Një faqe në internet është një mjet i domosdoshëm që sipërmarrësit në internet thjesht nuk mund ta anashkalojnë. Shtë një mjet i fuqishëm dhe efikas i marketingut që, kur përdoret në potencialin e tij maksimal, me siguri mund ta çojë biznesin tuaj në internet në një nivel krejt të ri. Ndërtimi i një uebsajti në tuaj nuk është problem as sot. Kjo falë disponueshmërisë së temave të WordPress. Duke zgjedhur një temë të eCommerce WordPress që është e integruar me plugin WooCommerce, besoni se mund të tregtoni dhe shisni pothuajse gjithçka në Web. Me këtë shtojcë të fuqishme, ju mund të shndërroni një faqe në internet përndryshe të thjeshtë në një sit të tregtisë së plotë të tregtisë!


Temat e WordPress me mbështetje për WooCommerce kanë një ndërfaqe miqësore dhe intuitive që është e ndërtuar për administrimin dhe shfaqjen e produkteve fizike dhe dixhitale në mënyrën e thjeshtë. Nëse doni të keni një vështrim profesional për faqen tuaj dhe atë që është ndërtuar për të siguruar një përvojë të qetë të blerjeve në internet, atëherë konsideroni se provoni Oksigjeni – WooCommerce Theme WordPress.

Sot, ne do të zbulojmë nëse apo jo kjo temë premium WooCommerce është zgjidhja ideale për nevojat e biznesit tuaj. A ja vlen çmimi? A ka ato tiparet që ju nevojiten? Cilat mund të jenë të mirat dhe të këqijat? A është kjo një temë e-Tregtia që është ndërtuar për përsosmëri, apo ajo që është e detyruar të ju zhgënjejë? Shikoni një sy më të thelluar në Oxygen – WooCommerce WordPress Theme dhe le që kjo përmbledhje të shërbejë si udhëzuesi juaj!

Përmbledhje

Oksigjeni – WooCommerce WordPress Theme është një temë e prodhuar bukur dhe e gjithanshme premium eCommerce që është e dizajnuar me faqet e e-commerce në mendje. Ajo vjen me një gamë të gjerë karakteristikash dhe opsionesh për të rregulluar plotësisht pamjen dhe ndjenjën e temës. Highlyshtë shumë i përgjegjshëm dhe funksionon pa probleme në Internet dhe pajisje të ndryshme celulare, nga PC poshtë deri tek smartphone. Për më tepër, pothuajse të gjithë elementët e saj grafikë janë të gatshëm për retinë, të cilat ju ndihmojnë të shfaqni imazhe të pastra kristal dhe pixel të përsosura në pajisjet HiDPI dhe retina.

Oksigjeni zhvillohet dhe dizenjohet nga dy dashamirës të pasionuar të Uebit, Arlind dhe Art (dhe me anëtarin e tyre më të ri të ekipit Ylli), i njohur kolektivisht si Laborator ekip. Kjo agjenci e vogël por e fuqishme përqendrohet në krijimin e temave më të larta premium WordPress, me përvojë mbi një dekadë në zhvillimin dhe hartimin e uebit. Laboratori është më i njohur për temat më të vlerësuara të WordPress në ThemeForest, përfshirë oksigjenin. Ekipi premton të sigurojë cilësinë dhe shërbimin më të mirë për klientët e tyre me përdorimin e teknologjive më të fundit, më të përparuara të Uebit, si dhe tendencat më të nxehta dhe teknikat e kodimit..

dizajni

Oksigjeni – WooCommerce Theme WordPress është ndërtuar në një kornizë fleksibël dhe të fortë, bazuar në teknologjinë Bootstrap, i projektuar me LESS në thelbin e tij për një proces më të shpejtë zhvillimi. Ajo ka një menu anësore kompakte dhe elegante që plotëson hartimin e përgjithshëm të temës. Ju mund të zgjidhni nga 4 lloje të ndryshme header, të ndryshoni shkronjat dhe ngjyrat, të ndryshoni cilësimet e faqeve të blogut dhe të dyqaneve, dhe madje të krijoni faqosje unike të faqeve me ndihmën e shtojcës së integruar të krijuesve të faqeve Visual Composer.

Tema ka disa nga opsionet më të mira të personalizimit si ngjyra të ndritshme dhe tërheqëse me stil me shkëlqim, deri te skemat klasike me ngjyra të zeza dhe të bardha që sjellin një ndjenjë elegance në hartimin e faqeve. Oksigjeni pa dyshim është një nga më të mirët në mesin e shumë me modelin e tij fleksibël, megjithëse kjo nuk është gjëja e fundit që do të merrni nga kjo temë e mahnitshme.

Përveç këtyre, Oxygen gjithashtu përfshin plugin Revolution Slider e cila është një komponent falas për këtë temë. Kjo ju lejon të krijoni prezantime në kërkim profesional për dyqanin tuaj online ku mund të shfaqni produktet tuaja më të mira ose më të fundit në mënyrën më efikase të mundshme. Tema gjithashtu ka një modul interaktiv të shpejtë ku vizitorët e faqes tuaj mund të shfletojnë produktet tuaja menjëherë. Tema gjithashtu është e mbushur me ikona të metodës së pagesës, karuselin e produkteve, Lookbook me karusel, karrocë në krye, listën e dëshirave, dhe më shumë – të gjitha janë të optimizuara plotësisht me prekje!

Karakteristikat kryesore

Nuk ka dyshim që Oxygen – WooCommerce WordPress Theme është një nga temat më të mira premium eCommerce që do të gjeni në Themeforest, por kjo nuk është e vetmja gjë që do të doni për këtë pasi që vjen me shumë veçori më të lezetshme që sjellin vlera më të larta për siti i tregtisë. Këtu keni një listë të plotë të veçorive që duhet të prisni me këtë temë:

 • WooCommerce gati
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm dhe retinë gati
 • 4 stile të ndryshme për kokë
 • Ndërtues faqesh
 • Kodet e shkurtra vizuale të kompozitorit 7+
 • Rrëshqitës i revolucionit
 • WPML i pajtueshëm (shumëgjuhësh gati)
 • Mënyra e katalogut
 • Ndërtues i personalizuar i lëkurës
 • 7 lëkurat e temave të para-ndërtuara
 • Tema e Fëmijëve të përfshirë
 • Modul Quickview
 • Shtoni logo me tekst dhe porosi
 • Menyja ngjitëse
 • Blog, dyqan dhe pajisje widget
 • Zgjedhja e shkronjave dhe ngjyrave
 • Faqja e kontaktit
 • WooThemes Wishlist
 • Dëshironi YITH
 • Prekni karuselet
 • Zgjedhja e ikonave
 • Faqja e blogut dhe e kërkimit
 • Faqja 404 e gabuar (Gabim)
 • Karuseli i produkteve
 • Galeria e postimeve në blog
 • SEO e optimizuar
 • Banderolë imazhi dhe kategorie
 • Skedat e veçorive
 • Integrimi i mediave sociale
 • Ikonat e metodave të pagesës
 • Banderolat e thirrjes për veprim (teksti)
 • Postimet në blog dhe shkurtesat e produkteve
 • Libri i shikimeve me karusel
 • Fizarmonikë dhe tabs

Tema e oksigjenit – WooCommerce WordPress mbështet gjithashtu burimet e mëposhtme të jashtme:

 • Kompozitori vizual
 • Carousel Owl
 • Motori GSAP
 • Codrops
 • Set i ikonave Entypo
 • Iconmonstr
 • Fonts Web Google
 • Bootstrap 3 i Twitter

Tema gjithashtu është e mbushur me shtesa premium, të tilla si në vijim:

 • Dëshironi YITH
 • Zmadhues YITH WooCommerce
 • WooCommerce Wishlist
 • WPML
 • Imazhe me variacion shtesë WooCommerce
Pro dhe kundra

Ndonjëherë, është e vështirë të peshosh një temë falas në krahasim me një të paguar. Sidoqoftë, gjithçka varet nga nevojat e përdoruesit. Nëse ka buxhet për të kursyer një temë premium WordPress, atëherë gjithçka është mirë, por nëse jo, nuk ka asnjë mënyrë tjetër përveçse të zgjidhni një temë falas. Sidoqoftë, me siguri, një temë premium si Oxygen – WooCommerce WordPress Theme ka një avantazh mbi ato falas. Por nuk është plotësisht e përsosur, nëse them kështu vetë. Para se të vendosni të blini këtë temë, merrni parasysh të mirat dhe të mirat e mëposhtme:

rekuizitë
 • Merr azhurnime të rregullta që zvogëlojnë ose eliminojnë plotësisht rreziqet e sigurisë dhe rregullojnë gabimet
 • Hartime, funksione dhe karakteristika të një cilësie të lartë, për të cilat ia vlen të shpenzoni
 • Vjen me azhurnime të jetës dhe mbështetje nga zhvilluesit e temave
 • Përfshinë opsione të avancuara të temave efikase për rregullimin dhe konfigurimin e temës
Cons
 • Mund të mos jetë ideale për ata që duan thjesht një temë të thjeshtë
 • Vetëm ata që mund të blejnë temën kanë të drejtë të produktit
 • Zhvilluesi i temës mund të ndërpresë shërbimin dhe azhurnimet në çdo kohë të caktuar
 • Disa tema kërkojnë licencim, i cili mund t’ju kërkojë të largoni shumë para
 • Disa tema kanë një sistem të ngadaltë operacional sepse është i fryrë me karakteristika shtesë

Para se të përdorni një temë premium, sigurohuni që të lexoni komentet dhe rekomandimet e përdoruesit dhe kontrolloni azhurnimet më të fundit. Ju mund të kontaktoni zhvilluesin e temës dhe të pyesni për tiparet e një teme, si dhe për të metat e mundshme në përdorimin e produkteve të tyre. Në këtë mënyrë, ju mund të merrni një vendim të shëndoshë përpara se të vazhdoni të blini një temë.

Verdikti Final – Tema e e-Tregtisë me një përdorim miqësor dhe të përballueshëm

Oksigjeni – WooCommerce Theme WordPress është një zgjidhje e mahnitshme eCommerce që është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur edhe për fillestarët, dhe është e përballueshme për tu boot! Unë e dua pamjen e saj të pastër dhe elegante, dhe faktin që dizajni synon të nxjerrë në pah produktet tuaja për të parë të gjithë botën. Unë i dua stilet e paravendosura të parafabrikuara dhe modeli i përgjegjshëm e bën atë edhe më intuitiv. Ka shumë arsye për të dashur dhe urrejtur për këtë temë. Theshtë raporti midis këtyre dyve që do të vendosni nëse është apo jo tema e duhur për ju. Personalisht, shkalla po drejton shumë drejt pozitivit, dhe kjo është arsyeja pse unë rekomandoj shumë këtë temë për ata që kanë nevojë për një temë të besueshme dhe të përballueshme eCommerce WordPress. Nuk ka dyshim se Oxygen – WooCommerce WordPress Theme është ndërtuar për përsosmëri!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me