Planifikoni të ndërtoni një uebfaqe të re për portofolin tuaj ose dyqanin online? Duke i dhënë faqes tuaj ekzistuese një rregullim të plotë? Gjithnjë e më shumë njerëz po kthehen në Ueb për qëllime të ndryshme, si kërkimi i informacionit, lidhja me njerëzit dhe madje edhe për blerje! Numri i blerësve celular gjithashtu vazhdon të rritet shumë shpejt dhe pritet të përbëjë shumicën e blerësve në internet në të ardhmen e afërt. Kjo bëri që zhvilluesit të krijojnë tema më të përgjegjshme të tregtisë elektronike për të kujdesur kërkesat e konsumatorëve. Ato më të mirat nuk janë dizajnuar vetëm për faqet e e-commerce, ato janë tema me shumë qëllime që mund të personalizohen për tu përshtatur me çdo lloj uebsajti. Dhe kur ata goditën tregun, shumë prej tyre shpejt u bënë shitësit më të mirë.


Ekzistojnë dy karakteristika kryesore të një teme premium të mirë WordPress. Një, ajo vjen me mjetet dhe opsionet që një zhvillues duhet të ndërtojë faqe që nuk janë vetëm kompatibile me PC dhe Mac, por janë edhe të optimizuar për pajisjet mobile. Së dyti, një temë e mirë ka kod të pastër dhe cilësor që është i optimizuar për motorët e shpejtësisë dhe kërkimit. Një temë e tillë WordPress që shënon të gjitha kutitë e duhura është Tema eCommerce Creative Multi-Qëllime Atelier. Le të hedhim një vështrim më të afërt në këtë temë të mahnitshme të WordPress dhe se si është marrë tregu i temave nga stuhia.

Përmbledhje

Tema eCommerce Creative Multi-Qëllime e Creative Atelier u krijua nga një zhvillues i temave elitare, Idetë e shpejta, i cili është i njohur për prodhimin e temave shumë të njohura të WordPress. Atelier është lëshimi i tyre i fundit dhe është bërë gjithnjë e më popullor qysh kur u lançua në tregun e temave. Tema aktualizohet rregullisht dhe së fundmi është azhurnuar në versionin 1.5, duke shtuar karakteristika të reja interesante në paketën e saj.

Tema vjen me shumë demonstrime me cilësi të lartë, duke përfshirë një grup të gjerë planifikimesh të dyqaneve që mundësohen nga WooCommerce, një mjet i njohur i mjeteve elektronike eCommerce që është krijuar posaçërisht për WordPress. Kjo e bën Atelier një zgjedhje ideale për krijimin e çdo lloj faqe në internet, veçanërisht një faqe eCommerce. Tani, le të bëjmë një vështrim më të afërt në hartimin dhe karakteristikat e tij kryesore, dhe të zbulojmë se sa e lehtë është të përdoret.

dizajni

Si një temë krijuese me shumë qëllime WordPress, Atelier lehtë mund të personalizohet për një gamë të gjerë projektesh në internet, nga një blog personal i thjeshtë deri në një faqe në internet të korporatave. Në kohën e këtij shqyrtimi, tema tashmë ka 12 demos të bukura që do t’ju tregojnë sa e mahnitshme është. Këto paraqitje dhe rregullime demo lehtë mund të kopjohen dhe importohen në faqen tuaj të WordPress duke përdorur mjetin mbresëlënës Demo Content Importer. Kjo ju lejon të ndërtoni dhe përshtatni lehtë dhe shpejt faqen tuaj në një mënyrë unike dhe profesionale. Nga atje, thjesht mund të shtoni përmbajtjen tuaj për të populluar faqen tuaj. Nëse jo, ju thjesht mund të përdorni versionin demo si bazë për ndërtimin e faqosjes tuaj shumë të internetit.

Siç mund ta shihni nga demonstratat, do të gjeni paraqitjet e ndryshme të paracaktuara që mund të përdorni për të ndërtuar lloje të ndryshme të faqeve të internetit, duke përfshirë një për ushqim, veshje, mobilje, kozmetikë, libra dhe më shumë. Secila prej këtyre demonstratave vjen me paraqitjen dhe stilin e vet personal. Ekziston një për një faqe interneti të tipit agjencie, një për një faqe ulëse ose një faqe në internet me një faqe, dhe një tjetër me një plan urbanistik. Kjo do të tregojë se Tema WordPress Atelier Creative Multi-Purpose Theme është me të vërtetë një temë premium fleksibël dhe e menduar mirë, e cila është ndërtuar dhe krijuar për tu përshtatur me çdo lloj faqe në internet, pa marrë parasysh sa e madhe apo e vogël.

Një tipar i dukshëm që është shtuar në versionin 1.5 të temës është opsioni i rrëshqitësit të parashikimit të produktit, duke ju lejuar të menaxhoni një dyqan në internet që përmban shumë produkte në shumë variacione. Kjo veçori e veçantë lejon klientët dhe vizitorët e faqes të shohin ndryshimet e ndryshme të një produkti për të cilin interesohen, direkt nga faqja kryesore e listave të faqeve të faqes.

Përveç rrëshqitësit të parashikimit të produktit, Atelier gjithashtu ju lejon të zgjidhni nga 10 opsione të ndryshme për kokë që mund t’i vendosni ose si gjerësi të plotë ose gjerësi të faqes. Ju madje mund t’i vendosni ato të kenë prejardhje transparente! Përveç këtyre, ju do të keni gjithashtu një shirit të lartë, ngjitje në madhësi, shfaqje / fshehje ngjitëse dhe opsion ngjitës. Ju mund ta rregulloni vetë kokën tuaj me ndihmën e konfiguratorit të majtë / të djathtë drag-and-drop! Më poshtë janë disa shembuj të llojeve të header që mund të përdorni:

Nëse kjo nuk do të jetë e mjaftueshme, Atelier gjithashtu vjen me 2 animacione me kokë të ftohtë faqesh: Qarqet që bien dhe Gjeometrike, me të cilat të fundit janë interaktive. Kjo e bën shumë më të lehtë për ju krijimin e faqeve të internetit që tërheqin vëmendjen.

Kjo temë gjithashtu është e mbushur me mbi 500 ikona të bukura të Font Awesome, 190+ ikona të IconMind, dhe 40 nga ikonat shumë vetë të Swift Ide, të cilat janë bërë posaçërisht për Atelier. Në krye të këtyre, përdoruesit gjithashtu do të kenë qasje të plotë në tematikën dhe vetitë e ngjyrave të elementeve që lehtë mund të personalizohen duke përdorur Customizer-in e integruar të ngjyrave. Tani, ju lehtë mund ta bëni faqen tuaj të duket ashtu siç dëshironi dhe me siguri do të dalë nga turma!

Karakteristikat kryesore

Atelier vjen i mbushur me karakteristika të jashtëzakonshme, të cilat do t’ju ndihmojnë të krijoni jo vetëm një uebfaqe të bukur, por edhe një të fuqishme dhe plotësisht funksionale! Më poshtë janë tiparet kryesore që ju mund të prisni përpara pasi të blini Temel eCommerce Creative Multi-Qëllime të Atelier:

 • Mbështetje falas dhe azhurnime nga Swift Ideas
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm dhe retinë gati
 • Përfshinë 2 rrëshqitës premium: Rrëshqitës i revolucionit dhe të reja dhe të përmirësuara Rrëshqitësja e shpejtë
 • 100% i përkthyeshëm duke përdorur plugin WPML
 • Opsione të gjera dhe fleksibël të temave, me cilësime të fuqishme dhe meta të faqeve
 • E ndërtuar me kod të pastër dhe semantik HTML5 që është provuar me kujdes për ta bërë temën jashtëzakonisht miqësore me SEO
 • Integrimi i mediave sociale (Twitter, Facebook, Flickr, Instagram, etj.)
 • Integrimi i fontit me porosi
 • 600+ FALAS Google Web FALAS që lehtë mund të shikohen dhe rregullohen
 • Kontroll i plotë mbi madhësinë, peshën, lartësinë e linjës, ndarjen e shkronjave dhe ngjyrën e fontit tuaj të zgjedhur
 • Mbështetje RTL (djathtas-majtas)
 • 2 lloje të ndryshme të navigimit me një faqe: Standard me Udhëzime Tekstesh dhe Shigjeta Counter +
 • Vjen me 41 animacione CSS3 që mund të aplikohen në blloqet e tekstit, imazhet dhe kutitë e ikonave
 • 5 opsione të ndryshme të portofolit: Standard, Galeria, Masoneria, Masoneria Galeria dhe Masoneria me shumë Madhësi
 • 5 variacione në stilin e blogut: Standard (me një stil alternative), Mini, Masoneri dhe Vetëm Tekst – secila me mundësi të shtojë shirita anësor
 • 3 stile të ndryshme promovuese të personalizueshme
 • Buletini i Rregullueshëm / shiriti i pajtimit
 • iLightbox për krijimin e dritareve tërheqëse të përgjegjshme të mbivendosjes duke përdorur bibliotekën jQuery JavaScript
 • Mega me shkëlqim dhe fleksibël mega
 • Videot e mësimeve dhe kodet e shkurtra përfshin
 • Përvojë e përshtatur për celularët që klientët të përjetojnë të njëjtin funksionalitet të mahnitshëm, pa marrë parasysh se çfarë pajisje përdorin
 • Ndërtues i fuqishëm dhe miqësor i faqes me 54 elementë, 14 skedarë të paracaktuar dhe mundësinë e ruajtjes së elementeve dhe faqeve tuaja të preferuara
 • Paraqitni produktin deri në 6 kolona (Masoneria standarde, me shumë madhësi, Galeria, Galeria e Kufizuar)
 • Kontroll i plotë mbi produktet tuaja
 • Tema e fëmijëve është e gatshme dhe e pajtueshme
 • Mbështetje WooCommerce për ta bërë faqen tuaj të eCommerce edhe më të fuqishme

Siç mund ta shihni, Tema eCommerce e Creative Multi-Qëllimore e Creative Atelier është e ngarkuar me mjete dhe tipare të mrekullueshme që nuk do t’i shihni zakonisht në tema të tjera. Përveç këtyre, njerëzit në Swift Ideas kanë shpenzuar vite me rradhë duke hartuar një kornizë veçanërisht për këtë temë, dhe kjo tregon me performancën e mahnitshme që mund të shihni në faqet e ndërtuara me të. Përdoruesit janë të vendosur të provojnë një shpejtësi dhe funksionalitet të paparë që vetëm Atelier mund të sigurojë.

Pro dhe kundra

Debati rreth falas dhe temave premium WordPress është mbajtur pothuajse shumë që nga fillimi i vetë WordPress. Ka shumë tema të mahnitshme të WordPress-it atje, por numri i temave premium WordPress po ngrihet ngadalë. Shtë e qartë, disa njerëz preferojnë ato falas ndërsa të tjerët shkojnë për temat e paguara. Nëse ia vlen të shpenzoni para në një temë premium varet nga të mirat dhe të këqijat që vijnë me të, dhe kjo është saktësisht ajo që ne do të bëjmë me Atelier. Më poshtë janë avantazhet dhe disavantazhet e përdorimit të një teme premium si Atelier:

rekuizitë
 • Ajo vjen me një mbështetje të gjerë nga zhvilluesit e temave, që është një shpërblim i madh për përdoruesit e temave të të gjitha niveleve të aftësive
 • Atelier është shumë më i lartë në cilësi në krahasim me homologët e saj falas, kryesisht sepse gjeneron fonde nga përdoruesit
 • Vjen e mbushur me karakteristika, mjete dhe mundësi të përparuara që normalisht nuk përfshihen në tema falas
 • Të gjitha aspektet e dizajnit të faqes në internet – nga stilet e faqosjes së faqeve për të mbështetur faqet e administratorit – janë shumë më të mira sesa temat e lira
 • Siguria është një përparësi kryesore për krijuesit e temave premium, dhe ato kanë para për të shpenzuar në përmbushjen e standardeve më të larta të sigurisë së klientëve të tyre
 • Temat Premium janë më të përgjegjshme ndaj ndryshimeve thelbësore të WordPress dhe kanë cikle më të forta azhurnimi, kështu që faqja juaj e internetit mund të shmangë defektet dhe problemet e sigurisë
Cons
 • Ju duhet të shpenzoni një shumë të caktuar parash për një temë premium, dhe madje mund të paguani për tarifat e licencimit në vitet në vazhdim
 • Disa tema premium janë potenciale për “blozën e temave”, e cila është e natyrshme në mesin e temave me shumë tipare dhe funksionalitete. Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht që të keni një faqe në internet më të ngadaltë, por mund të jetë një faktor kontribues.
 • Zhvilluesi i temës papritmas mund të ndërpresë përkrahjen e temës dhe të ndalojë azhurnimin e saj të plotë, gjë që mund të ju ndihmojë të punoni shumë me kalimin në një temë tjetër (për të mos përmendur që jeni edhe nga paratë tuaja!).

Siç mund ta shihni, të mirat kanë patur më shumë se i kanë tejkaluar të këqijat, kështu që është mjaft e qartë pse gjithnjë e më shumë njerëz po shkojnë për tema të paguara në vend që ta rrezikojnë atë falas. Por mos harroni të kontrolloni udhëzimet e temës dhe reputacionin e zhvilluesit të temave në treg! Në fund të fundit, zhvilluesit premierë dhe dyqanet gjithmonë këndojnë lavdërimet e tyre që ju të vërtetë nuk mund të merrni parasysh dobësitë e mundshme të produktit që po ofrojnë. Kështu që bëni detyrat e shtëpisë tuaj së pari përpara se të blini një temë!

Aktgjykimi i formës së prerë

Tema eCommerce Creative Multi-Qëllimore e Atelier është një shembull i ndritshëm i trendit të fundit në temat premium eCommerce WordPress. Notshtë jo vetëm shumë i personalizueshëm, është gjithashtu i gjithanshëm, i lehtë për t’u përdorur dhe shumë i përballueshëm. Shtë një temë e menduar mirë dhe e sajuar me kujdes, e krijuar për të përsosur. Unë e di se përsosmëria duket të jetë e mbivlerësuar, por 25,000+ klientë që janë shumë të kënaqur me këtë temë mund ta dëshmojnë këtë. Shtë mjaft e qartë se Swift Ideas kanë krijuar një kryevepër dhe janë në gjendje të ofrojnë atë që fillestarët dhe zhvilluesit e avancuar të internetit ashtu po presin nga një temë premium WordPress. Mund të ketë mijëra tema atje, por Atelier është në krye të lojës dhe nuk ka asnjë ndalesë për ngritjen e saj të vazhdueshme të popullaritetit. Reallyshtë me të vërtetë një shembull mahnitës i temës premium WordPress që jo vetëm që funksionon në mënyrë perfekte për faqet e e-commerce, por edhe për çdo lloj tjetër të faqes në internet gjithashtu. Pra, nëse unë do të isha ju, patjetër që do të konsideroja blerjen e Atelier Creative Multi-Qëllimi eCommerce sot!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me