillimi. Në 26.56 £ në muaj, opsioni siguron menaxhimin e plotë të Mbrojtësit që monitoron faqen tuaj te internetit për çdo çështje të presionit. Opsioni i Menaxhuar gjithashtu vjen me një panel kontrolli falas, 75 GB depo, një kapacitet transferimi skedar 2 TB dhe 4 GB RAM gjithashtu SSL dhe SSD FALAS.
 • VPS kryesore – Njësoj si maneged, por me Root Access.

Përkushtuar Hosting

Plani i Dedikuar është krijuar për të adresuar nevojat më intensive të biznesit. Kjo ju jep mundësinë për të konfiguruar burimet tuaja të internetit, të sigurojë një izolim të plotë dhe ju lejon të zgjidhni nivelin e menaxhimit të faqes suaj të internetit.

Plani i Përkushtuar i Hosting vjen me katër opsione:

 • Server gjysmë i përkushtuar – Me 7.49 £ në muaj, plani Semi Dedicated u siguron klientëve më shumë kontroll dhe izolim sesa planet tuaja të rregullta të pritjes së pritjes. Ajo vjen me një panel kontrolli falas dhe ofron mbështetje të plotë për menaxhimin e Hostguard për të siguruar që faqja juaj e internetit të funksionojë mirë. Opsioni gjithashtu siguron 75 GB ruajtje, 2 kapacitet transferimi të skedarëve TB dhe 4 GB RAM.
 • Server Flex i pakontrolluar – Për ata që kërkojnë të krijojnë faqen e tyre të internetit zhvilluesit e tyre, Flex Serveri i Pa Menaxhuar ofron uebsajtin e plotë dhe personalizimin e pritësve. Opsioni siguron një qasje rrënjësore dhe mundësinë për të zgjedhur sistemin Linux Linux që dëshironi të përdorni. Ajo gjithashtu vjen me ruajtje 2×500 GB, 10 kapacitet transferimi TB dhe 8 GB RAM. Do t’ju kushtojë 80.17.
 • Server Flex i menaxhuar – Me 113,58 £ në muaj, opsioni i menaxhuar Flex Server ofron mbështetje të plotë për mbrojtjen e hostguard duke eleminuar telashet e menaxhimit të faqes suaj të internetit dhe hostimit të saj në tuaj. Përveç menaxhimit të plotë, opsioni vjen me panelin e tij të kontrollit cPanel, ruajtje 2×500 GB, 10 kapacitet transferimi TB dhe 8 GB RAM.
 • Server kryesor Flex – Njësoj si serveri i menaxhuar Flex, por me qasje rrënjësore. Mimi është 113,58 £ në muaj.

Pse e renditëm A2Hosting si # 2

Të gjitha planet A2Hosting vijnë me një Panel Kontrolli cPanel dhe Free SSL & SSD.

Paneli i Kontrollit të Hosting A2

E thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur – kjo është ajo që mund të prisni nga Paneli i Kontrollit të A2 Hosting’s. Duke shfaqur vetëm logon A2 Hosting në një sfond të gjelbër, paneli i kontrollit siguron një pamje të drejtpërdrejtë e cila tregon të gjitha mjetet dhe ju mund t’i përdorni dhe aplikimet që mund të ekzekutoni.

Në një shikim, paneli i kontrollit ju siguron mjete marketing dhe promovuese si MailChimp, Kontakt i vazhdueshëm dhe kredi falas Bing / Yahoo. Gjithashtu ju lejon qasje në aplikacione që mund të integroheni në faqen tuaj të internetit si WordPress, Drupal, Pivik dhe Elgg.

Më në fund, kjo ju jep një shumëllojshmëri të SEO dhe mjeteve të marketingut që mund t’ju ndihmojnë të zgjedhni uebfaqen tuaj dhe përmbajtjen e saj pasi të keni kaluar live.

VIZITA Logoja A2Hosting DUHET ZBRITJEN TONA 50%

teknik

 • Garancia 99.9% e Uptime
 • SSD drejton për të gjitha planet
 • E përkryer për faqet e internetit themelore, bloget dhe mbajtjen e postës elektronike
 • Vendndodhja e shumëfishtë e serverit
 • Shpejtësi shumë e shpejtë e pritjes
 • Qasja cPanel dhe SSH
 • A2Hosting përdor serverët e vet të internetit

 • Mos keni databazë në MB

mbështetje

 • 24/7 Mbështetje teknike
 • Mbështetje e Bisedës Live
 • Udhëzime dhe FAQ
 • Linja e Mbështetjes 24/7
 • Ndihmë me Email me Dritare të Reagimit 24-orësh
 • Mbështetje e biletave

 • Ne nuk gjetëm asnjë

Çmimeve

 • Shumë e lirë për shërbimet e ofruara
 • Planet fleksibël

 • Tarifat për migracionin e serverëve
 • Flmimet luhatëse
 • Serveri Turbo i disponueshëm vetëm për përdoruesit e Turbo

përfundim

Shpejtësia është përparësia kryesore e A2 Hosting dhe për të siguruar që klientët e saj të shijojnë këtë, kompania ka vendosur një larmi karakteristikash harduerike dhe softuerësh për të ndihmuar në rritjen e shpejtësisë së tyre të pritjes. Planet e saj të përbashkëta të pritjes funksionojnë në një përzierje të rrjeteve 10 GB, server 12-core, 64 GB RAM dhe janë bashkuar me mbështetjen e CDN CloudFlare duke u dhënë atyre shpejtësi të mjaftueshme për të përpunuar informacionin. Përdoruesit e planit Turbo nga ana tjetër u jepet qasje në veçorinë Railgun Optimizer që lejon që faqet e tyre në internet të ngarkojnë 140% më shpejt.

Përhapur në Michigan, Amsterdam dhe Singapor, nuk do të duhet të shqetësoheni për audiencën në këto rajone që përjetojnë kohë të ngadaltë të ngarkimit kur vizitojnë faqen tuaj të internetit. Duke përhapur serverat e tyre, A2 Hosting siguron që faqet e tyre të pritura të ngarkojnë më shpejt dhe shpërndajnë më shpejt informacionin.

Falë serverëve të tij të besueshëm dhe të qëndrueshëm, A2 Hosting është në gjendje të sigurojë një maksimum prej 99.9% në kohën e duhur duke siguruar që faqet e tyre të internetit të pritura të qëndrojnë funksionale në çdo kohë. Rastet e joproduktive janë mjaft të rralla dhe nëse ndodh, ekipi mbështetës 24/7 i A2 Hosting do të jetë i gatshëm të marrë faqen tuaj në internet dhe të funksionojë në asnjë kohë.

A2 Hosting është i njohur për tiparin e tij të serverit Turbo i cili u siguron klientëve një kohë të shkarkimit që është njëzet herë më shpejt se serverët e rregullt të pritjes. Problemi këtu është se është në dispozicion vetëm me planet Turbo. Meqenëse shumica e këtyre janë plane të nivelit të lartë, pronarët e planit themelor dhe të mesëm të pritjes nuk do të mund të përfitojnë nga kjo, duke i bërë ata të humbasin një përmirësim të shpejtësisë së serverit.

Ju gjithashtu mund të kontrolloni Kompanitë e tjera më të mira të mbajtjes në internet në MB këtu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me