Pritja e një blogu me WebHostingHub

A mund të filloj një blog me WebHostingHub?

Sigurisht, patjetër që mund të filloni një blog me llogarinë tuaj në WebHostingHub. Në fakt, marrja e blogut tuaj në internet me mbajtjen në blog të WebHostingHub është një zgjedhje e mirë thjesht për shkak të mjeteve që kompania u ofron klientëve të saj. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni mjetin e bllokimit të preferencës suaj dhe t’i lejoni mjetet e tjera, siç është Instaluesi me 1 Klikues të kryejnë punën për ju. Ateverfarëdo mjeti i bllokimit që preferoni të përdorni, qoftë WordPress ose b2evolution, është e garantuar që do ta keni shumë të thjeshtë për të rregulluar blogun tuaj. Ju lehtë mund të personalizoni temat në përputhje me shijen dhe nevojat tuaja, përfshirë lëkurat, shtojcat dhe widget. Thjesht duhet të instaloni shtesat e nevojshme që ju nevojiten nga paneli i kontrollit dhe duhet të jeni gati për të rregulluar blogun tuaj.


Shouldfarë duhet të bëj për të filluar një blog me WebHostingHub?

Para se të filloni të përdorni blogun tuaj ose të postoni përmbajtje dhe artikull në blogun tuaj, duhet të instaloni platformën e Blogging që do të përdorni në Blogging. WebHostingHub ofron dy platforma Blogging nga të cilat mund të zgjidhni. Njëra nga këto është WordPress, e cila është më shpesh e përdorur por ka veçori më të thjeshta por të fuqishme ndërsa tjetra është b2evolution, e cila zakonisht rekomandohet për platforma të shumta. Sidoqoftë, përpara se të përdorni ndonjë prej tyre, duhet të instaloni dhe konfiguroni atë në llogarinë tuaj për të shijuar karakteristikat e tij të fuqishme.

Si të instaloni WordPress duke përdorur Instalimin me 1 Klikim?

Më poshtë janë hapat për të filluar një blog me WebHostingHub duke përdorur Instalimin me 1 Klikim:

 •  Së pari, duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj të pritjes.
 •  Pastaj gjeni lidhjen për të hapur panelin tuaj ose panelin e kontrollit. Pasi të gjendeni, zgjidhni atë duke klikuar.
 •  Me WebHostingHub, mund të instaloni WordPress duke përdorur dy procese, ose nga:
 •  Duke klikuar në ikonën Install WordPress; ose
 •  Duke klikuar ikonën Fantastico De Luxe.
 •  Klikoni ndonjërën nga këto dy ikona dhe do të merreni në fantastikë. Pasi të jeni atje, zgjidhni fushën ku dëshironi të instaloni WordPress. Ju gjithashtu keni mundësinë për ta instaluar atë në një nën-drejtori. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të mbushni hapësirën e dhënë me emrin e drejtorisë ku dëshironi ta instaloni. Sidoqoftë, nëse nuk doni ta instaloni në një nën-direktori, thjesht e lini bosh hapësirën e nën-drejtorisë.
 •  Plotësoni të dhënat e hyrjes së administratorit. Sigurohuni që të jeni të kënaqur me emrin tuaj të përdoruesit pasi nuk mund ta ndryshoni thjesht pasi të jetë instaluar.
 •  Tjetra, vendosni një pseudonim. Kjo, ndryshe nga emri i përdoruesit, mund të ndryshohet pasi të përfundojë instalimi. Pastaj vendosni adresën e postës elektronike ku dëshironi të merrni konfirmimin dhe detajet e instalimit pasi të keni përfunduar instalimi. Pastaj shkruani një emër dhe përshkrim të faqes. Të dy mund të ndryshohen edhe pas instalimit.
 •  Përfundoni duke klikuar butonin Instaloni WordPress në fund të faqes. Fantastico tani duhet të përpunojë kërkesën tuaj të instalimit. Instalimi duhet të jetë i plotë brenda një minutë.
 •  Pastaj duhet të klikoni në butonin e Instalimit të Mbarimit.
 •  Pas përfundimit të instalimit, duhet të merrni një e-mail konfirmimi, si dhe URL të cilën ju duhet të identifikoheni në faqen tuaj të internetit WordPress, i cili mund të rikuperohet në adresën e postës elektronike që keni dhënë.

Cilat janë arsyet pse unë duhet të lejoj WebHostingHub të presë blogun tim?

Edhe pse ju keni lirinë që ta keni në sit faqen tuaj të blogut të pritur nga ndonjë kompani pritëse, ka një numër të mirë arsyesh pse hostimi i faqes tuaj me WebHostingHub është një zgjedhje e mirë. Kjo është posaçërisht e vërtetë kur blogu juaj fillon të rritet në mënyrë eksponenciale dhe duhet të zgjerohet. Më poshtë janë arsyet pse WebHostingHub është një zgjedhje e mirë:

 •  Pakoja e hostimit në WebHostingHub është e mbushur me karakteristika të fuqishme dhe mjete dhe burime të dobishme që mund t’i përdorni patjetër në blogun tuaj. Kjo perfshin:
 •  Hapësirë ​​e pakufizuar në disk;
 •  Transferimi i pakufizuar mujor i të dhënave;
 •  Llogaritë e pakufizuara të FTP;
 •  Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL;
 •  PHP i dyfishtë; dhe
 •  cPanel
 •  Isshtë ndër më të lirë në treg që do të thotë që ju mund të filloni dhe menaxhoni blogun tuaj me një kosto relativisht më të vogël. Oferta e saj promovuese prej 1,90 $ në muaj për tre muajt e parë plus 3,99 $ në muaj për muajt pasardhës është ndër ofertat më bujare që gjenden tani në treg.
 •  Shtë i njohur për besueshmërinë e tij të shkëlqyeshme, stabilitetin më të madh dhe garantimin e kohës.
 •  WebHostingHub njihet mirë për shpejtësinë dhe performancën e lartë me përdorimin e teknologjisë së tyre më të mirë në qendrat e tyre të të dhënave.
 •  Ka mbështetje teknike të shkëlqyeshme dhe të lartë të linjës, me standard të lartë.
 •  Ajo ofron një garanci të kthimit të plotë të parave 90 ditë për klientët e saj. Ajo madje ofron një garanci të kthimit të parave në çdo kohë, nëse dëshironi të anuloni llogarinë tuaj pasi të ketë kaluar periudha 90 ditore.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map