Po kërkoni një temë që do t’ju ndihmojë të shfaqni në mënyrë efektive veprat tuaja më të mira? Nëse jeni një artist, fotograf ose ndonjë profesionist krijues, atëherë keni nevojë për një temë të këndshme të portofolit. Këtu hyn kjo koleksion temash.


Me një temë të krijuar dhe të dizajnuar bukur WordPress, ju mund të theksoni kryeveprën tuaj më të mirë dhe më të fundit në një mënyrë elegant dhe profesional që do të mahnisë me të vërtetë audiencën tuaj. Unë kam zgjedhur vetëm më të mirën, kështu që ju e dini që do të merrni një temë të shkëlqyeshme.

Pra, pa ado më tej, këtu janë 10 temat kryesore premium WordPress për artistët dhe krijuesit. Shihni se çfarë funksionon më mirë për ju.

person

Persona është një temë e blogut WordPress që do ta kthejë blogun tuaj në një kanal të mediave sociale. Pavarësisht nëse është një cicërimë në Twitter, një foto në Instagram ose një postim në Facebook, kjo temë do të mbledhë gjithçka që keni postuar në internet, t’i organizojë ato dhe t’i sjellë ato në fokus. Postimet tuaja do të shfaqen në një mënyrë elegant, duke promovuar vizualisht çdo foto ose video në postimin tuaj. Shtë tema e përsosur për vitrinat e produkteve, bizneset dhe faqet e internetit të portofolit.

Persona është një temë për fëmijë e Kornizës së fuqishme të shtyllës kurrizore, në mënyrë që të ndërtoni shpejt dhe lehtë faqen tuaj.

Serendipity

Kjo temë premium e fotografisë me WordPress me ekran të plotë vjen me mbi 500 Fonts të Uebit Google, kode të shkurtra me porosi, panel të avancuar të admin, prejardhje video dhe rrëshqitëse, shirita anësor të pakufizuar, më shumë se 200 ikona të gatshme për retina dhe më shumë. Me të gjitha këto karakteristika në një temë, asgjë nuk mund t’ju ndalojë të ndërtoni një sit fotografik të mrekullueshëm!

Everest

Everest është një temë premium e bukur dhe e pastër WordPress që është e përsosur për artistët dhe krijuesit. Shtë një temë fleksibile dhe e përgjegjshme që është ndërtuar me teknologjitë më të fundit HTML5 dhe CSS3. Me panelin e tij të fuqishëm të administratorëve, krijimi i një uebsajti të drejtuar profesionalisht është një fllad. Ju mund të ndryshoni me lehtësi të gjitha ngjyrat dhe imazhet për tekstin, duke përfshirë lidhjet, vendosjen e faqes / kokës, prejardhjet e futbollit, etj. Kështu që nëse keni nevojë për një temë që përshtatet në mënyrë të përkryer me ngjyrat tuaja të markës ekzistuese, Everest është zgjedhja perfekte për ju!

ndryshim

Kjo temë e butë dhe minimiste e portofolit me një faqe për WordPress është e përkryer për profesionistët krijues dhe agjensitë. Ajo vjen me një strukturë opsionale me një faqe me tranzicione awesome anësore të njëra-tjetrës në lëvizje. Sshtë një temë plotësisht e përgjegjshme që është optimizuar për të gjitha pajisjet moderne. Ajo përdor ngjeshjen e të gjitha CSS / JavaScript, duke siguruar kohë të shpejta të ngarkimit të rrufeve, në mënyrë që vizitorët tuaj të mund të marrin atë që dëshirojnë menjëherë.

pambuk

Pambuku është një temë premium WordPress që është krijuar me lehtësi përdorimi dhe përshtatje në mendje. Ajo vjen me të gjitha tiparet dhe opsionet që ju nevojiten për të shkulur temën megjithatë ju pëlqen.

Bërthamë

Kjo temë minimale WordPress është e përkryer për portofolin, fotografinë dhe faqet e internetit / blogjet personale. ’Shtë ndërtuar me tiparet dhe standardet më të fundit të WordPress, përfshirë llojin e postës me porosi, ngarkuesin e figurave dhe më shumë.

Apollo

Apollo është një temë premium e fuqishme, e pastër dhe e përgjegjshme WordPress për të treguar përmbajtjen tuaj në një mënyrë të madhe dhe të guximshme. Ajo vjen me paraqitjet shumë të personalizueshme, zgjedhje të pakufizuar të ngjyrave, një dizajn të bukur me dy kolona, ​​slideshow të gatshëm me prekje, format e kontaktit të punës, integrimin e Google Maps, kodet e shkurtra dhe më shumë. Gjithçka që ju nevojitet për të treguar kryeveprën tuaj është këtu, në një paketë të vetme tematike.

Kamera 7

Kjo temë premium e pastër dhe minimale premium WordPress është ideale për artistë dhe profesionistë krijues. Shtë një temë fotografike që është krijuar me kujdes, me vëmendje të hollësishme për detajet. Ajo vjen me një dizajn të thjeshtë, të kombinuar me efekte mahnitëse vizuale. Shtë e thjeshtë për t’u përdorur dhe menaxhuar, me karakteristika të mrekullueshme dhe të dobishme që ju lejojnë të ndërtoni faqen tuaj të internetit ose blogun në vetëm disa minuta. Të përfshira në temë janë 5 shabllone të vitrove të ndryshme të galerisë, opsione me ngjyra të pakufizuara, paraqitje të përgjegjshme dhe më shumë.

Fineliner

Fineliner është një temë WordPress e përgjegjshme e punuar me kujdes e cila është më e përshtatshme për ndërtimin e portofolit ose faqeve të internetit të biznesit. Ajo ka 6 ngjyra theks që ju lehtë mund të rregulloni duke përdorur modulin Style Customizer. Ai gjithashtu ndërtohet me shtojcën e fuqishme të faqeve ndërtuese të faqeve Visual Composer. Ai gjithashtu ka plugin premium LayerSlider për menaxhimin e rrëshqitësve të bukur; si dhe shtojca WPML për krijimin e një uebfaqeje shumëgjuhëshe. Nëse po planifikoni të krijoni një sit eCommerce, Fineliner është ndërtuar gjithashtu me shtojcën WooCommerce, kështu që krijimi i një dyqani në internet është i thjeshtë dhe i lehtë!

WP Slash

Kjo temë premium WordPress është e përkryer për artistët dhe krijuesit. Ka një dizajn unik dhe modern, si dhe një funksionalitet të fuqishëm dhe të fortë. ’Shtë krijuar me portofol, fotografi dhe faqet e blogut në mendje. Shtë tema e përsosur për të shfaqur veprat tuaja më të mira.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me