Pra, po e konsideroni BlueHost për pritje? Zgjedhje e mençur.


Le të kontrollojmë llojet e modeleve / temave që ata ofrojnë në tregun e tyre:

 • Temat e WordPress
 • Temat e Joomla
 • Temat e Magentos
 • Temat e Prestashop
 • Temat e OpenCart
 • Temat e Weebly
 • Modelet HTML
 • Temat e Drupalit
 • dhe me shume…

Ju do të vini re se WordPress është renditur së pari – kjo është për shkak se është sistemi më i popullarizuar i menaxhimit të përmbajtjes deri më tani. Shtë falas dhe i lehtë për t’u përdorur – plus është pafundësisht fleksibël, në mënyrë që të krijoni çdo lloj uebsajti që dëshironi, pavarësisht nëse është një dyqan në internet (tregti elektronike), një sit lokal biznesi, një blog apo diçka tjetër. Kjo uebfaqe ku jeni në këtë moment (WebHostingPlanGuide.com) është gjithashtu e ndërtuar në WordPress.

Këtu janë dy mënyra se si mund të merrni një temë të shkëlqyeshme për faqen tuaj të internetit. Të dyja janë në dispozicion nga llogaria juaj e BlueHost. Nëse nuk keni ende një llogari BlueHost, shkoni te www.BlueHost.com dhe klikoni në butonin “filloni tani”. Nëse përdorni këtë lidhje, do të merrni çmimin më të ulët dhe një domain falas.

# 1: Tregu i BlueHost (temat e paguara)

Tregu Mojo i BlueHost është i disponueshëm nga brenda llogarisë suaj BlueHost. Ajo ofron mbi 1100 tema elegante, të dizajnuara mirë të WordPress për 49 deri 59 $.

Një nga temat më të njohura është HighEnd sepse është e lehtë dhe tërheq me lehtësi dhe vjen me 16 demo site që mund t’i përdorni si një pikë fillestare e shkëlqyeshme për faqen tuaj të internetit.!

Këtu janë disa shembuj të demonstratave, për t’ju dhënë një ide se çfarë mund të krijoni:

# 2: Depo e Temave të WordPress (FALAS)

Magazina me temë WordPress nëse është e disponueshme nga seksioni i temave në faqen tuaj të WordPress në llogarinë tuaj BlueHost. Depoja ofron mijëra tema falas, dhe kërkon vetëm një klik për t’i instaluar ato.

Sipas mendimit tim, shumica e këtyre temave falas janë shumë themelore për asgjë më shumë sesa një blog personal. Sidoqoftë, atje ka disa gurë çmimi që mund të përdoren për të ndërtuar një sit të shkëlqyeshëm profesional.

Këtu janë disa vrojtime të vetëm disa prej mijëra temave falas në dispozicion:

============================

Për përdoruesin mesatar të kompjuterit, mendimi i thjeshtë për krijimin dhe menaxhimin e faqes tuaj të internetit mund të jetë pak i bezdisshëm – për arsye që janë mjaft të qarta. Së pari, edhe nëse keni kuptuar nevojën për një uebfaqe, mund të mos dini saktësisht se nga filloni. Gjithashtu, mund të mos jeni të njohur me zhargonin teknik, aq më tepër me procedurat teknike. Dhe edhe nëse e dini se si të merrni një faqe në internet dhe mund të funksiononi, mund ta keni të vështirë ta menaxhoni dhe ta mirëmbani atë për një afat të gjatë. Këto janë vetëm disa nga gjërat me të cilat mund të hasni gjatë rrugës, por dijeni që ato nuk janë asgjë në krahasim me shpërblimin që do të merrni pasi të keni krijuar faqen tuaj, veçanërisht kur jeni duke drejtuar një biznes.

Thjesht mendoni për numrin e klientëve dhe perspektivat që do të tërheqni nëse shfaqni produktet / shërbimet tuaja në një uebfaqe në kërkim profesional. Mos harroni, ne jemi në atë ditë dhe moshë, ku pothuajse çdo familje ka kompjuter, laptop, smartphone dhe pajisje të tjera të lidhura me internet janë bërë mallra themelore. Pra, pse të mos e merrni biznesin tuaj në Web dhe të futni një audiencë edhe më të gjerë?

A Mund ta Krijoj Uebfaqin Tuaj Përmes Web Hosting BlueHost?

HTML dhe CSS? Këto terma i bëjnë zile? Ndoshta ndoshta jo. Nëse nuk keni përvojë ose njohuri paraprake në lidhje me detajet teknike të zhvillimit të uebit, atëherë BlueHost është hosti i përsosur në internet për ju.

Me BlueHost, ju do të merrni ndërtuesit e faqeve të internetit miqësore me përdoruesit të cilat janë mjetet e përdorimit për përdoruesit jo-teknikë që dëshirojnë të krijojnë dhe menaxhojnë uebfaqen e tyre. Dy nga ndërtuesit më të njohur të faqeve të internetit sot janë përfshirë në paketat e pritjes së faqes në internet të BlueHost. Këto janë WordPress dhe Weebly.

WordPress dhe Weebly preferohen nga shumë pronarë të faqeve të internetit dhe zhvilluesve të internetit për arsyet e mëposhtme:

 • Këta ndërtues faqesh kanë një ndërfaqe miqësore për përdoruesit që është e përsosur për fillestarët dhe profesionistët njësoj.
 • Ju mund ta rregulloni uebfaqen tuaj sipas preferencës suaj. Të dy WordPress dhe Weebly vijnë me një larmi të gjerë modelesh dhe temash të paracaktuara që mund të përdorni për t’i dhënë faqes tuaj një pamje dhe ndjenjë të veçantë, unike nga cilindo tjetër. Kjo veçori ju lejon të zgjidhni një mjedis të lidhur me markën ose industrinë tuaj.
 • Ju mund të keni faqen tuaj në asnjë kohë sepse këto mund të instalohen shpejt.
 • Këta krijues të faqeve vijnë gjithashtu me mbështetje për eCommerce, me karrocat e blerjeve që ju lejojnë të shesni produkte ose shërbime në internet.

Pse të zgjidhni BlueHost?

Që kur u themelua në 2003, BlueHost ka fituar një reputacion të fortë në industrinë e web hosting si rezultat i përkushtimit të tyre të vazhdueshëm dhe të palëkundur në ofrimin e shërbimeve me cilësi të lartë për klientët e tyre, me çmime shumë të volitshme.

Ende nuk keni vendosur akoma? Këtu janë disa arsye që duhet t’i drejtoheni BlueHost sot:

 • Siguri optimale në internet.
 • Nëse jeni ballafaquar me çështje teknike, mund të telefononi drejtpërdrejt grupin e mbështetjes të BlueHost në çdo kohë të ditës, 24/7. Ata janë vetëm një telefonatë larg. Ju madje mund t’i arrini ato përmes bisedës live ose t’u dërgoni atyre një email. Për qasje të shpejtë dhe të thjeshtë, BlueHost madje ka një depo të tërë të burimeve të vetë-ndihmës dhe një forum të komunitetit.

 • Të gjitha planet e mbajtjes në internet të BlueHost janë jokontraktuese. Kjo thjesht do të thotë që nuk do të ketë angazhime dhe se nuk jeni i kyçur në një kontratë ose afat të caktuar. Ju gjithmonë mund të përfundoni llogarinë tuaj BlueHost nëse nuk jeni më të kënaqur me shërbimin e tyre.
 • BlueHost ka ndërtues të faqeve të internetit miqësore me përdoruesit që u mundësojnë përdoruesve të kompjuterëve mesatarë të krijojnë uebfaqen e tyre pa pasur nevojë të mësojnë HTML, CSS dhe gjuhë të tjera të ndërlikuara të programimit. Ju gjithashtu mund ta rregulloni faqen tuaj sipas shijes dhe preferencës tuaj me shumë tema dhe shabllone të ndryshme në dispozicion.
 • Ndërtuesit e faqes BlueHost mbështesin gjithashtu tregtinë elektronike e cila ju lejon të shtoni produkte dhe shërbime në faqen tuaj dhe t’i shesni përmes karrocave të blerjeve. Plus, ajo vjen me një veçori që siguron opsionet e porositjes online në mënyrë që klientët tuaj të kenë paqe mendjeje duke ditur që informacioni i tyre privat është i sigurt dhe i sigurt.
 • BlueHost krenohet me hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandwidth. Mund të ruani sa më shumë të dhëna dhe të transferoni skedarë aq sa dëshironi. Kjo gjithashtu do t’ju lejojë të presë domene të pakufizuara që do të thotë se mund të keni shumë faqe në internet me një llogari të vetme BlueHost.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me