BlueHost është një nga kompanitë kryesore të pritjes në internet në industri. Ka rreth 12 vjet që tani, dhe besohet për shërbimet e tyre të një cilësie të lartë por të përballueshme për pritje në internet. Sidoqoftë, pronarët e faqeve të internetit nga vendet e tjera nuk arrijnë të marrin shërbime prej tyre për shkak të vështirësisë në procesin e pagesave. Për fat të mirë, kompania tani pranon mënyra të ndryshme pagese, përfshirë PayPal.


Farë është BlueHost?

BlueHost u themelua në vitin 2003. ’shtë një nga kompanitë më të mëdha që ofrojnë shërbime pritëse. Ata kanë siguruar më shumë se një milion fusha për vende të ndryshme në të gjithë botën. Për shkak të popullaritetit dhe besueshmërisë së tyre të pamasë, BlueHost është një nga ata ofruesit e pritësve që janë përdorur për të studiuar shërbimet e pritjes në internet në programe të ndryshme të mësimit në internet. Ata ofrojnë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes së faqeve në internet, duke përfshirë të përbashkëta, VPS, dhe server të dedikuar për server.

Këtu keni një vështrim të planit të tyre të përbashkët të pritjes:

Qëllimi përfundimtar i BlueHost është të ofrojë shërbime më të mira të mbajtjes së faqes në internet për pronarët e faqeve dhe zhvilluesit e uebit. Për të përmbushur një qëllim të tillë, ata përdorin teknologjinë më të lartë dhe ndërtuan serverët e tyre rreth teknologjisë me burim të hapur.

Opsionet e Pagesës BlueHost

BlueHost pranon të gjitha kartat kryesore të kreditit dhe debitit, çeqe për porositjen e blerjeve dhe porosi të parave (vetëm banorët e SH.B.A.), dhe natyrisht, PayPal.

PayPal është deri tani mënyra më e përshtatshme për të paguar faturat tuaja në internet. Thjesht duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj BlueHost dhe të pajtoheni me transaksionin. Të gjitha këto me vetëm disa klikime të thjeshta! PayPal është një nga metodat më të besueshme, më të sigurta të pagesës në internet, kështu që ju keni paqen e mendjes duke e ditur që nuk do të lidheni. Pra, nëse dëshironi të paguani faturat tuaja në internet, PayPal është mënyra më e mirë për të shkuar.

Tani për tani, BlueHost pranon vetëm Pagesat e menjëhershme në mënyrë që pagesat tuaja të përpunohen me sukses. Kjo do të thotë që ju kërkohet të keni një kartë krediti ose një llogari bankare që lidhet drejtpërdrejt me llogarinë tuaj PayPal.

Duke përdorur llogarinë tuaj PayPal, ju jeni duke rënë dakord ta vendosni atë si mënyrën tuaj të paracaktuar të pagesës për të gjitha rinovimet tuaja të ardhshme automatike në BlueHost. Sigurisht, ju mund të shkulni cilësimet në çdo kohë brenda llogarisë tuaj PayPal.

Pasqyrë e shkurtër e PayPal

PayPal është një shërbim i popullarizuar i pagesave në internet që ju lejon të bëni pagesa dhe transferime parash në mënyrë elektronike. Transferimet e parave në internet shërbejnë si një alternativë e përshtatshme dhe pa probleme për të përdorur mjete tradicionale të letrës, si kontrolle ose para.

Ju mund të përdorni PayPal për sa vijon:

  • Dorëzoni ose merrni pagesa të parave për ankandet në internet dhe faqet e tjera
  • Bleni ose shesni produkte / shërbime
  • Dërgoni ose merrni donacione financiare
  • Shkëmbeni para me këdo

Me një llogari PayPal, ju mund të depozitoni dhe të tërheqni para në mënyra të ndryshme. Ju mund të lidhni llogarinë tuaj PayPal me një llogari bankare ose kartë krediti / debiti sipas zgjedhjes tuaj. Për transaksione më të shpejta, ju mund të dëshironi të merrni parasysh lidhjen e llogarisë tuaj me kartat e kreditit. Ju gjithashtu mund të tërheqni pagesën me ATM tuaj.

PayPal u jep shitësve online, blerësve, faqeve të ankandeve dhe të tjerëve një mënyrë të përshtatshme për të bërë transaksione.

Regjistrohuni me PayPal

Regjistrimi me PayPal është i shpejtë dhe i lehtë. Fillimisht, madje nuk do t’ju kërkojë të siguroni të dhëna të llogarisë bankare. Sidoqoftë, do të duhet të shkruani detajet e kartës tuaj të kreditit nëse planifikoni të përdorni veçoritë e tjera të PayPal. Ja çfarë duhet të bëni nëse planifikoni të regjistroheni një llogari PayPal:

  • Shkoni te PayPal dhe klikoni në Regjistrohu butoni në këndin e sipërm të djathtë të faqes.
  • Zgjidhni një lloj llogari dhe klikoni në Fillo Ekzistojnë dy lloje të llogarisë: Bleni me PayPal dhe Merrni pagesa me PayPal.

Nëse keni zgjedhur Buy with PayPal, do t’ju kërkohet të plotësoni informacionin e nevojshëm. Me këtë të fundit, do t’ju kërkohet të jepni adresën tuaj të postës elektronike.

  • Vendosni të dhënat tuaja të kontaktit (psh. Emrin, adresën e emailit) dhe fjalëkalimin. Fjalëkalimi juaj duhet të ketë të paktën 8 karaktere që të jenë të vlefshme. Pasi të keni mbaruar, klikoni në Pajtohemi dhe krijoni llogari butoni poshtë formularit.
  • Përgjigju një pyetjeje të sigurisë. Kjo do të ishte e dobishme nëse harroni ndonjëherë fjalëkalimin tuaj edhe pse fjalëkalimet e harruara mund të merren.
  • PayPal do t’ju dërgojë një email konfirmimi për ju. Thjesht klikoni në lidhjen e dhënë në mesazh për të konfirmuar adresën tuaj të emailit dhe aktivizoni llogarinë tuaj.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me