Teknologjia na siguron mjete më të shpejta të komunikimit – kjo është një mënyrë për të parë teknologjinë në zhvillim të shpejtë, rreth e rrotull nesh. Disa njerëz madje preferojnë t’i ndezin pajisjet e PC ose pajisjet e tyre dhe të lexojnë lajmet më të fundit atje sesa t’i lexojnë në letër të shtypur. Nëse keni diçka si të parën në mendje, ne kemi gjërat e duhura për ju pikërisht këtu.


WordPress është platforma më e mirë e botimit të përmbajtjes, siç do të vendosnin disa njerëz. WP është në të vërtetë një mjet i shkëlqyeshëm për ta përdorur në krijimin e faqes suaj të lajmeve në internet. Më poshtë janë 10 temat e WordPress që do të bëjnë këtë punë për ju.

Lajme te mira

Goodnews është një temë premium WordPress që ka të gjitha tiparet e nevojshme për krijimin e një uebsajti të lajmeve / revistave. Para së gjithash, ai përmban një ndërtues faqesh tërheqëse, duke bërë personalizimin jo vetëm më të lehtë por edhe pak argëtues, nuk mendoni? Së dyti, ka shumë sende të pakufizuara për t’ju ofruar – ngjyra të pakufizuara, shirita anësorë, plus të gjitha shkronjat e Google! Së treti, kjo temë është gjithashtu plotësisht e përgjegjshme që do të thotë se duket e shkëlqyeshme në çdo vegël! Pjesa më e mirë në lidhje me tiparin e fundit është që ju mund ta aktivizoni / çaktivizoni atë, në çdo kohë që dëshironi, gjithashtu!

Jarida

Para së gjithash, ju mund të dëshironi të dini se Jarida, një temë e përgjegjshme WordPress e specializuar në lajmet, revistën, ose faqet e internetit të blogut, ka një vlerësim të blerësve prej 4.84 (mesatarisht). Kjo duhet të thotë diçka për tiparet që mund të ju ofrojë kjo temë. Paketa përfshin një ndërtues HomePage tërheqës dhe tërheqës që e bën atë më efikas për ju që të rregulloni faqen tuaj. Me ngjyra të pakufizuara për të zgjedhur, boshtet anësore të pakufizuara mund të shtoni, sfond të ekranit të plotë për të shfaqur, 35 pajisje të dobishme me porosi për t’u përdorur – që vlerësimi 4.84 është vërtet i justifikuar.

Repro

Repro është një temë e pastër dhe e pastër e lajmeve / WordPress në WordPress, e cila padyshim që ia vlen çdo qindarkë për të cilën dëshironi. Zgjidhni nga opsionet e pakufizuara të ngjyrave kur rregulloni profilin tuaj. Ju madje mund ta përktheni faqen tuaj të internetit në një gjuhë krejt të re me mbështetjen e plotë për lokalizim të përfshirë në paketën e temave. Gjithashtu me 10 zona widget, 8 pajisje widom, opsione pa tema dhe të gjera të temave, çfarë mund të kërkoni më shumë në një temë të lajmeve / revistës WordPress?

NewsPlus

NewsPlus është tema juaj ideale e revistës me gjithë qëllime / editoriale WordPress. Jo vetëm që është i përgjegjshëm – gjë që e bën faqen tuaj automatikisht të përshtatet me madhësinë e ekranit të vegël që shikuesi juaj po përdor – ai është gjithashtu i gatshëm për retinë, do të thotë se duket gjithashtu i shkëlqyeshëm në pajisjet HD. Me paraqitjen e tij të boksuar / shtrirë, ju mund të maksimalizoni hapësirën dhe të krijoni një faqe interneti me të vërtetë të zoti nga ajo. Alsoshtë gjithashtu i gatshëm WooCommerce 2.0+ i cili është i dobishëm nëse doni ta shndërroni faqen tuaj në një webfaqe. Mund të vazhdoja më tej për veçoritë e mrekullueshme të kësaj teme, por mendoj se është më mirë nëse i kontrolloni ato vetë.

lëvizje

Buzz është padyshim një zgjedhje argëtuese për ata prej jush që planifikojnë të krijojnë një uebfaqe lajmesh përmes WordPress. Kjo temë WP përmban një faqe fillestare të zgjeruar, plotësisht të përgjegjshme për lehtësinë tuaj. Zgjidhni nga ngjyrat e pakufizuara në personalizimin e uebfaqes tuaj, përdorni pajisje të përparuara, përfitoni nga Slider i Faqes kryesore të jQuery, dhe shumë tipare të tjera nuk do ta besonit. Me panelin e saj të gjerë të opsioneve të temave, madje mund të personalizoni gjithçka që dëshironi!

Algarida

Algarida është një temë e përgjegjshme e lajmeve / revistave të WordPress që mund të vijë në një plan urbanistik fikse ose fluide, zgjedhja varet plotësisht nga ju. Përveç që është përkthimi i gatshëm dhe ka mbështetje RTL, kjo temë WP ka një panel të fuqishëm dhe me shumë kode të shkurtra të përfshira në mënyrë që personalizimi të mos jetë një dhimbje e tillë në qafë siç është tradicionalisht. Ju mund të zgjidhni nga një ndihmë e pakufizuar e ngjyrave, të gjitha shkronjave të Google dhe shumë më tepër.

Ares

Ares është një blog, revistë ose shabllon i gazetës për WordPress që është gjithashtu i bllokuar me të gjitha tiparet që ju nevojiten dhe më shumë. Ajo vjen me një dizajn të përgjegjshëm, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për faqen tuaj në internet duke kërkuar si karrem në madhësi ekrani super të vogla (ose super të mëdha). Ajo gjithashtu vjen me 6 lëkurë, 2 faqosje pas faqeve, ndarje në media sociale, dhe shumë më tepër. Krijoni faqen tuaj te internetit me veçoritë që vetëm Ares mund t’i ofrojë.

Typegrid

Typegrid nuk është vetëm një lajm i përgjegjshëm dhe temë e revistës, por është gjithashtu gati-retina! Përmban një hapësirë ​​të pastër dhe të organizuar për ju që të vendosni punën tuaj. Për më tepër, ju keni mijëra opsione në personalizimin e faqes tuaj të internetit si cila anë e faqes në internet për të vendosur shiritin tuaj anësor (majtas ose djathtas), opsione të pakufizuara me theks të ngjyrave, widget të pakufizuar shtylla anësore për të shtuar, dhe shumë më tepër.

London Live 3-në-1

Patjetër që mund ta shfrytëzoni më shumë këtë temë sepse me London Live 3-in-1, ju mund të krijoni 3 lloje të ndryshme të faqeve të internetit me vetëm një temë WordPress! Krijoni një uebfaqe lajmesh, revistë ose blogje me këtë temë. Përveç që është përgjegjës, ai gjithashtu vjen me 7 lëkurë premade, rrëshqitës të shumëfishtë, përkthim të lehtë, një skedar PSD të përfshirë, dhe shumë më tepër.

Newses

Versioni 1.6.1 i Newses është SEO gati. Për më tepër, me Newses, ju keni 4 modulë përmbajtjesh për të vendosur punën tuaj. Me këtë temë WordPress, ju mund të zgjidhni ngjyra të ndryshme për kategoritë nga një zgjedhje e pakufizuar e ngjyrave, lista e artikujve të kategorive 2-stil dhe shumë mundësi të tjera që mund të zgjidhni në rregullimin e faqes tuaj të internetit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me