Në zemër të StartLogic është një vizion për të ndihmuar bizneset e vogla të zbulojnë potencialin e tyre në internet duke i bërë të mundur që ata të krijojnë faqe interneti. Kjo kompani ka një dëshirë për t’u dhënë bizneseve hapësirë ​​dhe një platformë jo vetëm për të lulëzuar, por edhe të rritet në internet. Që nga koha kur filluan, në vitin 2003 e deri më tani, kompania është rritur jashtëzakonisht në bazën e saj aktuale të klientelës e cila është edhe mbi 100,000, e përhapur në të gjithë globin.


Me më shumë se një dekadë përvojë biznesi, StartLogic tani mund të mburret se ata kuptojnë plotësisht kërkesat e konsumatorit për sa i përket mbajtjes së faqeve në internet. Pavarësisht nga përvoja, nevojat dhe historia e bizneseve të vogla, StartLogic është e vendosur të ofrojë përvojë superiore në internet dhe vlera më të mirë për klientët e tyre. Kompania ofron disa nga zgjidhjet më të përballueshme të pritjes për bloget personale, portofolin në internet dhe faqet e internetit të plotë të e-commerce.

Partneriteti i tyre me Google në vitin 2011 i bëri ata përpjekje për të ndihmuar bizneset të krijojnë gjurmët e tyre në internet. Së bashku me gjigantin e internetit, StartLogic hodhi në skenë një program të njohur si “Merre biznesin tënd në internet” i cili ofroi mjete të dobishme për ndërtimin e faqeve në internet, arsim dhe njohuri për tu rritur dhe lulëzuar në internet.

Përshkrimi që pason pikturon një kompani të suksesshme të mbajtjes në internet, por pyetja që shumica e njerëzve bëjnë rregullisht në internet është: a mundet që StartLogic të përmbushë premtimet e tij?

Për t’iu përgjigjur pyetjes së mësipërme dhe shumë shqetësimeve të tjera, mendoj se është e rëndësishme të shikoni disa nga veçoritë e integruara në shërbimin pritës të StartLogic. Kjo përfshin planet e pritjes, çmimet, mbështetjen e klientit, rekord për kohën e duhur midis veçorive të tjera. Shqyrtimi gjithashtu do të shikojë çdo gjë të mirat dhe të këqijat në mënyrë që kur të vendosni të presni faqen tuaj në internet në StartLogic, ta kuptoni se në çfarë merreni vetë.

Planet e mbajtjes së faqes në internet nga StartLogic

Para se të shqyrtoni ndërlikimet e planeve të pritjes dhe veçoritë e tyre, është e rëndësishme të vlerësoni që StartLogic ka investuar në një larmi planesh pritëse të synuara për bizneset e vogla. Për këtë arsye, çmimi i tyre bëhet në atë mënyrë që të akomodojnë buxhete më të vogla që është tipike për këto biznese të vogla. Numri i planeve të pritjes që ata ofrojnë është 6 në total, 3 duke u ndarë në planet e pritjes dhe 3 planet e tjera private server (VPS). Përveç kësaj, ju mund të blini emra domaini nga StartLogic, si dhe shumë produkte dhe shërbime të tjera që do t’ju ndihmojnë të ankoroni biznesin tuaj në internet për sukses.

Ndarja në internet e përbashkët

StartLogic përdor serverë të bazuar në Linux në vend të Microsoft në host-in e tyre të përbashkët. Mimi fillestar është 4,50 dollarë në muaj i cili është pa dyshim një nga më të lirë në mesin e ofruesve të web hosting. Në web hosting të përbashkët, faqet e internetit të biznesit të vogël vendosen në të njëjtin server dhe lejohen të ndajnë hapësirën e pritjes. Në sfondin, serverat menaxhohen nga StartLogic që do të thotë se janë kujdesur çdo instalim i softverit të serverit, mbështetje teknike dhe azhurnime të sigurisë. Avantazhi që StartLogic ka duke pritur faqet e internetit në sistemin operativ Linux është siguria dhe besueshmëria.

Nëse jeni një biznes ose një individ që kërkon zgjidhje të thjeshta në internet, atëherë StartLogic mund të ju ndihmojë patjetër përmes planeve të tyre të përbashkët të mbajtjes në internet. Me të kuptuarin se edhe brenda pritjes së përbashkët ka nevoja të diferencuara, kompania vendosi të rregulloje paketat e saj të pritjes dhe t’i kategorizojë ato në tre: Express, Pro dhe Supercharge. Secila prej këtyre planeve siç pritej ju lejon të keni akses në një gamë të gjerë karakteristikash dhe mjetesh të nevojshme për të filluar faqen tuaj të internetit pa shpenzuar shumë nga burimet tuaja.

Plani Express

Ju nuk keni nevojë për përvojë për të drejtuar një faqe në internet për të filluar një në internet. Ky është mesazhi që StartLogic po dërgon përmes planit të përbashkët të shpërndarjes Express i cili kushton 4,50 dollarë në muaj. Kjo është thjesht zgjidhja e përsosur që bizneset kanë kërkuar, veçanërisht bizneset themelore të vogla, newbies, faqet personale dhe teknofobet. Ky plan është gjithashtu i përshtatshëm për individët, oraret e të cilëve janë aq të zënë sa nuk mund të ulen për të krijuar një faqe në internet. Regjistrimi i këtij plani, ju garanton një faqe në internet plotësisht funksionale, e cila funksionon brenda pak minutash.

StartLogic ka një ndërtues faqesh të njohur si Site Expresso i cili bën ngritjen e rëndë dhe të gjitha gjërat komplekse të përfshira në krijimin e një faqe në internet. Ndërtuesi i faqes madje shkon përpara për të gjeneruar përmbajtje unike për faqen tuaj te internetit, në mënyrë që të kurseni shumë para dhe kohë në kurimin e përmbajtjes. Në gjenerimin e përmbajtjes, Site Expresso përdor informacionin bazë që ju ofroni kur krijoni uebfaqen. Thjesht duhet t’i përgjigjeni disa pyetjeve pasi vendosni uebfaqen dhe në asnjë kohë, do të keni një sit të përfunduar i cili është përshtatur plotësisht për nevojat tuaja.

Karakteristikat e tjera që do të shijoni sipas këtij plani përfshijnë 5 GB hapësirë ​​në disk, gjerësi bandë 100 GB, 5 adresa emaili dhe kredi falas për reklama falas. Numri maksimal i faqeve të internetit për llogari këtu është vetëm një dhe ju keni gjithashtu qasje në një bazë të dhënash MySQL.

Plani Pro

Ky plan i përbashkët i mbajtjes së uebit është në shënjestër të bizneseve dhe individëve që duan të bëjnë një gjurmë më të fuqishme në internet. Kjo ju jep mundësinë për të rregulluar faqen tuaj të internetit. Nëse jeni një biznes i vogël, bloger, një organizatë jofitimprurëse ose profesionist krijues, duke kërkuar një zgjidhje ideale për t’ju ndihmuar të ndërtoni faqe interneti fleksibël, Plani Pro i StartLogic është marrëveshja e vërtetë.

Duke filluar nga 5.99 dollarë në muaj, Pro Plan ju jep hapësirë ​​të pakufizuar në disk, gjerësi bande, të faqeve të pakufizuara për llogari, adresa të pakufizuara të emailit, kredi falas për reklama me vlerë 175 dollarë dhe 10 baza të të dhënave MySQL.

Ky plan ju lejon të ndërtoni një faqe interneti nga e para me shumë fleksibilitet dhe lehtësi duke përdorur Ndërtuesit e faqeve të tyre Drag-and-Drop, Weebly dhe Site Expresso. Nuk ka asnjë pikë në proces se do të ekspozoheni ndaj ndonjë programi kompleks ose kod të ndërlikuar, gjithçka që do të përjetoni është një proces i qetë që më në fund do t’ju japë një faqe interneti krejt të re në asnjë kohë.

Plani i mbingarkesës

Ky është programi i programit të përbashkët të mbajtjes në internet të StartLogic të crème de la cr29ème. Ekosistemi i tij është krijuar për të akomoduar në uebfaqe të mëdha dhe të mëdha të trafikut të cilat kërkojnë nivele të larta të shpejtësisë, sigurisë dhe performancës optimale. Nëse jeni një sipërmarrës, zhvillues i përparuar i uebit, pronar i faqes elektronike të e-commerce, ose që keni një faqe në internet me rritje të shpejtë, ky plan është për ju. Kostoja e këtij plani është 8,99 $ në muaj.

Plani Superchargecharge është i vetmi në mes të planeve të përbashkëta të pritjes së web-it për të pasur një teknologji të ndërmarrjeve të shkallës që ju jep fuqinë dhe shpejtësinë e shpejtë të ngarkimit të rrufeve për të drejtuar faqe të fuqishme. Për më tepër, ai ju ofron krijues të ndryshëm të faqeve të internetit për të zgjedhur. Ekziston Ndërtuesi i Faqes Expresso, Drag-and-Drop Builder, dhe Weebly.

Me këtë plan, ju mund të filloni një uebfaqe të fuqishme që ka shpejtësi të shpejtë flakëruese dhe profil të përparuar të sigurisë. Në të vërtetë, njerëzit që janë pajtuar në këtë plan e kanë përshkruar atë si një mundësi për të shijuar më të mirën e të dyja botëve- performanca e topnotch dhe thjeshtësia e ndërtimit të faqes në internet.

Karakteristikat e tjera të Planit Supercharge përfshijnë hapësirën e pakufizuar të diskut, gjerësinë e brezit të shkallëzuar, faqet e internetit të pakufizuara për llogari, adresat e pakufizuar të emailit, kreditë e reklamimit falas me vlerë 175 dollarë, funksionalitetet e e-commerce dhe bazat e të dhënave të pakufizuara të MySQL.

Krahasuar me hostet e tjerë të internetit si BlueHost, StartLogic ka afërsisht të njëjtat oferta, por është pak më i lirë për sa i përket çmimeve. Ndoshta kjo është arsyeja pse StartLogic nuk ofron ndonjë çmim promovues ose të veçantë prezantues për planet e tyre të përbashkëta të mbajtjes në internet.

Plani i Pritjes i Serverit Virtual Virtual

Duke pasur një plan të përbashkët pritjeje është e lavdërueshme sidomos për një startup. Sidoqoftë, me anë të dizajnit, mbajtja në internet e përbashkët nuk mund të strehojë faqe në internet të trafikut të rëndë për shkak të burimeve të kufizuara të pritjes. Kur të arrini në atë pikë ku ju mendoni se plani juaj i përbashkët i pritjes në një farë mënyre pengon perspektivat e rritjes së faqes tuaj, ju mund të kaloni në pritjen e serverit privat virtual. StartLogic nuk dëshiron që të lëvizësh, por përkundrazi të përmirësosh në një plan më të gjerë të pritjes që të jep hapësirë ​​për tu zgjeruar.

Nëse ende keni nevojë për disa bindës për të kaluar në hosting VPS, merrni parasysh këtë:

VPS që pret nga StartLogic nuk ka ndonjë kosto mirëmbajtjeje. Kompania beson se pasi ato janë hosti juaj në internet, është biznesi i tyre të bëjnë mirëmbajtjen për ju. Për më tepër, një server virtual virtual mund të ndërtohet për të dhënë makina të shumta virtuale të vetme. Kjo do të thotë që ju mund të keni akses në disa makina virtuale në të njëjtin server ose të ndani serverin tuaj me përdoruesit e tjerë, pa ndikuar negativisht në operacionet tuaja.

Nën hostimin e VPS, ju merrni një pjesë të burimeve të serverit dhe kjo ju lejon juve dhe trafikut tuaj të përjetoni disa nga koha e ngarkimit të shpejtë. Siç mund ta dini, faqet e internetit të cilat ngarkojnë ngadalë mund të jenë shqetësuese për përdoruesit e faqes dhe është theksuar veçmas si një nga shkaqet kryesore të normave të kërcejve. Me një memorje të gjerë të aksesit të rastit (RAM), njësi të fuqishme qendrore të përpunimit dhe më shumë hapësirë ​​në disk, mund të garantohet se performanca e faqes tuaj do të jetë e mahnitshme.

Një pikë tjetër e largimit nga pritja e përbashkët është që hosting VPS ju jep lirinë për të zgjedhur aplikacionet ose programin që dëshironi të instaloni. Nuk ka kufizime dhe në thelb ju jeni shefi juaj. Përfitimi më i madh i pritjes VPS i StartLogic është çmimi. Për dallim nga hostimi i dedikuar, ku ju keni serverin tuaj të dedikuar, hosting VPS është një hibrid i një pritjeje të përbashkët dhe pritjeje të dedikuar. Këtu, ju ndani shpenzimet e pritjes me përdoruesit e tjerë që qasen në të njëjtat burime të serverit me faqen tuaj të internetit. Kjo do të thotë që shërbimet dhe mjetet vijnë me një kosto shumë më të ulët pa kompromentuar punën.

Plani i hostimit VPS ndahet në tre nën-plane të ndryshme: Logic, LogicPro, dhe LogicPremium me një kosto prej 29,99 $, 39,99 $ dhe 49,99 $ përkatësisht.

Paneli i Kontrollit i Përshtatshëm i vDeck

Ky është një panel kontrolli me shërbim të plotë, që StartLogic u ka ofruar klientëve të tyre. Ajo ka një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe pasqyron funksionalitetet e cPanel. Shtë efikas dhe mund të kryejë të gjitha funksionet e mjeshtrit në internet pa probleme. Me një kurbë mësimi prej afro 10 deri 30 minutash, vDeck është i lehtë për t’u përdorur posaçërisht për fillestarët.

Përdorimi i versionit vDeck StartLogic është 3.0. Ky version është një zgjidhje e plotë e automatizuar e hostimit e dizajnuar për t’ju lejuar të menaxhoni llogarinë tuaj të mbajtjes në internet. Ajo që është më tërheqëse është se nuk keni nevojë për aftësi kodimi për të përdorur profesionalisht vDeck. Në ndërfaqen, ju mund të kryeni një sërë detyrash siç janë: marketing i faqes, krijimi i faqes në internet, krijimi i llogarisë në e-mail dhe analiza e statistikave duke përdorur një teknikë pikash.

Mund të bëni më poshtë me vDeck:

 • Qasuni dhe kontrolloni postat tuaja
 • Shikoni dhe analizoni statistikat e faqes suaj të internetit
 • Monitoroni përdorimin e hapësirës së diskut tuaj dhe performancën e gjerësisë së bandës
 • Ngarko skedarët
 • Menaxhoni llogarinë tuaj si dhe detajet e faturimit

VDeck është plotësisht i personalizueshëm duke ju lejuar të shtoni logon e biznesit tuaj, të ndryshoni shkronjat dhe ngjyrat, si dhe të shtoni panelin e kontrollit në faqen tuaj të internetit të markës. Ju mund t’i bëni të gjitha këto duke përdorur gjuhën e shënjimit të hipertekstit (HTML). Meqenëse ju mund të menaxhoni me lehtësi fushat tuaja nga këtu, ju keni mjetet dhe shërbimet e nevojshme për të rritur biznesin tuaj.

vDeck është zgjidhja që ju duhet për të menaxhuar rritjen e biznesit tuaj duke hyrë në të gjithë portofolin tuaj të internetit në një panel të vetëm të thjeshtuar kontrolli. E vetmja dobësi e panelit të kontrollit vDeck është se ai përdor MOJO Marketplace Installer i cili është padyshim i shkëlqyeshëm, por ndonjëherë mund të jetë pak i ngadaltë. Në vend të kësaj, shumë prej klientëve StartLogic do të kishin preferuar Installer Softaculous.

Thelbësore Ecommerce

StartLogic ju jep mjetet që ju nevojiten për të filluar dyqanin tuaj online me lehtësi. Në platformën e e-commerce, ju mund të shtoni një shportë, të përpunoni kartat e kreditit dhe të mbroni informacionin e klientit tuaj. Një tipar që nuk gjendet në shumë platforma ecommerce është kërkimi i produktit. StartLogic e përfshiu këtë kërkim për të bërë më të lehtë për klientët tuaj të bëjnë pazar në faqen tuaj të internetit. Me karrocën virtuale të blerjes, klienti juaj mund të klikojë dhe shtojë produkte përpara se të kontrolloni.

Ka mënyra të ndryshme në të cilat mund të integroni një shportë në faqen tuaj të fillimit të e-commerce. Ju mund të përdorni Shportën e Blerjeve ShopSite, Shërbimet e Pagesave të PayPal, Shporta e Blerjeve Agora, WeCT eCommerce dhe Shporta e blerjeve osCommerce.

Kur bëhet fjalë për mbrojtjen e informacionit të klientit, StartLogic ka një Certifikatë SSL pozitive. Sidoqoftë, nëse keni nevojë për një nivel më të lartë të sigurisë, ju mund të zgjidhni Certifikatën e Validimit të Zgjeruar të Comodo.

Avantazhet e StartLogic

StartLogic janë të shquar në zgjidhjet e tyre të mbajtjes në internet. Ato u japin bizneseve veçanërisht fillestare platformën e nevojshme për të rritur bizneset e tyre. Ndër avantazhet e StartLogic përfshijnë:

Besueshmëria dhe Performanca

Kjo kompani ofron garanci 99.9% në kohën e duhur, që sipas disa seksioneve të përdoruesve është më shumë një normë e industrisë. Sidoqoftë, StartLogic po mundohet të minimizojë çdo ndërprerje dhe nga përvoja mesatare e tyre është rreth 99,95 monitoruar në kohë gjatë një periudhe 10-ditore testimi. Shpejtësia e ngarkimit të faqes e testuar për të njëjtën periudhë kohore është rreth 1.4466. Kjo e vendos atë të barabartë me hostet më të mirë të uebit si iPage dhe eHost.

24/7 Mbështetje teknike

Shërbimi ndaj klientit është i rëndësishëm për performancën e çdo faqe në internet dhe StartLogic është i vendosur t’u ofrojë klientëve të tyre mbështetje 24/7 përmes bisedës, emailit dhe telefonit live. Mbështetja e tyre ndaj klientit është e ditur dhe miqësore. Ekziston gjithashtu një bazë e gjerë e njohurive dhe një udhëzues gjithëpërfshirës i përdoruesve që bashkon mësime video dhe mënyra të dobishme si.

Planet e përballueshme të strehimit

StartLogic nuk ka shumë plane planifikimi, por pritja e përbashkët dhe pritja e VPS-ve që ata kanë janë me çmim të përballueshëm për të akomoduar individë dhe biznese, veçanërisht ato që kanë filluar. Plani i përbashkët fillon me 4,50 dollarë ndërsa plani VPS fillon me 29,99 dollarë.

Shumë Domain Hosting

Në varësi të planit që ju zgjidhni, mund të keni një pritje të pakufizuar për domenet tuaja. Në të vërtetë, plani i vetëm që kufizon pritjen e domain-it është plani i hostimit Express Shared.

Emër i Lirë Domain

Kur regjistroheni për një plan pritjeje, ju jepet një fushë e lirë e zgjedhjes suaj, e cila ul koston totale për të shkuar në internet.

StartLogic gjithashtu është i besuar nga Google dhe kjo është një plus për shikueshmëri.

Dobësitë

Mungesa e një pritjeje të dedikuar si dhe pritjes së menaxhuar të WordPress ka ulur vlerësimin dhe preferencën e StartLogic. Gjithashtu, fakti që të gjitha faqet janë të pritura në serverë me bazë Linux, bllokon klientët që preferojnë serverët me bazë dritare. Meqenëse vDeck nuk është ndër panelet e kontrollit të përdorur zakonisht për dallim nga cPanel, disa klientë e shohin kurbën e të mësuarit paksa të bezdisshme. Mbështetja e klientit gjithashtu duhet të përmirësohet sepse njerëzit janë ankuar për kohë të gjata të pritjes dhe pyetje pa përgjigje.

Në fund të fundit

StartLogic nuk mund të jetë ofruesi më i zgjedhur i pritjes së faqeve në internet për të gjithë, por ato janë mbi prerjen kur bëhet fjalë për cilësinë e shërbimeve të tyre. Partneriteti i tyre me Google në ofrimin e zgjidhjeve inovative për pronarët e bizneseve të vogla është provë e mjaftueshme se ata nuk janë hostet tuaj të zakonshëm. Me planet e tyre pritëse miqësore për buxhetin dhe garancinë e kthimit të parave 30-ditore, ju mund të dëshironi t’u provoni atyre.

8 Vlerësimi i përgjithshëm
Rishikim StartLogic

StartLogic ka përshtatur zgjidhjet e pritjes, ndërtimit të faqes në internet dhe tregtisë elektronike për të gjithë, por kryesisht bizneset e vogla që kanë nevojë për shpejtësi shtesë dhe siguri të përparuar. Pritja e faqes suaj të internetit në serverat e tyre ju siguron shpejtësinë e rrufeve, kredinë falas për marketing, mbështetje 24/7 dhe sigurinë në internet.

Pro
 • Pritja e shumëfishtë e domenit
 • Planet e përballueshme të pritjes
 • Emri i domain i lirë kur të regjistroheni në një plan pritës
 • Rekord i shkëlqyeshëm në kohë 99,95%
 • Besuar nga Google
 • Lehtë për tu kuptuar dhe menaxhuar opsionet e pritjes
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Karakteristika dhe shërbime të shkëlqyera të tregtisë elektronike
CONS
 • Koha e gjata e pritjes në mbështetjen e klientit
 • Kufizuar në serverët me bazë Linux
 • Mungesa e dedikuar për mbajtjen në internet dhe mbajtjen e WordPress
 • Një kurbë mësimi e panelit të kontrollit vDeck
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me