Ja se si të merrni normën më të ulët në dispozicion në BlueHost:


Hapi 1 – Shkoni në BlueHost

Shkoni në www.BlueHost.com dhe klikoni në butonin “filloni tani”. Nëse përdorni këtë lidhje, do të merrni çmimin më të ulët dhe një domain falas.

BlueHost është një nga kompanitë më të mira dhe më të besuara të mbajtjes në internet, dhe është një nga më të vjetrat, gjithashtu. Sidoqoftë, kjo kompani e mbajtjes së faqes në internet nuk e humbi kurrë prekjen e saj magjike me kohën. Paketat e tyre kanë pësuar disa ndryshime dhe të gjithë ata synojnë të ofrojnë zgjidhje më të mira për klientët e tyre.

Disa nga karakteristikat thelbësore të paketave të mbajtjes në internet të BlueHost përfshijnë:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Hostim i pakufizuar i domenit
 • Ndërtues i faqes falas tërheqje dhe tërheqje
 • Regjistrim falas i emrit të domenit
 • Mbështetje për emrat e domeneve ndërkombëtare
 • Mbështetje me email
 • Transferimi i pakufizuar i faqes
 • Domenet e shtesave
 • Fushat e parkuara
 • Paneli i kontrollit cPanel miqësor për përdoruesit
 • Qasja në FTP
 • Statistikat e sitit

BlueHost ofron të gjitha këto – dhe më shumë – me një kosto shumë të arsyeshme. Për më tepër, ata rregullisht kryejnë përmirësime dhe azhurnime në paketat e tyre, në mënyrë që klientët e tyre të marrin gjithmonë më të mirët dhe më të fundit në pritjen në internet.

Pse të zgjidhni BlueHost?

Shumë njerëz besojnë se krijimi dhe administrimi i faqes së tyre mund të jetë një detyrë e frikshme. Epo, po dhe jo.

Nëse nuk keni shumë përvojë dhe njohuri në zhvillimin e uebit dhe menaxhimin e përmbajtjes, atëherë kjo me siguri mund të vijë si një sfidë. Uebfaqet përfaqësojnë markën ose biznesin tuaj, dhe kështu ai duhet të ruhet dhe mbrohet. Në ditët e sotme, gjithnjë e më shumë individë dhe kompani kthehen në burime të jashtme për kompanitë që janë në internet. Këtu hyn BlueHost.

BlueHost ofron plane të ndryshme të mbajtjes së faqeve në internet, duke përfshirë Sharing Hosting, VPS Hosting, Dedikuar Hosting, Cloud Hosting dhe WordPress të optimizuar.

Karakteristika të pakufizuara

Pritja e faqes suaj të internetit nuk ka qenë kurrë më e lehtë. Disa vjet më parë, krijimi dhe mirëmbajtja e një faqe në internet mund të jetë mjaft e kushtueshme. Por sot, kushdo mund të krijojë një faqe në internet në vetëm disa minuta. BlueHost ofron shumë karakteristika të pakufizuara për një pjesë të kostos. Në krahasim me ofruesit e tjerë të mbajtjes së faqes në internet, do të kurseni më shumë në lidhje me koston me BlueHost. Transferimi i pakufizuar i skedarëve BlueHost, për shembull, i bën gjërat më të përshtatshme për ju që të merrni sa më shumë vizitorë sa të doni në faqen tuaj.

Emri i Domainit

BlueHost ofron regjistrim falas të emrit të domain me planet e tyre të pritjes. Emrat e domain-ve janë shumë të rëndësishëm sepse përfaqëson markën ose biznesin tuaj. Njerëzit ka shumë të ngjarë të ju konsiderojnë të besueshëm kur ju keni një emër domain profesional që përputhet me përmbajtjen e faqes tuaj ose ngrohtë tuaj të zgjedhur.

BlueHost ju lejon të keni sa më shumë emra domain sa të doni edhe me vetëm një llogari. Ju gjithashtu mund të hyni në faqen tuaj të internetit pothuajse në çdo kompjuter, duke ju lejuar të monitoroni faqen tuaj dhe të keni një rrjedhë të qetë të biznesit.

Mbrojtja ndaj spamit

Me BlueHost, ju mund të keni sa më shumë adresa emaili që dëshironi. Pjesa më e mirë është që secila prej këtyre adresave të postës elektronike të ketë mbrojtje ndaj spamit, kështu që kutia juaj të jetë e sigurt nga kërcënimet e ndryshme që bien brenda World Wide Web. BlueHost siguron që ju të mund të hapni emailin tuaj në mënyrë të sigurt dhe të filtroni ato që mund të jenë të dëmshme për faqen tuaj të internetit dhe kompjuterin tuaj.

BlueHost vjen me shumë mjete të mahnitshme që filtrojnë përmbajtje të dëmshme dhe të bezdisshme përpara se ata madje të godasin makinën tuaj. Këto mjete të përparuara dhe shumë të personalizueshme të filtrimit të spamit të postës elektronike mund të konfigurohen që të punojnë dhe të ndihmojnë të dekurajojnë kutinë tuaj.

Shporta e blerjeve

Blerja në internet është praktikë e zakonshme këto ditë, kështu që nëse po drejtoni një sit eCommerce, është e rëndësishme që ta bëni atë të sigurt për klientët tuaj dhe perspektivat për të bërë biznes me ju. Me BlueHost, ju do të keni paqe në mendje duke ditur që faqja juaj në internet është plotësisht e sigurt dhe se klientët tuaj janë në duar të mira.

BlueHost është plotësisht i pajtueshëm me bizneset e tregtisë elektronike. Integrohet me disa prej programeve më të njohura dhe më të besuara të eCommerce, të cilat janë këto:

 • ShopSite
 • Prestashop
 • Magento
 • CubeCart
 • osCommerce
 • Shporta Zen
 • AgoraCart
 • OpenCart
 • TomatoCart

Të gjitha informacionet e klientëve tuaj gjithashtu do të jenë të sigurt nga vjedhjet, dhe ata do të kenë qasje në një shportë blerjeje miqësore në faqen tuaj të internetit. Shtë gjithashtu mirë të dini se serverët BlueHost janë në përputhje me shumicën e zgjidhjeve PHP për tregtinë elektronike. BlueHost gjithashtu ndihmon në ndërtimin e sitit të tregtisë me lehtësi me programin e integruar të e-commerce dhe instaluesit me një klikim.

Sa më të sigurt të jenë klientët tuaj, aq më shumë perspektivë do të merrni – dhe më shumë të ardhura do të gjeneroni! Kjo është arsyeja pse ju kurrë nuk mund të gaboni pasi të zgjidhni BlueHost si ofruesin tuaj të mbajtjes në internet.

Aplikime falas

Me tendencat e reja në zhvillimin e internetit dhe krijimin e faqeve në internet, faqet e internetit janë në ndryshim të vazhdueshëm. Gjë e mirë që ju lehtë mund të krijoni, dizajnoni dhe menaxhoni uebfaqen (et) tuaj me BlueHost.

BlueHost ka integruar SimpleScriptts, i cili është krijuar për të zgjeruar shtrirjen e mbajtjes së faqes në internet për zhvilluesit e faqeve fillestare dhe eksperte të internetit, dhe për të siguruar një kanal shpërndarjeje miqësor dhe të besueshëm për zhvilluesit e aplikacioneve dhe komunitetin me burim të hapur. SimpleScriptts ka menaxhuar më shumë se 3 milion instalime dhe përmirësime për mijëra konsumatorë.

Me SimpleScriptts, ju lehtë mund të instaloni skriptet dhe aplikacionet që mund të përmirësojnë dhe plotësojnë nevojat e faqes suaj të internetit. Kjo është një ndihmë e madhe për individët dhe kompanitë sepse gjithçka është lehtësisht e arritshme dhe e menaxhueshme.

përballueshmërinë

Ndërtimi i një faqe në internet nuk do të thotë që ju duhet të shpenzoni shumë para. BlueHost ofron shërbimet më të mira dhe më të përballueshme për mbajtjen në internet me të gjitha mjetet e nevojshme që ju nevojiten për të treguar faqen tuaj të internetit dhe për të gjeneruar trafik.

Tani për tani, ata po ofrojnë një çmim të veçantë me zbritje prej vetëm 2,95 $ / muaj, kështu që është një ditë e mirë për të ngritur faqen tuaj të internetit.

Mbështetjen e teknologjisë

BlueHost e di që është e rëndësishme që faqet e internetit të jenë gjithnjë në internet. Me këtë u tha, nëse faqja juaj e internetit ka probleme, dijeni se mund të arrini lehtësisht në ekipin e ndihmës teknike të BlueHost.

BlueHost ka trajnuar ekspertë të brendshëm që janë të gatshëm të ndihmojnë 24/7. Ata janë të gatshëm t’ju ndihmojnë të zgjidhni çdo çështje teknike, si dhe t’ju japin këshilla për kursin më të mirë të veprimit që duhet të ndërmerrni.

Ju mund t’i arrini ato përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live. Ata gjithashtu kanë një Qendër Ndihmese të fortë, ku mund të gjeni udhëzues, mësime video dhe më shumë.

BlueHost gjithashtu ka një seksion forumi ku mund të bashkëveproni me përdoruesit e tjerë të BlueHost. Ju mund të merrni përgjigjet tuaja nga atje, si dhe këshilla nga ekspertë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me