Udhëtimi dhe turizmi është bërë sektori global me rritje më të shpejtë këtë 2016. Ai përfaqëson afërsisht 3.1% e PBB-së globale dhe është rritur më e madhe se sektorët e automobilave dhe kimikateve. Hotelet dhe bizneset e tjera të lidhura me udhëtimin po zgjerojnë mundësitë e tyre duke ndërtuar faqet e tyre të internetit, duke i lejuar ata të ofrojnë shërbime për një audiencë globale. Pronarët e bizneseve shfrytëzojnë këtë mundësi pasi është më i përshtatshëm, më me kosto më të efektshëm sesa reklamimi përmes reklamave të shtypura. Nëse po planifikoni të zgjeroni biznesin tuaj të hotelit ose udhëtimit në internet, ka kuptim vetëm të ndërtoni faqen tuaj të internetit gjithashtu!


WordPress është padyshim platforma më e mirë për të ndërtuar një blog ose uebfaqe me çfarëdo lloji dhe madhësie. Jo vetëm që ka një koleksion të madh të shtojcave për të përmirësuar funksionalitetin e një siti, shumë zhvillues vazhdojnë të krijojnë tema WordPress për pothuajse çdo lloj uebsajti. Nëse keni nevojë të ndërtoni një uebfaqe hotelesh ose akomodimesh me WordPress, një temë premium do t’ju lejojë të krijoni me lehtësi një sit me pamje profesionale. Një temë e tillë që po bën mjaft bujë në tregun e ThemeForest është ajo Hoteli i bukur – Theme WordPress.

Nice Hotel është një temë premium WordPress që është krijuar me qëllim për hotelet dhe vendet e akomodimit. Ai përfshin karakteristika specifike të akomodimit, si një sistem rezervimi / rezervimi online, faqosjet e faqeve me porosi për dhomat e shfaqjes, galeritë e figurave dhe elementët e tjerë që kërkohen në një faqe interneti hoteliere.

Në këtë përmbledhje të detajuar të Nice Hotel – Theme WordPress, ne do të zbulojmë nëse është apo jo me të vërtetë tema e përsosur për faqet e internetit të tipit prenotim. Si me çdo sit, ju ende duhet të siguroni që disa optimizime shtesë janë bërë për të maksimizoni shpejtësinë e faqes tuaj për përdoruesit.

Përmbledhje

Nice Hotel – WordPress Theme është një temë premium që është bërë për hotele, vendpushime, banjë, biznes luksoz me bazë shërbimi dhe çdo lloj shërbimi tjetër që kërkon një sistem rezervimi ose lloji të rezervimit. Shtë një kryevepër tjetër nga Autori Elite i ThemeForest, QuiteNiceStuff, i cili bëri një emër për vete duke zhvilluar dhe dizajnuar tema premium me cilësi të lartë Premium WordPress dhe shabllone HTML.

Nice Hotel vjen me mjaft karakteristika unike që hotelet dhe bizneset e tjera të llojit të shërbimit mund të duken të dobishëm. Atje për menaxhimin e shërbimeve dhe akomodimin, një menaxher të ngjarjeve, një seksion të dëshmive, dhe madje edhe një sistem rezervimi. Karakteristika të tjera të dukshme përfshijnë një seksion të blogut, një formë kontakti plotësisht pune, integrimin e Google Map, një seri kodeve të personalizuara, ikona të bukura të mediave sociale dhe shumë më tepër.

dizajni

Hoteli i bukur – Theme WordPress përfshin një sërë opsionesh të temave që përdoren lehtë, të cilat ju lejojnë të konfiguroni faqen tuaj me kohë dhe përpjekje minimale. Ajo ka një panel të avancuar temash që është plotësisht i pakufizuar, duke ju lejuar të shtoni me lehtësi emrin e kompanisë dhe logon tuaj. Ajo gjithashtu ka një dizajn të përgjegjshëm në mënyrë që të funksionojë në mënyrë të përsosur në të gjitha pajisjet dhe madhësitë e ekranit si iPhone dhe iPads. Ajo ka një plan urbanistik të thjeshtë dhe modern që e bën atë funksionale dhe të lehtë për t’u përdorur për faqet e internetit që kërkojnë shumë përmbajtje (ose edhe ato me vetëm pak sasi të përmbajtjes).

Për dallim nga temat e tjera premium të hotelit WordPress, Nice Hotel është mjaft unik pasi largon nga të gjitha modelet e zakonshme moderne, të sheshta të zakonshme në tema këto ditë. Përkundrazi, ajo mbështetet me ato që dimë më mirë kur hyni në internet. Ajo që bie shumë në sy është se ajo arrin të duket kaq tërheqëse pavarësisht se nuk i përshtatet disa prej estetikës më të modës. Hoteli Nice ka një gjerësi fikse, së bashku me një vend elegant në krye të faqes ku mund të vendosni logon e kompanisë suaj. Mund të gjesh edhe butonat e mediave sociale në krye të faqes, ndërsa butoni Book Now është vendosur pikërisht aty ku të ftuarit dhe vizitorët tuaj do të shohin së pari. Të gjitha detajet e kontaktit tuaj janë dhënë që vizitorët të shohin menjëherë, i cili mbetet në krye të faqes edhe kur vizitorët qasen në faqen tuaj në pajisjet e tyre mobile. Ndërkohë, rrëshqitësi shërben si vendi i përsosur për shfaqjen e fotove të dhomave të hotelit (ose çfarëdo shërbimi tjetër që ju ofroni), duke përfshirë një modul mbivendosjeje që vizitorët të shënohen kur ata dëshirojnë të qëndrojnë në hotelin tuaj.

Hoteli Nice gjithashtu përmban një zonë të menaxhimit të akomodimit në sfondin, i cili ju lejon të shtoni dhe hiqni dhoma, imazhe dhe përshkrime të caktuara. Sistemi i prenotimeve, nga ana tjetër, dërgon kërkesa direkt në kutinë tuaj elektronike. Kjo i bën gjërat më të përshtatshme për ju pasi mysafirët tuaj nuk kanë më nevojë t’ju telefonojnë në telefon, duke ju lënë të shpenzoni më shumë kohën tuaj për aspekte të tjera të biznesit tuaj.

Tema është përkthimi gati, që do të thotë se mysafirë nga vendet e tjera mund të kuptojnë përmbajtjen e faqes tuaj në gjuhën e tyre amtare. Kjo është shumë e rëndësishme për bizneset e llojit të shërbimit, duke marrë parasysh që do të keni njerëz që të vijnë në biznesin tuaj nga të gjitha pjesët e globit. Përveç kësaj, ju mund të zgjidhni nga 4 lëkurat e ndryshme, dhe të shtoni një zonë të menaxhimit të ngjarjeve, ku mund të shfaqni ngjarjet e mëdha që ndodhin në bazat tuaja. Ekzistojnë gjithashtu një pjesë të dëshmive, faqet e kontaktit, galerinë e fotografive dhe një seksion në blog. Me këto, Nice Hotel është vetëm ajo që ju nevojitet për një prani të suksesshme në Ueb!

Karakteristikat kryesore

Pra, çfarë e bën Hotel Nice – Theme WordPress të dalë nga konkursi? Këtu janë tiparet kryesore që duhet të prisni përpara në këtë temë të mahnitshme:

 • Paneli i opsioneve të lehtë për t’u përdorur. Ju mund të shkulni cilësimet e temës dhe të krijoni një pamje dhe ndjenjë unike për sitin tuaj.
 • Modelet e faqeve të personalizuara. Krijoni faqe mahnitëse me shabllonet e bëra paraprakisht, të kompletuara me paraqitje të veçantë dhe funksionalitet.
 • Menaxhimi i akomodimit. Kjo ju lejon të shtoni përshkrime dhe imazhe të dhomave në dispozicion dhe shërbimeve të tjera që mund të ofroni.
 • Magjistar i prenotimit. Këtu, të ftuarit mund të rezervojnë një dhomë / shërbim i cili do të dërgohet drejtpërdrejt në kutinë tuaj.
 • Plotësisht duke punuar Na Kontaktoni faqen. Faqja e kontaktit e thjeshtë për të konfiguruar ju lejon klientëve tuaj të kontaktojnë me ju mënyrën e shpejtë dhe më të përshtatshme. Ai gjithashtu vjen i integruar me Google Map në mënyrë që të ftuarit të mund ta gjejnë me lehtësi biznesin tuaj.
 • Ndarja e mediave sociale. Përdoruesit mund të klikoni në ikonat e mediave sociale në mënyrë që ata të mund të ndajnë përmbajtjen tuaj me miqtë.
 • 4 lëkurat e paracaktuar. Nice Hotel vjen me 4 lëkurë, si dhe opsionin për të krijuar tuajin duke përdorur zgjedhësin e ngjyrave.
 • Lightbox. Duke klikuar një imazh, ajo do të shfaqet në një madhësi më të madhe mbi një sfond të errët.
 • Menutë e lëshimit. Pjesë e lundrimit të temës janë menutë drop-down dhe nën menutë.
 • Menaxhimi i ngjarjeve. Këtu, mund të shtoni të gjitha ngjarjet tuaja të fundit dhe më të mëdha duke përdorur menaxherin e ngjarjeve të ndërtuara.
 • Menaxhimi i dëshmive. Njoftojini njerëzit e tjerë se sa të lumtur janë klientët tuaj me shërbimin tuaj! Zgjidhni dëshmitë që ju pëlqejnë më shumë dhe automatikisht shtoni ato në faqen kryesore të faqes tuaj.
 • Vegla me porosi. Pajisjet me porosi ofrojnë funksionim specifik për faqen tuaj të internetit.
 • Kodet e personalizuara. Shtoni elemente speciale në postimet dhe faqet tuaja.
 • Skedarët grafikë me shtresa. Ideale për ata që duan kontroll të plotë mbi hartimin e temës.
 • Përkthimi gati. Nice Hotel është i pajtueshëm dhe është testuar plotësisht me versionin e fundit të WPML.
 • E pajtueshme me pajisjet mobile. Kjo temë është e përgjegjshme dhe mund të përdoret në pajisje të ndryshme celulare si iPhone dhe iPad.

Karakteristika të tjera të dukshme përfshijnë:

 • Gjerësia fikse
 • Menyja kryesore
 • 2 kolona
 • Integrimi i Google Map
 • Integrimi i BuddyPress
 • Integrimi në YouTube dhe Vimeo
 • Integrimi Skype, LinkedIn dhe Gravatar
 • Seksioni i blogut
 • Localization
 • Ndryshimi i figurës automatike
 • planifikim
 • Komente të temave
 • Llojet e postave me porosi

QuiteNiceStuff gjithashtu siguron një mbështetje me cilësi të lartë, e cila vjen si një tipar standard në të gjitha produktet e tyre. Ata zakonisht përgjigjen brenda 24 orëve gjatë ditëve të punës. Të gjitha nevojat tuaja janë mjaft të mbuluara me këtë temë!

Pro dhe kundra

Temat Premium janë bërë një pjesë thelbësore e faqeve të internetit profesionale me bazë WordPress që synojnë udhëtimin dhe turizmin. Sidoqoftë, me shumë autorë të temave premium dhe dyqane jashtë saj, mund të jetë e ndërlikuar që ju të merrni parasysh disavantazhet e mundshme të një produkti. Shpresojmë, të mirat dhe të mirat e mëposhtme do t’ju ndihmojnë nëse po mendoni të zgjidhni Hotelin Nice – Tema e WordPress:

rekuizitë
 • Temat Premium si Nice Hotel vijnë me mbështetje zyrtare, zakonisht përmes forumit, telefonit, postës elektronike, etj. Përdoruesit e temave Premium zakonisht marrin përgjigje të shpejtë nga autori i temës, si dhe ndihmojnë për të rregulluar defektet ose ndonjë çështje të sigurisë.
 • Cilësia e temave premium WordPress, qëllimi i të cilave është të gjenerojnë të ardhura, është shumë më e lartë në krahasim me temat e lira. Për autorët dhe dyqanet e temave premium, cilësia e lartë krijon reagime pozitive, ku temat e tyre vazhdojnë të përmirësohen pasi më shumë përdorues vijnë për t’i përdorur ato.
 • Nice Hotel vjen me një funksionalitet të përparuar si një panel i integruar i opsioneve të temave që e bëjnë personalizimin dhe konfigurimin e sitit shumë më të lehtë, shtojcat e përparuara, sistemin e prenotimit / rezervimit dhe shumë më tepër.
 • Dizajni i temave premium WordPress është zakonisht shumë më i mirë në pothuajse çdo aspekt, nga paraqitjet e faqeve, deri tek widget dhe menutë e prapambetur të menusë. Një temë hoteli ose akomodimi me një dizajn të pastër dhe tërheqës shkon shumë përpara drejt promovimit të markës tuaj dhe tërheqjes së më shumë miqve dhe perspektivave.
 • Siguria është një përparësi kryesore për temat premium si Hoteli Nice. Për të marrë një themel në tregun konkurrues, autorët e temave premium do të duhet të investojnë në përmbushjen e standardeve të larta të sigurisë së përdoruesve.
 • Me temat premium WordPress, cikli i azhurnimit është më i ngushtë në krahasim me homologët e tyre falas. Kjo ndikon jo vetëm në pajtueshmërinë e temës me versionin e fundit të WordPress, por edhe me shumë gjëra të tjera të rëndësishme që duhen adresuar, si problemet e sigurisë dhe problemet. Ka shumë çështje që mund të lindin nga një temë e vjetëruar WordPress, kështu që mënyra e vetme për t’i shmangur ato janë azhurnimet e shpeshta, të cilat autorët e temave premium kanë tendencë të jenë të mira.
Cons
 • Mimi për atë temë premium të bukur dhe të pasur me premium WordPress mund të tejkalojë buxhetin tuaj dhe prapëseprapë të kërkojë tarifa të tjera për licencën. Nëse keni një uebsajt të vogël me një buxhet limit ose thjesht si një hobi, në të vërtetë nuk mund të fitojë para të mjaftueshme për të kompensuar koston e temës. Një temë që kërkon që ju të paguani tarifat e licencimit çdo vit mund të djegë seriozisht portofolin tuaj!
 • Aktualisht, ende nuk ka një proces zyrtar rishikimi për temat me paguar WordPress, ndryshe nga temat falas që i nënshtrohen procesit të vlerësimit standard të WordPress. Kjo do të thotë që zhvilluesit premium të temave mund të injorojnë me lehtësi praktikat më të mira të zhvillimit të WordPress në aspekte të caktuara. Kjo mund të shkaktojë çështje të vogla ose mund të kushtojë shumë më tepër.
 • Temat Premium WordPress kanë tendencë të vuajnë nga “fryra”. Kjo zakonisht është një tregti për më shumë karakteristika dhe funksionalitet më të mirë. Megjithatë, disa përdorues mund t’i shohin të panevojshëm disa nga këto karakteristika dhe madje mund të ngadalësojnë shpejtësinë e një faqe në internet.
 • Sapo të hiqet një temë e paguar nga tregu ose autori ndalon shitjen e tij, ju nuk do të merrni më mbështetje dhe azhurnime. Kur kjo të ndodhë, do të duhet të kaloni në një temë tjetër (e cila mund të marrë kohë) dhe do të keni humbur paratë që keni investuar.

Nuk ka vërtet një përgjigje të qartë nëse a nuk është një temë premium WordPress është më e mirë se ajo falas. Në fund të fundit është vendimi juaj për të zgjedhur një temë premium, dhe kjo varet nga nevojat e faqes tuaj, si dhe nga buxheti juaj. Prandaj, para se të blini Hotel Nice (ose ndonjë temë tjetër për atë çështje), sigurohuni që të peshoni të mirat dhe të këqijat dhe shikoni rekomandimet e klientit për të zbuluar se çfarë po thonë ata në lidhje me këtë temë.

Verdikti Final – Një temë e hartuar bukur me një sistem të bukur prenotimesh

Hoteli i bukur – Theme WordPress është një nga temat më të vlerësuara, më të shitura të hotelit WordPress në ThemeForest – dhe për shumë arsye të mira! Jo vetëm që është e përballueshme dhe e besueshme, ajo është e dizajnuar bukur dhe vjen me të gjitha karakteristikat e nevojshme për ju që të ndërtoni një hotel profesional, plotësisht turistik, banjë, ose ndonjë lloj tjetër të internetit që kërkon një sistem pune prenotimi. Nuk do të vijë me “gëzofin” – thjesht sasinë e duhur të mjeteve dhe opsioneve që do t’i përdorni me siguri, dhe ato që nuk do të tërheqin shpejtësinë tuaj të faqes së internetit në hendek. Pra, nëse po kërkoni temën e përsosur për rezervimin e faqeve në internet, sigurohuni që të shikoni Hotel Nice. Ju me siguri nuk do të pendoheni!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me