A po e konsideroni BlueHost?


Mendimi i mençur – ata janë një nga ofruesit e hosteve më të njohur dhe me reputacion.

Këtu është gjëja…

BlueHost nuk ofron një mundësi pagese mujore. Sidoqoftë, ata ofrojnë një garanci për 30 ditë kthim të parave, kështu që nëse anuloni brenda 30 ditësh, do të merrni një rimbursim të plotë për hostin tuaj.

Ende nuk kam gjetur një host të ligjshëm që ofron një pagesë të përballueshme mujore, përveç për HostGator me pritjen e tyre më themelore me 10,95 $ në muaj…

Nëse doni të minimizoni shpenzimet tuaja të pritjes, niveli mujor është një marrëveshje e keqe. Ja pse:

 • Pagimi i 10,95 $ në muaj në HostGator do t’ju kushtonte 131,40 $ në vit.
 • Zgjedhja e planit 12-mujor në BlueHost do të kushtonte vetëm 59,40 $ (12 x 4,95 $ / muaj). Kjo do të kushtojë 82 dollarë më pak se muaji për muaj në HostGator.
 • Zgjedhja e planit 36-mujor në BlueHost ju merr normën e tyre më të ulët dhe kushton 106,20 dollarë (36 x 2,95 $ / muaj). Kjo ju kursen 288 dollarë nga pagesa 3 vjet nga muaji në muaj në HostGator.

Kursimet në planet 12, 24 dhe 36 muaj janë vështirë të injorohen.

Me thënë të gjitha këto, këtu janë se si të merrni normën më të ulët në dispozicion në BlueHost:

Hapi 1 – Shkoni në BlueHost

Shkoni në www.BlueHost.com dhe klikoni në butonin “filloni tani”. Nëse përdorni këtë lidhje, do të merrni çmimin më të ulët dhe një domain falas.

Hapi 2: Zgjidhni planin tuaj të mbajtjes në internet

Pasi të keni zgjedhur emrin e domain, do të jeni në gjendje të zgjidhni planin tuaj të pritjes.

Zgjidhni themelor opsion – është perfekt për faqet e reja.

Nuk ka nevojë për llogaritë Plus ose Prime nëse nuk doni të presni tashmë 2 ose më shumë uebfaqe, ose tashmë po merrni mbi 100,000 vizitorë në muaj në faqen tuaj.

Hapi 3: Zgjidhni Emrin tuaj të Domainit

Pasi të klikoni “Filloni Tani” do t’ju kërkohet të zgjidhni emrin e domain dhe të klikoni “tjetër” për të vazhduar më tej.

Nëse tashmë keni një emër domain ekzistues, përdorni kutinë në anën e djathtë.

Nëse keni nevojë për ndihmë për zgjedhjen e një emri domain, shikoni udhëzuesin tim mbi Si të zgjedhni një emër të madh domain (hapet në një skedë të re).

Hapi 4: Plotësoni Informacionin e Llogarisë

Thjesht shtoni emrin tuaj, adresën e postës elektronike, etj. Ne jemi gati!

Hapi 5: Zgjidhni Opsionet e Paketave tuaja

Vetëm kontrolloni për të siguruar që ju zgjidhni Planin e Llogarisë që dëshironi këtu.

Këshillë: Të ndjehen të lirë për të çinstaluar opsionet shtesë si Motor Kërkimi Jumpstart dhe SiteLock Security. Sipas mendimit tim të përulur, këto janë të panevojshme.

Këtu janë dy opsione që mund të dëshironi të zgjidhni:

 • Mbrojtja e privatësisë së domenit: Kjo fsheh informacionin tuaj personal nga regjistrimet publike të emrave të domain WHOIS. Ky është një opsion i mirë nëse doni të zvogëloni postën elektronike të padëshiruar dhe ta bëni regjistrimin e domenit tuaj anonim.
 • Rezervimi i faqes Pro: Ju mund të vendosni WordPress për të bërë kopje rezervë automatike falas. Sidoqoftë, rivendosja e atyre kopjeve rezervë është pak komplekse. Për paqen e mendjes, nëse zgjidhni ndonjë shtesë me BlueHost, shkoni me opsionin Site Backup Pro.

Pasi të regjistroheni, do të merrni një email me informacionin tuaj të hyrjes. Urime! Tani jeni në gjendje të filloni të bëni faqen tuaj të internetit.

Nëse nuk jeni të ri për të krijuar faqe interneti, ju rekomandoj të vazhdoni duke ndjekur udhëzuesin tim falas, Si të krijoni një faqe me WordPress, hap pas hapi.

Gëzuar,

këmishë spitale me lidhëse pas kurrizitMë shumë rreth opsioneve të pagesave të BlueHost:

BlueHost ofron shumë lloje hostesh, me shumë mundësi pagese për klientët e tyre. Për shembull, për mbajtjen në internet të rregullt të tyre, ata kanë një ofertë speciale për zbritje me kohë të kufizuar me 2,95 $ / muaj në vend të 7.99 $ të rregullt / muaj.

Por duhet të mbani mend se do të duhet të paguani të ashtuquajturën “tarifë mujore” për të paktën 1 vit, përpara. Pra, për planin themelor të strehimit të BlueHost, do të shikoni një faturë minimale prej 71,40 $, duke përjashtuar çdo shtesë që mund të dëshironi të blini.

BlueHost ofron një gamë të planeve të mbajtjes së faqeve në internet në varësi të buxhetit dhe nevojave tuaja, dhe çmimet ndryshojnë nga plani në plan. Kur regjistroheni për një plan 12-mujor, 24-muaj ose 36-muaj, tarifa e konfigurimit është FALAS.

Këtu është çmimi aktual për planet e tyre, si dhe karakteristikat:

Ndarja e përbashkët

VPS Hosting

Përkushtuar Hosting

Pagesat për planet e pritjes BlueHost mund të bëhen përmes sa vijon:

 • Kartat e kreditit (metoda më e zakonshme)
 • PayPal

Klikoni këtu për të vizituar BlueHost dhe për të parë specialet e tyre aktuale dhe zgjidhni planin tuaj. Ata madje ju japin një garanci të vërtetë 30-ditore të kthimit të parave, në mënyrë që të mund ta provoni pa rrezik!

Më shumë rreth BlueHost

BlueHost është një nga ofruesit e shërbimit më të mirë dhe më të besuar në web hosting sot. Ata ofrojnë klientëve të tyre me shërbime dhe karakteristika të niveleve të nivelit të lartë të mbajtjes në internet, duke përfshirë hapësirë ​​për ruajtje të pakufizuar, bandë të pakufizuar, mbështetje 24/7 të klientit, garanci për kthimin e parave 30-ditore dhe më shumë. Pra, nëse po drejtoni një biznes dhe dëshironi që ajo të rritet, kjo kompani është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

Qëllimi kryesor i BlueHost është të ofrojë shërbimin më të mirë për klientët e tyre. Sshtë një kompani web hosting që ofron shërbime me cilësi të lartë me një çmim të arsyeshëm. Në pronësi të Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë (EIG), kompania u ndërtua në teknologji me burim të hapur që garanton performancë të shkëlqyeshme. Ajo u themelua në vitin 2003 dhe pas më shumë se një dekade të funksionimit, ajo vazhdon të ofrojë shërbime të nivelit të lartë dhe sjell më shumë se një milion fusha për klientët e tyre në pjesë të ndryshme të botës.

Karakteristikat kryesore të BlueHost

Në zgjedhjen e një ofruesi të shërbimit të mbajtjes së faqeve në internet, është e rëndësishme që ju keni bërë detyrat e shtëpisë tuaj dhe të jeni plotësisht të vetëdijshëm për tiparet që ata ofrojnë. BlueHost mund të ofrojë më shumë veçori nga ato që i duhen hostit tuaj. Karakteristikat thelbësore janë si më poshtë:

 • Siguron gati 600 GB hapësirë ​​në disk të mbajtjes së faqes në internet. Kjo sasi e hapësirës së ruajtjes është e mjaftueshme për të fuqizuar faqet e internetit personale dhe bizneset e vogla dhe të mesme. Shtë shumë e pamundur që ju të gjeni një host tjetër të internetit me të njëjtën veçori me një çmim dukshëm më të ulët.
 • Ju lejon të regjistroni një numër të pakufizuar të emrave të domain në një llogari të vetme nëse ka hapësirë ​​normale në disk dhe përdorim të gjerësisë së bandës.
 • Përfshinë skriptet e faqes në internet. Me këto skenare, ju mund të krijoni bloge, libra të ftuar, sondazhe, sondazhe dhe programe të tjera multimedia që do të ndihmojnë në rritjen e funksionalitetit të faqes tuaj.
 • Ka një ndërfaqe miqësore për përdoruesit që është e përsosur për ata që nuk kanë njohuri ose përvojë në zhvillimin dhe programimin e uebit. Ai madje ka një proces instalimi me një klik që ju lejon të krijoni një faqe në internet vetëm në pak minuta.
 • Ju lejon të krijoni një numër të pakufizuar faqesh.
 • Përfshinë Dedikuar dhe VPS duke pritur në planet e tyre të pritjes.
 • Ka një panel kontrolli të lehtë për t’u përdorur (cPanel) i cili do t’ju ndihmojë të menaxhoni me lehtësi faqen tuaj të internetit.
 • Ofron ndërtuesit e faqeve dhe adresat IP të dedikuara.
 • Siguron bazën e të dhënave MySQL.
 • Vjen me një garanci të përshtatshme për 30 ditë kthim parash nëse dëshironi të anuloni llogarinë tuaj.

Përfitimet e BlueHost Web Hosting

Përveç veçorive të përmendura më lart, BlueHost gjithashtu vjen me shumë përfitime të tjera që përdoruesit do të gëzojnë nëse ata vendosin të regjistrohen për një llogari. Këtu janë disa prej tyre:

 • Ju nuk keni pse të qëndroni me BlueHost më gjatë seç duhet. Për dallim nga ofruesit e tjerë të shërbimit të pritjes në internet, BlueHost ofron plane 3-mujore, 6-mujore, 12-mujore, 24-mujore dhe 36 muaj. Kjo do të vijë në dispozicion për ata që thjesht kanë nevojë për një plan pritës për disa muaj. Ju do të paguani vetëm për muajt që faqja juaj në të vërtetë ishte në Web.
 • BlueHost siguron performancë të shkëlqyeshme me një kosto relativisht të ulët (fillon me 5,99 $).
 • Ata ofrojnë promovime / zbritje të rregullta të shitjeve. BlueHost nuk ju siguron vetëm performancë të shkëlqyeshme, por gjithashtu ju ndihmon të zgjeroni faqen tuaj të internetit përmes reklamimit të faqes tuaj të internetit për të tjerët.
 • Shërbimi ndaj klientit është i nivelit të lartë. Ju merrni lehtësisht ndihmën që ju nevojiten nga stafi i tyre. Ata ofrojnë disa mësime video, së bashku me një bazë të plotë të njohurive, një forum të komunitetit, dhe shumë veçori të tjera shtesë që mund t’ju ndihmojnë të maksimizoni shërbimin e tyre.
 • BlueHost është optimizuar për WordPress, kështu që ato japin performancë më të mirë në pritjen e faqeve të internetit dhe blogjeve të mundësuar nga WordPress.

Po kërkoni një udhëzues gjithëpërfshirës për BlueHost i cili do t’ju ndihmojë të merrni vendimin tuaj të pritjes dhe të merrni këtë proces hulumtimi me qëllim që të mund të merrni faqen tuaj të shpejtë? Sigurohuni që të shikoni tim Rishikimi dhe analiza e BlueHost, plus historinë e kompanisë së tyre, krahasimin e planeve dhe përfitimeve të tyre të pritjes dhe reagime të ndryshme të klientëve që kam gjetur rreth Ueb.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me