Ndarja e përvojave tuaja të udhëtimit në internet është shumë si ruajtja e kujtimeve më të bukura në jetën tuaj. Këto ditë, gjithnjë e më shumë njerëz po shkojnë në Ueb për të azhurnuar përvojat e tyre si postime në blog dhe duke hartësuar destinacionet e tyre për t’i njoftuar njerëzit e tjerë se ku duhet të shkojnë tjetër. Bizneset e lidhura me udhëtimin dhe turneun gjithashtu janë duke përfituar nga kjo duke ofruar shërbime për ata që duan të kënaqin bredhësinë e tyre. Agjencive turistike, hoteleve dhe bizneseve të tjera të ngjashme u jepet mundësia të tërheqin më shumë klientë me një strukturë prenotimesh në internet dhe informacione rreth destinacioneve të ndryshme të udhëtimit, së bashku me fotografitë që lëshojnë nofulla të vendndodhjes.


Nëse po kërkoni të krijoni një blog udhëtimi ose një faqe të plotë për një agjensi turistike ose biznes udhëtimesh, do të përfitoni shumë nga një temë e orientuar drejt udhëtimit WordPress. Tema e Udhëtimit me WordPress mund të ketë një stil portofoli ose reviste, ose një që është i përqendruar në imazhe, video ose forma të tjera të mediave. Një temë e tillë që ka qenë mjaft e njohur në ThemeForest është Vellum – Tema me WordPress me përgjegjësi.

Vellum është një fitues në mesin e temave premium WordPress, dhe për shumë arsye të mira. Jo vetëm që ka një dizajn të bukur, është gjithashtu i pasur me karakteristika dhe vjen me mjetet e duhura për t’ju ndihmuar të ndërtoni një blog ose uebfaqe të fuqishme. Sot, unë do t’ju prezantoj me këtë temë të gjithanshme për faqet e internetit të udhëtimit dhe pse shumë njerëz po zgjedhin atë mbi çdo temë tjetër të udhëtimit në treg. Pra, pa vonesë të mëtejshme, këtu është një përmbledhje e hollësishme e Temës Vellum – Përgjegjëse të WordPress.

gëzojnë!

Përmbledhje

Tema Vellum – WordPress me përgjegjësi është një temë e bukur premium fotografie që është zhvilluar dhe krijuar nga Parallelus, një Autor i Elitës i ThemeForest që fitoi mbi 1 milion dollarë shitje në tregun e temave. Kjo kompani e veteranëve ka lëshuar tashmë më shumë se një duzinë tema me cilësi të lartë të WordPress, secila prej të cilave tejkalon pritjet e madje edhe pronarëve dhe zhvilluesve më të njohur të faqeve..

Vellum është një zgjedhje e popullarizuar në mesin e përdoruesve që janë duke kërkuar të ndërtojnë faqe fotografie, blogje dhe uebfaqe të orientuara nga udhëtimi. Ajo ka një plan urbanistik të pastër dhe intuitiv që e bën lehtë atë një nga temat më të mira premium WordPress që mund të blini. Shtë një lloj i ri temë që vjen me kaq shumë aftësi, thjesht duhet ta shohësh për ta besuar atë. Shtë një temë plotësisht e përgjegjshme dhe miqësore me SEO me një strukturë të një lloji që ju lejon të krijoni ndonjë dizajn ose stil që i përshtatet markës ose biznesit tuaj. Pavarësisht se çfarë lloji të faqes në internet ju nevojitet, qoftë një blog personal i udhëtimit apo një hotel i plotë apo faqja e agjencisë së udhëtimit, Vellum i bën të gjitha në mënyrë fantastike.

dizajni

Vellum – Tema me WordPress me përgjegjësi mund të aplikohet për të gjitha llojet e faqeve të internetit, përfshirë biznesin, portofolin krijues, pasuritë e patundshme dhe natyrisht udhëtimin. Ajo ka një dizajn universal dhe karakteristika të përdorimit të lehtë që e bëjnë ndërtimin e një faqe në internet argëtuese dhe emocionuese. Tema është ndërtuar mbi Kornizën e Pista, duke e lejuar atë të bëhet një zgjidhje e gjithanshme në internet. Kjo shërben gjithashtu si një bazë e fortë për krijimin e modeleve të fuqishme dhe të adaptueshme.

Përveçse është plotësisht i përgjegjshëm, Vellum gjithashtu përmban elemente të projektimit të gatshëm për retinë, përfshirë tekstin, kështu që dizajni shfaqet mrekullisht edhe në pajisjet e lëvizshme. Tema gjithashtu vjen me plugin ndërtuesin e faqeve vizuale të kompozitorit gjithnjë të popullarizuara dhe të fuqishme dhe tërheqëse, në mënyrë që të krijoni faqet tuaja personale nga e para thjesht duke zvarritur dhe hedhur elementë në faqe. Përveç Visual Composer, ai gjithashtu ka funksione rrëshqitëse dinamike dhe fleksibël nga Slider Revolution, mega menu nga UberMenu, dhe madje është i integruar me bbPress, i cili ju lejon të keni forumin tuaj të komunitetit në faqen tuaj.

Nëse nuk doni të krijoni stilin tuaj, mos u shqetësoni sepse Vellum gjithashtu përfshin shumë paraqitje të faqeve të para-ndërtuara që mund të përdorni jashtë kutisë bazuar në ngrohtësinë e biznesit tuaj. Përveç krijuesit të faqeve dhe faqosjet e para-ndërtuara, tema gjithashtu bën rregullimin dhe rregullimin e faqeve të shpejtë dhe të thjeshtë. Ju nuk do të duhet të shqetësoheni nëse duhet të lundroni përmes kontrolleve dhe opsioneve të personalizimit, sepse Vellum është ndërtuar me një panel të zgjuar të opsioneve të temave. Pra, ndërsa përdoruesit e tjerë janë të mbingarkuar nga parametrat labirintikë të temave të tyre të zgjedhura, Vellum jep një fokus të qartë vetëm në kontrollet që kanë rëndësi. Kjo ju jep kontroll të plotë mbi temën dhe ju kursen kohë të çmuar.

Përveç se është një temë e bukur dhe e pasur me tipare, Vellum është gjithashtu i optimizuar për kërkimet në internet pasi është i integruar me praktikat më të mira dhe të fundit të SEO brenda strukturës së tij. Me këtë, të qenit më i miri në industrinë tuaj të zgjedhur është në mundin tuaj! Pra, pavarësisht nga lloji i sitit që dëshironi të ndërtoni, Vellum me siguri do të japë.

Karakteristikat kryesore

Tema Vellum – WordPress me përgjegjësi është si një mijë tema të paketuara në një paketë të mahnitshme. Me të, ju mund të krijoni çdo dizajn që ju pëlqen, me paraqitje dhe stile të ndryshme për ta bërë atë të duket unike. Karakteristikat kryesore të kësaj teme janë si më poshtë:

 • Paraqitja e përgjegjshme dhe grafika të gatshme për retinë
 • Krijuesi i faqeve vizuale dhe tërheqëse vizuale të kompozitorit të përfshirë
 • Menga mega mundësuar me UberMenu
 • Revolucioni i Rrëshqitjes
 • WPML i pajtueshëm
 • Përkthimi i gatshëm (skedarët .po dhe .mo përfshirë)
 • Përfshin 12 komplete fillestare unike për krijimin e shpejtë dhe të lehtë në internet
 • Demo me një klik të instaluar
 • Format e postimit (Standard, Galeri, Imazh, Video, Audio, Link, Citim)
 • Prejardhje paralele
 • Stilet moderne dhe tradicionale të blogut
 • Portofol i renditshëm
 • Modele bosh faqe
 • Krijuesi i formës së kontaktit
 • Gjeneratori i shiritit anësor
 • Headers, footers, dhe pamjet e pakufizuar
 • Ndryshime të pakufizuara të faqes fillestare
 • Opsione të pakufizuara të ngjyrave
 • Layouts dhe shabllone të pakufizuara
 • 500+ Font Google Web
 • Luajtës i vetë-programeve video HTML5
 • Audio player me porosi
 • Përfshin përmbajtjen demo
 • Skedarët PSD përfshirë
 • Të dokumentuara mirë, me mësime të dobishme
 • Mbështetje temë më e lartë
Pro dhe kundra

Planifikoni të blini Vellum – Theme me përgjegjësi WordPress? Akoma hutoni në lidhje me zgjedhjen midis një teme falas dhe premium WordPress? Të mirat dhe të mirat e mëposhtme për blerjen e një teme të WordPress mund t’ju ndihmojnë të merrni një vendim të shëndoshë:

rekuizitë
 • Temat Premium si Vellum vijnë me mbështetje me cilësi të lartë nga autori i saj i temave – një veçori që shpesh mungon në temat e WordPress falas. Kjo kryesisht për shkak se zhvilluesit krijojnë tema premium si burim i të ardhurave të tyre dhe kështu priren të ofrojnë mbështetje të shkëlqyeshme për tematikë.
 • Temat Premium azhurnohen rregullisht, dhe shpesh vijnë me mbështetje të zgjatur ose të jetës, së bashku me dokumentacionin dhe mësimet e gjera që fillestarët do të gjejnë të dobishëm.
 • Vellum ka disa karakteristika unike dhe të dobishme që përndryshe mungojnë në ato falas. Dhe për shkak të konkurrencës, shumë ofrues premium temash po përpiqen të bëjnë çmos që ofertat e tyre të dalin nga pjesa tjetër, kështu që shumica e temave premium këto ditë janë të pasura me karakteristika.
 • Vellum, si shumë tema të tjera premium, i kushtoj vëmendje të detajuar. Ka cilësime dhe mjete më të mira për personalizimin, përfshirë SEO dhe shtimin e shtojcave premium.
 • Për dallim nga temat e lira, shumë tema premium janë shumë të personalizueshme dhe vijnë në disa forma që i përshtaten çdo lloj faqe në internet, në çdo madhësi.
 • Me shtimin e mjeteve premium WordPress, temat premium mund të ndihmojnë në shpejtimin e procesit të zhvillimit të faqes deri në 10 herë.
Cons
 • Temat Premium padyshim vijnë për një tarifë dhe harxhimi i parave në një faqe në internet mund të mos i përshtatet nevojave të të gjithëve.
 • Për dallim nga temat falas të WordPress që zakonisht shtohen në depon zyrtare të temave dhe i nënshtrohen një procesi rishikimi, disa tema premium janë subjekte thjesht tregtare që mund ose nuk mund të jenë në përputhje me kushtet standarde të licencimit.
 • Ndërsa nuk vlen për të gjitha temat premium WordPress, disa bëhen shumë të fryra me karakteristika që mund të jenë të panevojshme për disa përdorues. Në këtë rast, të kesh një temë premium mund të jetë një mbingarkesë.

Siç mund ta shihni, zgjedhja e një teme premium vjen me shumë avantazhe. Sidoqoftë, ajo gjithashtu ka pjesën e vet të disavantazheve. Nuk ka përgjigje të qartë nëse një temë e paguar WordPress është më e mirë se sa një e lirë. Ka shumë tema të mira atje që mund t’i përdorni falas, dhe ato bëjnë një mundësi të mirë nëse thjesht kërkoni të ndërtoni një sit ose blog si një hobi. Nëse jeni duke pritur rritje në sitin tuaj, megjithatë, duhet të merrni parasysh patjetër të zgjidhni një temë premium si Vellum.

Verdikti Final – Një temë e rrumbullakosur mirë me veçoritë e duhura

Tema Vellum – WordPress me përgjegjësi nuk është vetëm një temë e vetme – është një mijë tema në një! Sshtë një temë premium e besueshme dhe e përballueshme që është lehtësisht një nga zgjidhjet më të mira për ndërtimin e një blogu ose uebsajti të udhëtimit. Ju mund të shkoni gjithëpërfshirës dhe ta lini krijimtarinë tuaj të egër me këtë temë, dhe lehtësia e përdorimit të saj do të kujdeset për të gjithë nga të gjitha nivelet e aftësive. Tema ju jep të gjitha mjetet që ju nevojiten, dhe ju jep kontroll të plotë mbi gjithçka, nga ngjyrat dhe shkronjat, deri në paraqitjet e faqeve dhe stilin e blogut. Pra, nëse keni nevojë për një temë të gjithanshme për faqet e internetit të udhëtimit, nuk mund të gaboni me Vellum – Tema e Përgjegjshme e WordPress!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me