Shtojcat më të mira të wordpress


Me grupin e duhur të shtojcave të përfshira në sfondin tuaj, ju mund të përmirësoni në mënyrë dramatike (dhe menjëherë) funksionimin, estetikën dhe efikasitetin e faqes suaj si për veten tuaj ashtu edhe për shikuesit tuaj..

Sidoqoftë, me një mori të opsioneve në dispozicion të webmasterit mesatar, sfida e gjetjes së shtojcave më të mira të WordPress mund të ndjehet gjithçka, por e pamundur.

Në fund të fundit, kërkon vetëm një linjë kodi ose instalimi të çuditshëm për të shndërruar uebfaqen tuaj më të bukur dhe të hijshme në një rrëmujë të ngatërruar të kodit të pakuptimtë, temave fitimprurëse dhe funksionalitetit të prishur.

Të mos shqetësohesh.

Ne kemi bërë të gjitha ngritjet e rënda për ju, instalimin dhe rishikimin i panumërt Shtojcat e WordPress për të përcaktuar një herë e përgjithmonë se cilat ia vlen koha juaj dhe cilat nuk janë.

Pra, pa ndonjë ado të mëtejshme këtu është lista jonë e 12 shtojcave më të mira të WordPress për vitin 2020.

1. Formulari i kontaktit 7

Formulari i kontaktit 7

Nëse keni nevojë për një plugin që do t’ju lejojë të krijoni dhe menaxhoni me lehtësi forma të shumta kontakti, përdorni verifikimin reCaptcha dhe sigurohuni që të gjitha paraqitjet spammy të filtrohen me Askimet (më shumë mbi to në një sekondë), atëherë Formulari i kontaktit 7 është shtojca e fundit e WordPress që do t’ju duhet ndonjëherë.

Kjo shtojcë e thjeshtë ju lejon të kaloni të gjitha kodimet shtesë në mënyrë që të krijoni dhe publikoni shpejt forma të bukura kontakti që do t’i kenë përdoruesit tuaj të hedhin në erë kutinë tuaj elektronike..

Me më shumë se 5 milion instalime aktive, 1.100 komente me 5 yje dhe çmimin e ulët të ulët absolutisht falas, ne mund t’ju premtojmë se nuk do të gjeni një shtesë të formës së kontaktit më të mirë kudo në ndërthurjet.

Merrni Formularin e Kontaktit 7 nga WordPress.org

Mësoni si të instaloni dhe përdorni Formularin e Kontaktit 7 në faqen tuaj të internetit WordPress (hap pas hapi)

2. SEO e shpejtë

Plugin SEO Yoast

Kur bëhet fjalë për optimizimin e motorit të kërkimit në faqe, disa plugins mund të shkëlqejnë një qiri për efikasitetin dhe funksionalitetin e SEO Yoast.

Duke supozuar se ju keni kryer tashmë hulumtimin themelor të fjalëve, plugin Yoast do t’ju udhëheqë hap pas hapi përmes procesit të zgjedhjes së përmbajtjes tuaj të re për motorët e kërkimit.

Nga dendësia e fjalës suaj të synuar deri në optimizimin e titullit tuaj dhe etiketat h2, deri te lexueshmëria themelore dhe metadata, Yoast SEO bën optimizimin e motorit të kërkimit në faqe, aq lehtë sa mund ta bëjë një caveman.

Ju mund të shkarkoni versionin falas këtu ose Kliko këtu për të mësuar më shumë rreth shtojcës Premium Yoast.

3. Akismet Anti-Spam

Plugin Askimet anti spam

Akismet Anti-Spam është e vetmja shtojcë që ju duhet për të mbajtur spammers në gji dhe për të ruajtur integritetin afatgjatë të faqes tuaj.

Shtojca rishikon dhe filtron çdo koment që është i ndarë në faqen tuaj të internetit, duke siguruar një histori statusi për secilën në mënyrë që të mund të përcaktoni se cilat komente u gjetën spammy nga Askimet ose moderatori.

Ju gjithashtu keni mundësinë të shikoni numrin e komenteve të miratuara për secilin përdorues, të shikoni URL-të në trupin e komenteve dhe të hiqni çdo lidhje më pak të dobishme që mund të gjeni.

Pjesa me e mire? Askimet është falas për tu shkarkuar dhe përdorimi për të gjitha faqet personale dhe pennyies e kostos së versionit premium mbi dollarin, duke ju lejuar të mbani faqen tuaj të bukur dhe pa spam, pavarësisht nga buxheti juaj.

Merrni Akismet nga Akismet.com

4. WooCommerce

Shtojcë Woocommerce

Për ata prej jush që vendosën të ndërmarrin një rrugë pak më pak konvencionale me aventurat tuaja në eCommerce (a.k.a. nuk duke përdorur Shopify), WooCommerce është platforma gjithëpërfshirëse eCommerce me burim të hapur për webmasterët e WordPress.

Me një mori karakteristikash, shtesash dhe personalizimesh të integruara në platformë, WooCommerce e bën shitjen në faqen tuaj të WordPress më të lehtë se kurrë më parë.

Nga bollëku i tyre i temave (të gjitha këto vijnë me personalizim të pakufizuar) deri në aftësinë për të shitur produkte fizike, dixhitale dhe bashkëpunëtorë, deri tek mjetet e panumërta të optimizmit të konvertimit, do të shtypeni fort për të gjetur një shtojcë të vetme që mund të përputhet me WooCommerce për sa i përket përdorshmërisë ose çmimit (vetëm 12,95 $ / muaj për paketën e tyre më të përparuar).

Merrni WooCommerce nga WooCommerce.com

Mësoni si të instaloni dhe përdorni plugin WooCommerce WordPress (hap pas hapi)

5. TinyMCE Advanced

plugin të përparuar tinymce

Nëse keni dashur të gjurmoni detajet e trafikut në kohë reale në faqen tuaj të internetit pa hyrë brenda dhe të lundroni në faqen e internetit të Google Analytics, atëherë Paneli i Google Analytics për WP është shtojca për të cilën keni kërkuar.

Kjo shtojcë e thjeshtë për t’u përdorur falas ju lejon të shtoni, hiqni dhe riorganizoni butonat e paraqitur në shiritin e veglave të Visual Editor, duke ju dhënë mundësinë të konfiguroni deri në katër rreshta butonash që përfshijnë (por sigurisht nuk kufizohen në) fontin madhësitë, familja e shkronjave, ngjyrat e tekstit / sfondi, tabelat dhe shumë më tepër.

Me klikimin e një butoni, TinyMCE ju lejon të drejtoni në mënyrë dramatike dhe të thjeshtoni përvojën tuaj të backend WordPress, do të thotë që ju të mund të përqendroheni në atë që bëni më mirë dhe të lini të gjithë “kërkimin e butonit” pas jush..

Merrni TinyMCE të Avancuar nga WordPress.org

6. Siguria e WordFence

plugin wp sigurie wordfence

Me përhapjen e sulmeve në internet dhe hacks në faqen e internetit në vitin 2018, siguria e faqes në internet është më e rëndësishme se kurrë më parë.

Duke ofruar version falas dhe me pagesë Siguria e WordFence ju lejon të keni akses në një bollëk mjetesh, përfshirë:

 • Verifikimi dhe riparimi i integritetit të skedarëve bazë të WordPress.
 • Malware, virus dhe skanim në prapavijë.
 • Një mur i zjarrit që përfshin kufizimin e normës, bllokimin e crawlers të rreme të Google, listat e listave IP dhe bllokimin e IP.
 • Trafiku në kohë reale që përfshin Google Crawlers, lexuesit e prurjeve RSS dhe të gjithë crawler dhe bots të tjerë. (Google Analytics nuk përfshin këto të dhëna.)
 • Alarme me email për paralajmërimet dhe problemet kritike.
 • Mbrojtje brutale e hakimit të forcës.
 • Dhe një tërësi shumë më tepër.

Nëse jeni të shqetësuar për sigurinë dhe integritetin e faqes tuaj, WordFence Security do t’ju lejojë të pushoni lehtë duke e ditur që faqja juaj e internetit, ashtu si klientët e Allstate, është në duar të mira.

Merrni Sigurinë e WordFence nga WordFence.com

7. Hartat e faqeve Google XML

plugin wordpress google xml sitemap

Megjithatë, një tjetër plugin i dobishëm SEO për WordPress, Udhëzimet Google XML ndihmon motorët e kërkimit si Google, Bing dhe Yahoo! (njerëzit ende e përdorin atë, apo jo?) për të indeksuar më mirë faqen tuaj te internetit me një sit të veçantë XML XML.

Sapo të instaloni dhe aktivizoni plugin-in, ai automatikisht do të krijojë një sitemap XML, i cili bën të lehtë për botët e motorit të kërkimit për të parë, zvarritur dhe indeksuar faqen tuaj, në mënyrë që të mund të shijoni një renditje në renditjen tuaj dhe disa lëng shtesë “SEO” ”Për vitet që vijnë.

Merrni Google plugin plugin nga WordPress.org

8. WP Super Cache

Plugin WP Super Cache

Në vitin 2020, shpejtësia e faqes suaj të internetit është gjithçka. Dhe me WP Super Cache, ju mund të rritni shpejt dhe pa dhimbje shpejtësinë fillestare të faqes suaj të internetit.

Kjo shtojcë falas dhe e lehtë për t’u përdorur gjeneron skedarë statikë HTML nga faqja juaj dinamike e WordPress që do të thotë që rrjeti i përdoruesit do të përdorë që skedar në vend që të përpunoni skriptet më të rënda (dhe më të ngadalta) PHP.

Me etiketën e tij nominale të çmimeve dhe lehtësinë e konfigurimit, WP Super Cache është një shtojcë thelbësore për çdo webmaster që kërkon të rrisë shpejtësinë e faqes së tyre dhe të shijoni të gjitha përfitimet që vijnë me të.

Merrni WP Super Cache nga WordPress.org

9. Paneli i Google Analytics për WP nga ExactMetrics

Paneli analitik i Google për plugin wp

Nëse keni dashur të gjurmoni detajet e trafikut në kohë reale në faqen tuaj të internetit pa hyrë brenda dhe duke u përpjekur të lundroni në faqen e internetit të Labyrinthine Google Analytics, atëherë Paneli i Google Analytics për WP nga Exact Metrics (provoni të thoni që tre herë më shpejt!) është shtojca që ju po kërkoni.

Kjo shtojcë ju lejon të monitoroni jo vetëm statistikat e trafikut në kohë reale dhe kanalet e blerjes, por edhe:

 • Sesione, kërkime organike, pamje në faqe, statistika të analizës së shkallës së fryrje
 • Vendndodhjet, faqet, referuesit, fjalët kyçe, 404 statistikat e gabimeve të analitikës
 • Kanalet e trafikut, rrjetet sociale, mediumet e trafikut, statistikat e analizave të motorëve të kërkimit
 • Kategoritë e pajisjeve, shfletuesit, sistemet operative, rezolucionet e ekranit, statistikat e analizave të markave celular

Dhe, pasi është falas të përdoret si për faqet personale ashtu edhe për ato komerciale, nuk keni asgjë për të humbur duke klikuar ‘Shkarko‘Dhe duke e provuar.

Merrni Google WP Analytics nga WordPress.org

Mësoni si të instaloni dhe përdorni pluginin Google Analytics WordPress (hap pas hapi)

10. Plugin rezervë i WordPress me Rezerva të Rezervuar

shtojcë shtesë plus wordpress plugin

Asgjë nuk është më zhgënjyese (ose e tmerrshme) për administratorin mesatar të internetit sesa perspektiva e humbjes së gjithë punës dhe përmbajtjes së tyre të vështirë për shkak të një azhurnimi të gabuar ose flakë kodimi aksidentale.

Për fat, me Krijimi i kopjes rezervë të WordPress me UpdraftPlus, shtojca rezervë e planifikuar me vlerën më të lartë në botë (2,400+ vlerësime me 5 yje), ju mund t’i vendosni ato frikë dhe zhgënjime pas jush.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të klikoni ‘instaloni’ dhe të pushoni lehtë pasi të gjitha të dhënat tuaja janë mbështetur pa probleme në cloud.

Merrni UpdraftPlus nga WordPress.org

11. Ndërtuesi i faqeve të elementëve

plugin ndërtues temash elementor

Nëse Divi Builder dhe BoldGrid kishin një mendje mendore që ishte shndërruar në një plugin WordPress, Elementor Page Builder do të ishte ajo.

Ndërtuesi i Elementor Page është një prej shtojcave më të efektshme dhe më të përdorueshme për ndërtimin e faqeve WordPress në treg sot.

Me vetëm 50 dollarë në vit për një uebfaqe të vetme, Elementor ia vlen shumë para dhe do t’ju lejojë të krijoni shpejt dhe profesionalisht faqe të mrekullueshme.

Merrni Elementor nga Elementor.com

12. Smush compression Image and Optimization

WP Smush compress images

Asgjë nuk do të dëmtojë faqen tuaj të internetit ose do të ngadalësojë herë ngarkesën tuaj më shpejt sesa imazhet e tepërt dhe të pa-optimizuara.

Për fat, me Smush compression Image and Optimization, ju mund të kompresoni, ndryshoni madhësinë dhe të optimizoni të gjitha imazhet e faqes tuaj në më pak se një ditë.

Thjesht klikoni këtu për të mësuar pse Smush Compression Image and Optimization konsiderohet më i mirë falas plugin për kompresim të imazhit në tregun e WordPress.

Merrni WP Smush nga WordPress.org

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me