Në det të hapur Hosting është një lloj hostimi ngrohtë. Hosting në det të hapur funksionon ashtu si pritja tradicionale. Por ajo vjen me një kthesë. Le ta njohim drejtpërdrejt kthesën para se të shkojmë për udhëzuesin e plotë të Hosting në det të hapur.

Pritja në det të hapur, mësoni më shumë

Shtrembërimi është se në Offshore Hosting, faqja juaj e internetit është e vendosur në një vendndodhje larg nga vendndodhja juaj. Arsyet përse dikush do të zgjidhte Hosting në det të hapur janë të shumta. Të kesh përmbajtje të mbrojtur nga të drejtat e autorit, përmbajtja DMCA, faqet e internetit të të rriturve, faqet e internetit të hakerave dhe janë disa arsye të rëndësishme. Ky opsion preferohet nga ata që nuk duan ta bëjnë faqen e tyre të mbyllur të bërë ligjërisht dhe janë më të vështirë për të gjetur ose kontaktuar.

Cilat janë pikat kryesore të Hosting në det të hapur?

Serveri duhet të jetë i vendosur në një lokacion larg

Kjo është kërkesa kryesore që përcakton Hosting në det të hapur. Teknikisht, çdo herë që një uebfaqe që pritet me një ofrues të huaj të mbajtjes në internet, është Hosting në det të hapur, por qëllimi është i ndryshëm. Jo të gjithë ofruesit e pritjes ju lejojnë të presin uebfaqe të tilla. Shumë shpesh këta ofrues të pritjes janë në përputhje me ligjet ndërkombëtare.

Pa pajtueshmëri me DMCA

DMCA është ligji i të drejtave të autorit të Shteteve të Bashkuara. DMCA qëndron për Aktin e Mbrojtjes së Mijëvjeçarit Dixhital. Edhe pse ky është një ligj amerikan, shumica e ofruesve të huaj të mbajtjes në internet janë në pajtim me këtë ligj. Prandaj, vetëm për shkak se ju jeni duke pritur faqen tuaj të internetit me një ofrues të huaj të mbajtjes në internet, kjo nuk do të thotë që ju mund të pritni përmbajtjen që është në kundërshtim me ligjin. Sepse, nëse një ofrues i mbajtjes së faqeve në internet pajtohet me DMCA, çdo veprim juridik mund të merret kundër jush. Prandaj, sigurohuni që të zgjidhni një ofrues të mbajtjes së faqeve në internet që nuk përputhet me normat e DMCA nëse doni të pritni ndonjë përmbajtje të mbrojtur nga të drejtat e autorit ose çfarëdo përmbajtje tjetër që është në kundërshtim me ligjin.

Jo gjithçka është e lejuar në Offshore Hosting

Vetëm për shkak se Hosting në det të hapur mund të përdoret për të trajtuar DCMA dhe ligje të tjera, kjo nuk do të thotë që ju mund të bëni asgjë që dëshironi. Skriptet DDoS, Aktivitetet Brute Force që i lejojnë një personi të përdorë sistemin e dikujt tjetër dhe të kryejë aktivitete me qëllim të keq.

Cilin lloj të Hosting në det të hapur për të zgjedhur?

Zgjedhja e llojit të Hosting në det të hapur është njësoj si zgjedhja e llojeve normale të mbajtjes në internet. Prandaj, lloji i web hosting varet nga faqja e internetit ose aplikacioni në internet që dëshironi të drejtoni dhe kërkesat specifike. Ashtu si edhe mbajtja në internet tradicionale, zgjedhja e pritjes në det të hapur gjithashtu varet nga faktorë të shumtë si hapësira e ruajtjes që ju nevojitet, gjerësia e bandës, trafiku në faqen tuaj të internetit, etj. Nëse sapo jeni duke filluar, ju do të keni nevojë për Hosting të Ndara në det të hapur. Ndërsa kërkesat tuaja rriten, ju mund të zgjidhni opsione të përparuara si në det të hapur VPS ose në Rrjetin e Dedikuar në det të hapur.

Nikoqirët më të mirë të internetit në det të hapur

Tani që ju e dini se çfarë është pritja në det të hapur dhe avantazhet e saj në krahasim me normale në internet. Hapi tjetër që vijon është zgjedhja e një hosti të mirë në internet që ofron shërbim dhe plane të mbajtjes në det të hapur.

Kur bëhet fjalë për drejtimin e një faqe në internet që po shërben një përmbajtje konfidenciale, kërkesat për hostim janë pak më ndryshe në krahasim me pritjen normale.

Pritësit në internet në det të hapur duhet t’ju lejojnë të mbani përmbajtjen e ndaluar. Thuaj, ju po jetoni në Indi dhe doni të keni një faqe interneti me lojën Poker. Meqenëse Poker dhe kazino janë të ndaluara në Indi dhe vendet e tjera të Azisë, nuk ka asnjë mënyrë për të pritur faqen tuaj në një server aziatik. Kjo është ajo ku Hosting në det të hapur është shumë i dobishëm.

Pritësit në internet në det të hapur vijnë me një sens anonimiteti. Sepse shumica e ofruesve të Hosting në det të hapur zakonisht ofrojnë shumë lloje të opsioneve të pagesës. Dhe ju mund të zgjidhni opsionin e pagesës që mund të zvogëlojë shanset për të ekspozuar identitetin tuaj.

Ndërsa faqja juaj e internetit është e pritur në një server të huaj, shanset e ekspozimit global me siguri do të shohin një rritje. Dhe kjo është alternativa më e mirë nëse jetoni në një vend ku keni ngarkuar shumë për mbajtjen në internet. Ju mund të kaloni në çdo ofrues të huaj të mbajtjes në internet i cili ofron web hosting me një çmim shumë të lirë.

Për më tepër, aspekte të tjera të rëndësishme që duhet të merren parasysh kur zgjidhni një host të mirë në det të hapur përfshijnë:

  • Koha e mirë dhe performanca

Sigurohuni që nëse hosti i uebit është kabllor në sigurimin e mirë me kohën dhe performancën që gjithmonë keni dashur të ekzekutoni faqen tuaj të shpejtë dhe nuk do të humbni trafikun për shkak të joproduktive ose performancës së dobët.

  • Mbështetje teknike e besueshme

Pritësit e mirë të internetit në det të hapur ofrojnë një gamë të gjerë të metodave të mbështetjes, të tilla si chat live, telefon dhe email. Sigurohuni që të bëni pagesa për hostet në internet të njohur që ofrojnë kohë të shpejtë përgjigjeje.

  • Servers të Sigurt

Së fundmi, e bën shumë të rëndësishme për të pritur faqet e internetit në serverët e siguruar. Sigurohuni që të kontrolloni për hostet që ofrojnë mbrojtje nga zjarri, softuer antivirus, kopjime të faqes dhe karakteristika të tjera të sigurisë që japin mbrojtje kundër hakerave, rrëzimeve të sistemeve, malware dhe humbje aksidentale të të dhënave.

Le të shohim disa nga hostet më të mirë të uebit që ofrojnë shërbim pritës në det të hapur. Më poshtë janë kryesuesit më të njohur dhe më të besueshëm në internet në det të hapur ndërsa mbani në mend faktorët e përmendur më lart.

1. Hostinger

Hostinger Host lirë në det të hapur

Hostinger ofron një shumëllojshmëri të planeve të pritjes që gjithashtu mbështesin mbajtjen në det të hapur. Meqenëse ata kanë serverë në qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën, është e mundur të transferoni llogarinë tuaj në disa qendra të tjera të të dhënave si një kur kërkohet.

Pra, nëse dëshironi të zgjidhni ndonjë plan pritjeje në det të hapur, hosting të përbashkët, VPS ose Cloud, Hostinger ofron që! dhe ne garantojmë që ju do të jeni në duar të mira me Hostinger.

LEXONI SHQYRTIMI HOSTINGER

2. Flaunt7

Flaunt7 pritja më e mirë në det të hapur

Flaunt7 ofruesi më i mirë i hosteve të injoruar DMCA dhe Hosting në det të hapur DMCA dhe është në listën më të lartë të rekomandimeve të 2-të nën ofruesit më të mirë të pritjes në det të hapur. Flaunt7 është një kompani indiane e ofruesit të shërbimit të pritjes që ofron plane të ndryshme të mbajtjes së faqeve në internet për të pritur blog-et tuaj WordPress, Galeritë e Imazheve, madje dhe faqen e internetit të tregtisë elektronike. Kompania ofron një nga DMCA më të mirë dhe të përballueshme që nuk e pranon web hostingin në botë dhe gjithashtu specializohet në ofrimin e Lirisë së fjalës / shtypit.

Flaunt7 ofron 5 pako gjithëpërfshirëse që i përshtaten kërkesave të pritjes së pothuajse çdo lloj biznesi në internet. Hosting Shared në det të hapur duke filluar nga 0.99 $ në muaj shkon deri në 137 $ / muaj që përfshin burime supreme dhe performancë të klasit të lartë.

LEXONI SHQYRTIMI FLAUNT7

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me