BlueHost ofron një çift ndërtuesish të mahnitshëm të uebfaqeve për të ndihmuar klientët e tyre të ndërtojnë bloge dhe faqe në internet me pamje profesionale, edhe pa prekur një linjë të vetme të kodit. Ata përdorin WordPress dhe Weebly Web Builder, të dyja ofrojnë veçori të ndryshme për t’i ndihmuar klientët e tyre të zhvillojnë faqet e tyre të internetit.


Të dy WordPress dhe Weebly janë perfekte për ata që nuk kanë aftësi teknike dhe njohuri në ndërtimin e uebfaqes së tyre. Ata të dy vijnë me tema / shabllone të paracaktuar, kështu që përdoruesit kanë shumë mundësi për të personalizuar faqen e tyre.

Por çfarë është një krijues i faqeve në internet, sidoqoftë?

Ta themi thjesht, një ndërtues i faqes në internet përdoret për të krijuar faqe interneti pa kërkuar nga përdoruesi të bëjë redaktimin e kodit manual. Ndërtuesit e faqeve në internet janë ose mjete të pronarit të bazuara në internet ose vijnë në formën e një programi kompjuterik. Në mënyrë tipike, këto mjete të bazuara në internet janë siguruar nga ofruesit e pritjes së faqes në internet. Ato kanë për qëllim që përdoruesit të ndërtojnë faqe interneti private.

Karakteristika të ndërtuesit të faqeve weebly

Ndërtuesi i faqes Weebly është një nga programet e shumta të ofruara nga BlueHost në përpjekjen e tyre për të përmirësuar cilësinë e shërbimeve të tyre. Tani për tani, ata po ofrojnë dy versione: Basic dhe Pro.

Edicioni Basic është i lirë për t’u përdorur për të gjithë mbajtësit e llogarive BlueHost. Ai mbështet 6 faqe në internet dhe ofron mbështetje video për YouTube dhe Adobe Flash. Për më tepër, ajo i siguron mirëmbajtje blogeve, formave, Optimizimi bazë i Motorit të Kërkimit (SEO) dhe burimit RSS.

Për ata që kërkojnë veçori më të avancuara, mund të shkoni në versionin Pro me mbështetje të faqeve të pakufizuara të faqes në internet. Ai gjithashtu lejon përdoruesit të vendosin fjalëkalime për një shtresë të shtuar të sigurisë së faqes në internet. Ata që përditësohen në versionin Pro mund të rregullojnë shabllone / tema të faqes në internet.

Ndërtuesi i faqes Weebly përfshin funksionet e mëposhtme:

 • Qindra shabllone të paracaktuar për personalizim
 • Modulet e planifikimit (p.sh. imazhe, video, tekst) si një shtesë në uebfaqen e klientit
 • Redaktori i imazhit të integruar, mbështetje në blog dhe mjete përcjellëse
 • Mjete që thjeshtojnë krijimin e faqes në internet

Karakteristikat e ndërtuesit të faqes në WordPress

WordPress është ndoshta krijuesi i faqeve më të njohura që mund të gjeni në internet. Kjo ju lejon të krijoni një faqe interneti në kërkim profesional në vetëm disa minuta. Ju mund të krijoni çdo lloj siti, nga një sit personal i thjeshtë personal blog në një uebsajt të plotë, me shumë faqe.

WordPress u lejon përdoruesve të saj të rregullojnë faqen e tyre të internetit sidoqoftë që dëshirojnë. Ajo vjen me tema të shumta që kujdesen për niches dhe industri të ndryshme. Ai gjithashtu ka shumë plugins që mund të përdorni për qëllime të ndryshme. Këto tema dhe shtojcat mund të jenë falas ose të paguara, në varësi të zhvilluesve dhe veçorive që ofrojnë.

Ja pse duhet të përdorni WordPress për ndërtimin e një faqe në internet:

 • Shtë e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur. Shumë njerëz preferojnë ta përdorin atë mbi çdo platformë tjetër për shkak të ndërfaqes së saj miqësore për përdoruesit. WordPress ju lejon të shtoni me lehtësi foto, video dhe lloje të tjera të përmbajtjes në faqen tuaj të internetit.
 • Sshtë e azhurnuar dhe e vërtetuar. WordPress po azhurnohet vazhdimisht nga ekipi i tij i teknologjisë dhe gjithmonë ka qenë i integruar me më të fundit në hartimin dhe zhvillimin e uebit.
 • Ju jeni të llastuar për zgjedhje me qindra mijëra tema. Komuniteti i WordPress është i gjerë, me shumë zhvillues të mahnitshëm të temave që ofrojnë tema falas dhe premium që mund të përdorni për çdo lloj uebfaqeje. Ky është një përfitim i madh për klientët. Për më tepër, ju lehtë mund të rregulloni pamjen e faqes tuaj sa herë që dëshironi.
 • Uebfaqe miqësore me SEO. Uebfaqet e bazuara në WordPress janë bërë rreth SEO e cila mund t’ju ndihmojë të futni një audiencë edhe më të gjerë dhe të përmirësoni dukshmërinë në internet të faqes tuaj.
 • Ka sistemin e menaxhimit të përmbajtjes (CMS). Ky është një shtesë e mirëpritur për këdo që dëshiron të delegojë detyra të ndryshme në një ekip. WordPress është një CMS që ju lejon të shpejt dhe me lehtësi të zgjeroni faqen tuaj të internetit.
 • Ka mbështetje të nivelit të lartë të klientit dhe një komunitet miqësor.

Si mund të hyj tek Ndërtuesit e sitit në llogarinë time BlueHost?

Everydo mbajtës i llogarisë BlueHost mund të përdorë Weebly dhe WordPress. Për të hyrë në këta ndërtues faqesh, thjesht ndiqni këto udhëzime:

 1. Hyni në llogarinë tuaj BlueHost. Më pas do të drejtoheni në panelin e kontrollit.
 1. Nga Faqja e internetit seksion, ju do të shihni Instaloni WordPress dhe Përdorni Weebly. Zgjidhni ndërtuesin e faqes tuaj të preferuar.
 1. Zgjidhni emrin e domain që preferoni të përdorni për faqen tuaj të internetit dhe filloni ndërtimin!

Të shpejtë dhe të lehtë, apo jo? Kështu që zgjidhni BlueHost për të gjitha nevojat tuaja të internetit sot!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me