Industria e udhëtimeve tani është një nga industritë më të mëdha dhe me rritje më të shpejtë në botë, me miliarda dollarë në transaksione mujore në të gjithë botën. Ka kuptim vetëm që individët dhe kompanitë të përqafojnë këtë mundësi për të fituar para dhe të gjenerojnë të ardhura të mira përmes bizneseve të lidhura me udhëtimet, si agjensi turistike, hotele, vendpushime, banjë, etj..


Ka ngarkesa me tema të mahnitshme të udhëtimit WordPress atje dhe përdoruesit – veçanërisht ato të reja – mund të ngatërrohen lehtësisht se cilin të zgjidhni. Me fat për ju, ju keni zbarkuar në vendin e duhur sepse sot, ne do të bëjmë kërkimin më të lehtë për ju duke paraqitur disa nga temat më të mira të udhëtimit premium që janë të përsosura për ngrohtë tuaj të zgjedhur. Një nga temat më të shitura të WordPress në tregun e ThemeForest është Midway – Tema WP e Udhëtimit të përgjegjshëm. Tani për tani, ajo madje ka një vlerësim 4,5 yje! Pra, çfarë e bën atë një temë të hijshme të WordPress për uebfaqet e udhëtimit dhe stilit të jetesës? Le ta zbulojmë në këtë përmbledhje të detajuar të Temës WP të Midway – Responsive Travel!

Përmbledhje

Tema e Midway – WP Travel Responsive Travel është një temë premium e krijuar bukur WordPress me një dizajn piksel të përsosur që është ideal për çdo blog apo uebfaqe të lidhur me udhëtimet. Shtë një temë më e shitur e krijuar dhe ideuar nga Autori Elite i ThemeForest, THEMEX. Shtë një temë miqësore për përdoruesit me shumë mundësi për personalizimin dhe vjen e mbushur me mjete të fuqishme për krijimin dhe menaxhimin e një uebsajti të udhëtimit ose prenotimit. Tema është 100% e përgjegjshme, e plotë me 4 tip postimesh me porosi dhe opsione rrëshqitëse për ta bërë faqen tuaj të duket edhe më profesionale.

Midway është krijuar me bloget dhe faqet e internetit që lidhen me udhëtimet. Ajo vjen e mbushur me një formë prenotimi dhe veçori pagese që hotelet dhe vendpushimet do t’i shohin veçanërisht të dobishme, si dhe llojet e postave me porosi, secila prej të cilave ka fushat e veta dhe mjetet e redaktimit. Ka një menaxher të dobishëm galerish, kategori me bazë destinacionin filtër për turne, dhe më shumë. Tani, administrimi i veçorive të rëndësishme të udhëtimit, si pako turne, stimuj, galeritë e imazheve, dëshmitë e klientit dhe shfaqjet e dritareve është thjesht një lojë e fëmijëve!

dizajni

Midway – Tema WP e Udhëtimit të përgjegjshëm kombinon pa mundim çdo formë të përmbajtjes së mediave dhe të tekstit në një paketë. Designedshtë krijuar posaçërisht për firmat e udhëtimit, kompanitë turistike, si dhe kompanitë e gjithëpërfshirjes së pushimeve, përfshirë hotelet dhe vendpushimet. Dizajni i tij i përsosur me pixel dhe mënyra se si nënvizon përmbajtja juaj frymëzon aventura për të gjithë klientët tuaj dhe vizitorët e faqes. Imazhet e paraqitura janë shfaqur në një stil polaroid, i cili në një farë mënyre ju kujton ditët e vjetra kur fotot e udhëtimit ishin të isha i vogël, pasi mbajtjet e familjes. Ndërkohë, faqja fillestare është e ndarë bukur në seksione, me përdorim të mirë të hapësirës së bardhë për të nënvizuar zonën tuaj të përmbajtjes. Ju gjithashtu mund të shtoni një imazh sfond freskues që jo vetëm që shton një tërheqje vizuale të këndshme në faqen tuaj, por gjithashtu e bën atë të duket e lehtë për të lundruar.

Me një faqe të bukur shtëpiake që kombinon formën dhe funksionin, Midway është çelësi juaj për t’u bërë zgjedhja kryesore për udhëtarët dhe turistët. Ju mund të keni dritë në përmbajtjen e tekstit, por të rëndë për vlerën promovuese, duke mburrur jo vetëm imazhe mahnitëse të destinacioneve të ndryshme të udhëtimit, por edhe një widget për prenotim dhe strehim dhe një seksion blog. Me një larmi të madhe të modeleve, ju lehtë mund të organizoni përmbajtjen tuaj, paketat turne dhe ofertat speciale. Nëse dëshironi të shtoni destinacione të reja, mund ta bëni kaq lehtë me modelet e integrimit të fotografive në madhësi të plotë dhe shablloneve të përmbajtjes së tekstit. Këto ju lejojnë të shfaqni ofertat tuaja më të mira të para dhe të lejoni klientët dhe vizitorët tuaj të klikoni lehtësisht përmes informacionit që ju nevojiten për destinacione specifike..

Midway gjithashtu vjen me një faqe të Postimeve të Prezantuara ku përmbajtja juaj më e mirë shfaqet në pamjen e listës së figurave të madhësisë së mesme. Do postim vjen me një imazh të madh dhe një kokë për video postimin, së bashku me një zonë të madhe me përmbajtje teksti. Tema është e gatshme për widget dhe sidebar, me disa zona widget të paravenduara si buletini, media sociale dhe postimet e zgjedhura, ndër të tjera.

Por ndërsa forta e Midway qëndron në modelin e saj të fortë promovues, ajo gjithashtu vjen me një seksion në blog për ata që duan të ndajnë përvojat dhe aventurat e tyre. Ajo përmban një plan urbanistik të pastër dhe të thjeshtë mbi integrimin e pasur me media, duke e bërë atë temën ideale për një blog interaktiv udhëtimesh ose një komunitet në internet për udhëtarët. Blogjet janë të rëndësishëm këto ditë, veçanërisht për bizneset e udhëtimit pasi ka më shumë të ngjarë ku të shtoni imazhet e klientit dhe tregimet e tyre, së bashku me dëshmitë dhe rishikimet e turneve dhe destinacioneve të ndryshme. Ne do të dëshironim të shohim më shumë opsione dhe veçori të blogut për të shtuar më shumë personalitet në temë, por në përgjithësi, është e përshtatshme për ata që nuk mendojnë ta bëjnë seksionin e blogut një pikë fokale në faqen e tyre.

Në përgjithësi, Midway është po aq elegant sa është funksional. Shtimi i shërbimeve tuaja më të mira ose imazhet tuaja tërheqëse promovuese dhe ndërtimi i një shpërndarës në internet me fitim të lartë për paketat turne është vetëm në mundin tuaj me këtë temë të mahnitshme!

Karakteristikat kryesore

Me opsionet e gjera të personalizimit të Midway – Udhëtimit të Përgjegjshëm të WP Theme, ju lehtë mund të krijoni uebfaqen tuaj të udhëtimit dhe stilit të jetesës. Një nga pikat e saj kryesore të shitjes është paneli i saj i integruar i opsioneve të temave, ku mund të personalizoni dhe ndryshoni plotësisht shkronjat, ngjyrat, prejardhjet, opsionet e rrëshqitjes, faqosjet e faqeve, të krijoni shirita anësorë dhe më shumë. Me pak fjalë, ju mund të ndryshoni pothuajse për gjithçka në këtë temë për ta bërë atë tuajin!

Ju gjithashtu mund të përdorni llojet e ndërtuara me porosi për galeritë, rrëshqitjet, dëshmitë dhe turnet. Secili prej këtyre llojeve të postave me porosi vjen me mjetet dhe fushat e veta. Për shembull, lloji i postimit Tours ju lejon të shtoni informacione për destinacionin, sot dhe kohëzgjatjen e një pakete turne, duke përfshirë një program më të detajuar ditor, një buton Buy Now, etj. Me këtë, është e lehtë për ju të ndërtoni një faqe interneti funksionale dhe profesionale.

Dëshironi të dini se çfarë tjetër ka dyqani Midway për ju? Këtu keni një listë të plotë të veçorive:

 • Plotësisht i përgjegjshëm
 • Paneli i opsioneve të temave
 • 4 lloje poste me porosi
 • Faqja e turneve (Rrjeti, Lista, ose lëshimi)
 • 3 paraqitjet e faqeve të para-ndërtuara
 • slides
 • 2 lloje rrëshqitëse (e thjeshtë ose lëvizje)
 • Lidhje rrëshqitëse
 • Video e integruar
 • Galleries
 • Dëshmi
 • 4 forma të personalizuara të përdoruesve (Kërkim, Rezervim, Pyetje, Kontakt)
 • 3 pajisje widgetash (Buletini, Feed Twitter, Postimet e zgjedhura)
 • Rezervime dhe pagesa
 • Shirita anësor të pakufizuar
 • Redaktori i kodeve të shkurtra
 • Ndërtues i formave të përdoruesit
 • Integrimi i Google Analytics
 • Përmbajtja demo përfshirë
 • Përkthimi gati

Sigurisht, Themex ofron mbështetje cilësore për të gjitha temat e tyre premium, përfshirë Midway. Kështu që, nëse hasni një problem me temën, thjesht mund të shkoni në forumin e mbështetjes, të përdorni kodin tuaj të blerjes për t’u regjistruar dhe të kërkoni ndihmë nga autori i temës. Ne ju rekomandojmë që së pari të lexoni biletat ekzistuese të ndihmës dhe dokumentacionin përpara se të paraqisni një biletë.

Pro dhe kundra

Nëse jeni duke kërkuar për një temë të WordPress që jo vetëm që ka një dizajn mahnitës dhe një pamje të veçantë, por gjithashtu ka mundësi shumë të personalizueshme dhe mbështetje të nivelit të lartë, atëherë nuk mund të gaboni me Midway – Responsive Travel WP Theme. Por para çdo gjëje tjetër, zbuloni të mirat dhe të këqijat e përdorimit të një teme udhëtimi të paguar si Midway.

rekuizitë
 • Temat Premium si Midway gjithashtu vijnë me mbështetje premium përmes forumit, postës elektronike, telefonit, etj.
 • Temat Premium azhurnohen më shpesh sesa homologët e tyre falas, duke mbrojtur kështu sitin tuaj nga kërcënimet dhe defektet e sigurisë.
 • Midway vjen me mjaft faqosje të faqeve të para-ndërtuara dhe të gatshme për përdorim që mund të përdorni jashtë kutisë për të zgjeruar funksionalitetin e faqes tuaj.
 • Midway është shumë i personalizueshëm, kështu që ju lehtë mund të krijoni një pamje unike dhe të ndjeheni për ngrohtë tuaj të zgjedhur të biznesit.
 • Temat Premium vijnë me shtojcë të shkëlqyera dhe shumë funksionalitete të integruara siç janë rrëshqitësit, galeritë e imazheve, portofolet, seksioni i blogut, dhe më shumë.
Cons
 • Temat Premium vijnë me një çmim, kështu që ju duhet të shpenzoni para për të marrë ato, të cilat mund të mos jenë të përshtatshme për ata me buxhet të kufizuar.
 • Disa tema premium nuk kalojnë procesin e rishikimit zyrtar të WordPress, ndryshe nga temat falas. Akoma më keq, disa mundësi të paguara injorojnë dhe nuk përputhen me standardin e zhvillimit të WordPress.
 • Me qëllim që të bëhet tema më e gjithanshme e primit, disa tema janë të ngarkuara me shumë karakteristika dhe shtesa që mund të mos jenë të nevojshme për disa përdorues, duke e bërë temën të rëndë dhe të fryrë.

Tani që ju i dini avantazhet dhe disavantazhet e mundshme të përdorimit të një teme të paguar si Midway, në fund të fundit është vendimi juaj nëse do të shkonit apo jo, ose thjesht të zgjidheshin me një temë falas. Së pari, nëse jeni me një buxhet të ngushtë dhe thjesht doni të ndërtoni një faqe interneti themelore ose po kërkoni të krijoni një blog si hobi, zgjedhja e një teme falas mund të jetë një mundësi më e mirë. Gjithashtu, para se të zgjidhni një temë të WordPress, është më mirë të kontrolloni së pari tiparet dhe funksionalitetet e saj dhe të zbuloni nëse i plotëson apo jo nevojat tuaja. Gjeni një temë që është e lehtë për t’u përdorur dhe rregulluar, gjithashtu. Dhe natyrisht, tema duhet të jetë në përputhje me versionin e fundit të WordPress dhe duhet të funksionojë pa probleme me shtojcat. Duke pasur parasysh këto, ju lehtë mund të zvogëloni opsionet tuaja dhe të gjeni temën e përsosur për uebfaqen tuaj të udhëtimit dhe stilit të jetesës!

Verdikti Final – Një temë e shëndetshme dhe e mbushur me karakteristika për vendet e udhëtimit dhe kohës së lirë

Midway – Tema WP e Udhëtimit të përgjegjshëm është krijuar qartë për uebfaqet e udhëtimit dhe stilit të jetesës. Ajo ka një faqe të dizajnuar mirë që ju lejon të shfaqni destinacione piktoreske për të kthyer vizitorët e sitit në klientë. Fullyshtë plotësisht i përgjegjshëm dhe i thjeshtë për tu përshtatur, dhe është i ngarkuar me mjetet e duhura për menaxhimin, prenotimin dhe kërkimin e turneve. Ndërsa ka një plan urbanistik shumë të thjeshtë me versionin e tij të paracaktuar, ka shumë potenciale duke pasur parasysh përshtatjet e duhura. Shtë e vështirë të gjesh faj me këtë temë, dhe kjo është ndoshta arsyeja që shumë përdorues e zgjedhin atë mbi çdo temë tjetër të udhëtimit të WordPress në treg. Pra, nëse jeni duke kërkuar lart dhe të ulët për një temë të hijshme të WordPress për uebfaqet e udhëtimit dhe stilit të jetesës, Midway – Theme përgjegjëse e udhëtimit WP thjesht mund të jetë përgjigja juaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me