A e ofron eHost Pagesa Mujore?

eHost ofroi një mundësi pagese mujore deri në Mars 2016, dhe më pas ata e hoqën atë.


Në vitin 2017, ata u mbyllën, kështu që unë thjesht po e lë këtë faqe për arsye SEO, kështu që në rast se dikush kërkon për eHost, do të gjejë të vërtetën për eHost në faqen time.

Sa më shumë ju kushton pagesa nga muaji në muaj?

Isha kurioz, kështu që shtypa numrat. Unë krahasova çmimet e eHost me HostGator, një nga ofruesit më të mirë të web hosting në botë.

Kontrolloni tabelën më poshtë për të parë se çfarë zbulova…

Faqet e internetit të pakufizuara në 1 llogari?
Ofertë speciale
3.98 $ / muaj duke përdorur kodin kupon BUILDPATH
Domain falas?
($ 12.95 / vit)
WordPress
Garancia e kthimit të parave prej 45 ditësh?
Pagese mujore
Asnjë pagese nga muaji në muaj nuk është në dispozicion. 4.78 dollarë për muajin e parë. Rinovon me 11,95 $ / muaj
Deri në fund të vitit të parë, do të keni paguar gjithsej 136.23 $ nëse keni zgjedhur pagesa mujore.
Zbritje 12 mujore
Nuk është më në dispozicion. 57,36 $ (4,78 dollarë x 12 muaj)
Kurseni 78.87 dollarë me këtë plan!
Zbritje 24 muajsh
Nuk është më në dispozicion. 125.11 $ (4,78 $ x 24 muaj)
Kurseni 154.52 dollarë me këtë plan!
36 Zbritje Muaji
Nuk është më në dispozicion. 163.27 $ (3,98 $ x 36 muaj)
Kurseni $ 259.76 me këtë plan!
Anydo kuponat?
Nuk është më në dispozicion. Lidhja e aktivizimit 3.98 $ / muaj
Vizitoni sitin
Nuk është më në dispozicion. Vizitoni HostGator

Duke marrë parasysh që të dy kompanitë sigurojnë blerjen tuaj me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh, mund të ketë kuptim të kapni një plan 12, 24 ose 36 muaj për të kyçur në normën e zbritur shumë në rast se vendosni të mbani llogarinë tuaj.

Nëse akoma preferoni një opsion muaj pas muaji, edhe pse kushton më shumë në planin afatgjatë, HostGator ofron një mundësi pagese mujore me çmim pak më të ulët dhe të përballueshëm pa kontratë. Plus, kam një kupon ekskluziv kjo ju jep 60% ulje!

Thjesht përdorni kodin kupon BUILDPATH në whpg, menjëherë do të kurseni 60% zbritje nga çmimi i rregullt.

Rekomanduar për ju: Shikoni këtë video të trajnimit falas ku Steffany ju tregon si të krijoni një faqe të shkëlqyeshme hap pas hapi duke përdorur WordPress në HostGator.

Edhe më mirë, HostGator nderon garancinë e kthimit të parave prej 45 ditësh. Imagjinoj që preferoni të blini diçka kur e dini se është pa rrezik. Ja se si e bën HostGator pa rrezik për ju:

Një garanci e thjeshtë, e vërtetë, 45-ditore e kthimit të parave

Blerja mbrohet nga garancia e tyre 45-ditore për kthimin e parave. Ai përfshin çdo dhe të gjitha planet që ata ofrojnë.

Por a është vërtet kaq e thjeshtë?

Nëse jeni si unë, jeni skeptik kur shihni një garanci të tillë. Ju mund të pyesni veten nëse ka “tarifa përpunimi” të fshehura dhe tarifa të tjera, në mënyrë që ata të mos duhet t’ju japin 100% të parave tuaja mbrapa.

Do të jeni të lumtur të dëgjoni që garancia e HostGator nuk ka tarifa të fshehura ose përcaktime të çuditshme:

Nëse nuk jeni të kënaqur me HostGator, ne do t’ju kthejmë paratë tuaja. Asnjë pyetje e bërë. Gjatë 45 ditëve të para, ne do të rimbursojmë tarifat e pritjes tuaj plotësisht. Nëse na provoni dhe vendosni që HostGator thjesht nuk është për ju, ne mendojmë se duhet t’i merrni paratë tuaja.

Nëse nuk doni të mbani llogarinë tuaj për ndonjë arsye, ata do t’ju japin përsëri të gjitha paratë tuaja pa gropa për të kapërcyer. Kjo është diçka që nuk e shihni shumë ofrues të pritjes të bëjnë. HostGator mund ta bëjë këtë sepse në krahasim me konkurrencën e tyre, më shumë prej klientëve të tyre rrinë për më gjatë. Një produkt dhe shërbim i shkëlqyeshëm shkon shumë në mbajtjen e klientit, duke lejuar që HostGator të japë vlera masive për ju me çmime shumë të volitshme, pa ju detyruar të blini një vit ose më shumë para.

Përfundim: Pagesa Mujore eHost vs Hostgator

Unë dëshiroj të mund të kisha thënë, “po, eHost ofron një pagesë të ulët mujore”, por ata nuk e ofrojnë më atë. Ata tani ju detyrojnë të blini një minimum prej 1 viti të presjes paraprakisht. Ato nuk janë më një mundësi e vlefshme nëse preferoni pagesa mujore dhe pa kontrata.

Nëse eHost ishte i gatshëm të ishte konkurrues dhe të qëndronte fort pas shërbimit të tyre, ata do të ofronin një pagesë mujore. Në këtë pikë, është e qartë për mua se eHost nuk është 100% i sigurt se do të mbeteni klient nëse paguani muaj pas muaji. Kështu që ata duan t’ju bllokojnë të paktën 1 vit më parë. Për të qenë i sinqertë, kjo është praktikë standarde për 99% të kompanive pritëse që unë i kam shqyrtuar dhe testuar, kështu që nuk jam çuditur aspak. Sidoqoftë, unë mendoj se fakti që HostGator ofron pagesa nga muaji në muaj pa kontrata ose angazhime thotë gjithçka. Ata janë të sigurt se do të mbeteni klient, sepse ofrojnë mbështetje të shkëlqyeshme për klientët dhe klientët.

Unë përdor HostGator për disa nga faqet e mia, dhe i rekomandoj shumë ato për ju, kështu që nëse provoni HostGator, sigurohuni të përdorni kodin kupon BUILDPATH në HostGator për të marrë 60% ulje nga pritja juaj.

Ju uroj suksese me faqen tuaj te internetit,

këmishë spitale me lidhëse pas kurrizit
WHPG

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map