A ju lejon FatCow të zotëroni faqen tuaj?

Po, patjetër. FatCow thjesht siguron një platformë të lehtë dhe të përballueshme për të pritur faqen tuaj të internetit.


Ja çfarë zotëroni:

 • Emri i domenit tuaj p.sh. yoursite.com
 • Të gjithë përmbajtjen tuaj të internetit

Ja çfarë zotëron FatCow:

 • Infrastruktura e tyre e mbajtjes së uebit si serverët e internetit, DNS, etj.

Ju mund ta zhvendosni faqen tuaj te një ofrues tjetër në çdo kohë nëse dëshironi. Ju zotëroni faqen tuaj 100%. Kjo është e njëjtë me të gjithë ofruesit e pritjes.

Imagjinoni që keni marrë me qira një apartament dhe më pas keni blerë mobilje për dhomën e ndenjes. Ndërmarrja e apartamenteve posedon ndërtesën e apartamenteve, dhe natyrisht ato nuk posedojnë mobiljet tuaja. I njëjti koncept vlen për mbajtjen në internet dhe faqen tuaj të internetit.

Më shumë rreth FatCow: Një përmbledhje e shpejtë

FatCow filloi biznesin e tij si një ofrues të shërbimit të pritjes në 1998 dhe ka qenë një nga hostet më të kërkuar pas kësaj. Shërbimi i besueshëm dhe cilësor që jep FatCow është një nga arsyet pse gjithnjë e më shumë klientë zgjedhin shërbimin e tyre. Përveç këtij aspekti të dobishëm, ka edhe tipare të tjera po aq të dobishme dhe tërheqëse që përdoruesit do t’i shijojnë pasi të regjistrohen në planin e pritjes së Fatcow dhe këto janë renditur më poshtë.

 •  Ndihma ditore dhe e natës nga Konsumatori miqësor dhe me njohuri i Klubit dhe Ekipi i Mbështetjes Teknike
 •  Pafund përdorimi i bandës
 •  Magazinimi i pakufizuar ose hapësira në disk
 •  Numri i pakufizuar i kutive postare POP
 •  Filtrim shtesë i spamit, mjeti i buletinit dhe veçoritë e klientit në webmail
 •  Numri i telefonit falas dhe falas i listës falas nga YellowPages.com
 •  Emri i domain falas
 •  Gama e temave dhe shablloneve në internet pa kosto shtesë
 •  Instalimi pa probleme i aplikacioneve, forumeve dhe blogjeve në internet
 •  Përdorimi falas i faqes mobile dhe ndërtuesit të faqes në internet
 •  Kredi Google AdWords është e barabartë me 100 dollarë
 •  Reklama në Facebook për 50 dollarë
 •  Kreditë e kërkimit Bing dhe Yahoo janë ekuivalente me 25 dollarë
 •  Garancia e kthimit të parave 30-ditore

A është emri falas i domain i ofruar nga FatCow në pronësi të vërtetë nga ju?

Emri i domain që keni regjistruar përmes FatCow është i juaji. FatCow ofroi ndihmë vetëm në regjistrimin e emrit të domain sipas zgjedhjes suaj. Në përgjithësi, një emër domain është i mirë vetëm për një vit dhe ju duhet të paguani pas kësaj periudhe nëse doni të mbani emrin e domain. Sidoqoftë, vendimi është ende në dorën tuaj, nëse ju mund ta merrni atë përsëri ose të merrni një emri i ri i domain.

FatCow gjithashtu ju ofron mundësi të keni fusha shtesë për të tërhequr trafik ose më shumë vizitorë në faqen tuaj të internetit. Kostoja e një domeni mund të jetë rreth 10 deri në 25 dollarë çdo vit.

Cili është statusi i pronësisë tuaj në internet nëse vendosni të krijoni përmes FatCow?

Pronësia e faqes në internet ju takon nëse keni regjistruar shërbimin pritës të FatCow. Meqë keni blerë shërbimin e tyre, FatCow jep vetëm ndihmë që paraqet faqen tuaj në Rrjetin Botëror. FatCow ka mjetet e nevojshme për krijimin, menaxhimin dhe marketingun në internet dhe këto janë aspektet që ju po paguani.

Duke pasur parasysh që ju jeni ai që zotëron faqen tuaj të internetit, ju gjithashtu keni kontroll të plotë mbi të, siç janë elementet që dëshironi të postohen në faqen tuaj. Një shembull i mirë i kësaj janë disa reklama për të gjeneruar të ardhura shtesë për faqen tuaj të internetit.

Cilat janë detyrat dhe detyrimet tuaja si pronare e faqes në internet?

Zotërimi i një uebfaqe gjithashtu përfshin disa përgjegjësi dhe kjo përfshin detyrimin tuaj ndaj kompanisë suaj të mbajtjes në internet dhe detyrën tuaj për të menaxhuar dhe mbajtur përmbajtjen e faqes së internetit tuaj.
Përgjegjësia e pronarit të faqes së internetit ndaj ofruesit të shërbimit të saj të pritjes, ose FatCow të jetë specifike, përfshin si vijon:

 •  Rishikoni dhe ekzaminoni me kujdes politikën e kompanisë, si dhe kushtet e shërbimit
 •  Shenjë dhe dakord me Kushtet e Shërbimit të kompanisë, Përdoruesin dhe Politikën e Privatësisë, si dhe Marrëveshjen e Përdoruesit
 •  Zbatoni kushtet e specifikuara në marrëveshjen e shërbimit që keni nënshkruar

FatCow mund t’ju ndihmojë të vendosni faqen tuaj në internet, të ofroni mjete që të mund ta menaxhoni me lehtësi dhe ta mbani faqen tuaj të internetit të mbarë. Nga ana tjetër, ka aspekte që tashmë janë jashtë kontrollit të ndërmarrjes së mbajtjes së faqes në internet dhe këtu mund të hyjë në lojë roli juaj si pronarë i faqes së internetit. Prandaj, mbani në mend përgjegjësitë e mëposhtme kur zotëroni një uebfaqe:

 •  Kujdesuni për trafikun që gjeneron faqja juaj dhe mbajeni atë të reklamuar si duhet
 •  Kontrolloni rregullisht përmbajtjen e faqes tuaj dhe sigurohuni që nuk po shkelni rregullat e të drejtave të autorit
 •  Verifikoni që përmbajtja e faqes suaj të internetit ia vlen të lexoni dhe të jetë e rëndësishme për atë që reklamon faqja juaj
 •  Dëgjoni ankesat, komentet ose pyetjet e vizitorëve tuaj në lidhje me faqen tuaj në internet
 •  Sigurohuni që detajet dhe informacioni në faqen tuaj të jenë të azhurnuara
 •  Renditni materialet e marketingut ose reklamat dhe zgjidhni cilën prej tyre është e përshtatshme për t’u postuar në faqen tuaj të internetit.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map