A Ofron InMotion Modelet e Uebfaqeve?

Të përfshira në secilën pako pritëse të InMotion janë dy ndërtues të internetit por por të fuqishëm, të cilët mund të përdoren nga klientët për të krijuar dhe ndërtuar faqet e tyre të internetit. Këta ndërtues të faqeve të internetit, përkatësisht Premium Web Builder dhe PowerWebBuilder, janë aplikacione që janë të mbushura me karakteristika që janë jetike dhe të dobishme në detyrën e ndërtimit të faqes suaj të internetit. Ndër veçoritë e këtyre krijuesve të uebfaqeve është një galeri me qindra shabllone të internetit falas që janë gati të përdoren nga klienti në çdo kohë kur është e nevojshme.
Por, para se të mund të përdorni cilindo nga modelet e tyre falas për faqen tuaj të internetit, para së gjithash dhe më e rëndësishmja, duhet të instaloni një ndërtues në internet.


Si mund ta instaloj Premium Web Builder në uebfaqen time?

Të gjitha paketat pritëse të InMotion janë bashkuar me një aplikim falas Premium Web Builder; megjithatë, programi nuk vjen i instaluar paraprakisht me paketën. Kjo do të thotë që përpara se ta përdorni, duhet ta instaloni në faqen tuaj të internetit përmes Panelit të Menaxhimit të Llogarive të AMP.
Për të instaluar Premium Web Builder-in tuaj, gjithçka që duhet të bëni është të ndiqni disa hapa të thjeshtë.

 •  Hapi i parë është të futeni në Panelin tuaj të Menaxhimit të Llogarisë (AMP);
 •  Pasi të jeni regjistruar, klikoni në lidhjen “Instaloni Softuerin Popullor”;
 •  Në faqen që pason, lëvizni poshtë dhe më pas zgjidhni “Instaloni Premium Web Builder” duke klikuar mbi të;
 •  Pastaj, klikoni në butonin “Request Website Builder” dhe pastaj shkruani emrin e domenit ku dëshironi të instaloni Premium Web Builder dhe pastaj klikoni “Next”;
 •  Nëse po instaloni llogarinë tuaj të parë Premium Web Builder, duhet të kontrolloni dhe konfirmoni informacionin përpara se të klikoni në butonin “Paraqisni”. Sidoqoftë, nëse po instaloni një llogari shtesë të ndërtuesit të uebit, duhet të paguani shumën prej 12 $ për domen në vit për licencën shtesë.
 •  Duke klikuar në butonin “Paraqisni”, fillon procesi i instalimit dhe duhet të keni të instaluar Premium Web Builder-in tuaj në domenin tuaj brenda disa sekondash. Prisni mesazhin e konfirmimit të instalimit dhe më pas, pasi të keni marrë, ju mund të përdorni faqen për tu hyrë në Premium Web Builder duke klikuar në lidhjen e hyrjes dhe të filloni ndërtimin e faqes tuaj të internetit..

A mund të zgjedh vetëm ndonjë shabllon për të gjitha faqet e internetit që unë po krijoj?

Si pronar i faqes së internetit me një Web Builder të instaluar, ose Premium Web Builder ose PowerWebBuilder, ju keni të drejtë të zgjidhni dhe të përdorni cilindo nga më shumë se 500 shabllone falas që mund të gjenden në galerinë e Web Builder. Sidoqoftë, është e rëndësishme të mbani mend se duhet të zgjidhni modelin e duhur që përshtatet mirë dhe përshtatet me llojin e faqes në internet që po ndërtoni dhe shërbimet dhe produktet që ofron faqja juaj e internetit.

Whatfarë udhëzimi duhet të më ndjekë në zgjedhjen e modeleve të faqes në internet?

Megjithëse zgjedhja e modeleve në uebfaqe është çështje e shijes dhe e disponimit tuaj, është gjithmonë e dobishme që faqja juaj e internetit të ketë një shabllon që përshtatet mirë me llojin, shërbimin dhe produktin e faqes tuaj, si dhe shijen e vizitorëve tuaj të ardhshëm të faqes në internet.

Udhëzimi i parë në zgjedhjen e modelit tuaj të preferuar duhet të jetë lloji i faqes që po krijoni. Në mënyrë tipike, aplikacioni juaj për ndërtuesin e uebit ju ndihmon me këtë detyrë. Sapo të filloni procesin e ndërtimit duke klikuar në butonin Start, do t’ju jepet mundësia që të zgjidhni se cilin lloj siti dëshironi të ndërtoni, nëse është një uebfaqe e rregullt, një galeri fotografish ose një blog. Pasi të zgjidhet zgjedhja, Ndërtuesi do të përdorë informacionin dhe rekomandon disa faqe me veçori dhe paracaktime funksionale që mund të dëshironi për faqen tuaj. Nëse nuk jeni të sigurt ose nuk ju pëlqejnë opsionet e paraqitura, thjesht mund të zgjidhni një dhe pastaj ta ndryshoni atë në një kohë më vonë. Pasi të keni bërë zgjedhjen e preferuar, klikoni në butonin Next që mund të gjendet në anën e poshtme të djathtë të faqes.
Për të zgjedhur një shabllon, duhet të shkoni në faqen Design duke klikuar në butonin Design, i vendosur në shiritin e sipërm të djathtë të mjeteve. Në faqen e Dizajnit, do të gjeni një numër modelesh të përshtatshëm. Në të vërtetë, ekzistojnë tre mënyra të ndryshme të kërkimit të modeleve:

 •  Njëra është përmes Llojit të Kategorisë, ku ju mund të zgjidhni modele që përputhen me kategorinë që mund të gjenden në menunë e rradhës;
 •  E dyta është përmes metodës së Kërkimit, ku ju kërkoni modele duke përdorur fjalë kyçe për lloje të caktuara të shablloneve; dhe
 •  Duke kërkuar manualisht nëpër shabllonet për faqe, të cilat mund të konsumojnë kohë por mund të jenë më efikase.
 • Pasi të keni mundësi të zgjidhni modelin tuaj të preferuar, thjesht zgjidhni atë duke klikuar mbi të.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map