Një vështrim i thellë në Agjencinë e Udhëtimeve Turistike | Tema Altair

Në ditët e sotme, sektori i udhëtimit dhe turizmit është një biznes serioz në skenën globale. Këtë 2016, afro 5% e GDP-së së tërë botërore është krijuar, falë industrisë së udhëtimit dhe turizmit. Kjo është afro 7 trilion dollarë! Kjo e bën një kohë të shkëlqyeshme për të filluar faqen tuaj të internetit për biznesin tuaj të lidhur me udhëtimin. Këtu ka shumë interes, dhe për këtë ju duhet të siguroni që faqja juaj jo vetëm që funksionon në mënyrë të shkëlqyeshme, por gjithashtu duhet të jetë e lehtë për t’u përdorur, plotësisht funksionale dhe të ofrojë përvojë të klasës së lartë të përdoruesve për mysafirët dhe perspektivat që mund të vizitojnë vendndodhjen tuaj e ardhmja e afert.


Nëse po kërkoni të ndërtoni faqen tuaj në WordPress, ju duhet një temë që ofron veçori që janë të drejtuara drejt krijimit të faqes më të mirë të mundshme të udhëtimit dhe turizmit. Ju nevojitet një me një formë prenotimi pune, galeri me imazhe të hijshme për të shfaqur foto mahnitëse të vendndodhjes tuaj dhe mjetet më të mira të lundrimit për të siguruar një përvojë të qetë të shikimit. Një temë e tillë që përfaqëson në mënyrë të përsosur formën dhe funksionin është Agjensi Turistike Turistike | Tema Altair. Kjo temë ofron një grup të gjerë tiparesh dhe shtesash specifike të udhëtimit që plotësojnë në mënyrë të përsosur paraqitjen e tij unike.

Por, si e dallon saktësisht kjo temë e bukur dhe unike e WordPress-it për udhëtime dhe turizëm? Le të hedhim një vështrim të thelluar në Agjencinë e Udhëtimeve Tour | Temë Altair për të gjetur përgjigjen.

Përmbledhje

Kur bëhet fjalë për ndërtimin e një uebfaqeje të lidhur me udhëtimin ose turneun, është e rëndësishme të keni një formë prenotimi të dobishme të përgatitur për mysafirët tuaj në mënyrë që ata të marrin paketat e dëshiruara për udhëtimin e tyre të ardhshëm për pushime. Agjensia e Udhëtimit Turistik | Altair Theme e ka atë pjesë të mbuluar për ju me sistemin e tij të përdorimit të thjeshtë dhe një-të një lloji rezervimi që është thelbësor në çdo faqe interneti të llojit të shërbimit. Kjo temë premium klasike dhe freskuese e WordPress është zgjidhja ideale për krijimin e një faqe në internet që kërkon të tërheqë dhe të angazhojë mysafirët e tyre me pamje piktoreske të destinacioneve të ndryshme të udhëtimit, si dhe të sigurojë një mënyrë të qetë dhe të përshtatshme për ta që të rezervojnë itinerarin e udhëtimit të ëndrrave të tyre. Altair Theme është projektuar dhe zhvilluar nga ThemeGoods, një Autor i Elitës i ThemeForest që ka punuar për më shumë se 5 vjet duke krijuar tema të shëndetshme, me stil dhe funksionim të WordPress.

Tema Altair vjen me një sasi të bollëk karakteristikash dhe shtesa specifike në faqen e udhëtimit, si dhe mjaft karakteristika standarde që vijnë me të gjitha temat premium WordPress. Presin një bollëk të tërë skemash dhe fontesh të bukura ngjyrash, pajisje dhe kode të shkurtra për kursimin e kohës, faqosje të paravendosura të faqeve që mund të përdorni jashtë mizave, dhe shumë më tepër. Ai madje ka një sistem të avancuar të filtrimit të kërkimit që lejon përdoruesit të zgjedhin jo vetëm destinacionin e tyre të zgjedhur, por edhe gamën e tyre të buxhetit, hotelet, paketat turne, etj. Karakteristikat e tjera të dukshme përfshijnë dizajnin e përgjegjshëm, mbështetjen e retinës, mbështetjen e Google Fonts, kodet e personalizuara dhe shumë më tepër. Dhe nëse ndonjëherë keni nevojë për ndihmë për mirëmbajtjen ose vendosjen e temës, nuk do të duhet të shqetësoheni sepse Tema Altair vjen e mbështetur nga ThemeGoods e cila ka një reputacion për mbështetje të shpejtë dhe profesionale dhe shërbim ndaj klientit.

dizajni

Agjensi Turistike Turistike | Tema Altair e bën të shpejtë dhe të lehtë për ju që të krijoni uebfaqen tuaj të udhëtimit ose turneut. Tema përfshin 6 shabllone të ndryshme të faqeve me përmbajtje turne që mbështesin të dy gjerësinë e plotë dhe paraqitjet e boksit. Kjo ju lejon të bëni pothuajse asgjë për përmbajtjen tuaj, pavarësisht nëse ato shfaqin pako turne me detaje të vogla ose të gjera, ose shfaqni foto dhe video të spoteve të ndryshme turistike.

Tema Altair ka një panel të integruar të temave, ku mund ta shkulni atë në çfarëdo mënyre që dëshironi, përfshirë skemën e ngjyrave dhe shkronjat. Tematika përfshin edhe lloje postimesh me porosi për shërbime, turne, anëtarët e ekipit, Testimonials, etj – duke e bërë një fllad të shtuar me përmbajtje. Dhe nëse doni të krijoni paraqitjen tuaj, krijuesi i përmbajtjes tërheqëse dhe tërheqëse bën krijimin e faqosjeve të faqeve të personalizuara shumë më të thjeshtë dhe më të lehtë.

Tema Altair përfshin imazhe paralele dhe madje ju lejon të krijoni faqe të bukura të destinacionit të parallaksit, të cilat me siguri do të bëjnë përshtypje të ftuarit tuaj dhe do të nënshkruajnë marrëveshjen në shitjet e turneve. Ekziston gjithashtu një veçori e avancuar e kërkimit të turneut ku klientët e mundshëm mund të gjejnë me lehtësi marrëveshjet më të mira të turneut për tu përputhur me interesin e tyre. Ju mund ta përdorni këtë për të filtruar sipas datave, buxhetit dhe fjalëve kyçe.

Por ajo që e ndan vërtet këtë temë është forma e saj e bukur dhe unike e integruar e prenotimit. Kjo formë prenotimi e krijuar me kujdes e bën më të lehtë për klientët tuaj të bëjnë rezervime. Tani, kursimi i vendit të tyre të preferuar nuk do të jetë problem!

Karakteristikat kryesore

Ne e dimë se sa e shkëlqyeshme Agjensia e Udhëtimeve Tour | Altair Theme është por natyrisht, ne gjithashtu e kuptojmë që jo të gjithë janë shitur plotësisht – përveç nëse shohin gjithçka që kjo temë duhet të ofrojë. Këtu keni një listë të plotë të veçorive që vijnë me Temën Altair:

 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm
 • Dizajni i përgjegjshëm mund të çaktivizohet me një klik në sfondin tuaj
 • Grafika gati-retina, ultra të mprehta me rezolucion të lartë
 • Efekt i butë i sfondit paralel
 • Krijues i përmbajtjes me tërheqje dhe tërheqje me module të ndryshme përmbajtjesh për turne, galeri, dëshmi, blog, etj.
 • Kërkim i menjëhershëm AJAX
 • Lundrimi kryesor i menysë
 • Lundrimi celular jashtë kanavacës
 • 6 shabllone të faqeve turistike
 • Opsion i avancuar i kërkimit të turneut
 • Format e kontaktit të punës
 • Forma unike e prenotimit
 • Slideshow me ekran të plotë për galerinë e fotografive
 • Faqet e pakufizuara të turneut dhe galerisë
 • Rrip anësor i pakufizuar
 • Faqja e dyqaneve
 • Kontaktoni me Na faqen me vërtetimin dhe mbështetjen e ekranit të plotë të Google Map
 • Imazhi i kokës së sfondit personal
 • Mbështetje për ngarkimin me shumë figura
 • Integrimi i mediave sociale
 • Fontet e instalueshme të Google Google
 • 300+ Fonts Google gati për përdorim
 • Tipografia e stiluar dhe kolonat fleksibël të faqeve
 • Shkronjat e personalizuara (ndryshoni madhësinë, stilin dhe ngjyrën pa prekur një rresht të vetëm të kodit)
 • Mbështetje për compression CSS dhe JavaScript
 • Zgjedhës ngjyrash
 • Kodet e personalizuara të integruara
 • Shtojca e gjeneratorit të kodit të shkurtër
 • Llojet e postave me porosi (galeritë, menutë, ngjarjet, dëshmitë, anëtarët e ekipit)
 • Mbështetje e menusë me porosi të WordPress
 • Mbështetje për temën e fëmijëve
 • Përfshinë plugin Revolution Slider (vlera 15 $)
 • Përkthimi i gatshëm me skedarë .po dhe .mo
 • WPML e gatshme për mbështetje me shumë gjuhë
 • Mbështetje për shtojcën WP Supercache
 • Mbështetje dhe azhurnime falas për temën
 • Dokumentacioni i temave të kërkueshme
Pro dhe kundra

Ka shumë tema premium të cilësisë së lartë të WordPress të udhëtimit që ofrojnë jo vetëm dizajne të bukura, por funksionim të shkallës së lartë me një kosto të ulët që ju lejon të krijoni diçka të mrekullueshme nga e para. Por nëse temat premium janë të lira dhe të sofistikuara, pse jo t’i përdorni gjithmonë ato? Epo, përpara se të vendosni të blini dhe përdorni një temë premium si Agjensia e Udhëtimeve Tour | Temë Altair, ka disa pro dhe kundër që duhet të mbani mend:

rekuizitë
 • Temat Premium janë më të shpejta dhe më të thjeshta për t’u përdorur. Me një temë të paguar, po filloni me një themel të fortë që jo vetëm që do t’ju ndihmojë të krijoni një pamje të bukur për faqen tuaj, por gjithashtu do t’ju ofrojnë mjetet dhe opsionet që ju nevojiten për të ndërtuar një sit të fuqishëm.
 • Temat Premium zakonisht vijnë me paraqitjen cilësore të faqeve të para-ndërtuara që ju lejojnë të thjesht t’i ndizni ato – dhe voila! – keni një faqe në internet! Me këtë, nuk keni më nevojë të punësoni një zhvillues për ta ngritur dhe drejtuar.
 • Për dallim nga temat falas, ato të paguara zakonisht ju japin një gamë të gjerë opsionesh për të rregulluar pothuajse të gjithë elementët siç janë ngjyrat, tipografia, paraqitjet, ikonat sociale, etj. Kjo ju jep shumë fleksibilitet dhe kontroll në faqen tuaj të internetit..
 • Ndërsa disa zhvillues të temave bëjnë azhurnim tema falas, zhvilluesit premium të temave dërgojnë azhurnime periodike që ju japin më shumë karakteristika dhe më të mira për faqen tuaj. Ato gjithashtu ofrojnë një shërbim më të mirë dhe të shpejtë të klientit, ndonjëherë edhe mbështetje gjatë gjithë jetës.
Cons
 • Ndërsa temat premium zakonisht kanë kod të pastër dhe duken mirë në sipërfaqe, disa prej tyre mund të mos duken aq të shkëlqyera nën kapuç. Kjo mund të ndikojë në performancën dhe stabilitetin. Disa autorë të temave mund të largohen me këtë çështje, veçanërisht nëse përdoruesit kanë më pak të ngjarë të dinë se si të dallojnë “kodin e keq”.
 • Temat Premium zakonisht kanë një gamë kaq të gjerë karakteristikash dhe opsionesh që ato mund të ngrihen duke hedhur në dhjetëra karakteristika dhe përbërës të tjerë që mund të ndikojnë në shpejtësinë e ngarkimit të një siti dhe performancën e përgjithshme. Ndërsa kjo shumëllojshmëri e opsioneve është e shkëlqyeshme për disa përdorues, ajo mund të ketë një dëm për përdoruesit fundorë, duke ngadalësuar kohën e ngarkesës së faqeve që mund të dëmtojë rezultatet e SEO, përvojën e përdoruesit, etj..
 • Temat Premium WordPress ndryshojnë në pajtueshmërinë e tyre me SEO. Disa kanë një mbështetje të integruar në temë, por pasi që ato zakonisht janë “një madhësi i përshtatet të gjitha”, një temë e caktuar mund të mos ndërtohet për nevojat tuaja specifike të SEO. Disa madje edhe në mënyrë të rregullt shkelin praktikat dhe rregullat standarde të SEO!

Me pak fjalë, ndërsa investimi në një temë premium WordPress mund të jetë me vlerë, tregtimet janë të pashmangshme. Ekzistojnë disa aspekte që ju do të jeni të gatshëm të sakrifikoni në favor të një tjetri – të cilat mund ose nuk mund të funksionojnë pikërisht ashtu siç dëshironi. Sidoqoftë, e njëjta gjë mund të thuhet pa tema WordPress. Kështu që përpara se të vendosni të ngjiteni me një temë të veçantë, sigurohuni që të peshoni në faqet e sipërme dhe të pasme të saj. Bëni hulumtimin tuaj dhe zbuloni se çfarë klientët e tjerë duhet të thonë për një produkt. Dhe sigurisht, mos harroni të merrni parasysh edhe buxhetin tuaj dhe nevojat e faqes në internet!

Aktgjykimi i formës së prerë

Padyshim që ka shumë njerëz që duan të lulëzojnë në industrinë e udhëtimit dhe turizmit dhe World Wide Web është alternativa më e mirë që ka. Mjerisht, jo të gjithë e bëjnë atë të madh në këtë treg global të ashpër dhe konkurrues. Fatmirësisht, Agjensi Turistike Turistike | Tema Altair është një mundësi e mirë për ata që janë seriozë për ta bërë atë të madh me biznesin e tyre të lidhur me udhëtimet. Ajo ofron një gamë të gjerë karakteristikash të dobishme me personalizime, dhe një çmim prej 59 $ që i përshtatet çdo xhepi. Ashtë një marrëveshje mjaft e mirë për një temë aq të bukur, shumë funksionale dhe të pasura me karakteristika sa kjo. Pra, nëse jeni në kërkim të një teme të bukur dhe unike të WordPress për udhëtime dhe turizëm, tani është koha për të përfunduar kërkimin tuaj dhe për tu pajtuar me Agjencinë e Udhëtimit të Udhëtimit | Tema Altair!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map