Rishikim në thellësi mbi blerësi – Tema me përgjegjësi WordPress

Zgjedhja e një teme të WordPress për dyqanin tuaj të ardhshëm dhe jo të ardhshëm nuk është gjithmonë një gjë e lehtë. Paratë janë pothuajse gjithmonë të përfshira në proces, kështu që ju duhet të merrni vendimin e duhur dhe të shmangni ngecjen me një temë që nuk i plotëson me të vërtetë nevojat tuaja ose një gjë që e bën të vështirë për klientët tuaj të blejnë produkte nga ju dhe whpg shpejt. Gjëja nuk do të bëhet më e lehtë pasi të shfletoni nëpër tregjet me temë si ThemeForest. Nuk ka dyshim se është një dyqan i mrekullueshëm – nëse jo edhe më i miri – por ka një përzgjedhje të gjerë të temave premium, ju keni shumë mundësi për të zgjedhur!


Me fat për ju, ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të merrni vendimin e duhur pa kaluar telashe për të pastruar Web-in për atë temë të përsosur! Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për ta çuar biznesin tuaj ose markën tuaj në nivelin tjetër, atëherë keni ardhur në vendin e duhur. Sot, ne do të prezantojmë me ju një temë të mahnitshme të tregtisë elektronike që është tërhequr kohët e fundit në vëmendjen tonë. ’Shtë një nga temat më të vlerësuara me premium WordPress në treg, me një bazë të fortë të klientëve që vazhdon të rritet ndërsa flasim. Ne po flasim për Blerësi i blerjes – Tema me përgjegjësi për WordPress. Sshtë një temë premium WordPress mjaft e personalizueshme, e mbushur me veçori që është krijuar për t’i dhënë bizneseve unike si tuajat avantazhin dhe funksionin që duhet për të tërhequr më shumë klientë dhe për të rritur shitjet.

Sot, ne do të hedhim një vështrim nga afër në këtë temë shumë të popullarizuar dhe të studiojmë thellë në hartimin e tij dhe tiparet kryesore. Sigurisht, ju duhet të merrni shumë gjëra në konsideratë kur blini një temë të WordPress, kështu që ne do të diskutojmë edhe për të mirat dhe të këqijat e zgjedhjes së një teme si Shopkeeper. Kështu që pa një ado të mëtejshme, këtu është një përmbledhje e thelluar mbi Shopkeeper – Tema e Përgjegjshme e WordPress!

Përmbledhje

Kur filloni me një produkt të mahnitshëm, ju jeni të garantuar të krijoni gjëra të mahnitshme. I tillë është rasti me Shopkeeper – WordPress Theme me përgjegjësi që është ndërtuar me uebfaqe eCommerce në mendje. 100shtë gati 100% i përgjegjshëm dhe i retinës, me një dizajn të përsosur me pixel dhe shumë funksione të ftohta në dyqan për përdoruesit.

Shopkeeper u ndërtua posaçërisht për zhvilluesit e WordPress dhe pronarët e faqeve, të cilët dëshirojnë të bashkojnë një uebfaqe të fuqishme për t’u kujdesur për klientët e tyre. Nuk është vetëm zgjidhja ideale për faqet e e-commerce, pasi është mjaft fleksibël për t’u përdorur për një gamë të gjerë faqesh në internet dhe për fillimin e një projekti të ri. Tema u krijua dhe dizenjuar nga Get Bowtied, një ekip i vogël por i fuqishëm i zhvilluesve të internetit dhe projektuesve të cilët janë të njohur për temat e tyre inovative dhe të përgjegjshme të WordPress si Mr. Tailor, Shitësi me pakicë, dhe natyrisht, Shopkeeper.

Siç pritet nga një temë e bërë nga Get Bowtied, Shopkeeper është plotësisht i përgjegjshëm dhe është shumë i personalizueshëm, kështu që ju mund ta shkulni atë në çfarëdo mënyre që dëshironi. Compatibleshtë i pajtueshëm në shfletuesit kryesorë, si dhe me pajisje të ndryshme moderne, nga PC me ekran të madh deri në smartphone dhe tablet. Ajo vjen me shumë mjete dhe mundësi të dobishme që ju lejojnë të krijoni një faqe në internet saktësisht se si e parashikonit të ishte. ’Shtë e mbushur me shumë komponentë të lezetshëm që me siguri do të kënaqeni në rrugë, duke përfshirë shtojcat premium që përmirësojnë më tej përvojën e blerjeve në internet. Everythingshtë gjithçka që ju nevojitet në një temë të paketuar bukur në një paketë të mahnitshme, me një çmim të favorshëm të 59 $ (për licencë të rregullt).

dizajni

Blerësi i blerjes – Tema me përgjegjësi për WordPress krenohet me mundësi të pakufizuara të temave të avancuara që ju lejojnë të krijoni një format mahnitës për nevojat e biznesit tuaj. Kjo temë është fleksibël, e thjeshtë për tu përshtatur dhe nuk kërkon që ju të mësoni ndonjë aftësi ose njohuri komplekse të kodimit. Me pak fjalë, mund të filloni të ndërtoni sitin tuaj të ëndrrave jashtë kutisë! Tema vjen e integruar me Visual Composer, duke ju kursyer shumë kohë dhe thjeshtuar më tej personalizimin. Ju mund të zgjidhni nga tonet e faqosjeve të paravendosura ose madje të rregulloni vetë tuajin për t’iu përshtatur pamjes dhe ndjenjës tuaj të dëshiruar.

Ju jeni të prishur për zgjedhje me karakteristika dhe opsione interesante pasi Shopkeeper është plotësisht i personalizueshëm nga lart poshtë. Ju mund të filloni menjëherë nga stili i kokës, ku sytë ndalen së pari. Ju mund të krijoni një stil header tërheqës të vëmendjes që i përshtatet më së miri nevojave tuaja dhe mund të përdorë më tej markën tuaj. Ju madje mund të hiqni kufizimin dhe të përdorni cilindo nga stilet e para-ndërtuara për ta bërë faqen tuaj të duket profesionale dhe sa më e thjeshtë apo e detajuar sa të dëshironi.

Blerësi i dyqanit përdor grafika të mprehta të retinës dhe është plotësisht i përgjegjshëm në mënyrë që të mund të duket dhe të funksionojë pa probleme në çdo madhësi të ekranit. Kjo do të thotë që kjo temë është e arritshme në të gjitha pajisjet, në të gjitha platformat dhe në të gjitha metodat. Thatshtë e drejtë, blerësit mund të shohin të gjitha produktet tuaja në definicion të lartë pa marrë parasysh se çfarë pajisje përdorin – qoftë PC, Mac, laptop, smartphone ose tabletë! Klientët tuaj me siguri do të shijojnë gjithçka që keni për të ofruar pa humbur asnjë rrahje!

Karakteristikat kryesore

The Shopkeeper – WordPress Theme me përgjegjësi është një thesar i mundësive për pronarët e bizneseve që duan të zgjerojnë mundësitë e tyre në internet dhe duan një temë që mund t’i ndihmojë produktet e tyre të marrin vëmendjen që meritojnë. Më poshtë janë tiparet thelbësore që kjo temë duhet të ofrojë:

 • Lehtë për tu instaluar dhe vendosur
 • Azhurnohet lehtësisht me Veglën Envato
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm dhe retinë gati
 • Përditësime automatike dhe FALAS për jetën
 • Mbështetje e besueshme dhe miqësore ndaj klientit
 • Paneli i fuqishëm i administratorit
 • Shtoni logon tuaj
 • Opsione me shumë kokë
 • Funksionaliteti i portofolit
 • Përfshirja e paraqitjes së muraturave për të përgatitur blogun tuaj
 • Ngjyra dhe shkronja të pakufizuara
 • Përkthimi gati
 • Tema e Fëmijëve të përfshirë

Me të gjitha tiparet e mundshme të personalizimit që ju nevojiten, mund të ndryshoni shpejt dhe lehtë stilin e Shopkeeper për t’iu përshtatur nevojave tuaja. Ju mund të ngarkoni logon tuaj, të ndryshoni shkronjat dhe ngjyrat, të ndërtoni skedarët tuaj, dhe shumë më tepër – të gjitha përmes panelit të avancuar të administratorit të temave. Më e mira për të gjitha, ju nuk do të prekni një linjë të vetme kodesh!

Shopkeeper – WordPress Theme me përgjegjësi gjithashtu vjen e mbushur me shtesa premium të tilla si shtojcat Visual Composer dhe Revolution Slider, secila prej të cilave kushton rreth 46 dollarë. Kjo e fundit ju lejon të theksoni pa dyshim produktet tuaja më të shitura ose të reja dhe / ose promovimet në mënyrë tërheqëse dhe me lehtësi. Dhe siç u përmend më herët, tema është përkthimi gati, me mbështetje për shumë gjuhë. E gjitha kjo falë shtojcës WPML, që do të thotë që përdoruesit lehtë mund të shesin produktet e tyre në nivel global.

Blerësi i dyqanit, siç sugjeron emri, është i dizajnuar me mendje elektronike. Compatibleshtë plotësisht i pajtueshëm me shtojcën gjithnjë e të popullarizuara dhe të fuqishme WooCommerce eCommerce që ju lejon të tregtoni produkte fizike dhe dixhitale në internet që mund të dërgohen në çdo vend. Kjo shtojcë gjithashtu bën procesin e blerjeve, whpg dhe komunikimit të qetë dhe të lehtë si për shitësin ashtu edhe për klientin. Edhe menaxhimi i inventarit, ndjekja e porosive dhe katalogimi është bërë e thjeshtë me këtë mjet. Përveç këtyre, Shopkeeper vjen me gjithçka që ju mund të keni nevojë për të ndërtuar një dyqan online të fuqishëm, të vendosur mirë që e bën përvojën e blerjeve të qetë dhe profesionale.

Pro dhe kundra

WordPress është pa dyshim sistemi më i popullarizuar i Menaxhimit të Përmbajtjes (CMS) dhe platforma e blogezimit ekziston. Ka fjalë për fjalë miliona faqe interneti të mundësuar nga kjo platformë, kështu që nuk befason që ajo bëhet shumë e fuqishme dhe fleksibël. Por me më shumë përdorues vijnë edhe më shumë opsione temash për të zgjedhur. Për një përdorues të WordPress që po kërkon temën e përsosur që i përshtatet më së miri markës së tij / saj, kjo mund të bëhet vërtet konfuze! Duke pasur parasysh që ju keni zgjedhur Shopkeeper – Responsive WordPress Theme si temën tuaj ideale, ju ende duhet të mbani në mend avantazhet dhe disavantazhet e mëposhtme para se të vendosni të klikoni në butonin “Blej Tani”.

rekuizitë
 • Temat Premium si Shopkeeper azhurnohen rregullisht dhe më shpesh sesa një temë falas, kështu që faqja juaj gjithmonë është në rregull me versionin e fundit të WordPress dhe mbrohet nga çdo çështje e sigurisë.
 • Blerësi i dyqanit ka mijëra paraqitje të ndërtuara paraprakisht dhe ka mundësinë që t’ju lejojë të personalizoni vetë, kështu që lehtë mund ta vendosni pamjen e faqes tuaj përveç dhjetëra mijëra faqeve të internetit atje.
 • Shumica e temave premium si Shopkeeper vijnë me dokumentacion të detajuar, duke shpjeguar se si mund të përfitoni sa më shumë nga kjo. Kjo është më pak e zakonshme me temat pa WordPress.
 • Merrni Bowtied ofron mbështetjen më të mirë për përdoruesit e temave, me një kombinim të një forumi, chat live, dhe sistemit të biletave të postës elektronike. Tema e lirë zakonisht nuk ka mbështetje të vazhdueshme dhe zakonisht ka një forum të komunitetit, i cili mund të mos jetë i mjaftueshëm për disa.
Cons
 • Do të duhet të investoni diku midis 30 dhe 300 dollarë në një temë premium WordPress.
 • Temat Premium si Shopkeeper vijnë me panelin e tyre të administratorit me porosi të ndryshme, të cilat mund të mposhtin fillestarët dhe mund të marrin një kohë për të mësuar dhe vendosur.
 • Disa tema premium WordPress kanë shumë karakteristika të padëshiruara (d.m.th. shtojca, lëkurë shtesë) që shpesh fryjnë paketën. Ndërsa kjo e bën një temë të gjithanshme, disa tema thjesht mund të vijnë me shumë kambana dhe bilbila.

Në fund të ditës, aspekti më i rëndësishëm për të kërkuar në një temë – qoftë premium apo falas – është cilësia dhe kujdesi që vjen me të. Cilësia e kodit është një faktor kryesor për t’u marrë parasysh, përfshirë sigurinë dhe shpejtësinë e faqes. Get Bowtied padyshim i ka marrë në konsideratë këto gjëra, duke marrë parasysh faktin se shumë konsumatorë janë të kënaqur me blerjen e tyre të kësaj teme, me përdorues gjithnjë e më shumë që i drejtohen asaj për të gjitha nevojat e tyre të markës. Mënyra më e mirë për të vlerësuar cilësinë e saj është të lexoni ato që thonë përdoruesit. Forumi i komunitetit është vendi më i mirë për të mësuar në lidhje me çdo lloj problemi që përdoruesit kanë pasur me këtë temë, dhe sa reagojnë zhvilluesit e temave në zgjidhjen e tyre.

Aktgjykimi i formës së prerë

Nëse jeni një i ri që nuk është i sigurt se ku mund të filloni ose një sipërmarrës me përvojë që dëshiron t’i japë temave WordPress, atëherë Blerësi i blerjes – Tema me përgjegjësi për WordPress është padyshim një zgjedhje e zgjuar. Shtë shumë fleksibël, me karakteristika të pasura dhe funksionalitet të hijshëm që jo gjithmonë janë të pranishme me temat e tjera premium të eCommerce WordPress. Shtoji kësaj faktin që tema vjen me dizajne të shkëlqyera dhe mbështetje të gjerë të klientit. Dërgimi i lirisë që kjo temë ofron është thjesht e mahnitshme, duke ju ndihmuar të rriteni lart në tregun konkurrues online.

Nuk ka rëndësi se çfarë lloj produkti ose shërbimi dëshironi të tregtoni dhe shisni në internet. Me Shopkeeper, rezultati përfundimtar do të jetë gjithmonë një dyqan në internet që jo vetëm që duket profesional dhe i azhurnuar, por ai që është gjithashtu i destinuar për sukses. Eshtë e-commerce pa tela në të mirë të saj!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map